Połącz się z nami

News Chicago

Chicago Bears sfinalizowali zakup byłego toru wyścigów konnych w Arlington Heights

Opublikowano

dnia

W środę Chicago Bears zakupili teren w Arlington Heights, gdzie zespół planuje zbudować nowy zamknięty stadion z częścią rozrywkową i zabudową mieszkaniową. Przebudowa byłego toru wyścigów konnych pozostaje jednak dużym wyzwaniem, zależnym m.in. od uzyskania przez zespół dotacji publicznych. Przedstawiciele Chicago nadal chcą negocjować z zespołem, aby zatrzymać go w mieście.

Chicago Bears wydał 197 milionów dolarów kupując Arlington International Racecourse o powierzchni 326 akrów. Zespół planuje porzucić Soldier Field w Chicago na rzecz posiadania własnego stadionu, na którym mógłby również organizować imprezy, takie jak Super Bowl czy mistrzostwa koszykówki NCAA.

Ogłoszenie pojawiło się wkrótce po wprowadzeniu stanowej ustawy o „megaprojektach”, która mogłaby pomóc drużynie sfinansować ich plany poprzez zamrożenie wymiaru podatku od nieruchomości na okres do 40 lat. Jednak ustawodawcy z Chicago nie będą chcieli pomóc Chicago Bears by wyprowadzili się z miasta.

Zespół gra na Soldier Field od 1971 roku.

Chicago Bears mogą napotkać także kilka innych przeszkód. Przedstawiciele lokalnych szkół w Arlington Heights wyrazili obawy, że w ramach projektu pozyskają więcej uczniów z nowych mieszkań, ale przy zmniejszonych dochodach z powodu ulg podatkowych dla zespołu.

Przeprowadzka wiązałaby się również z karą, gdyby Bears wcześniej zerwali dzierżawę na Soldier Field, która jest zaplanowana do 2033 roku. Jeśli zespół odszedłby w 2026 roku, groziłaby mu kara w wysokości 84 milionów dolarów.

Burmistrz Arlington Heights, Thomas Hayes, powitał zespół, mówiąc jednocześnie, że należy zająć się obawami mieszkańców dotyczącymi ruchu ulicznego i innymi aspektami. Zarząd miasta zasygnalizował swoje ogólne poparcie dla projektu, zatwierdzając wstępną, niewiążącą umowę z zespołem, która przewiduje potencjalne dotacje, w tym specjalne ulgi podatkowe dla tego obszaru.

Ale oddział libertariańskiej grupy, Americans for Prosperity w Illinois, ma nadzieję na przeprowadzenie referendum aby sprzeciwić się wszelkim lokalnym subsydiom. Grupa opublikowała również ankietę pokazującą, że mieszkańcy Arlington Heights chcą mieć Bears u siebie, ale nie chcą płacić dodatkowych podatków za relokację.

Jak na ironię, historyczny ruch Chicago Bears został zapoczątkowany w 2002 roku, kiedy Chicago próbowało uspokoić drużynę, poddając Soldier Field renowacji kosztującej 690 milionów dolarów. Podatnicy nadal płacą za przekazane 432 miliony dolarów – plus odsetki.

Soldier Field znajdujący się w historycznym miejscu jest najmniejszym stadionem w National Football League, mogąc pomieścić 61 500 osób i jest pozbawiony udogodnień, jakie ma wiele innych stadionów.

Zespół wynajmuje go od Chicago Park District za około 6,5 miliona dolarów rocznie – mniej niż płaci niektórym gwiazdom drużyny – ale nie kontroluje dochodów z praw do nazw, parkingów ani koncesji.

Nowy stadion w Arlington Heights to wielofunkcyjny projekt o wartości 5 miliardów dolarów, który prawdopodobnie obejmie apartamenty, mieszkania własnościowe, bary, restauracje, hotel, tereny zielone i parkingi. Tor wyścigowy zostałby zburzony, poprawiony zostałby dojazd z istniejącej stacji Metra, a także nowe wjazdy i zjazdy z sąsiedniej Trasy 53.

Projekt byłby jednym z największych w historii Środkowego Zachodu. Zespół oszacował, że stworzy 48 000 miejsc pracy i 9 miliardów dolarów bodźców ekonomicznych.

Zespół oszacował roczny wpływ ekonomiczny inwestycji na 1 miliard dolarów, ale ekonomiści ostrzegają, że umowy stadionowe zwykle nie zwracają inwestycji publicznych.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: renderingi Hart Howerton/Chicago Bears

News USA

Frontier Airlines eliminują opłaty za zmiany w rezerwacji lotów

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek przedstawiciele Frontier Airlines zapowiedzieli, że eliminują opłaty za zmiany w rezerwacji lotu i obiecali większą przejrzystość w zakresie cen. Linie będą działać zgodnie z nowym przepisem administracji Bidena, zgodnie z którym amerykańscy przewoźnicy muszą ujawniać wszystkie opłaty. To dobra wiadomość na początku sezonu wakacyjnych podróży.

Według piątkowego ogłoszenia, Frontier Airlines nie będą pobierały żadnych opłat za zmianę ani anulowanie lotu w żadnej klasie, w tym w klasie ekonomicznej, premium i biznes.

To jedna z kilku zmian wprowadzonych przez przewoźnika, w ramach „nowej ery dla Frontier – takiej, w której zapewniona jest przejrzystość cen, brak opłat za zmianę i najniższa cena łączna”, jak zapowiedział dyrektor generalny linii, Barry Biffle.

Biffle zapewnił, że Frontier Airlines oferuje najlepsze ceny na wszystkie opcje oraz najlepszą obsługę klienta.

Frontier Airlines oferują cztery różne opcje lotów – klasę: podstawową, ekonomiczną, premium i biznesową. Każda opcja będzie miała przejrzyste ceny dotyczące bagażu podręcznego i rejestrowanego, a także wyboru miejsc w samolocie. Przewoźnik zapowiedział także wydłużenie terminów ważności środków na bilety lotnicze do roku.

Jeśli klienci znajdą niższą cenę gdzie indziej, otrzymają również 2500 mil od Frontier.

Szereg zmian następuje po ogłoszeniu 24 kwietnia przez Sekretarza Transportu, Pete’a Buttigiega, dwóch przepisów, które zapewnią pasażerom linii lotniczych automatyczny zwrot gotówki i chronią konsumentów przed niespodziewanymi opłatami za śmieci w liniach lotniczych. O nowej ustawie regulującej działalność linii lotniczych informowaliśmy tutaj.

Aby walczyć z opłatami śmieciowymi, linie lotnicze będą zobowiązane do wykazywania z góry kosztów takich rzeczy jak bagaż rejestrowany, bagaż podręczny, opłaty za zmianę i opłaty za anulowanie, tak aby podróżni mieli wszystkie informacje, których potrzebują, aby zdecydować, która opcja podróży jest najlepsza, jeszcze zanim zdecyduję się na zakup biletu.

Amerykański Departament Transportu DOT oszacował, że zmiana ta pozwoli Amerykanom zaoszczędzić łącznie ponad pół miliarda dolarów rocznie.

Airlines for America, organizacja branżowa, prognozuje, że amerykańskie linie lotnicze przewiozą 271 milionów pasażerów w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia. To wzrost o ponad 6% w porównaniu z 2023 r., który był rekordowym rokiem.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/Kar-Tr/sboice/
Czytaj dalej

News USA

Dobra wiadomość: Target obniża ceny 5000 artykułów. Tańsze będzie mleko, mięso i chleb

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek Target zapowiedział, że obniża ceny 5000 popularnych artykułów, aby pomóc konsumentom zaoszczędzić pieniądze. Obniżki cen obejmują między innymi: mleko, mięso, chleb, napoje gazowane, świeże owoce i warzywa, przekąski, jogurt, masło orzechowe, kawę, pieluchy, ręczniki papierowe, karmę dla zwierząt domowych i nie tylko.

Przedstawiciele Target twierdzą, że regularnie aktualizują swoje ceny, aby zachować konkurencyjność na swoich rynkach. Firma obniżyła już wcześniej ceny na około 1500 artykułów i będzie to robić przez całe lato, w tym z okazji Dnia Pamięci, powrotu do szkoły i 4 lipca.

Na przykład obniży cenę 20-uncjowego opakowania zwykłych bajgli Thomasa kosztującego 4,19 USD do 3,79 USD; cenę 75 chusteczek zapachowych Clorox z 5,79 USD do 4,99 USD; a 1-funtowe opakowanie niesolonego masła Good & Gather, z 3,99 USD do 3,79 USD.

Według Biura Analiz Ekonomicznych wskaźnik cen wydatków (PCE), stosowany przez Rezerwę Federalną do pomiaru inflacji, wzrósł w marcu o 2,7% w porównaniu z tym okresem w roku ubiegłym. Fed zazwyczaj dąży utrzymywać tę wartość na poziomie 2%.

 

Źródło: npr
Foto: istock/MDoculus/
Czytaj dalej

News USA

W środę można dostać całkowicie darmowe nuggetsy od McDonald’s

Opublikowano

dnia

Autor:

McDonald’s zaoferuje bezpłatny posiłek składający się z sześciu Chicken McNuggets klientom, którzy złożą zamówienie za pośrednictwem aplikacji McDonald’s w środę, 22 maja. Ta jednodniowa promocja jest dostępna w uczestniczących restauracjach w całych Stanach Zjednoczonych.

Aby skorzystać z tej jednodniowej oferty, klienci muszą pobrać aplikację McDonald’s i dołączyć do programu MyMcDonald’s Rewards.

Aby odebrać darmowe nuggetsy, nie trzeba dokonywać żadnych zakupów, wystarczy złożyć zamówienie za pośrednictwem aplikacji. Klienci mogą również wybrać preferowany sos do maczania, który będzie towarzyszył nuggetsom.

Przedstawiciele firmy oświadczyli, że ​​ta promocja jest częścią strategii McDonald’s mającej na celu zapewnienie klientom korzystnych opcji w sezonie letnim. To dopiero pierwsza z wielu ofert zaplanowanych na nadchodzące miesiące, których celem jest przyciągnięcie większej liczby użytkowników aplikacji i nagrodzenie lojalnych klientów.

Niedawno gigant fast foodów ogłosił swoją promocję obejmującą posiłki za 5 dolarów w USA, aby przyciągnąć klientów zniechęconych rosnącymi cenami. Oferta, którą zapowiadaliśmy 14 maja będzie zawierać McChicken lub McDouble, 4 nuggetsy z kurczaka, frytki i napój do wyboru.

Oferta ma być dostępna od 25 czerwca przez około miesiąc.

Klienci mogą odwiedzić witrynę McDonald’s lub pobrać aplikację z preferowanego sklepu z aplikacjami, aby uzyskać więcej informacji na temat tej i przyszłych promocji.

 

Źródło: fox32
Foto: istock/Lolkaphoto/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu