Połącz się z nami

NEWS Florida

Następny pociąg towarowy wykoleił się. Tym razem w powiecie Manatee na Florydzie

Opublikowano

dnia

We wtorek rano pociąg towarowy częściowo wypadł z torów w powiecie Manatee, poinformowały służby ratunkowe powiatu. Skład wykoleił się, a sześć wagonów przewróciło się przy 720016 Street East, w strefie przemysłowej na północ od międzynarodowego lotniska Sarasota-Bradenton. Nie stwierdzono szkodliwego wycieku.

Pociąg towarowy jechał na południe, kiedy jeden wagon wykoleił się i spowodował efekt domina, ale przyczyna wykolejenia nie jest jeszcze znana.

Jeden z wagonów zawierał około 30 000 galonów propanu. Ekipy straży pożarnej monitorują wagon z propanem pod kątem wycieków, dopóki nie będzie można go naprawić, poinformował Robert Bounds, szef ratownictwa przeciwpożarowego Southern Manatee.

Inny wagon zawierający propan wypadł z torów, ale się nie przewrócił. Pięć innych wagonów, które się przewróciły, zawierało kamień.

Bounds przekazał, że nikt nie odniósł obrażeń i nie ma bezpośredniego zagrożenia dla społeczeństwa. Pociąg towarowy obsługiwany przez Seminole Gulf Railway miał minimalną liczbę pracowników. Ludzie w okolicy katastrofy nie zostali ewakuowani, jednak załogi monitorują jakość powietrza.

Katastrofa spowodowała znaczne uszkodzenia torów, które mogą spowodować, że linia kolejowa nie będzie działać przez kilka dni. Prawdopodobnie będą musiały przybyć cysterny, aby przepompować propan, i dopiero wtedy wywrócone wagony zostaną rozłączone i ustawione na kołach.

Na miejscu byli przedstawiciele Seminole Gulf Railway; Pracownicy Departamentu Transportu Florydy i urzędnicy kolei stanowych, aby przeprowadzić dochodzenie. Prawdopodobnie minie wiele dni, zanim tory zostaną oczyszczone.

W Stanach Zjednoczonych zgłoszono już kilkanaście wypadków kolejowych od początku 2023 roku.

Niedawne wykolejenie pociągu w Ohio w mieście East Palestine, które miało miejsce 3 lutego, wywołało skażenie środowiska. Kilka wagonów płonęło przez ponad dwa dni, a następnie ekipy ratownicze przeprowadziły kontrolowane spalenie na żądanie urzędników państwowych, co spowodowało uwolnienie do powietrza chlorowodoru i fosgenu.

W rezultacie katastrofy ewakuowano mieszkańców w promieniu 1 mili.

Newsweek odnotował już w tym roku nie mniej niż trzy kolejne wypadki w samej Karolinie Południowej – w pobliżu Lake City 9 stycznia, w pobliżu Loris 21 stycznia i kolejny w pobliżu Enoree 12 lutego – a także dwa w Kalifornii, po jednym w metropolii Detroit oraz Filadelfii i inne w Alabamie, Alasce, Luizjanie i Teksasie.

 

Źródło: tampabay, Independent
Foto: YouTube, Manatee County

NEWS Florida

Uwaga: aligatory na Florydzie już czują wiosnę i …miłość. Nie wchodźcie im w drogę

Opublikowano

dnia

Autor:

Aligatory na Florydzie stają się bardziej aktywne w związku ze nadchodzącym sezonem godowym. Mieszkańcy Naples sięgnęli po aparaty, gdy gigantyczny osobnik został zauważony 21 marca kiedy przechodził przez ulicę w ekskluzywnej dzielnicy miasta. Ogromny gad spokojnie przeszedł na drugą stronę i zatrzymał się na trawniku. Nie doszło do groźnego spotkania z człowiekiem.

Wygląda na to, że aligator o długości od 9 do 10 stóp przybył do Forest Glen Golf & Country Club z pobliskiego jeziora, co nie jest rzadkością o tej porze roku. Służby Florida Fish and Wildlife złapały zwierzę i bezpiecznie usunęły go ze społeczności. Nie doszło do ataku ze strony gada.

Aligatory częściej będą pojawiać się na drogach i w sąsiedztwie ludzkich osiedli wraz ze zbliżaniem się wiosny, ze względu na wzrost aktywności aligatorów przed sezonem godowym.

Według Komisji Ochrony Ryb i Dzikich Zwierząt sezon godowy aligatorów rozpoczyna się na początku kwietnia, co oznacza, że mieszkańcy Florydy widzą więcej łuskowatych zielonych stworzeń wylegujących się wokół kanałów, bagien i obszarów podmokłych.

Około 1,3 miliona aligatorów żyje na Florydzie – na bagnach, w stawach, jeziorach, basenach – we wszystkich 67 powiatach. Należy zachować szczególną ostrożność w razie bliskiego spotkania z tymi zwierzętami.

Wskazówki FWC dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców Florydy:

 • Nigdy nie karm aligatora
 • Trzymaj zwierzęta z dala od brzegu wody
 • Pływaj w ciągu dnia i w wyznaczonych do tego miejscach
 • Jeśli zobaczysz aligatora, zachowaj dystans

Osoby mające obawy dotyczące aligatora mogą zadzwonić na bezpłatną infolinię FWC Nuisance Alligator pod numer 866-FWC-GATOR (866-392-4286).

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

NEWS Florida

Sarasota szóstą w USA stolicą alergii ..a psik!

Opublikowano

dnia

Autor:

Według nowego badania Sarasota jest jednym z najgorszych miast w USA dla alergików. Amerykańska Fundacja ds. Astmy i Alergii opublikowała listę 10 największych „stolic alergii”. Sarasota zajmuje 6. miejsce, a następnie Cape Coral i 7. miejsce oraz Orlando na 8. miejscu jeśli chodzi o miasta Florydy.

Fundacja stworzyła swój ranking, na podstawie wyodrębnienia określonych typów alergii, stosowania leków przeciwalergicznych przez mieszkańców oraz dostępności specjalistów alergologów.

W swoich badaniach wzięła pod uwagę 100 najbardziej zaludnionych metropolitalnych obszarów w USA. Wichita w stanie Kansas zajęła pierwsze miejsce na liście.

Według badania Sarasota ma gorsze niż przeciętne wyniki w zakresie stosowania wszystkich leków na pyłki i alergie oraz średnią liczbę certyfikowanych alergologów / immunologów.

Pierwsza dziesiątka Allergy Capitals z 2023 r.:

 1. Wichita, Kansas
 2. Dallas w Teksasie
 3. Scranton w Pensylwanii
 4. Oklahoma City, Oklahoma
 5. Tulsa, Oklahoma
 6. Sarasota na Florydzie
 7. Cape Coral na Florydzie
 8. Orlando, Floryda
 9. Des Moines, Iowa
 10. Greenville w Południowej Karolinie

W poszczególnych kategoriach Sarasota zajęła trzecie miejsce w USA pod względem alergii na pyłki drzew, za Wichitą i Dallas; dziewiąte dla uczulenia na pyłki traw; i 16 dla alergii na pyłki chwastów.

Ponad 100 milionów Amerykanów doświadcza każdego roku różnych rodzajów alergii, informuje Fundacja na swojej stronie internetowej.

Raport Allergy Capitals z 2023 r. nakreślił również rosnące zagrożenie zmianami klimatycznymi dla osób cierpiących na alergie i astmę. Zmiany klimatu powodują m.in. powstawanie większej ilości ozonu w warstwie przyziemnej, dłuższe i intensywniejsze sezony pylenia roślin oraz wzrost temperatur w miastach.

 

Źródło: mysuncoast
Foto: istock/Attila Barabas
Czytaj dalej

NEWS Florida

Dziś promocyjna wyprzedaż biletów lotniczych Jet Blue z Fort Myers. Skorzystaj z niskich cen

Opublikowano

dnia

Autor:

Jet Blue ogłosiło promocyjną wyprzedaż swoich lotów trwającą do północy w czwartek. Miejsca, do których można polecieć i dni połączeń są dość specyficzne, ale jeśli ktoś chce, to może skorzystać ze świetnej okazji cenowej. Są to loty z Fort Myers (RSW) do m.in. Hartford, Nowego Jorku, Waszyngtonu lub Westchester w stanie Nowy Jork.

Lot Fort Myers do Hartford w Connecticut kosztuje 74 USD w jedną stronę. Okno do tych lotów trwa od 4 do 26 kwietnia a promocyjne połączenia są we wtorek lub środę. Za 74 USD można także dostać się z Fort Myers do Nowego Jorku (JFK) od 2 maja do 21 czerwca. Ponownie, trzeba lecieć we wtorek lub środę.

Cena lotu do Waszyngtonu DC z Fort Myers zaczyna się od 64 USD w jedną stronę, od 16 maja do 21 czerwca, lecąc we wtorek lub środę. Wreszcie, połączenie Fort Myers do Westchester New York (HPN) kosztuje 74 USD, od 4 do 26 kwietnia, oczywiście loty we wtorek lub środę.

W tej cenie Jet Blue nie zezwala na bagaż podręczny, a pierwszy bagaż rejestrowany kosztuje 35 USD. Link do wyprzedaży w Fort Myers znajduje się tutaj.

 

Źródło: espnswfl
Foto: istock/fotoguy22
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu