Połącz się z nami

NEWS Florida

Kołdry z Florydy pomagają na Ukrainie. Siostry z Dade City razem przeprowadziły akcję

Opublikowano

dnia

Siostry bliźniaczki z Dade City, które podjęły się międzykontynentalnej misji pomocy ukraińskim uchodźcom, ponownie się spotkały, rok po rozpoczęciu wojny. Rachael Woodard i Becky Petersen są właścicielkami sklepu Quilted Twins, przy czym Woodard mieszka na Florydzie, a Petersen mieszka w Polsce.

Zeszłej wiosny, po ataku Rosji na Ukrainę, siostry wymyśliły plan pomocy ukraińskim uchodźcom uciekającym przed wojną.

„W sumie w zeszłym roku zebrałyśmy około 170 000 dolarów dla Ukraińców na żywność, a także wysłałyśmy około 12 000 funtów, i sześć ton kołder na Ukrainę” – mówi Woodard. „Co tydzień przychodzą do nas ludzie, którzy wciąż dziękują nam za udział w zbieraniu funduszy, i kołdry”.

W marcu 2022 r., Woodard zorganizowała zbiórkę kołder i darowizn, aby wysłać je do Petersen w Polsce. To była wspólna akcja zorganizowana przez siostry.

Petersen wykonała również około 120 kołder i przekazała je na cele charytatywne. Pracując jako misjonarze, ona i jej mąż Mike kupowali w Polsce zapasy, które miały być wysyłane na Ukrainę lub rozprowadzane wśród uchodźców w Polsce.

Były to rzeczy od latarek, czołówek i baterii po mąkę i cukier.

„Byliśmy w stanie pomóc również dlatego, że mój mąż nauczał na Ukrainie przez 20 lat, prowadząc kursy biblijne, więc znał ludzi.”— powiedziała Petersen.

Widzieli także żniwo wojny, z pierwszej ręki, słyszeli wiele dramatycznych ludzkich historii. Od początku wojny minął rok a w Polsce nadal trwają akcje humanitarne.

„Myślę, że podobnie jak wszyscy ludzie na Ukrainie i w Polsce chcielibyśmy, żeby to się skończyło” – mówi Petersen. „Chcemy, żeby nie było wojny i modlimy się o szybkie rozwiązanie, aby Ukraińcy mogli mieć pokój, którego szukają i pragną”.

Ale w tych surowych realiach wojny były małe chwile radości. „Ludzie pisali do mnie na Viber i wysyłali mi zdjęcia swoich dzieci z kołdrami” – mówi Petersen, o ludziach, którzy docenili ich wysiłek i hojność.

Siostra z Polski jest teraz na Florydzie i cieszy wspólnym czasem ze swoją bliźniaczką. W marcu wraca do Polski.

Źródło: fox13
Foto: fox13 screenshot, fb

NEWS Florida

Złodziej zwrócił prochy matki mieszkańca Winter Haven, ale samochód zachował

Opublikowano

dnia

Autor:

Policja w Winter Haven szuka złodzieja lub złodziei, którzy ukradli samochód prosto z podjazdu domu – Dodge Charger SRT Hellcat został skradziony około 3 nad ranem w poniedziałek. Całe szczęście jego cenna zawartość wróciła do właściciela.

Larry Carter Jr. nie słyszał żadnego alarmu, ani pracy silnika. Uważa więc, że złodzieje musieli wypchnąć jego auto na ulicę.

Swój samochód, Dodge Charger SRT Hellcat 2023, zadedykował swojej matce, która zmarła w marcu 2019 r. Kolor fioletowy był jej ulubionym, a na tylnej szybie widniał także napis „In Loving Memory”.

„Ona była całym moim światem” – twierdzi Carter. Część prochów matki umieścił w małej torebce przy uchwycie na kubek, więc mógł zabrać je ze sobą, gdziekolwiek się wybierał.

We wtorek rano Larry Carter Jr. dokonał szokującego odkrycia w swojej skrzynce pocztowej. Złodziej lub złodzieje pozornie musieli odzyskać sumienie i zwrócili mu prochy jego matki. Samochód jednak zatrzymali dla siebie.

Osoby, które zobaczą skradziony samochód proszeni są o kontakt z policją Winter Haven pod numerem 863-401-2256.

 

Źródło: fox13
Foto: Larry Carter
Czytaj dalej

NEWS Florida

Twórczość Taylor Swift będzie tematem jesiennych zajęć na Uniwersytecie Południowej Florydy

Opublikowano

dnia

Autor:

Trzy profesorki z kampusu Uniwersytetu Południowej Florydy w Tampie łączą w swoich klasach popkulturę i poezję. Jesienią Emily Jones, Michelle Taylor i Jessica Cook będą uczyć o twórczości Taylor Swift.

Kurs LIT3301: Kulturoznawstwo i sztuka popularna, zawsze uwzględniał popkulturę. W nadchodzącym semestrze jesiennym studenci będą mieli okazję wziąć udział w części zajęć z podtytułem „Taylor Swift’s Eras”.

„Inni wykładowcy prowadzili zajęcia wokół Harry’ego Pottera, adaptacji Jane Austen, potworów w fikcji i tego typu rzeczy. Są to więc w dużej mierze zajęcia poświęcone popkulturze” – wyjaśniła Jessica Cook, profesor nadzwyczajna na USF.

Emily Jones, która także jest profesor nadzwyczajną języka angielskiego na uniwersytecie, jest samozwańczą „Swiftie” i twierdzi, że twórczość piosenkarki jest przykładem poezji miłosnej, dzięki której studenci mogą w pewnym sensie nawiązać kontakt z wcześniejszą poezją.

Zespół pedagogów planuje wykorzystać teksty Taylor Swift  i omówić artystkę jako „fenomen popkultury”. Trzy profesorki posłuchają również najnowszego albumu Swift „The Tortured Poets Department” i włączą jej najnowsze utwory do programu kursu.

Według Emily Jones, muzyka współczesna jest kontynuacją tradycyjnej poezji, której uczono się przez wieki. Daje świetną okazję do dalszego wchodzenia w świat muzyki.

 

Źródło: fox13
Foto: USF, YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Nie żyje samica manata o imieniu Juliet z Zoo w Tampie. Miała 65 lat

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę Zoo Tampa z Lowry Park ogłosiło śmierć jednego z najstarszych znanych manatów na świecie. Pracownicy ogrodu poinformowali, że samica manata o imieniu Juliet miała ponad 65 lat i pozostawiła po sobie światowe dziedzictwo w zakresie ochrony i edukacji manatów.

W grudniu, ważąca 3045 funtów Juliet, została przeniesiona do Zoo Tampa w celu pilnej oceny lekarskiej w ośrodku intensywnej opieki medycznej w Manatee Critical Care Center, Davida A. Straza Jr.

Centrum jest jednym z zaledwie czterech ośrodków w USA zapewniających zaawansowaną opiekę ciężko rannym, chorym i osieroconym manatom.

Przez ponad cztery miesiące Juliet z powodzeniem przystosowywała się do nowego środowiska na basenach rehabilitacyjnych w zoo i utrzymywała kontakty towarzyskie z innymi manatami, według dr Cynthii Stringfield, starszej wiceprezes Zoo w Tampie ds. zdrowia, ochrony i edukacji zwierząt.

W zeszłym tygodniu Juliet przechodziła rutynowe badania lekarskie. Wykazywała problemy zdrowotne, które według lekarzy weterynarii, były związane z jej zaawansowanym wiekiem. Jednak nocy z soboty na niedzielę jej stan się pogorszył.

Jak poinformowały władze ogrodu zoologicznego, zostanie przeprowadzona sekcja zwłok Juliet.

Według pracowników zoo, Juliet była ukochanym zwierzęciem, które podbiło serca wielu osób na całym świecie. Dzięki niej wielu z nich zaczęło troszczyć się o los krów morskich.

 

Źródło: fox13
Foto: Zoo Tampa
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu