Połącz się z nami

News Chicago

Zima wraca do Chicago. Szykujcie się na śnieg. Największy ma przyjść w środę

Opublikowano

dnia

Jak dotąd tej zimy było zimno, pochmurno i mokro – ale, poza grudniowym przedświątecznym atakiem, śniegu było niewiele. Jednak nadchodząca zimowa pogoda sprawi, że wszystko powróci do znanej nam normy w tym tygodniu i styczeń w Chicago zacznie wyglądać jak styczeń właśnie.

Prognoza pokazuje, że układ pogodowy przemieszczający się z południa ma uderzyć około północy z wtorku na środę, przynosząc ze sobą gromadzące się opady śniegu, a warunki śnieżne będą trwały przynajmniej do niedzieli.

Ostrzeżenie dotyczące zimowej pogody wydano dla powiatów na południu – w tym LaSalle, Kendall, Grundy, Kankakee, a także części powiatów Cook i Will oraz powiatów Lake, Porter Newtown i Jasper w stanie Indiana.

Alert pogodowy wchodzi w życie o północy w środę i jest zapowiedziany do 6:00PM w środę.

REKLAMA REKLAMA

Środa i czwartek

Opady śniegu, które rozpoczną się w południowych częściach Illinois, zaczną się przemieszczać w kierunku miasta około godziny 4:00AM rano, a około godziny 8:00AM spodziewane są obfite opady śniegu w rejonie Chicago.

Według National Weather Service spodziewane są „pogorszenia warunków podróży podczas środowych porannych dojazdów”, a szczytowe opady śniegu wystąpią w godzinach porannych.

Jednak w południe modele prognostyczne pokazują spadek opadów śniegu. Ponadto oczekuje się, że temperatury będą rosnąć, sięgając 30 kilku stopni.

Przewiduje się, że do środy wieczorem układ zacznie się rozprzestrzeniać poza obszar Chicago. Jednak ze względu na ciepłe wody jeziora Michigan i wiatry wiejące z północy, opad śniegu połączony z efektem jeziora może potencjalnie wpłynąć na obszary położone na południe od jeziora w północno-zachodniej Indianie.

W rezultacie, w niektórych częściach Indiany mogą wystąpić lokalnie wyższe sumy opadów śniegu do czwartku rano.

Piątek, sobota i niedziela

Druga runda opadów śniegu nadejdzie w piątek w postaci szybko poruszającego się układu pogody, który może przynieść lekki śnieg lub być może trochę mieszanych opadów. Zgodnie z modelami prognostycznymi ta kumulacja będzie prawdopodobnie lżejsza.

Przelotne opady śniegu spodziewane są w późnych godzinach w sobotę i w niedzielę.

Ile śniegu może spaść w Chicago?

Według modeli prognostycznych największe opady śniegu w regionie spodziewane są w środę rano. Nagromadzenie prawdopodobnie obejmuje cały obszar, przy czym przewiduje się, że obszary na południe i wschód od Chicago odnotują najwyższe ilości śniegu.

Wczesne prognozy wskazują, że w rejonie Chicago spadnie od dwóch do trzech cali śniegu. Jednak sumy te będą się różnić na północy i południu.

Północne powiaty mają zobaczyć mniej niż dwa cale, podczas gdy południowe i południowo-wschodnie przedmieścia mogą zobaczyć do czterech cali. Do pięciu cali śniegu spadnie w północno-zachodniej Indianie.

Sprawdzanie warunków drogowych stanu Illinois

W związku z przewidywanymi opadami śniegu w środę rano podczas dojazdów do pracy, najnowsze informacje o warunkach drogowych i utrudnieniach można znaleźć na stronie getaroundillinois.com.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/MKoleosho

News Chicago

Teatr Paramount ogłosił swój sezon 2023/24. Zobacz niezwykłe musicale w Aurorze

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek Paramount Theatre w Aurora ogłosił swój repertuar Broadway Series 2023-24, który odbywa się na głównej scenie, oraz spektakle Bold Series, wystawiane po drugiej stronie ulicy, w Copley Theatre. Wcześniejsza subskrypcja zapewni promocyjną ofertę na bilety.

12. sezon Paramount Theatre w Aurorze na głównej scenie rozpocznie się 30 sierpnia od wznowienia „Little Shop of Horrors”, musicalu Howarda Ashmana i Harolda Menkena o narwanym pracowniku kwiaciarni i roślinie zjadającej ludzi, która zagraża jemu i jego przyjaciołom.

Następnie pojawi się „Charlie i fabryka czekolady” (8 listopada – 14 stycznia 2024), adaptacja powieści Roalda Dahla o młodym chłopcu, który wygrywa złoty bilet na zwiedzanie fabryki słynnego cukiernika Willy’ego Wonki.

Potem wystawiany będzie „Billy Elliot: The Musical” (7 lutego – 24 marca 2024), Eltona Johna i Lee Halla, opowiadający o 11-letnim chłopcu, który ku rozczarowaniu swojego ojca górnika, odkrywa w sobie miłość do baletu.

REKLAMA REKLAMA

Broadway Series zakończy się wznowieniem musicalu „Beautiful: The Carole King Musical”, emitowanego od 24 kwietnia do 16 czerwca 2024 r.

Przedstawienia odbywają się przy 23 E. Galena Blvd., Aurora. Darmowe subskrypcje – Kup dwa programy, zdobądź dwa – zaczynają się od 56 USD.

Paramount Theatre ogłosił także drugi sezon swojego Bold Series w Copley Theatre, przy 8 E. Galena Blvd.

Sezon składający się z trzech programów obejmuje nagrodzony Pulitzerem musical „Next to Normal” (26 lipca – 3 września), opowiadający o wpływie choroby afektywnej dwubiegunowej na mamę z przedmieścia i jej rodzinę.

Następnie Heidi Schreck przedstawi książkę „Co dla mnie znaczy konstytucja” (4 października – 12 listopada), w większości autobiograficzną analizę jednego z podstawowych dokumentów kraju.

The Bold Series zakończy się klasykiem Tennessee Williamsa „Tramwaj zwany pożądaniem” (13 marca – 21 kwietnia 2024 r.), opowiadającym o piękności z południa, która mieszka ze swoją siostrą i brutalnym mężem.

Subskrypcje trzech programów Bold Series zaczynają się od 75 USD.

Odnowienie subskrypcji obu serii rozpocznie się o godzinie 10:00AM w poniedziałek, 30 stycznia. Sprzedaż pojedynczych biletów na Bold Series rozpocznie się 2 czerwca, a pojedynczych biletów na serię Broadway 24 lipca.

Zadzwoń pod numer (630) 896-6666 lub odwiedź paramountaurora.com, by dowiedzieć się więcej.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Paramount Theatre
Czytaj dalej

News Chicago

Wielkie hula-hop pojawi się na niebie Illinois. Helikopter będzie szukał wody

Opublikowano

dnia

Autor:

W tym i kolejnym tygodniu mieszkańcy Illinois mogą zobaczyć na niebie niecodzienny obiekt. Będzie to nisko lecący helikopter, holujący coś, co wygląda jak gigantyczne hula-hop, który ma ma przelecieć nad szerokim pasem środkowej części stanu do północno-zachodniej Indiany. Niesie on urządzenie znajdujące wodę.

Począwszy od tego tygodnia i kontynuując do lutego, helikopter i hula-hop, który jest czujnikiem mierzącym sygnały elektromagnetyczne – będą zbierać dane do badania US Geological Survey dorzecza rzeki Illinois. Badanie jest częścią szerszego projektu mającego na celu mapowanie dostępności i jakości wody warstwach wodonośnych w całym kraju.

Według US Geological Survey badania nie będą przeprowadzane bezpośrednio nad obszarami zaludnionymi.

Zaplanowano zbadanie 10 basenów, aby lepiej zrozumieć dostępność wody w szerokim zakresie warunków i krajobrazów. Ta informacja z kolei pomoże agencji w podejmowaniu decyzji dotyczących zarządzania zbiornikami, prognozowania powodzi i reagowania kryzysowego, poinformowała agencja.

REKLAMA REKLAMA

Dorzecze Illinois jest trzecim dorzeczem wybranym do projektu, po dorzeczu Delaware i dorzeczu Górnego Kolorado. Każdy basen daje US Geological Survey szansę na zbadanie innych wyzwań, które mają szerszy wpływ.

Na przykład w dorzeczu Delaware naukowcy badają wpływ suszy; w Górnym Kolorado warunki obejmują procesy związane ze śniegiem, lodem i zamarzaniem gleb.

W dorzeczu Illinois, jednym z głównych wyzwań jest jakość wody i jej zanieczyszczenie fosforem. Coraz większym problemem staje się również ilość wody ze względu na przyspieszone jej odprowadzanie i rosnące zapotrzebowanie.

 

Źródło: wttw
Foto: US Geological Survey, istock/ dmodlin01
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Ostatnie bilety na Bal Japoński w Chicago. To najlepsza polska zabawa karnawałowa w aglomeracji

Opublikowano

dnia

Bal odbędzie się 4 lutego, o godzinie 7.00 wieczorem, w sali bankietowej Belvedere Events&Banquets w Elk Grove Village. Bilety można jeszcze kupić na stronie organizatora wmkchicago.org., a także pod numerem telefonu 708-983-4158. 

Każdego roku charytatywny bal organizowany przez Wspólnotę Małżeństw Katolickich WMK w Chicago ma inną oprawę tematyczną, zachęcając swoich gości do odpowiedniego ubrania się i wczucia w szczególną atmosferę uroczystego wieczoru.

W poprzednich latach były to bale takie jak np.: gorąca „Havana Fever”, elegancki „Black&White Paris”, uczuciowy „Tylko Miłość” czy swojska „Polska Biesiada”. A ostatnio „Casino Royale with James Bond”.

W przyszłym roku bal WMK odbędzie się pod hasłem „Blask Japonii” – mówią w Studiu Radia Deon Chicago Justyna Jezewicz i Marzena Sipiora.

REKLAMA REKLAMA

Bal charytatywny „Blask Japonii” może być doskonałą propozycją na karnawał lub lutowe Walentynki. Może być także idealnym czasem dla par małżeńskich, wielkim świętem i odskocznią od codzienności.

Przygotowania zaczęły się już we wrześniu, mówi Justyna Jezewicz.

„Pozwólcie państwo, żebyśmy Was zaskoczyli” – mówi Marzena Sipiora, nie zdradzając szczegółów czekającej nas imprezy, czy będzie ona nawiązywała do tradycji japońskiej czy do modernistycznych klimatów.

Pomysł na temat balu zawsze się rodzi z burzy mózgów organizatorów.

Justyna Jezewicz podkreśla, że na bal zaproszeni są absolutnie wszyscy, nie trzeba należeć do Wspólnoty Małżeństw Katolickich.

Charytatywna impreza jest organizowana w Chicago już od 20 lat, po to także by się poznać. Jednym z celów balu jest pokazanie Polonii działalności Wspólnoty Małżeństw Katolickich.

Dochód ze sprzedaży biletów na bal, oraz rozprowadzanych cegiełek jest zawsze w całości przeznaczany na finansowanie wakacyjnych rekolekcji, które co roku prowadzi Wspólnota Małżeństw Katolickich by wspierać pary i budować dobre relacje małżeńskie.

Rekolekcje wspólnoty są przeznaczone dla wszystkich rodzin, które pragną się rozwijać, umacniać swoje więzi oraz w dobrym środowisku wychowywać swoje dzieci.

Bal odbędzie się 4 lutego, o godzinie 7.00 wieczorem, w sali bankietowej Belvedere Events&Banquets w Elk Grove Village, 1170 W Devon Ave. Elk Grove Village, Illinois 60007.

Więcej informacji, a wkrótce bilety, na stronie wspólnoty wmkchicago.org., a także pod numerem telefonu do p. Ewy 7089834158.

 

Źródło: inf. własna
Foto: YouTube, Belvedere Events&Banquets
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu