Połącz się z nami

News USA

Rejs American Queen z Minneapolis do Pittsburga. Odkryj piękno Środkowego Zachodu

Opublikowano

dnia

Wyrusz w niezapomnianą przygodę na Środkowym Zachodzie podczas 23-dniowego rejsu American Queen z Minneapolis do Pittsburga. Ta niezwykła wycieczka zabierze Cię do 10 różnych stanów, w tym Minnesoty, Wisconsin, Iowa, Illinois, Missouri, Indiany, Michigan, Ohio, Wirginii Zachodniej i Pensylwanii.

Żeglując wzdłuż potężnych rzek Mississippi, Ohio i Cumberland, pasażerowie mogą podziwiać wiejskie krajobrazy Ameryki, tętniące życiem miasta i urocze małe miasteczka. W portach odwiedzanych po drodze odwiedzają lokalne restauracje i kultowe zabytki.

Na pokładzie można cieszyć się rozrywką i zajęciami, takimi jak wieczory ciekawostek, degustacje wina, lekcje tańca, wykłady, turnieje karciane i wiele innych. Dzięki wielu różnym restauracjom, barom i salonom nie można się nudzić podczas tej ekscytującej podróży.

W nocy można podziwiać gwiazdy lub wybierać się na romantyczny spacer wzdłuż rzeki.

To przygoda życia, rejs, który zapewnia równowagę między relaksem a rozrywką i daje szansę poznania piękna niektórych z najbardziej malowniczych rzek w Stanach Zjednoczonych.

Dokąd zmierza ta podróż marzeń? Oto tylko kilka przystanków na trasie:

Przed wypłynięciem z Minneapolis, goście mają czas na zwiedzanie tętniącego życiem miasta i jego licznych atrakcji. Godne zobaczenia jest Minneapolis Sculpture Garden, zrobienie zakupów w Mall of America lub szusowanie na łyżwach nad jeziorem Harriet.

Podróżując wzdłuż rzeki Mississippi na pokładzie statku American Queen, pasażerowie podziwiają zmieniający się krajobraz, zbliżając się do La Crosse w stanie Wisconsin.

Następnie mogą zatrzymać się w kultowym Centrum Turystycznym Rzeki Mississippi, aby poznać historię regionu. A także podziwiać łagodne wzgórza Iowa i cieszyć się spokojną atmosferą górnego dorzecza Mississippi, płynąc w dół rzeki.

Po dotarciu do granicy stanu Illinois-Missouri goście odwiedzają miasta Saint Louis, Hannibal i inne atrakcje, poznając kulturę i bogate dziedzictwo tego obszaru.

Przekraczając granicę Indiana-Ohio, pasażerowie odkrywają wspaniałe krajobrazy Cincinnati i okolicznych jezior. Mogą wybrać się na spacer brukowanymi uliczkami miasta i podziwiać liczne galerie sztuki i urocze kawiarnie. Przewidziany jest również czas na zwiedzenie imponujących statków USS Lexington i USS Constitution.

Płynąc dalej na wschód, American Queen wpływa do zatoki Sandusky w Ohio i na wyspy Lake Erie. Na Kelleys Island można odkryć liczne jaskinie z piaskowca i wapienia, a także zobaczyć rzadkie rośliny i zwierzęta.

Przemierzając przez Ohio i Wirginię Zachodnią, statek zbliża się do Pittsburgha i jego kultowych zabytków. Tu koniecznie trzeba zwiedzić Muzeum Andy’ego Warhola i zobaczyć trzy rzeki miasta. W Pittsburghu podróż dobiega końca.

Rejs statkiem American Queen z Minneapolis do Pittsburgha to przygoda, której na pewno nie zapomnisz.

Więcej informacji na stronie internetowej.

 

Źródło: traveller365
Foto: YouTube, American Queen Voyages

Ciekawostki

Ślub na lodowisku. Przed meczem hokejowym fani Blackhawks powiedzieli sobie tak

Opublikowano

dnia

Autor:

Dwoje szczęśliwych fanów Blackhawks wstąpiło w związek małżeński w oryginalnych i dość zimnych okolicznościach, mimo łączących ich gorących uczuć. Tom Kneifel i Maggie powiedzieli sobie „tak” na lodzie, przed wtorkowym meczem w Chicago.

Tom Kneifel i jego narzeczona Maggie zostali zwycięzcami konkursu ślubnego Blackhawks i Helzberg Diamonds, który zakończył się w lutym. Ceremonię poprowadził gospodarz Blackhawks na arenie, Jon Hanson. Do pary dołączyła rodzina i przyjaciele.

Dla Toma Kneifela chicagowska drużyna hokejowa zawsze miała ogromne znaczenie.

W 2014 roku, gdy Tom poszedł do szkoły lotniczej dla Gwardii Narodowej stanu Illinois i napisał list do Blackhawks, prosząc o naklejki i naszywki do umieszczenia na swoim hełmie. A swoją żonę, Maggie, spotkał i poznał w lokalnym pubie właśnie podczas oglądania meczu Blackhawks.

Tom przeszedł na emeryturę z Gwardii Narodowej w zeszłym miesiącu i był gotowy do założenia rodziny. Dlatego zgłosił się do konkursu organizowanego przez Blackhawks.

Niestety, tego samego wieczoru Blackhawks przegrali 4:1 z Dallas Stars.

 

Źródło: fox32
Foto: Blackhawks
Czytaj dalej

NEWS Florida

Do portu w St. Pete zmierzają wspaniałe żaglowce na festiwal Tall Ships America

Opublikowano

dnia

Autor:

Flotylla kilku żaglowców, w tym replika kultowego Santa Maria, przybije do nabrzeża w St. Petersburgu na festiwal na lądzie i morzu, który rozpoczyna się dzisiaj i potrwa do niedzieli, 2 kwietnia. Po raz pierwszy od 20 lat majestatyczne wydarzenie Tall Ships America obejmie port w St. Pete.

Tall Ships America, organizacja non-profit zajmująca się dziedzictwem morskim i edukacją młodzieży, organizuje coroczny festiwal żaglowców z całego kraju.

Flota zmierzająca do Petersburga obejmuje Nao Trinidad z Hiszpanii, replikę żaglowca Santa Maria, największego z trzech hiszpańskich statków użytych przez Krzysztofa Kolumba podczas jego pierwszej podróży przez Ocean Atlantycki w 1492 roku.

Inne zaproszone statki to m.in. Pride of Baltimore II, Ernestina-Morrissey i Barque Elissa, jeden z najstarszych współcześnie pływających statków, zwodowany w 1877 roku.

Przypłynie także odrestaurowany szkuner When and If, który został zaprojektowany dla gen. George’a S. Pattona a Suncoast Horizon z Tampa Bay, uzupełni flotę.

Goście będą mogli zwiedzać żaglowce, a nawet pływać na nich. Podczas festiwalu nadbrzeżnego odbędzie się również wiele atrakcji poświęconych flocie i bogatym żeglarskim korzeniom St. Petersburga.

Wydarzenie rozpocznie się Paradą Żagli trwającą od 1:30PM do 5:30PM 30 marca w porcie miejskim przy 250 Eighth Ave. SE, St. Petersburg, w porcie Bayboro obok lotniska Albert Whitted.

Tego wieczoru odbędzie się również ekskluzywne przyjęcie kapitańskie.

Oczekuje się, że festiwal morski przyciągnie prawie 20 000 uczestników, którzy przez cały weekend będą korzystać z wycieczek, muzyki na żywo, towarzyszących imprez i festiwalowego jedzenia.

Ogólny wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 9,95 USD kosztuje wejście na festiwal food trucków, wycieczki po pokładzie, koncerty, targ i zajęcia w porcie.

Dostępne są również bilety na wycieczki i rejsy w cenie od 34,95 USD do 295 USD za klasę VIP. Aby zapoznać się z planem podróży i biletami, odwiedź stronę tallshipsstpete.com.

 

Źródło: tampabay
Foto: YouTube, Tall Ships America
Czytaj dalej

News Chicago

Jeśli coś kochasz, nigdy się nie męczysz. Najstarszy zawodnik Shamrock Shuffle miał 91 lat

Opublikowano

dnia

Autor:

Najstarszy uczestnik niedzielnego 42. biegu Bank of America Shamrock Shuffle, 91-letni Iggy Cascio, przekroczył linię mety z czasem 1:19:50, wyprzedzając o cztery minuty swojego rywala Roberta Janusa. Twierdzi, że to nie był jego ostatni bieg, zamierza biegać co najmniej do setki.

Iggy Cascio już w zeszłym roku mógł startować w kategorii 90+, ale przegapił to wydarzenie z powodu COVID. Otrzymał jednak miły list od niektórych najlepszych biegaczy, w których napisali, że mają nadzieję zobaczyć go w 2023 roku.

W tym roku Cascio rywalizował głównie z własnym organizmem.

Najstarszy zawodnik biegu nie czuł się tego dnia najlepiej. Nie biegał przez pięć dni, ale mimo wszystko wystartował i nie przestraszyła go nawet niezbyt przyjemna pogoda. Jego córka, Stefanie Dell’Aringa, uważa ojca za prawdziwego supermena.

Iggy Cascio twierdzi, że przez cała trasę biegu utrzymał stabilne tempo a kilku kolegów weteranów, sprawdzało, czy daje radę. Jeden z biegaczy, 77-latek, zapytał go w trakcie biegu ile ma lat i nie mógł uwierzyć, że Cascio skończył 91, a właściwie to zbliża się już do 92. urodzin.

Bieganie było pasją Cascio, odkąd był instruktorem treningu fizycznego w Siłach Powietrznych w Europie podczas wojny koreańskiej. Podobnie jak wielu innych biegaczy zainspirował się mistrzem olimpijskim w maratonie Frankiem Shorterem w latach 70-tych.

Iggy Cascio przebiegł swój pierwszy maraton, maraton nowojorski, mając 55 lat. Od tego czasu brał udział w takich imprezach, jak The Atlanta Journal-Constitution Peachtree Road Race w Atlancie, zdobywając upragnioną koszulkę wyścigu.

Uważa, że w bieganiu ważne jest nastawienie.

„Jeśli coś kochasz, nigdy się nie męczysz”, mówi.

Tłumaczy, że to jego umysł dyktuje, jak biega rano, niezależnie od tego, czy przebiegnie trzy mile, czy pięć. I nie skończył ustalać swoich celów związanych z rywalizacją. Zamierza biegać co najmniej do setki!

 

Źródło: dailyherald
Foto: Bank of America, Stefanie Dell’Aringa
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu