Połącz się z nami

News Chicago

Forum kandydatów na burmistrza Chicago: osobiste ataki i zaczepki

Opublikowano

dnia

We wtorek wieczorem, na trzy tygodnie przed wyborami samorządowymi w Chicago ośmiu kandydatów ubiegających się o urząd burmistrza odpowiadało na pytania przeprowadzając na siebie nawzajem liczne osobiste ataki. Na forum telewizyjnym omawiali swoje stanowiska w sprawie bezpieczeństwa publicznego, edukacji i nie tylko.

Godzinne forum prowadzone przez WTTW News było świadkiem ciągłego strumienia drażliwych tematów i kłótni między kilkoma pretendentami. Kandydaci na burmistrza odpowiadali na pytania moderatorki WTTW Paris Schutz.

Willie Wilson, który stracił syna w wyniku przemocy z użyciem broni palnej, podtrzymał swoje uwagi, że policja powinna polować na przestępców „jak na króliki”. Radna Sophia King grała rolę rozjemcy. A burmistrz Lori Lightfoot zbeształa Brandona Johnsona za „mansplaining”.

Radna Sophia King próbowała stać się głosem rozsądku w debacie: „Właśnie tego nie chcą mieszkańcy Chicago: ludzie tutaj się kłócą. Chcą usłyszeć nasze rozwiązania problemów. Chcą, żebyśmy rozwiązali kwestie bezpieczeństwa, żebyśmy mieli lepsze szkoły. … Musimy położyć kres temu nonsensowi”.

Poruszono kwestię funkcjonariusza, który został zawieszony, ale nie zwolniony za zaangażowanie w skrajnie prawicową grupę Proud Boys – ruch, który został skrytykowany przez miejskiego inspektora generalnego.

Paul Vallas, Sophia King i Radny Roderick Sawyer powiedzieli, że zwolniliby funkcjonariusza powiązanego z Proud Boys.

Większość bezpośrednich ataków była skierowana na Vallasa i Lightfoot. Wiele z nich pochodziło właśnie od nich, atakujących siebie nawzajem.

„Dlaczego nie pozwolicie społeczności zdecydować, czy chcą wprowadzić niektóre z publicznych szkół czarterowych [do pustych budynków CPS] – których 96% zapisanych uczniów to Czarni i Latynosi?” Vallas zapytał burmistrz. „Dlaczego nie pozwolicie im zająć tych budynków i zapisać dzieci z sąsiedztwa?”

W odpowiedzi Lightfoot podkreśliła czas, jaki upłynął, odkąd Vallas był szefem szkoły pod rządami byłego burmistrza Richarda M. Daleya.

Wilson podtrzymał swoją kontrowersyjną uwagę z zeszłego miesiąca, że policja powinna móc polować na przestępców „jak na króliki”.

„Moje dziecko zginęło w wyniku przemocy z użyciem broni. Wiele osób ma teraz dzieci, które straciły życie w wyniku przemocy z użyciem broni palnej. … Jeśli ktoś popełni przestępstwo, skrzywdzi kogoś, kogoś zabije — należy go ścigać jak królika. To właśnie powiedziałem, to miałem na myśli”.

Kongresmen USA Jesus „Chuy” Garcia nie był na forum, ponieważ pojechał do Waszyngtonu na orędzie o stanie państwa wygłoszonym przez prezydenta Joe Bidena, co wywołało żartobliwe pochwały działacza społecznego Ja’Mala Greena.

„Wykonuje swoją pracę w Kongresie. I chciałbym, żeby wielu ludzi tutaj to robiło” – powiedział Green.

WBEZ organizuje dwa kolejne fora kandydatów w środę i czwartek. Będą one transmitowane na żywo w specjalnych wydaniach “Reset on the Road,”, zaczynając codziennie o godzinie 11.00AM.

Wczesne głosowanie w wyborach 28 lutego, już trwa.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube

 

 

News Chicago

Mieszkańcy Illinois przeciwko aborcji: March For Life w Springfield

Opublikowano

dnia

Autor:

17 kwietnia tysiące zwolenników ochrony nienarodzonych dzieci, w tym wiele grup katolickich uczniów szkół średnich i studentów, wzięło udział w Marszu dla Życia stanu Illinois w Springfield. O wydarzeniu pokazującym, że nie wszyscy w stanie Illinois są za aborcją, mówi Jezuita, Ojciec Paweł Kosiński.

Młodzież katolicka z „Crusaders for Life”, grupy pro-life z parafii św. Jana Kantego w Chicago, była jedną z takich grup, która podróżowała kilka godzin, aby wziąć udział w tym wydarzeniu.

Członków grupy można było zobaczyć na przodzie marszu z kolorowymi parasolami i dmuchańcami. Wielu młodych ludzi wiwatowało, tańczyło i grało na bębnach i cymbałach, podczas gdy inni w tłumie skandowali hasła pro-life i modlili się.

Mimo że w Illinois obowiązują jedne z najbardziej proaborcyjnych przepisów w kraju, zezwalających na zabijanie nienarodzonych dzieci aż do chwili ich narodzin, wg organizatorów wydarzenia, tysiące demonstrantów z całego stanu przyniosło „przesłanie nadziei i miłości zarówno dla mam, jak i dzieci”.

Marsz w Illinois, współsponsorowany przez organizacje Prawo do Życia stanu Illinois i Marsz dla Życia, jest corocznym wydarzeniem, które rozpoczyna się przed Kapitolem stanu i przebiega przez centrum Springfield.

Tegoroczny marsz jest ważniejszy niż kiedykolwiek ze względu na trwające wysiłki na rzecz włączenia aborcji do ustawy o prawach człowieka stanu Illinois.

„Mieszkańcy stanu Illinois rozumieją znaczenie świadczenia o życiu na Kapitolu w Springfield teraz, gdy moc ochrony nienarodzonych została zwrócona narodowi amerykańskiemu za pośrednictwem wybranych przedstawicieli po objęciu władzy przez Roe” – powiedziała Jeanne Mancini, przewodnicząca Marszu dla Życia.

„Ustawodawcy są świadkami, jak wielu mieszkańców Illinois opowiada się za wrodzoną godnością nienarodzonego dziecka i matki”. Atmosfera marszu była „przepełniona radością i nadzieją, ale także pełna szacunku ze względu na świadomość, że przynosimy do Kapitolu głos tych, którzy nie mają głosu” – dodała Mancini.

 

Źródło: cna
Foto: YouTube, March For Life
Czytaj dalej

News Chicago

Zastrzelony policjant Luis M. Huesca zostanie pochowany w poniedziałek

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek, w dniu 31. urodzin chicagowskiego policjanta Luisa M. Huesca, jego zabójstwo, które miało miejsce w weekend, zostało formalnie uznane za śmierć na służbie. Na poniedziałek zaplanowano uroczystości pogrzebowe młodego oficera.

W liście do członków wydziału Komendant Policji w Chicago, Larry Snelling, opisał zastrzelonego policjanta jako „życzliwego ducha, który bardzo troszczył się o swoją rodzinę, przyjaciół i nasze miasto”.

Luis M. Huesca został zaatakowany w niedzielę wczesnym rankiem pod adresem 3100 West 56th Street, gdy jechał z pracy do swojego mieszkania w Gage Park. Policjant, który nadal miał na sobie mundur został wielokrotnie postrzelony i zabrano mu samochód. O zabójstwie informowaliśmy 22 kwietnia.

„Dziś przypadałyby 31. urodziny funkcjonariusza Luisa Huesca” – napisał we wtorek Snelling. „Zamiast tego pozostaje nam opłakiwać stratę młodego oficera na służbie. Chociaż pogrążamy się w żałobie, uhonorujemy i uczcimy człowieka, którym był, oraz trwały wpływ, jaki wywarł na wszystkich, którzy go znali”.

Rodzina funkcjonariusza będzie teraz uprawniona do dodatkowych świadczeń w związku z orzeczeniem, że Huesca zmarł w trakcie pełnienia obowiązków. Zabójstwo funkcjonariuszki Aréanah Preston, zastrzelonej podczas napadu, gdy w maju ubiegłego roku wracała do domu z pracy, także zostało sklasyfikowane jako śmierć na służbie.

22 kwietnia wieczorem policja wydała ostrzeżenie dla społeczności, publikując nagrania z monitoringu przedstawiające osobę poszukiwaną w związku z zabójstwem policjanta. Podejrzany może być uzbrojony i niebezpieczny.

Mężczyzna poszukiwany w związku z zabójstwem policjanta

„Dla swojej rodziny był ukochanym synem i bratem. Dla swojej rodziny w CPD był lojalnym i zaufanym przyjacielem, który dawał przykład. Dla społeczności był oddanym i uczciwym funkcjonariuszem, który reprezentował to, co najlepsze w naszym wydziale”, napisał Snelling.

Uroczystości pogrzebowe Luisa Huesca odbędą się w poniedziałek o godzinie 10:00AM w kościele katolickim św. Rity z Cascia przy 7740 S. Western Ave. w Chicago.

Czuwanie odbędzie się o godzinie 1:00PM w niedzielę, w domu pogrzebowym Blake-Lamb pod adresem 4727 W. 103rd St. w Oak Lawn.

 

Źródło: suntimes
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej

News Chicago

C2E2 w Chicago – Największe Wydarzenie Popkultury!

Opublikowano

dnia

Autor:

W dniach 26-28 kwietnia 2024 roku w McCormick Place w Chicago odbędzie się C2E2 Expo, największe wydarzenie popkultury w Stanach Zjednoczonych! Fani komiksów, gier, filmów i seriali nie mogą przegapić tej imprezy!

Wystawcy z całego świata prezentują swoje najnowsze produkcje, od komiksów po gry wideo! Można będzie spotkać  tam swoich ulubionych autorów, artystów i aktorów!

Nie zabraknie także paneli dyskusyjnych, pokazów i konkursów! To będzie niezapomniane wydarzenie dla wszystkich fanów popkultury!

C2E2 Expo odbędzie się w dniach:

  • 26 kwietnia (piątek) – 10:00 – 7:00
  • 27 kwietnia (sobota) – 10:00 – 7:00
  • 28 kwietnia (niedziela) – 10:00 – 5:00

Więcej informacji na stronie: https://www.c2e2.com

Tekst i zdjęcia: Jacek Boczarski

 

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu