Połącz się z nami

NEWS Florida

Następny pociąg towarowy wykoleił się. Tym razem w powiecie Manatee na Florydzie

Opublikowano

dnia

We wtorek rano pociąg towarowy częściowo wypadł z torów w powiecie Manatee, poinformowały służby ratunkowe powiatu. Skład wykoleił się, a sześć wagonów przewróciło się przy 720016 Street East, w strefie przemysłowej na północ od międzynarodowego lotniska Sarasota-Bradenton. Nie stwierdzono szkodliwego wycieku.

Pociąg towarowy jechał na południe, kiedy jeden wagon wykoleił się i spowodował efekt domina, ale przyczyna wykolejenia nie jest jeszcze znana.

Jeden z wagonów zawierał około 30 000 galonów propanu. Ekipy straży pożarnej monitorują wagon z propanem pod kątem wycieków, dopóki nie będzie można go naprawić, poinformował Robert Bounds, szef ratownictwa przeciwpożarowego Southern Manatee.

Inny wagon zawierający propan wypadł z torów, ale się nie przewrócił. Pięć innych wagonów, które się przewróciły, zawierało kamień.

Bounds przekazał, że nikt nie odniósł obrażeń i nie ma bezpośredniego zagrożenia dla społeczeństwa. Pociąg towarowy obsługiwany przez Seminole Gulf Railway miał minimalną liczbę pracowników. Ludzie w okolicy katastrofy nie zostali ewakuowani, jednak załogi monitorują jakość powietrza.

Katastrofa spowodowała znaczne uszkodzenia torów, które mogą spowodować, że linia kolejowa nie będzie działać przez kilka dni. Prawdopodobnie będą musiały przybyć cysterny, aby przepompować propan, i dopiero wtedy wywrócone wagony zostaną rozłączone i ustawione na kołach.

Na miejscu byli przedstawiciele Seminole Gulf Railway; Pracownicy Departamentu Transportu Florydy i urzędnicy kolei stanowych, aby przeprowadzić dochodzenie. Prawdopodobnie minie wiele dni, zanim tory zostaną oczyszczone.

W Stanach Zjednoczonych zgłoszono już kilkanaście wypadków kolejowych od początku 2023 roku.

Niedawne wykolejenie pociągu w Ohio w mieście East Palestine, które miało miejsce 3 lutego, wywołało skażenie środowiska. Kilka wagonów płonęło przez ponad dwa dni, a następnie ekipy ratownicze przeprowadziły kontrolowane spalenie na żądanie urzędników państwowych, co spowodowało uwolnienie do powietrza chlorowodoru i fosgenu.

W rezultacie katastrofy ewakuowano mieszkańców w promieniu 1 mili.

Newsweek odnotował już w tym roku nie mniej niż trzy kolejne wypadki w samej Karolinie Południowej – w pobliżu Lake City 9 stycznia, w pobliżu Loris 21 stycznia i kolejny w pobliżu Enoree 12 lutego – a także dwa w Kalifornii, po jednym w metropolii Detroit oraz Filadelfii i inne w Alabamie, Alasce, Luizjanie i Teksasie.

 

Źródło: tampabay, Independent
Foto: YouTube, Manatee County

NEWS Florida

Złodziej zwrócił prochy matki mieszkańca Winter Haven, ale samochód zachował

Opublikowano

dnia

Autor:

Policja w Winter Haven szuka złodzieja lub złodziei, którzy ukradli samochód prosto z podjazdu domu – Dodge Charger SRT Hellcat został skradziony około 3 nad ranem w poniedziałek. Całe szczęście jego cenna zawartość wróciła do właściciela.

Larry Carter Jr. nie słyszał żadnego alarmu, ani pracy silnika. Uważa więc, że złodzieje musieli wypchnąć jego auto na ulicę.

Swój samochód, Dodge Charger SRT Hellcat 2023, zadedykował swojej matce, która zmarła w marcu 2019 r. Kolor fioletowy był jej ulubionym, a na tylnej szybie widniał także napis „In Loving Memory”.

„Ona była całym moim światem” – twierdzi Carter. Część prochów matki umieścił w małej torebce przy uchwycie na kubek, więc mógł zabrać je ze sobą, gdziekolwiek się wybierał.

We wtorek rano Larry Carter Jr. dokonał szokującego odkrycia w swojej skrzynce pocztowej. Złodziej lub złodzieje pozornie musieli odzyskać sumienie i zwrócili mu prochy jego matki. Samochód jednak zatrzymali dla siebie.

Osoby, które zobaczą skradziony samochód proszeni są o kontakt z policją Winter Haven pod numerem 863-401-2256.

 

Źródło: fox13
Foto: Larry Carter
Czytaj dalej

NEWS Florida

Twórczość Taylor Swift będzie tematem jesiennych zajęć na Uniwersytecie Południowej Florydy

Opublikowano

dnia

Autor:

Trzy profesorki z kampusu Uniwersytetu Południowej Florydy w Tampie łączą w swoich klasach popkulturę i poezję. Jesienią Emily Jones, Michelle Taylor i Jessica Cook będą uczyć o twórczości Taylor Swift.

Kurs LIT3301: Kulturoznawstwo i sztuka popularna, zawsze uwzględniał popkulturę. W nadchodzącym semestrze jesiennym studenci będą mieli okazję wziąć udział w części zajęć z podtytułem „Taylor Swift’s Eras”.

„Inni wykładowcy prowadzili zajęcia wokół Harry’ego Pottera, adaptacji Jane Austen, potworów w fikcji i tego typu rzeczy. Są to więc w dużej mierze zajęcia poświęcone popkulturze” – wyjaśniła Jessica Cook, profesor nadzwyczajna na USF.

Emily Jones, która także jest profesor nadzwyczajną języka angielskiego na uniwersytecie, jest samozwańczą „Swiftie” i twierdzi, że twórczość piosenkarki jest przykładem poezji miłosnej, dzięki której studenci mogą w pewnym sensie nawiązać kontakt z wcześniejszą poezją.

Zespół pedagogów planuje wykorzystać teksty Taylor Swift  i omówić artystkę jako „fenomen popkultury”. Trzy profesorki posłuchają również najnowszego albumu Swift „The Tortured Poets Department” i włączą jej najnowsze utwory do programu kursu.

Według Emily Jones, muzyka współczesna jest kontynuacją tradycyjnej poezji, której uczono się przez wieki. Daje świetną okazję do dalszego wchodzenia w świat muzyki.

 

Źródło: fox13
Foto: USF, YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Nie żyje samica manata o imieniu Juliet z Zoo w Tampie. Miała 65 lat

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę Zoo Tampa z Lowry Park ogłosiło śmierć jednego z najstarszych znanych manatów na świecie. Pracownicy ogrodu poinformowali, że samica manata o imieniu Juliet miała ponad 65 lat i pozostawiła po sobie światowe dziedzictwo w zakresie ochrony i edukacji manatów.

W grudniu, ważąca 3045 funtów Juliet, została przeniesiona do Zoo Tampa w celu pilnej oceny lekarskiej w ośrodku intensywnej opieki medycznej w Manatee Critical Care Center, Davida A. Straza Jr.

Centrum jest jednym z zaledwie czterech ośrodków w USA zapewniających zaawansowaną opiekę ciężko rannym, chorym i osieroconym manatom.

Przez ponad cztery miesiące Juliet z powodzeniem przystosowywała się do nowego środowiska na basenach rehabilitacyjnych w zoo i utrzymywała kontakty towarzyskie z innymi manatami, według dr Cynthii Stringfield, starszej wiceprezes Zoo w Tampie ds. zdrowia, ochrony i edukacji zwierząt.

W zeszłym tygodniu Juliet przechodziła rutynowe badania lekarskie. Wykazywała problemy zdrowotne, które według lekarzy weterynarii, były związane z jej zaawansowanym wiekiem. Jednak nocy z soboty na niedzielę jej stan się pogorszył.

Jak poinformowały władze ogrodu zoologicznego, zostanie przeprowadzona sekcja zwłok Juliet.

Według pracowników zoo, Juliet była ukochanym zwierzęciem, które podbiło serca wielu osób na całym świecie. Dzięki niej wielu z nich zaczęło troszczyć się o los krów morskich.

 

Źródło: fox13
Foto: Zoo Tampa
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu