Połącz się z nami

News USA

Nowy Volkswagen ID. 2all, czyli małe i tanie auto elektryczne dla każdego

Opublikowano

dnia

Volkswagen ogłosił w środę, że planuje wypuścić na rynek samochód elektryczny za mniej niż 25 000 euro, czyli 27 000 dolarów. Zapowiedział także, że do 2030 roku 80% jego produkcji trafiającej do Europy to będą auta elektryczne.

Pojazd koncepcyjny będzie miał zasięg 280 mil, i zostanie wypuszczony w Europie do 2025 roku za mniej niż 25 000 euro. Najmniejszy i najtańszy przedstawiciel elektrycznej rodziny ID. mocno obniży próg wejścia do świata aut zasilanych prądem.

Zdjęcie nowego, w pełni elektrycznego ID. 2all na stronie internetowej Volkswagena pokazuje niebieskiego hatchbacka, który wygląda jak VW Golf.

Producent zapowiada, że pojazd będzie tak przestronny jak Golf i tak niedrogi jak Polo, subkompaktowy samochód produkowany przez VW od 1975 roku. Niektóre z premierowych funkcji w ID. 2all to funkcja planowania trasy i asystenta podróży.

ID. 2all będzie pierwszym z 10 pojazdów na modułowej platformie z napędem elektrycznym lub MEB, planowanych do wprowadzenia na rynek do 2026 roku. Jest wyposażony w wydajny napęd, akumulator i technologię ładowania. Silnik ma moc 166 kW/226 KM.

Wysokiej jakości wnętrze nowego modelu charakteryzuje się przejrzystą stylistyką. System multimedialny z ekranem 12,3 cala ma bardzo proste menu i tradycyjne pokrętło do regulacji głośności. Niżej przewidziano osobny panel z podświetlanymi przyciskami do sterowania klimatyzacją.

Są też dwa miejsca do indukcyjnego ładowania smartfonów. Inne funkcje m.in. zmiana wyglądu cyfrowego kokpitu są obsługiwane z poziomu ekranu na środku kokpitu.

Niemiecka firma twierdzi, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i planuje wyprodukować jeszcze tańsze modele aut elektrycznych.

 

Źródło: foxbusiness, Volkswagen
Foto: YouTube, Volkswagen

NEWS Florida

Mały domek wielka cena. Nieruchomość z jedną sypialnią w Nokomis kosztuje 4,5 mln USD

Opublikowano

dnia

Autor:

Maleńki dom w Nokomis sąsiadującym z Venice na Florydzie został wystawiony na sprzedaż za 4,5 miliona dolarów. Nieruchomość przy 3761 Casey Key Rd w Nokomis ma jedną sypialnię, jedną łazienkę i zaledwie 472 stóp kwadratowych.

Zbudowany w 1950 roku dom w Nokomis jest położony na małej wyspie barierowej Casey Key na działce o powierzchni 0,47 akra. Za jego wysoką ceną stoi głównie jego lokalizacja. Ma tylko 108 stóp do plaży nad Zatoką Meksykańską.

Przy cenie 4,5 miliona dolarów za całość, jedna stopa kwadratowa domku kosztuje $9534.

Nieruchomość ostatnio sprzedano za 361 200 USD 10 października 2017 r, co oznacza, że w ciągu niecałych 6 lat zdrożała 12 i pół raza.

Chętny na maleńki domek powinien mieć świadomość, że gdyby huragan Ian pozostał na początkowo przewidywanej ścieżce, wyspa barierowa Casey Key mogła zostać zniszczona przez falę. Więc ktokolwiek kupi tę nieruchomość, powinien dobrze ją ubezpieczyć.

 

Źródło: espnswfl
Foto: realtor
Czytaj dalej

News USA

Jajeczny zawrót głowy. Jajka minimalnie staniały w lutym ale wciąż są drogie

Opublikowano

dnia

Autor:

Chociaż ceny jaj odnotowały nieznaczny spadek w lutym, nadal są znacznie wyższe niż rok temu, zgodnie z najnowszymi danymi dotyczącymi indeksu cen z wtorku. Na wysokich kosztach jajek korzystają firmy oferujące roślinne zastępniki.

W lutym jajka kosztowały o 55% więcej niż rok temu pomimo, że koszt jaj spadł o 6,7% w stosunku do stycznia, według Departamentu Pracy.

Wysokie ceny jaj w minionym roku zostały spowodowane m.in. wzrostem kosztów związanych z produkcją oraz epidemią ptasiej grypy.

Ponieważ ceny jaj są wysokie, rynek alternatyw roślinnych odnotował korzyści dla siebie, firmy Just Egg i Zero Egg odnotowały wzrost sprzedaży swoich produktów, poinformowały w połowie lutego.

Koszty żywności – w domu i poza domem – w lutym wzrosły o 0,4% w stosunku do poprzedniego miesiąca. Wskaźnik cen żywności od lutego 2022 r. odnotował wzrost o 9,5%.

Jak poinformował we wtorek Departament Pracy, inflacja wzrosła o 0,4% w stosunku do poprzedniego miesiąca i 6% w skali roku. To lepsze wyniki niż te odnotowane w styczniu.

Tymczasem Departament Pracy poinformował w środę, że ceny jaj kurzych na poziomie hurtowym spadły w zeszłym miesiącu o 36,1%, gdy agencja opublikowała najnowsze dane dotyczące wskaźnika cen producentów (PPI). PPI wykazał spadek o 0,1% od stycznia i wzrost o 4,6% od lutego 2022 r.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, istock/ Andrii Borodai
Czytaj dalej

News Chicago

Linie Canadian Pacific i Kansas City Southern połączyły się pomimo licznych sprzeciwów

Opublikowano

dnia

Autor:

US Surface Transportation Board zatwierdziła kontrowersyjną fuzję kolei Canadian Pacific i Kansas City Southern w środę, ale nałożyła warunki odzwierciedlające sprzeciw społeczności i innych kolei. Przeciwnicy tego połączenia wysuwają obawy związane z bezpieczeństwem, zwiększonym ruchem i zakłóceniem kursowania pociągów pasażerskich Metra.

Zarząd doszedł do wniosku, że połączenie nie zwiększy ryzyka bezpieczeństwa dla społeczności poza poziom wynikający z bieżącego codziennego ruchu pociągów.

Metra, członkowie kongresu stanu Illinois i liczne miejscowości na przedmieściach walczyły z planem ostrzegając o zatorach na skrzyżowaniach, potencjalnych wykolejeniach i opóźnieniach pociągów podmiejskich.

Dziennie w rejonie Chicago będzie dodanych osiem dodatkowych pociągów towarowych.

Amerykańscy senatorowie Dick Durbin i Tammy Duckworth oraz kongresmeni Raja Krishnamoorthi i Delia Ramirez wydali oświadczenie, w którym stwierdzili, że są rozczarowani podjętą decyzją.

Uważają, że fuzja dramatycznie zwiększy ruch towarowy w Illinois, co niewątpliwie wpłynie na bezpieczeństwo, zatłoczenie i społeczności stanu. Twierdzą także, że zakłóci ona operacje kolei podmiejskich Metra, na których mieszkańcy Illinois polegają, aby uzyskać dostęp do miejsc pracy, edukacji i pracy.

Warunki nałożone przez Radę Transportu STB obejmują bezprecedensowy siedmioletni okres nadzoru ruchu towarowego w rejonie Chicago, aby sprawdzić, czy występują „problemy operacyjne” dla pociągów Metra Milwaukee District.

STB oczekuje, że nowa usługa jednoliniowa będzie sprzyjać rozwojowi ruchu kolejowego, przesuwając rocznie około 64 000 ciężarówek z dróg Ameryki Północnej na koleje, a także, że będzie wspierać inwestycje w infrastrukturę, jakość usług i bezpieczeństwo.

Transakcja przyczyni się również do wzrostu zatrudnienia w całym systemie połączonych kolei, dodając ponad 800 nowych stanowisk operacyjnych reprezentowanych przez związki zawodowe w Stanach Zjednoczonych.

Przejęcie Canadian Pacific za 31 miliardów dolarów stworzy międzykontynentalną kolej towarową rozciągającą się od Meksyku do Kanady.

Dyrektor generalny Canadian Pacific, Keith Creel, wcześniej nazwał tę umowę partnerstwem, które zdarza się raz w życiu.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, istock/Serjio74
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu