Połącz się z nami

News Chicago

Dlaczego zginął Peter Salvino? Ciało doktoranta wyłowiono z Michigan 20 grudnia

Opublikowano

dnia

Przyczyna i sposób śmierci 25-letniego doktoranta z Northwestern, który został znaleziony martwy w jeziorze Michigan pod koniec ubiegłego roku, zostały ujawnione w środę. Biuro lekarza sądowego powiatu Cook stwierdziło „utonięcie z zatruciem etanolem jako czynnikiem przyczyniającym się”. Zdarzenie uznano za wypadek.

Ciało Petera Salvino zostało wydobyte z wody 20 grudnia podczas poszukiwań zaginionego studenta, który zniknął w nocy, po wyjściu z imprezy w Lincoln Park. O znalezieniu jego zwłok pisaliśmy tutaj.

Sprawa tym bardziej zwróciła uwagę władz, ponieważ do tragedii doszło zaledwie kilka dni po tym, jak 21-letni Krzysztof Szubert, polski biznesmen, który pracował w Chicago, został znaleziony w Lake Michigan na Oak Street Beach, kilka dni po tym, jak zgłoszono jego zaginięcie po imprezie w River North.

O śmierci Polaka pisaliśmy wielokrotnie, ostatni raz 9 grudnia.

Przyczyna i sposób śmierci Szuberta, u którego stwierdzono ranę szarpaną prawej strony głowy, nie zostały jeszcze ujawnione, a lekarz sądowy przekazał w grudniu, że oczekuje na dochodzenie policyjne.

Policja nie powiedziała, czy istnieje jakiś związek między sprawami, ale przyznała, że detektywi prowadzą dochodzenie w obu przypadkach.

Peter Salvino był ostatnio widziany 17 grudnia, jak wychodził z imprezy przy 2400 North Geneva Terrace w Lincoln Park.

Chicagowska policja poinformowała, że około północy rozmawiał przez FaceTime ze znajomym, mówiąc, że idzie do swojego mieszkania przy 800 West Lill Avenue i był wtedy oddalony od niego o około pół godziny.

Przyjaciel zadzwonił do niego ponownie około 15 minut później, aby potwierdzić, że dotarł do domu, ale Salvino powiedział, że wciąż idzie. Pół godziny po północy nie odebrał już telefonu.

Chicago Police Department poinformował, że od tego czasu do 9:30AM w niedzielę wielu znajomych wysłało wiadomości tekstowe, a wszystkie zostały pomyślnie dostarczone, ale na żadną z nich nie było odpowiedzi od Salvino.

Od godziny 9:45AM w niedzielę wszystkie połączenia telefoniczne z numerem Salvino trafiały bezpośrednio do poczty głosowej, a wiadomości tekstowe nie były dostarczone.

Nagranie z monitoringu z restauracji Lincoln Park The Wiener’s Circle dostarczyło również materiału filmowego przedstawiającego Salvino w restauracji w sobotę wieczorem, zanim zaginął.

Zwłoki Salvino, zostało znalezione w porcie Diversey, w pobliżu miejsca, w którym telefon Salvino dzwonił po raz ostatni po jego zniknięciu.

 

Źródło: nbc
Foto: Weiner’s Circle, Northwestern, SOS zaginięcia

News Chicago

Mieszkańcy Illinois przeciwko aborcji: March For Life w Springfield

Opublikowano

dnia

Autor:

17 kwietnia tysiące zwolenników ochrony nienarodzonych dzieci, w tym wiele grup katolickich uczniów szkół średnich i studentów, wzięło udział w Marszu dla Życia stanu Illinois w Springfield. O wydarzeniu pokazującym, że nie wszyscy w stanie Illinois są za aborcją, mówi Jezuita, Ojciec Paweł Kosiński.

Młodzież katolicka z „Crusaders for Life”, grupy pro-life z parafii św. Jana Kantego w Chicago, była jedną z takich grup, która podróżowała kilka godzin, aby wziąć udział w tym wydarzeniu.

Członków grupy można było zobaczyć na przodzie marszu z kolorowymi parasolami i dmuchańcami. Wielu młodych ludzi wiwatowało, tańczyło i grało na bębnach i cymbałach, podczas gdy inni w tłumie skandowali hasła pro-life i modlili się.

Mimo że w Illinois obowiązują jedne z najbardziej proaborcyjnych przepisów w kraju, zezwalających na zabijanie nienarodzonych dzieci aż do chwili ich narodzin, wg organizatorów wydarzenia, tysiące demonstrantów z całego stanu przyniosło „przesłanie nadziei i miłości zarówno dla mam, jak i dzieci”.

Marsz w Illinois, współsponsorowany przez organizacje Prawo do Życia stanu Illinois i Marsz dla Życia, jest corocznym wydarzeniem, które rozpoczyna się przed Kapitolem stanu i przebiega przez centrum Springfield.

Tegoroczny marsz jest ważniejszy niż kiedykolwiek ze względu na trwające wysiłki na rzecz włączenia aborcji do ustawy o prawach człowieka stanu Illinois.

„Mieszkańcy stanu Illinois rozumieją znaczenie świadczenia o życiu na Kapitolu w Springfield teraz, gdy moc ochrony nienarodzonych została zwrócona narodowi amerykańskiemu za pośrednictwem wybranych przedstawicieli po objęciu władzy przez Roe” – powiedziała Jeanne Mancini, przewodnicząca Marszu dla Życia.

„Ustawodawcy są świadkami, jak wielu mieszkańców Illinois opowiada się za wrodzoną godnością nienarodzonego dziecka i matki”. Atmosfera marszu była „przepełniona radością i nadzieją, ale także pełna szacunku ze względu na świadomość, że przynosimy do Kapitolu głos tych, którzy nie mają głosu” – dodała Mancini.

 

Źródło: cna
Foto: YouTube, March For Life
Czytaj dalej

News Chicago

Zastrzelony policjant Luis M. Huesca zostanie pochowany w poniedziałek

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek, w dniu 31. urodzin chicagowskiego policjanta Luisa M. Huesca, jego zabójstwo, które miało miejsce w weekend, zostało formalnie uznane za śmierć na służbie. Na poniedziałek zaplanowano uroczystości pogrzebowe młodego oficera.

W liście do członków wydziału Komendant Policji w Chicago, Larry Snelling, opisał zastrzelonego policjanta jako „życzliwego ducha, który bardzo troszczył się o swoją rodzinę, przyjaciół i nasze miasto”.

Luis M. Huesca został zaatakowany w niedzielę wczesnym rankiem pod adresem 3100 West 56th Street, gdy jechał z pracy do swojego mieszkania w Gage Park. Policjant, który nadal miał na sobie mundur został wielokrotnie postrzelony i zabrano mu samochód. O zabójstwie informowaliśmy 22 kwietnia.

„Dziś przypadałyby 31. urodziny funkcjonariusza Luisa Huesca” – napisał we wtorek Snelling. „Zamiast tego pozostaje nam opłakiwać stratę młodego oficera na służbie. Chociaż pogrążamy się w żałobie, uhonorujemy i uczcimy człowieka, którym był, oraz trwały wpływ, jaki wywarł na wszystkich, którzy go znali”.

Rodzina funkcjonariusza będzie teraz uprawniona do dodatkowych świadczeń w związku z orzeczeniem, że Huesca zmarł w trakcie pełnienia obowiązków. Zabójstwo funkcjonariuszki Aréanah Preston, zastrzelonej podczas napadu, gdy w maju ubiegłego roku wracała do domu z pracy, także zostało sklasyfikowane jako śmierć na służbie.

22 kwietnia wieczorem policja wydała ostrzeżenie dla społeczności, publikując nagrania z monitoringu przedstawiające osobę poszukiwaną w związku z zabójstwem policjanta. Podejrzany może być uzbrojony i niebezpieczny.

Mężczyzna poszukiwany w związku z zabójstwem policjanta

„Dla swojej rodziny był ukochanym synem i bratem. Dla swojej rodziny w CPD był lojalnym i zaufanym przyjacielem, który dawał przykład. Dla społeczności był oddanym i uczciwym funkcjonariuszem, który reprezentował to, co najlepsze w naszym wydziale”, napisał Snelling.

Uroczystości pogrzebowe Luisa Huesca odbędą się w poniedziałek o godzinie 10:00AM w kościele katolickim św. Rity z Cascia przy 7740 S. Western Ave. w Chicago.

Czuwanie odbędzie się o godzinie 1:00PM w niedzielę, w domu pogrzebowym Blake-Lamb pod adresem 4727 W. 103rd St. w Oak Lawn.

 

Źródło: suntimes
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej

News Chicago

C2E2 w Chicago – Największe Wydarzenie Popkultury!

Opublikowano

dnia

Autor:

W dniach 26-28 kwietnia 2024 roku w McCormick Place w Chicago odbędzie się C2E2 Expo, największe wydarzenie popkultury w Stanach Zjednoczonych! Fani komiksów, gier, filmów i seriali nie mogą przegapić tej imprezy!

Wystawcy z całego świata prezentują swoje najnowsze produkcje, od komiksów po gry wideo! Można będzie spotkać  tam swoich ulubionych autorów, artystów i aktorów!

Nie zabraknie także paneli dyskusyjnych, pokazów i konkursów! To będzie niezapomniane wydarzenie dla wszystkich fanów popkultury!

C2E2 Expo odbędzie się w dniach:

  • 26 kwietnia (piątek) – 10:00 – 7:00
  • 27 kwietnia (sobota) – 10:00 – 7:00
  • 28 kwietnia (niedziela) – 10:00 – 5:00

Więcej informacji na stronie: https://www.c2e2.com

Tekst i zdjęcia: Jacek Boczarski

 

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu