Połącz się z nami

News Chicago

Paul Vallas kontra Brandon Johnson. Taki pojedynek czeka nas 4 kwietnia

Opublikowano

dnia

Wg wstępnych wyników wczorajszych wyborów w Chicago, do drugiej tury awansowali Paul Vallas, były dyrektor generalny Chicago Public Schools, oraz Komisarz Powiatu Cook, Brandon Johnson. Mieszkańcy Wietrznego Miasta ponownie będą głosować 4 kwietnia. Kto zostanie burmistrzem?

Żaden z dziewięciu kandydatów nie był w stanie zapewnić sobie ponad 50% głosów, aby wygrać fotel burmistrza od razu.

We wczorajszym głosowaniu wygrał, jak przewidziały sondaże Paul Vallas. Według danych Chicago Board of Election Commissioners, z około 99% zgłoszonych okręgów, Vallas prowadził z 34% głosów, Brandon Johnson zdobył 20%, a Lori Lightfoot 17%.

Rozmawiając ze swoimi kibicami we wtorek wieczorem, Lightfoot powiedziała, że zadzwoniła zarówno do Vallasa jak i Johnsona, aby im pogratulować.

Paul Vallas zdobył poparcie w północnych i północno-zachodnich częściach miasta. Otrzymał również wsparcie Chicago Fraternal Order of Police. Z kolei Brandon Johnson miał wsparcie potężnego Związku Nauczycieli w Chicago.

Istnieją wyraźne kontrasty między rywalami kwietniowej drugiej tury.

Vallas zbudował swoją kampanię wokół tematu walki z przestępczością. Wezwał do dodania setek policjantów do patrolowania miasta, mówiąc, że przestępczość wymknęła się spod kontroli, a morale wśród funkcjonariuszy spadło do bezprecedensowego poziomu podczas kadencji Lightfoot.

Były dyrektor budżetu miasta, który kierował także systemami szkolnymi w Chicago i Nowym Orleanie, przegrał kandydaturę na burmistrza w 2019 roku. Tym razem skupił się na bezpieczeństwie publicznym, mówiąc, że policjanci, którzy opuścili siły pod rządami Lightfoot, powrócą, jeśli on zostanie wybrany.

Przeciwnicy Vallasa krytykowali go jako zbyt konserwatywnego, by przewodzić twierdzy Demokratów.

Lightfoot ostro skrytykowała rywala za przyjęcie poparcia ze strony lidera policyjnego związku, Johna Catanzary, który bronił sprawców zamieszek 6 stycznia na Kapitolu i zrównał z Holokaustem obowiązek dotyczący szczepień dla pracowników miejskich, wprowadzony przez Lightfoot.

Johnson otrzymał około 1 miliona dolarów od Chicago Teachers Union na swoją kampanię i miał wsparcie kilku innych postępowych organizacji, w tym United Working Families.

Były nauczyciel i organizator związkowy argumentował, że odpowiedzią na zwalczanie przestępczości nie jest więcej pieniędzy dla policji, ale większe inwestycje w opiekę zdrowotną, edukację, miejsca pracy i przystępne cenowo mieszkania. Został oskarżony przez rywali, takich jak Lightfoot, o chęć pozbawiania policji funduszy.

Johnson mówił, że nie chce zmniejszać liczby funkcjonariuszy policji. Ale w wywiadzie radiowym z 2020 r. powiedział, że pozbawienie funduszy to nie tylko slogan, ale „rzeczywisty, prawdziwy cel polityczny” i zasponsorował niewiążącą uchwałę zarządu powiatu, aby przekierować pieniądze z policji i więzień na usługi społeczne.

 

Źródło: 6abc
Foto: YouTube

Ciekawostki

Ślub na lodowisku. Przed meczem hokejowym fani Blackhawks powiedzieli sobie tak

Opublikowano

dnia

Autor:

Dwoje szczęśliwych fanów Blackhawks wstąpiło w związek małżeński w oryginalnych i dość zimnych okolicznościach, mimo łączących ich gorących uczuć. Tom Kneifel i Maggie powiedzieli sobie „tak” na lodzie, przed wtorkowym meczem w Chicago.

Tom Kneifel i jego narzeczona Maggie zostali zwycięzcami konkursu ślubnego Blackhawks i Helzberg Diamonds, który zakończył się w lutym. Ceremonię poprowadził gospodarz Blackhawks na arenie, Jon Hanson. Do pary dołączyła rodzina i przyjaciele.

Dla Toma Kneifela chicagowska drużyna hokejowa zawsze miała ogromne znaczenie.

W 2014 roku, gdy Tom poszedł do szkoły lotniczej dla Gwardii Narodowej stanu Illinois i napisał list do Blackhawks, prosząc o naklejki i naszywki do umieszczenia na swoim hełmie. A swoją żonę, Maggie, spotkał i poznał w lokalnym pubie właśnie podczas oglądania meczu Blackhawks.

Tom przeszedł na emeryturę z Gwardii Narodowej w zeszłym miesiącu i był gotowy do założenia rodziny. Dlatego zgłosił się do konkursu organizowanego przez Blackhawks.

Niestety, tego samego wieczoru Blackhawks przegrali 4:1 z Dallas Stars.

 

Źródło: fox32
Foto: Blackhawks
Czytaj dalej

News Chicago

Już niedługo wiosna zawita na Richardson Farm. Czekamy na festiwal tulipanów

Opublikowano

dnia

Autor:

Farma Richardsonów w Spring Grove znów otwiera swoje drzwi dla gości. Jest domem dla największego na świecie labiryntu kukurydzy w miesiącach jesiennych, zimą można tu ściąć dla siebie świąteczną choinkę, a wiosną oferuje święto kwiatów w postaci Richardson Farm Tulip Festival.

W tym roku będzie to już trzeci coroczny festiwal tulipanów na farmie i będzie można na nim zobaczyć 40 różnych odmian tych kwiatów. Setki tysięcy tulipanów już rośnie na farmie, aby od połowy kwietnia pokazać swoje wielobarwne piękno.

George i Wendy Richardson z Richardson Farm zapowiadają, że będą to kwiaty o barwie od ognistego korala po śnieżnobiały, bladożółty i śliwkowy fiolet – niektóre z nich będą mieć postrzępione płatki, inne gładkie, ale wszystkie bedą olśniewające.

Farma zapowiedziała festiwal tulipanów na Facebooku. Rośliny są bacznie obserwowane, gdy zaczną kwitnąć, będzie czas na świętowanie.

Pierwsze dwa festiwale tulipanów na farmie wiosną 2021 i 2022 roku przyciągnęły ponad 40 000 gości z różnych części Illinois. W zeszłym roku można było podziwiać tulipany takich odmian jak Apeldoorn’s Elite, Border Buddies Blend, Banja Luka, Jaap Groot i Snowboard.

W tym roku na Richardson Farm Tulip Festival będzie można zobaczyć ponad 900 000 kolorowych kwiatów, a goście otrzymają 1 bezpłatny tulipan z każdym biletem.

Richardson Farm znajdujące się przy 909 English Prairie Road, w Spring Grove. Tulipany będzie można podziwiać na północno-zachodnim polu farmy o powierzchni 500 akrów, sąsiadującej z terenem piknikowym wokół jeziora Richardson.

Festiwal będzie otwarty od 11:00AM do 6:30PM we wszystkie dni tygodnia z wyjątkiem poniedziałków. W weekendy będzie można także wziąć udział w grach terenowych i posłuchać muzyki na żywo.

Wstęp na Richardson Farm Tulip Festival kosztuje 12 USD w dni powszednie i 15 USD w weekendy, dzieci do 3 lat nie płacą.

Więcej informacji można znaleźć na stronie richardsonfarm.com.

 

Źródło: secretchicago
Foto: Richardson Farm, YouTube, istock/SbytovaMN
Czytaj dalej

News Chicago

Bohater z Chicago – policjant, który powstrzymał strzelca w szkole w Nashville

Opublikowano

dnia

Autor:

Oficer Rex Engelbert, jeden z funkcjonariuszy, któremu przypisuje się powstrzymanie strzelca w szkole podstawowej w Nashville w stanie Tennessee, dorastał w Chicago. Był jednym z dwóch policjantów, którzy śmiertelnie postrzelili ciężko uzbrojoną kobietę w The Covenant School, kilka minut po tym, jak napastnik zabił w poniedziałek sześć osób, w tym troje dzieci.

Wideo z kamery ciała Engelberta zostało upublicznione przez policję we wtorek, a urzędnicy gratulowali funkcjonariuszom szybkiej reakcji i sprawnie przeprowadzonej akcji w warunkach ekstremalnego zagrożenia.

Kamera ciała Engelberta pokazała kobietę, która wyszła po policjantów na zewnątrz budynku, gdy w poniedziałek przybyli do The Covenant School. Mówi policji, że wszystkie dzieci są zamknięte poza dwójką, o której nie wiadomo gdzie są.

Kobieta następnie kieruje funkcjonariuszy do Fellowship Hall i mówi, że ludzie w środku właśnie słyszeli strzały. Na piętrze są dzieci.

Trzej oficerowie, w tym Engelbert, przeszukują sale jedna po drugiej, trzymając karabiny gotowe do strzału. „Policja metra” – krzyczą funkcjonariusze.

Następnie policjanci idą po schodach na drugie piętro i wchodzą do holu. Potem słychać salwę wystrzałów.

Dwóch funkcjonariuszy z pięcioosobowego zespołu, który jako pierwszy przybył na wezwanie, otworzyło ogień do napastnika, zabijając podejrzanego o godzinie 10:27AM.

Byli to Rex Engelbert, od 4 lat służący w policji, i Michael Collazo, funkcjonariusz z 9-letnim stażem.

27 -letni Engelbert ukończył Loyola Academy w 2014 roku. Uczęszczał także do szkoły podstawowej Queen of All Saints w Chicago. Jeden z jego trzech braci, Kevin Engelbert, powiedział NBC Chicago, że jest dumny słysząc o bohaterstwie Rexa.

Opisuje Rexa jako łagodnego olbrzyma, który zawsze pomagał potrzebującym.

Zgodnie ze standardowym protokołem, funkcjonariusz dostał kilka dni wolnych, ponieważ poniedziałkowe wydarzenia są badane.

Sześć ofiar zginęło w poniedziałkowej strzelaninie, o której pisaliśmy 27 marca, w tym troje 9-letnich dzieci, główny administrator szkoły, konserwator i opiekun.

Troje dzieci zostało zidentyfikowanych jako Evelyn Dieckhaus, Hallie Scruggs i William Kinney. Trzech zabitych dorosłych to Cynthia Peak, lat 61, Katherine Koonce, lat 60 i Mike Hill, lat 61.

Strzelec, zidentyfikowany jako 28-letnia Audrey Hale, był wcześniej uczniem prywatnej chrześcijańskiej szkoły. O kobiecie pisaliśmy 28 marca.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu