Połącz się z nami

News Chicago

Galeria Blue Moon w Grayslake ogłosiła wystawy w 2023 roku

Opublikowano

dnia

Galeria Blue Moon w Grayslake ogłosiła nowy skład artystów na rok 2023. Są to: Kathleen Heitmann, Michael Litewski, Kendra Kett, Juli Janovicz i John Kirkpatrick Jr. Galeria będzie regularnie czynna od najbliższej niedzieli.

Wszyscy ogłoszeni artyści są profesjonalistami z północnego Illinois i południowo-wschodniego Wisconsin z wyróżniającymi się karierami w sztukach wizualnych.

Galeria będzie nadal organizować comiesięczne przyjęcia w godzinach od 6:00PM do 9:00PM. w czwarte soboty miesiąca. Zwiedzający mogą się na nich zapoznać się z najnowszą ofertą sztuki współczesnej.

Pierwsze przyjęcie w tym roku odbędzie się w sobotę, 25 lutego.

Kathleen Heitmann z Buffalo Grove jest nowa w Blue Moon Collective. Jej obrazy są odważne, kolorowe i płynne, wykorzystując linię, kształt i krawędzie, aby podkreślić ruch. Pracuje głównie z akrylami i olejami, często teksturując swoje obrazy wieloma warstwami za pomocą węgla drzewnego, pasteli olejnych i markerów akrylowych.

Michał Litewski z Zion wraca po rocznej przerwie do Blue Moon. Litewski tworzy sztukę badającą wpływ trendów społecznych, zjawisk kulturowych, mediów oraz wydarzeń krajowych i światowych na pojęcie „domu”. Jego prace podzielone są na cztery obszary wizualnej ekspresji: grafit/rysunki, obrazy, trójwymiarowe konstrukcje oraz rzeźby.

Kendra Kett z Gurnee, także nowa w Blue Moon Collective, dyrektor i właściciel galerii. Tworzy żywe, nasycone kolorami, bardzo szczegółowe prace akwarelowe i rysunki. Kett będzie także pierwszym prezentowanym artystą roku w galerii, pokazując ponad 25 rysunków na papierze i prace mieszane na płótnie.

Juli Janovicz z Kenosha w stanie Wisconsin powraca do galerii. Specjalizuje się w kwiatowych akwarelach.

John Kirkpatrick Jr. z Libertyville jest wielokrotnie nagradzanym malarzem specjalizującym się w ekspresjonizmie figuratywnym. Pociąga go mocne użycie koloru, grube pociągnięcia pędzla oraz różne faktury, aby tworzyć emocjonalne historie na ludzkiej twarzy i ciele. Jego ulubionym medium jest farba akrylowa nakładana na duże płótna.

Niedawno galeria sprzedała również swoje 500. dzieło sztuki – „Humanity” Michaela Bellefeuille’a – w ciągu nieco ponad 3,5 roku działalności.

Artyści zrzeszeni w galerii to: Tony Armendariz, Kristin Ashley, Michael Bellefeuille, Joan Bredendick, Matt Darst, Frank Fitzgerald, Jeanne Garrett, Samira Gdisis, Christine Graf, Mary Neely, Bob Nonnemacher, Laura O’Connor, Paul Pinzarrone, Jaynanne Ridder, Russ Riendeau, Les Scott, Rebecca Stahr, Colleen Steenhagen i Sally Wille.

Blue Moon Gallery mieści się przy 18620 Belvidere Road w Grayslake.

Regularne godziny otwarcia galerii, to 1:00PM-4:00PM w soboty i niedziele, a  rozpoczną się w niedzielę 26 lutego. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.thebluemoongallery.com lub zadzwoń pod numer (224) 388-7948.

 

Źródło: dailyherald
Foto: The Blue Moon Gallery

News Chicago

Koncert zespołów pieśni i tańca sponsorowanych przez Związek Narodowy Polski

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę, 19 marca 2023, w Lake Zurich High School Performing Arts Center, odbył się 37, doroczny, koncert zespołów pieśni i tańca sponsorowanych przez Związek Narodowy Polski (PNA). Tradycja koncertów wpisuje się doskonale w realizowaną przez PNA misję popularyzacji polskiej kultury w Stanach Zjednoczonych.

PNA wspiera finansowo działalność kilkudziesięciu zespołów pieśni i tańca, chórów i szkół polonijnych w USA.

Na scenie w Lake Zurich zaprezentowało się ponad 300 utalentowanych tancerzy reprezentujących siedem zespołów: WICI, Lajkonik, Gaiczek, Gaik, Whispers (Szepty), Żaki i Świtezianie. Ich występy entuzjastycznie oklaskiwała publiczność licząca ponad 700 osób.

W programie koncertu znalazły się tradycyjne polskie tańce narodowe oraz regionalne. Tancerze zachwycali nie tylko entuzjazmem i oryginalną choreografią, ale również wspaniałymi strojami. Dyrektorzy i choreografowie grup zademonstrowali wysoki poziom pracy artystycznej i pedagogicznej.

Koncert został przygotowany we współpracy doradcy regionalnej PNA, długoletniej dyrektor artystycznej Teatru Pieśni i Tańca WICI Magdaleny Solarz z koordynującą programy członkowskie PNA Marią Środoń.

Zespoły pieśni i tańca promujące polską kulturę ludową cieszą się w USA ogromną popularnością. Po informacje na temat zespołów działających pod patronatem PNA zapraszamy na stronę www.pna-znp.org oraz na facebook.com/PNAZNP

Zdjęcia: Dariusz Piłka/Dziennik Związkowy
Czytaj dalej

News Chicago

Zbliża się premiera spektaklu Gąska. Teatr Nasz serdecznie zaprasza

Opublikowano

dnia

Autor:

Teatr Nasz zaprasza na kolejną premierę. „Gąska” opowiada historię artystów, żyjących w mieście bez perspektyw, którzy bardziej niż o karierę walczą o własne szczęście, muszą pogodzić się z przemijaniem, oraz zdobyć się na okazanie skrywanych uczuć i pragnień. Spektakl będzie można zobaczyć w Art Gallery Kafe już w tym tygodniu.

„Gąska” to komedia, która nie wszystkich bawi, ponieważ ta refleksja nad zawodem aktora jest alegorią do życia i trudnych wyborów, które musimy podejmować w obliczu radykalnych zmian.

Jak my sami postąpilibyśmy w sytuacji, w której znaleźli się bohaterowie? Jakich wyborów dokonać gdy stoi się na rozdrożu życiowych dróg? Jak ocenić wybory postaci spektaklu „Gąska”?

Przyjdźcie, zobaczcie i zastanówcie się sami.

Premiery:

 • 24 marca 2023 godz. 8.00PM
 • 25 marca 2023 godz. 7.00PM
 • 26 marca 2023 godz. 5.00PM

Spektakl będzie grany w Art Gallery Kafe, przy 127 Front St, Wood Dale, IL 60191

Bilety dostępne na https://mojbilet.com/illinois/, pod numerem telefonu 872-262-6050 oraz przed spektaklem.

Serdecznie Zapraszamy!

Teatr Nasz powstał z prawdziwej miłości i pasji do tworzenia teatralnej iluzji.

Jak informuje na swojej stronie internetowej, tworzy sztuki oparte na najlepszych tradycjach teatru awangardowego w Polsce, ale w swoim repertuarze ma również klasykę teatru polskiego i bajkę dla dzieci.

Teatr Nasz skupia uwagę na dogłębnej i świeżej interpretacji, nie poddając się popularnym trendom, idąc własną drogą. Tworzy spektakle organicznie, w niecodziennych przestrzeniach i nie bojąc się wyzwań.

 

Źródło: teatr nasz
Foto: teatr nasz

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Ewa Bielska: Uwielbiam aktorstwo, ale widzę się bardziej za kamerą. Gala filmowa już 6 maja

Opublikowano

dnia

Autor:

Ewa Bielska urodziła się w Polsce ale mieszka i pracuje w Stanach Zjednoczonych. Wielokrotnie nagradzana reżyserka, aktorka i producentka, autorka filmu „Her Call” i „Breaking Iron”, mówi o specyfice tworzenia obrazów krótkometrażowych w studiu Radia Deon Chicago. 6 maja w Joy District odbędzie się gala filmowa.

Ewa Bielska ma w swoim koncie całą listą projektów i ponad 15-letnie doświadczenie w branży filmowej.

Stara się tworzyć filmy i sztukę, które obejmują nowe perspektywy. Jej historie zawsze zaglądają w ciemne zakamarki ludzkości i znajdują światło – poruszają tematy sprawiedliwości, transformacji i uzdrowienia.

Film krótkometrażowy „Her Call”, wyprodukowany przez Ewę Bielską w 2021 roku, zdobył wiele nagród na festiwalach filmowych.

„Krótkometrażowy film jest najciężej zrobić” mówi nasz Gość. Zwłaszcza jeśli nie posiada się odpowiednich funduszy, to dostęp do całego zaplecza tworzenia takiego obrazu jest mocno ograniczony. Trudne jest także zamknięcie planowanego przekazu w tak krótkim czasie.

Ewa Bielska pełniła dużo ról przy powstawaniu tego filmu, była jego reżyserką, producentką, dyrektorem, przeprowadziła casting i wystąpiła jako aktorka. Ograniczony budżet nie ograniczył sukcesu filmu, wręcz przeciwnie.

Przed jego nakręceniem „Her Call” Ewa Bielska pracowała nad filmem „Breaking Iron”, opowiadającym historię imigranta, który premierę miał później, w 2022 roku.

„To jest film oparty na moich własnych doświadczeniach i doświadczeniach ludzi, którzy przebiegli moją drogę w życiu” mówi Gość Radia Deon Chicago. Obraz ma na celu pokazać wyzwania z jakimi musi się zmierzyć osoba przeprowadzająca się do Stanów Zjednoczonych. Amerykanie urodzeni w USA często nie zdają sobie z tego sprawy, zauważa Ewa Bielska.

„Uwielbiam aktorstwo” mówi nasz Gość „ale widzę się bardziej za kamerą”. Ewa Bielska podkreśla, że uwielbia cały proces tworzenia filmu, układanie go z małych puzzli by stworzyć wymarzony efekt końcowy. Od dzieciństwa robienie zdjęć i reżyseria były jej pasją.

Jeśli chodzi o takie ośrodki filmowe jak Los Angeles czy Nowy Jork to panuje tam wielka konkurencja, duża presja, a najważniejszy jest sukces finansowy. Chicago jest w tej branży bardziej przyjazne, łatwiej o pracę zespołową i skupienie się na przekazie filmu, zaznacza Ewa Bielska.

6 maja w Chicago odbędzie się gala filmowa „Lights Camera Action”. Poza poczęstunkiem i muzyką na żywo, będzie miała na niej miejsce aukcja obrazów.

Na wydarzeniu obecni będą znakomici goście, ludzie ze świata filmu; reżyserzy, producenci, agenci. Każda osoba dostanie pamiątkową książkę.

Gala odbędzie się w Joy District, przy 112 W. Hubbard St. o godzinie 6.00PM.

Serdecznie Zapraszamy!

Nagrody Ewy Bielskiej:

 • Rome Movie Awards – Her Call – 07.10.2021 – Award Winner
 • Gully International Film Festival – Her Call – 31.10.2021 – Award Winner
 • New York True Venture Film Festival – NYTVFF Her Call – 15.08.2022 – Award Winner
 • Milan Gold Awards – Her Call- 10.11.2021 – Award Winner
 • WorldFest-Houston International Film Festival – Her Call- 19.04.2022 – Award Winner
 • Independent Shorts Awards – Her Call- 20.09.2021 – Award Winner

 • Vesuvius International Film Fest – Her Call – 25.08.2021 – Award Winner
 • Cannes World Film Festival – Her Call – 05.08.2021 – Award Winner
 • The IndieFEST Film Awards – Her Call – 02.08 2021 – Award Winner
 • Worldwide Women’s Film Festival 2022 – Award Winner
 • PORTUGAL INTERNATIONAL FILM FESTIVAL — Honorable Mention
 • RED MOVIE AWARDS —Honorable Mention
 • Women’s International Film Festival — Honorable Mention

 

Źródło: informacja własna, ewabielska
Foto: YouTube, ewabielska
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu