Połącz się z nami

News Chicago

Wartość domów zdecydowanie rośnie, ale nie w miastach w Illinois, poczynając od Springfield

Opublikowano

dnia

Nie we wszystkich miejscach w Stanach Zjednoczonych ceny domów rosły w ciągu ostatnich kilku dekad. Być może najbardziej godnym uwagi wyjątkiem był Środkowy Zachód, a szczególnie miasta w Illinois, które znalazły się na końcu listy. Ceny domów wzrosły tu niewiele ponad 60% podczas gdy rekordowe Austin osiągnęło wzrost o 354%.

Niedawne badanie SmartAsset przeanalizowało 400 obszarów metropolitalnych w USA i zmierzyło wzrost wartości domów od 1998 roku.

Podczas gdy wartość domów w USA wzrosła średnio o 154% od początku 1998 r. do końca 2022 r., wzrost ten w niektórych obszarach był dużo niższy. Co jest uderzające, pięć z sześciu miast, gdzie wartość domów wzrosła najmniej, znajduje się w Illinois.

Montgomery w stanie Alabama odnotowało najmniejszy w kraju wzrost wartości domów na poziomie zaledwie 59,6%, a tuż za nim na liście znalazło się pięć miast w Illinois. Springfield, Peoria, Bloomington, Rockford i Decatur zajęły miejsca odpowiednio od 2 do 6, przy wzroście cen od 61,4% do 62,3%.

Oprócz tych pięciu wymienionych miast, wzrost cen domów był również wyjątkowo powolny w Kankakee, które uplasowało się na 13. miejscu z Macon w stanie Georgia ze stopą wzrostu wynoszącą zaledwie 70,7%.

Wartość domów w innych miastach na Środkowym Zachodzie; w Michigan, Indianie i Ohio, również zbytnio nie wzrosła.

Z kolei ceny domów wzrosły o 354% w Austin w Teksasie, gdzie w ciągu ostatnich 25 lat odnotowano niezwykły wzrost liczby ludności i szybko rozwijającą się gospodarkę. Miasta w Kalifornii i na Florydzie również odnotowały znaczny wzrost wartości domów.

Poniżej znajduje się 15 miast, które według SmartAsset odnotowały najmniejszy wzrost wartości domów od 1998 roku:

 1. Montgomery, Alabama: 59,6%
 2. Springfield, Illinois: 61,4%
 3. Peoria, Illinois: 61,7%
 4. Bloomington, Illinois: 61,7%
 5. Rockford, Illinois: 61,7%
 6. Decatur, Illinois: 62,3%
 7. Saginaw, Michigan: 63,5%
 8. Kokomo, Indiana: 64,7%
 9. Lawton, Oklahoma: 67,8%
 10. Toledo, Ohio: 67,8%
 11. Charleston, Zachodnia Wirginia: 69,3%
 12. Cleveland, Ohio: 69,4%
 13. Kankakee, Illinois: 70,7%
 14. Macon, Gruzja: 70,7%
 15. Bay City, Michigan: 71,2%

Więcej informacji na temat badania SmartAsset można znaleźć tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Jonathan Ross/ Ultima_Gaina

News USA

Od dzisiaj i przez cały rok w piątki Wendy’s rozdaje darmowe frytki

Opublikowano

dnia

Autor:

Sieć fast foodów, Wendy’s ,ogłosiła, że w tym tygodniu zadebiutuje z piątkową promocją, która zapewni klientom bezpłatne zamówienie frytek.

Dzięki aplikacji i kontu Wendy’s klienci będą mieli dostęp do oferty bezpłatnych frytek w piątki, gdy kupią coś innego. Kwalifikują się tu wszystkie rozmiary porcji frytek Wendy’s. Promocja będzie trwała przez cały rok.

Z oferty można skorzystać podczas składania zamówienia mobilnego lub w restauracji, doładowując ofertę na kartę przed zeskanowaniem w kasie, w uczestniczących lokalizacjach w Ameryce – podała sieć fast foodów.

Firma z siedzibą w Ohio pracuje nad rozszerzeniem cyfrowej strony swojej działalności. Pod koniec 2023 r. w całych Stanach Zjednoczonych działalność prowadziło ponad 6000 lokalizacji Wendy’s.

W październiku zeszłego roku konkurencyjny McDonald’s rozpoczął podobną transakcję dla swoich klientów. W swojej aplikacji mobilnej oferował bezpłatne średnie frytki za 1 dolara klientom, którzy podjęli określone kroki w 2023 r.

Ze strony internetowej wynika, że firma przedłużyła tę ofertę do 2024 roku.

Źródło: foxbusiness
Foto: Wendy’s, istock/M. Suhail/
Czytaj dalej

News Chicago

Wielkie gastronomiczne targi w Chicago. Nie przegapcie wydarzenia w dniach 18-21 maja

Opublikowano

dnia

Autor:

National Restaurants Association Show czyli gastronomiczne targi organizowane corocznie w McCormick Place w Chicago, to najważniejsze wydarzenie dla profesjonalistów z branży gastronomicznej na całym świecie. W maju 2024 r. targi po raz kolejny zgromadzą liderów branży, innowatorów i entuzjastów podczas czterech dni eksploracji, edukacji i nawiązywania kontaktów.

Ponad 1300 wystawców zaprezentuje najnowsze produkty, usługi i technologie. Uczestnicy będą mieli okazję odkryć nowe trendy i innowacje w branży. Od żywności rzemieślniczej po najnowocześniejszy sprzęt – wystawa oferuje szeroką gamę eksponatów odpowiadających różnorodnym zainteresowaniom i potrzebom.

Poza wystawą targi oferują kompleksowy program edukacyjny, obejmujący pokazy kulinarne, warsztaty i seminaria prowadzone przez uznanych szefów kuchni oraz ekspertów. Tematyka sięga od opracowywania menu i odżywiania po marketing i zrównoważony rozwój, zapewniając uczestnikom cenne spostrzeżenia i praktyczną wiedzę.

Expo oferuje także platformę do nawiązywania kontaktów, umożliwiającą nawiązanie kontaktu z rówieśnikami, mentorami i ikonami branży. Niezależnie od tego, czy chodzi o formalne wydarzenia, czy o swobodne rozmowy, uczestnicy mogą budować znaczące relacje i poszerzać swoje sieci zawodowe.

Oprócz wystaw i zajęć edukacyjnych na wystawie odbywają się specjalne wydarzenia i pokazy sztuki kulinarnej. Na przykład Międzynarodowy Konkurs Hors d’Oeuvre prezentuje kreatywność i umiejętności szefów kuchni z całego świata.

Jako największe zgromadzenie profesjonalistów z branży gastronomicznej na świecie, wystawa National Restaurant Association Expo w McCormick Place w Chicago w 2024 roku zapowiada się na niezapomniane przeżycie.

Dzięki różnorodnym wystawom, ofercie edukacyjnej i możliwościom nawiązywania kontaktów targi są wydarzeniem obowiązkowym dla każdego pasjonata branży gastronomicznej.

Więcej informacji na stronie https://www.nationalrestaurantshow.com

Autor: Daniel Boczarski
Zdjęcia: Jacek Boczarski

 

Czytaj dalej

News Chicago

Masz pomysł na własny biznes? Postaraj się o 5 tys. USD i wsparcie profesjonalistów

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkańcy okolic Chicago, którzy chcą uzyskać dotacje na przekształcenie swoich pomysłów biznesowych w rzeczywistość, mogą już składać wnioski. Heartland Forward, Builders + Backers i Ford Motor Company Fund wspólnie ogłosiły tę inicjatywę 9 kwietnia. Do aplikowania zachęcają zwłaszcza osoby zainteresowane innowacyjnymi rozwiązaniami wyzwań stojących przed społecznością.

Program Builders + Backers Accelerator Program, obsługiwany przez Heartland Forward, ma na celu ułatwienie eksperymentowania w zakresie przedsiębiorczości. Wnioskodawcy nie są zobowiązani do przedstawienia biznesplanu ani prezentacji.

Inicjatywa ta skierowana jest do grupy 10 osób w Chicago w ramach zobowiązania Heartland Forward do wsparcia ponad 1000 osób w całym Heartland do końca 2024 r. Priorytetowo będą traktowani mieszkańcy południowej części miasta.

Wnioski można składać tutaj. Termin składania wniosków upływa 12 maja 2024 r. Wybrani kandydaci z obiecującymi pomysłami wezmą udział w 90-dniowym programie wirtualnym rozpoczynającym się 3 czerwca 2024 r.

Sercem programu Builders + Backers są cztery filary:

Akcelerator pomysłów: ten program obejmuje 45-dniowy obóz Builder Bootcamp, podczas którego uczestnicy uczą się, jak wdrażać pomysły w życie, po którym następuje 45 dni aktywnego wdrażania pomysłów w ramach jednego eksperymentu.

Fundusz Pebble: wszystkie osoby otrzymują wsparcie Pebble Grant o wartości 5000 dolarów na testowanie swoich pomysłów. Uczestnicy są pod opieką Builders in Residence przez cały czas trwania programu.

Opowiadanie historii: kompleksowy program medialny, który gromadzi i rozpowszechnia historie dotyczące Buildership™, zarówno w ramach programów, jak i wśród społeczności na całym świecie. Poprzez filmy, historie pisane, media społecznościowe i partnerstwa medialne program inspiruje ludzi do działania.

• Warsztaty Buildership™: warsztaty i inne wydarzenia wprowadzają ludzi w idee Buildership™ i pokazują, że każdy może generować kreatywne rozwiązania poprzez przedsiębiorcze eksperymenty, które przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju społeczności.

Program pilotażowy po raz pierwszy przeprowadzono w Tulsa w stanie Oklahoma i Oksfordzie w stanie Mississippi latem 2021 r. Od tego czasu w 13 społecznościach w sercu kraju w programie wzięło udział ponad 864 osób. Aby dowiedzieć się więcej o Builders, odwiedź stronę internetową.

 

Źródło: chicagocrusaders
Foto: YouTube, istock/Rawpixel/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu