Połącz się z nami

News Chicago

Chicago Bears sfinalizowali zakup byłego toru wyścigów konnych w Arlington Heights

Opublikowano

dnia

W środę Chicago Bears zakupili teren w Arlington Heights, gdzie zespół planuje zbudować nowy zamknięty stadion z częścią rozrywkową i zabudową mieszkaniową. Przebudowa byłego toru wyścigów konnych pozostaje jednak dużym wyzwaniem, zależnym m.in. od uzyskania przez zespół dotacji publicznych. Przedstawiciele Chicago nadal chcą negocjować z zespołem, aby zatrzymać go w mieście.

Chicago Bears wydał 197 milionów dolarów kupując Arlington International Racecourse o powierzchni 326 akrów. Zespół planuje porzucić Soldier Field w Chicago na rzecz posiadania własnego stadionu, na którym mógłby również organizować imprezy, takie jak Super Bowl czy mistrzostwa koszykówki NCAA.

Ogłoszenie pojawiło się wkrótce po wprowadzeniu stanowej ustawy o „megaprojektach”, która mogłaby pomóc drużynie sfinansować ich plany poprzez zamrożenie wymiaru podatku od nieruchomości na okres do 40 lat. Jednak ustawodawcy z Chicago nie będą chcieli pomóc Chicago Bears by wyprowadzili się z miasta.

Zespół gra na Soldier Field od 1971 roku.

Chicago Bears mogą napotkać także kilka innych przeszkód. Przedstawiciele lokalnych szkół w Arlington Heights wyrazili obawy, że w ramach projektu pozyskają więcej uczniów z nowych mieszkań, ale przy zmniejszonych dochodach z powodu ulg podatkowych dla zespołu.

Przeprowadzka wiązałaby się również z karą, gdyby Bears wcześniej zerwali dzierżawę na Soldier Field, która jest zaplanowana do 2033 roku. Jeśli zespół odszedłby w 2026 roku, groziłaby mu kara w wysokości 84 milionów dolarów.

Burmistrz Arlington Heights, Thomas Hayes, powitał zespół, mówiąc jednocześnie, że należy zająć się obawami mieszkańców dotyczącymi ruchu ulicznego i innymi aspektami. Zarząd miasta zasygnalizował swoje ogólne poparcie dla projektu, zatwierdzając wstępną, niewiążącą umowę z zespołem, która przewiduje potencjalne dotacje, w tym specjalne ulgi podatkowe dla tego obszaru.

Ale oddział libertariańskiej grupy, Americans for Prosperity w Illinois, ma nadzieję na przeprowadzenie referendum aby sprzeciwić się wszelkim lokalnym subsydiom. Grupa opublikowała również ankietę pokazującą, że mieszkańcy Arlington Heights chcą mieć Bears u siebie, ale nie chcą płacić dodatkowych podatków za relokację.

Jak na ironię, historyczny ruch Chicago Bears został zapoczątkowany w 2002 roku, kiedy Chicago próbowało uspokoić drużynę, poddając Soldier Field renowacji kosztującej 690 milionów dolarów. Podatnicy nadal płacą za przekazane 432 miliony dolarów – plus odsetki.

Soldier Field znajdujący się w historycznym miejscu jest najmniejszym stadionem w National Football League, mogąc pomieścić 61 500 osób i jest pozbawiony udogodnień, jakie ma wiele innych stadionów.

Zespół wynajmuje go od Chicago Park District za około 6,5 miliona dolarów rocznie – mniej niż płaci niektórym gwiazdom drużyny – ale nie kontroluje dochodów z praw do nazw, parkingów ani koncesji.

Nowy stadion w Arlington Heights to wielofunkcyjny projekt o wartości 5 miliardów dolarów, który prawdopodobnie obejmie apartamenty, mieszkania własnościowe, bary, restauracje, hotel, tereny zielone i parkingi. Tor wyścigowy zostałby zburzony, poprawiony zostałby dojazd z istniejącej stacji Metra, a także nowe wjazdy i zjazdy z sąsiedniej Trasy 53.

Projekt byłby jednym z największych w historii Środkowego Zachodu. Zespół oszacował, że stworzy 48 000 miejsc pracy i 9 miliardów dolarów bodźców ekonomicznych.

Zespół oszacował roczny wpływ ekonomiczny inwestycji na 1 miliard dolarów, ale ekonomiści ostrzegają, że umowy stadionowe zwykle nie zwracają inwestycji publicznych.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: renderingi Hart Howerton/Chicago Bears

News USA

Kobiety mniej zarabiają niż mężczyźni ale częściej kupują dom

Opublikowano

dnia

Autor:

W 48 z 50 stanów samotne kobiety częściej niż samotni mężczyźni posiadają dom i są także bardziej skłonne do kupna domu niż płeć przeciwna. Tak wynika z analizy danych pochodzących ze spisu powszechnego w USA. Należy wziąć pod uwagę, że kobiety zazwyczaj zarabiają około 83 centów na każdego dolara zarobionego przez mężczyznę. Dlaczego więc i jak to się dzieje?

Kobiety stanowią obecnie prawie jedną piątą rynku kupujących domy, to znaczny udział, ocenia zastępca głównego ekonomisty National Association of Realtors i wiceprezes ds. badań, dr Jessica Lautz.

Kobiety chcą miejsca, które mogą nazwać swoim własnym, w którym mogą opiekować się małymi dziećmi, a także starszymi rodzicami.

Posiadanie domu oznacza dla nich stabilizację.

Ponieważ kobiety często zarabiają mniej niż mężczyźni, tną wydatki gdzie tylko mogą, aby było ich stać na dom, wg Lautz. Mogą ograniczać wydatki na rozrywkę, czy ubrania. Często także podejmują drugą pracę, ponieważ dla posiadanie domu na własność są gotowe do finansowych poświęceń.

A co z inwestowaniem kobiet na przyszłość i na emeryturę?

Badanie Transamerica For Retirement Studies wykazało, że tylko 18% pracujących kobiet jest mocno przekonanych, że będą mogła przejść na emeryturę prowadząc wygodny tryb życia.

Ankieta przeprowadzona przez Fidelity w 2021 r. wykazała, że tylko 33% kobiet było pewnych swoich możliwości podejmowania decyzji inwestycyjnych, a 42% było przekonanych, że mogą oszczędzać długoterminowo i na emeryturę.

Karen DeRose, prezes i partner zarządzający DeRose Financial Planning Group w Chicago, zaczyna dostrzegać zmianę tego zaufania. Coraz więcej kobiet angażuje się w planowanie finansów i podejmowanie ważnych decyzji finansowych.

Tym kobietom, które twierdzą, że nie mają pieniędzy na inwestycje, DeRose radzi, że trzeba zacząć od małych kroków. Pierwszą rzeczą, którą powinny zrobić, jeśli chcą inwestować, jest zatrudnienie doradcy finansowego.

Badanie przeprowadzone przez Fidelity w 2021 r. wykazało, że 67% kobiet inwestuje poza kontami emerytalnymi. W 2018 roku liczba ta wynosiła zaledwie 44%.

 

Źródło: abc7
Foto: istock/Kirill Smyslov/ seb_ra/ fizkes
Czytaj dalej

News Chicago

Antigua Mexican Grill czyli pyszna meksykańska kuchnia przybywa do Huntley

Opublikowano

dnia

Autor:

Jesienią w Huntley zostanie otwarta nowa meksykańska restauracja, będąca częścią rozwijającej się grupy lokali gastronomicznych. W zeszłym tygodniu zarząd miasteczka wydał ostateczną zgodę na otwarcie Antigua Mexican Grill przy 10716 Route 47, w miejscu zamkniętej Tobacco Hut.

Właściciel Antigui, Luis Rodriguez, powiedział, że dla restauracji powstanie nowy budynek. Zanim będzie mógł rozpocząć budowę, będzie musiał przedstawić miastu ostateczne plany i uzyskać pozwolenia, które spodziewa się otrzymać w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Po otwarciu restauracja będzie trzecią lokalizacją Antigui w powiecie McHenry. Pierwsza została otwarta w Crystal Lake w 2018 roku, a druga w Algonquin w zeszłym roku.

Rodriguez, który widzi teraz duży potencjał w rozwijającym się Huntley powiedział, że jest właścicielem gruntu od 2020 roku. Miasto wyraziło zgodę dla nowego ogrodzenia z tyłu posiadłości i miejsca, gdzie restauracja może przechowywać swoje śmieci. Restauracja otrzymała również zgodę na odstęp od drogi wielkości 34 stóp, zamiast normalnie wymaganych 50 stóp.

Według strony internetowej restauracji Antigua Mexican Grill oferuje tradycyjną kuchnię meksykańską inspirowaną rodzinnym miastem Rodrigueza, Zacatecas w Meksyku.

Właściciel uważa, że będzie oferować więcej niż „normalna taqueria” i wykorzystywać starsze przepisy.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Antigua Mexican Grill
Czytaj dalej

News USA

Naładujesz swój elektryczny samochód, gdy zatrzymasz się w 7-Eleven na zakupy

Opublikowano

dnia

Autor:

Firma 7-Eleven, Inc. ogłosiła w piątek swoją nową, zastrzeżoną sieć ładowania pojazdów elektrycznych (EV) w wybranych sklepach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a także powiązaną z siecią aplikację. 7Charge już świadczy usługi ładowania klientom w kilku lokalizacjach na Florydzie, w Teksasie, Kolorado i Kalifornii.

7-Eleven zapowiedział, że wraz z uruchomieniem sieci 7Charge zamierza zbudować jedną z największych i najbardziej kompatybilnych sieci szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych spośród wszystkich sprzedawców detalicznych w Ameryce Północnej.

7Charge umożliwia klientom ładowanie dowolnej marki i modelu pojazdu elektrycznego zgodnego z popularnymi typami wtyczek CHAdeMO lub Combined Charging System, pod warunkiem, że kierowca ma adapter CCS lub CHAdeMO.

Po zakończeniu rozbudowy sieć będzie obsługiwać społeczności i klientów na stacjach ładowania całej rodziny marek, w tym sklepów Speedway i Stripes.

Aplikacja 7-Eleven, którą można ją pobrać z Apple App Store, Google Play lub odwiedzając stronę 7eleven.com/7charge, pozwoli na „bezproblemowe” ładowanie i płatność.

Firma z Teksasu twierdzi, że sieć zaspokoi rosnące zapotrzebowanie konsumentów na infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych. 7-Eleven obsługuje, franczyzuje i/lub licencjonuje ponad 13 000 sklepów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Subway również ogłosił w zeszłym tygodniu, że umieści parki ładowania pojazdów elektrycznych w pobliżu niektórych swoich sklepów z kanapkami.

Na początku ubiegłego roku Starbucks także zapowiedział, że ma zamiar umieścić ładowarki dla pojazdów elektrycznych w maksymalnie 15 kawiarniach położonych w odstępach około 100 mil na trasie biegnącej między Seattle i Denver.

Warto zauważyć, że administracja Bidena ogłosiła we wtorek 2,5 miliarda dolarów nowych dotacji na budowę stacji ładowania pojazdów elektrycznych i infrastruktury paliw alternatywnych.

Posunięcie to ma częściowo na celu zwiększenie dostępu w zaniedbanych dzielnicach i społecznościach. Dotacje kładą również nacisk na ładowarki autostradowe.

Źródło: foxbusiness
Foto: 7-Eleven
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu