Połącz się z nami

NEWS Florida

To mogą być rekordowe ferie wiosenne w Tampa Bay. Bawcie się dobrze!

Opublikowano

dnia

Na Florydzie rozpoczynają się ferie wiosenne. Przez tydzień ponad pół miliona studentów i pracowników z rejonu Tampa Bay będzie miało wolne. Eksperci od podróży twierdzą także, że rok 2023 prawdopodobnie pobije rekordy, spodziewając się tłumów przybywających spoza stanu. Jak spędzić ten czas?

Ta przerwa wiosenna będzie prawdopodobnie nowym rekordem w stosunku do roku 2019, który był ostatnim pełnym okresem przerwy wiosennej, prognozuje Adam Bouchard, wiceprezes ds. operacyjnych międzynarodowego lotniska w Tampie.

Najbardziej ruchliwymi dniami podróży będą sobota 11 marca i niedziela 16 marca.

Międzynarodowy port lotniczy Tampa szacuje, że średnio 76 000 pasażerów dziennie przewinie się przez lotnisko („normalny” dzień to blisko 60 000) od teraz do połowy kwietnia. Rezerwacje w soboty i niedziele w tym tygodniu ferii wiosennych będą najbardziej oblegane, z około 90 000 pasażerów przepływających w te dni.

Promotorzy turystyki zwracają uwagę, że podczas gdy plaże, Tampa Riverwalk i restauracje w centrum miasta będą niewątpliwie zatłoczone, okolica oferuje spacery na łonie natury, winiarnie i miejsca na uboczu, w których można miło spędzić czas.

13-17 marca to czas wolny dla uczniów szkół publicznych w powiatach Pinellas, Hillsborough, Pasco, Hernando, Manatee i Sarasota — a także dla University of South Florida i University of Florida w Gainesville.

Oznacza to, że ponad 600 000 uczniów ma ten sam tydzień wolnego, nie wspominając o wszystkich nauczycielach i pracownikach, którzy również będą mieli wolny czas.

Przewiduje się, że będzie to jeden z najbardziej ruchliwych sezonów ferii wiosennych w Stanach Zjednoczonych od lat, a Floryda jest oceniana jako kierunek nr 1 na ferie wiosenne, zgodnie z raportem dotyczącym podróży w 2023 r. sporządzonym przez firmę świadczącą usługi finansowe IPX.

Według ankiety jeden na pięciu Amerykanów planuje wybrać się na wiosenną wycieczkę, a Floryda jest najpopularniejszym celem w kraju.

Co robić w Tampa Bay w czasie tych ferii? Oto kilka pomysłów:

Wizyta w Bush Gardens

Park rozrywki Tampa zawsze odnotowuje wzrost frekwencji, gdy miejscowe dzieci nie chodzą do szkoły, a jeszcze bardziej podczas ferii wiosennych. Niedawno otworzył nową atrakcję, Serengeti Flyer, rekordową huśtawkę wahadłową, która wyrzuca pasażerów 135 stóp w powietrze.

Park rozpoczyna także coroczny Busch Gardens Food and Wine Festival, który odbywa się w weekendy od 10 marca do 21 maja, o którym pisaliśmy 9 marca.

Więcej informacji na buschgardens.com.

Plażowanie

Plaże Suncoast ze słynnym miękkim jak puder piaskiem przyciągają wielu turystów, a miejsca takie jak Clearwater Beach słyną z imprez wiosennych. Zaparkowanie może być problemem, a przyjazd przed 10 rano lub czekanie do zachodu słońca może nieco je ułatwić. Możesz także rozważyć skorzystanie z Ubera lub transportu publicznego.

Nową opcją w tym roku jest SunRunner, który bezpłatnie przewozi ludzi między centrum Petersburga a St. Pete Beach. Kursuje co 15 minut od 6:00AM do 8:00PM i co 30 minut od godz. 8.00PM do północy. Znajdź więcej informacji i trasę na psta.net/about-psta/projects/sunrunner.

System autobusowy PSTA ma również autobus plażowy, który kursuje codziennie z St. Pete Beach do centrum Clearwater za 2,25 USD. Znajdź rozkłady jazdy i ceny na psta.net.

Jest także możliwy darmowy przejazd na Clearwater Beach do 30 kwietnia. W każdy dzień tygodnia kierowcy mogą zaparkować przy ratuszu Clearwater bezpłatnie i wsiąść do Jolley Trolley lub Suncoast Beach Trolley do Clearwater Beach.

Jednodniowe wycieczki

Prom Cross-Bay: Sezonowa przejażdżka łodzią między centrum Tampy a centrum St. Petersburga trwa do 1 maja. Oferuje cztery rejsy dziennie w środy i czwartki, osiem rejsów dziennie w piątki i soboty oraz sześć rejsów w niedziele. Bilety kosztują 12 USD w jedną stronę, 8 USD dla seniorów, bezpłatne dla dzieci do 4 lat. Zdobądź bilety i rozkłady na thecrossbayferry.com.

Piracka taksówka wodna: Łódź o tematyce pirackiej, które zatrzymują się 14 przystankach od Riverwalk w Tampa do Channel District i Davis Islands. Pasażerowie słuchają tu ciekawych historii i mogą kupować jedzenie. 603 Channelside Drive, Tampa. piratewatertaxi.com.

ZooTampa w Lowry Park: To 60 akrów krajobrazu przypominającego dżunglę, w którym można obserwować manaty, koale, tygrysy, pingwiny, szympansy, orangutany, lamparty i inne zwierzęta. Zabierz ze sobą buty do wody, aby dzieci mogły się ochłodzić w wodnym placu zabaw. 1101 W Sligh Ave., Tampa. zootampa.org.

Florida Aquarium: Ma również wodny plac zabaw, w którym dzieci mogą pluskać się po pobycie w największym akwarium na Florydzie, znajdującym się w centrum Tampy, a także interaktywne baseny dotykowe, kino 4D oraz ponad 7000 roślin i zwierząt wodnych. 701 Channelside Drive, Tampa. flaquarium.org.

Clearwater Marine Aquarium: Możesz spotkać niektóre gwiazdy filmowe z „Dolphin Tale” i „Dolphin Tale 2” w  działającym szpitalu ratowania zwierząt, w którym znajdują się również żółwie, ptaki i delfiny na wystawie przy 249 Windward Passage, Clearwater. cmaquarium.org.

 

Źródło: fox13, tampabay
Foto: YouTube, sunrunner, istock/ VIAVAL/ molchanovdmitry/ Ingo Dörenberg/ Nadezhda1906

 

NEWS Florida

Nie żyje samica manata o imieniu Juliet z Zoo w Tampie. Miała 65 lat

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę Zoo Tampa z Lowry Park ogłosiło śmierć jednego z najstarszych znanych manatów na świecie. Pracownicy ogrodu poinformowali, że samica manata o imieniu Juliet miała ponad 65 lat i pozostawiła po sobie światowe dziedzictwo w zakresie ochrony i edukacji manatów.

W grudniu, ważąca 3045 funtów Juliet, została przeniesiona do Zoo Tampa w celu pilnej oceny lekarskiej w ośrodku intensywnej opieki medycznej w Manatee Critical Care Center, Davida A. Straza Jr.

Centrum jest jednym z zaledwie czterech ośrodków w USA zapewniających zaawansowaną opiekę ciężko rannym, chorym i osieroconym manatom.

Przez ponad cztery miesiące Juliet z powodzeniem przystosowywała się do nowego środowiska na basenach rehabilitacyjnych w zoo i utrzymywała kontakty towarzyskie z innymi manatami, według dr Cynthii Stringfield, starszej wiceprezes Zoo w Tampie ds. zdrowia, ochrony i edukacji zwierząt.

W zeszłym tygodniu Juliet przechodziła rutynowe badania lekarskie. Wykazywała problemy zdrowotne, które według lekarzy weterynarii, były związane z jej zaawansowanym wiekiem. Jednak nocy z soboty na niedzielę jej stan się pogorszył.

Jak poinformowały władze ogrodu zoologicznego, zostanie przeprowadzona sekcja zwłok Juliet.

Według pracowników zoo, Juliet była ukochanym zwierzęciem, które podbiło serca wielu osób na całym świecie. Dzięki niej wielu z nich zaczęło troszczyć się o los krów morskich.

 

Źródło: fox13
Foto: Zoo Tampa
Czytaj dalej

NEWS Florida

Biden jedzie na Florydę promować zabijanie nienarodzonych dzieci

Opublikowano

dnia

Autor:

Według doradców kampanii Joe Bidena, Prezydent wygłosi we wtorek na Florydzie przemówienie, w którym potępi nowy sześciotygodniowy stanowy zakaz aborcji i inne wysiłki mające na celu ograniczenie dostępu do aborcji w całym kraju.

Joe Biden będzie mówił o „wadze tych wyborów na rzecz wolności reprodukcyjnej w całym kraju”, podczas wydarzenia, które odbędzie się w Tampie na około tydzień przed wejściem w życie prawa stanowego, ograniczającego aborcje.

Prezydent powiąże także ograniczenia Florydy dotyczące procedury usuwania ciąży z innymi konsekwencjami unieważnienia wyroku w sprawie Roe przeciwko Wade w 2022 r. Ma wspomnieć o decyzji Sądu Najwyższego stanu Arizona z zeszłego tygodnia, która podtrzymała niemal całkowity zakaz aborcji z 1864 r., o czym pisaliśmy tutaj.

Joe Biden wyraża pełne poparcie dla dostępu do aborcji, a wiceprezydent Kamala Harris jest najważniejszym głosem administracji w tej kwestii.

Od czasu, gdy decyzja Sądu Najwyższego w sprawie Dobbsa uchyliła federalne prawo do aborcji w czerwcu 2022 r., Harris zorganizowała ponad 80 wydarzeń w 20 stanach poświęconych „wolności reprodukcyjnej”.

M.in. w zeszłym tygodniu wygłosiła w Arizonie przemówienie, w którym skrytykowała zakaz obowiązujący w tym stanie i powiązała go z rolą byłego prezydenta Donalda Trumpa w umożliwieniu wprowadzenia ograniczeń aborcyjnych.

Kampania Biden-Harris uderza w Republikanów, ponieważ coraz więcej stanów ogranicza aborcję. Wizyta Joe Bidena w Tampie jest częścią szerszych wysiłków kampanii mających na celu ogólnokrajową dyskusję na temat stanowych zakazów aborcji.

W kampanii uznano zakaz aborcji na Florydzie za szczególnie istotny, ponieważ po wejściu w życie, 6-tygodniowy zakaz będzie dotyczył całego południowo-wschodniej części kraju, biorąc pod uwagę to, że wiele kobiet w sąsiednich stanach, w których obowiązują  zakazy aborcji, udawało się na Florydę, aby usunąć ciążę.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, The White House
Czytaj dalej

NEWS Florida

Historia komunizmu będzie uczona w szkołach na Florydzie już od najmłodszych klas

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę Ron DeSantis podpisał rozporządzenie, które wprowadza obowiązkowe nauczanie historii komunizmu już od klas przedszkolnych w szkołach publicznych na Florydzie. Gubernator Florydy zrobił to w czasie uroczystości w Hialeah Gardens, otoczony przez weteranów, którzy służyli podczas inwazji w Zatoce Świń.

Projekt ustawy SB 1264 nakłada obowiązek nauczania historii komunizmu w szkołach publicznych na Florydzie, począwszy od roku szkolnego 2026-2027. Zgodnie z tekstem projektu lekcje będą „odpowiednie do wieku i dostosowane do rozwoju” dzieci.

„Będziemy mówić prawdę o komunizmie w stanie Floryda. Będziemy mówić prawdę o złu komunizmu” – powiedział Ron DeSantis podczas wydarzenia podpisywania ustawy w Hialeah Gardens.

Ustawodawcy stanowi przeważającą większością głosów zatwierdzili to rozwiązanie (SB 1264) podczas sesji legislacyjnej w 2024 r., która zakończyła się w zeszłym miesiącu. Lekcje będą obejmować różne tematy związane z komunizmem, w tym „historię komunizmu w Stanach Zjednoczonych i krajowych ruchów komunistycznych” oraz „ich historię i taktykę”.

„Okrucieństwa popełnione w obcych krajach pod przewodnictwem komunizmu” również będą wymagane jako temat omawiany w ramach lekcji.

Ponadto program nauczania musi obejmować porównawczą „dyskusję na temat ideologii politycznych, takich jak komunizm i totalitaryzm, które są sprzeczne z zasadami wolności i demokracji niezbędnymi dla zasad założycielskich Stanów Zjednoczonych”.

Ron DeSantis i weterani Brygady Szturmowej 2506

Stanowy komisarz ds. edukacji, Manny Diaz Jr., przekazał, że lekcje będą „rozłożone” na wszystkie klasy. Zadaniem państwowego wydziału edukacji będzie opracowanie standardów akademickich dotyczących lekcji dostosowanych do wieku uczniów.

Ron DeSantis podpisał ustawę w 63. rocznicę inwazji w Zatoce Świń, a podczas uroczystości podpisania ustawy obecni byli weterani, którzy walczyli podczas inwazji, próbując obalić komunistyczny reżim Fidela Castro.

Hialeah Gardens Museum mieści się w budynku ufundowanym przez Departament Stanu Florydy, który został zbudowany dla uhonorowania „szlachetnych wysiłków Brygady Szturmowej 2506 podczas inwazji w Zatoce Świń”.

Uczniowie szkół publicznych na Florydzie mogą obecnie brać udział w lekcjach o komunizmie na lekcjach nauk społecznych w szkołach średnich oraz na kursie z zakresu wiedzy obywatelskiej w siódmej klasie. Zajęcia w szkole średniej dotyczące rządu USA, które są wymagane do ukończenia szkoły, obejmują również 45 minut zajęć z okazji „Dnia Ofiar Komunizmu”.

Wcześniej na Florydzie odbywał się także kurs zatytułowany „Amerykanizm kontra komunizm”, który był wymagany dla uczniów publicznych szkół średnich w latach 1961–1991.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu