Połącz się z nami

News Chicago

Zima wraca do Chicago. Szykujcie się na śnieg. Największy ma przyjść w środę

Opublikowano

dnia

Jak dotąd tej zimy było zimno, pochmurno i mokro – ale, poza grudniowym przedświątecznym atakiem, śniegu było niewiele. Jednak nadchodząca zimowa pogoda sprawi, że wszystko powróci do znanej nam normy w tym tygodniu i styczeń w Chicago zacznie wyglądać jak styczeń właśnie.

Prognoza pokazuje, że układ pogodowy przemieszczający się z południa ma uderzyć około północy z wtorku na środę, przynosząc ze sobą gromadzące się opady śniegu, a warunki śnieżne będą trwały przynajmniej do niedzieli.

Ostrzeżenie dotyczące zimowej pogody wydano dla powiatów na południu – w tym LaSalle, Kendall, Grundy, Kankakee, a także części powiatów Cook i Will oraz powiatów Lake, Porter Newtown i Jasper w stanie Indiana.

Alert pogodowy wchodzi w życie o północy w środę i jest zapowiedziany do 6:00PM w środę.

Środa i czwartek

Opady śniegu, które rozpoczną się w południowych częściach Illinois, zaczną się przemieszczać w kierunku miasta około godziny 4:00AM rano, a około godziny 8:00AM spodziewane są obfite opady śniegu w rejonie Chicago.

Według National Weather Service spodziewane są „pogorszenia warunków podróży podczas środowych porannych dojazdów”, a szczytowe opady śniegu wystąpią w godzinach porannych.

Jednak w południe modele prognostyczne pokazują spadek opadów śniegu. Ponadto oczekuje się, że temperatury będą rosnąć, sięgając 30 kilku stopni.

Przewiduje się, że do środy wieczorem układ zacznie się rozprzestrzeniać poza obszar Chicago. Jednak ze względu na ciepłe wody jeziora Michigan i wiatry wiejące z północy, opad śniegu połączony z efektem jeziora może potencjalnie wpłynąć na obszary położone na południe od jeziora w północno-zachodniej Indianie.

W rezultacie, w niektórych częściach Indiany mogą wystąpić lokalnie wyższe sumy opadów śniegu do czwartku rano.

Piątek, sobota i niedziela

Druga runda opadów śniegu nadejdzie w piątek w postaci szybko poruszającego się układu pogody, który może przynieść lekki śnieg lub być może trochę mieszanych opadów. Zgodnie z modelami prognostycznymi ta kumulacja będzie prawdopodobnie lżejsza.

Przelotne opady śniegu spodziewane są w późnych godzinach w sobotę i w niedzielę.

Ile śniegu może spaść w Chicago?

Według modeli prognostycznych największe opady śniegu w regionie spodziewane są w środę rano. Nagromadzenie prawdopodobnie obejmuje cały obszar, przy czym przewiduje się, że obszary na południe i wschód od Chicago odnotują najwyższe ilości śniegu.

Wczesne prognozy wskazują, że w rejonie Chicago spadnie od dwóch do trzech cali śniegu. Jednak sumy te będą się różnić na północy i południu.

Północne powiaty mają zobaczyć mniej niż dwa cale, podczas gdy południowe i południowo-wschodnie przedmieścia mogą zobaczyć do czterech cali. Do pięciu cali śniegu spadnie w północno-zachodniej Indianie.

Sprawdzanie warunków drogowych stanu Illinois

W związku z przewidywanymi opadami śniegu w środę rano podczas dojazdów do pracy, najnowsze informacje o warunkach drogowych i utrudnieniach można znaleźć na stronie getaroundillinois.com.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/MKoleosho

News Chicago

Nie będzie cudownie kwitnących wiśni w tym roku w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Wiśnie w Chicago nie zakwitną tej wiosny z powodu niesprzyjającej pogody. Władze Chicago Park District podały, że kwietniowa zimna i mokra aura uniemożliwiła otwarcie kwiatowych pąków 190 drzew wiśni w Jackson Park przy 6401 S. Stony Island Ave. już drugi rok z rzędu.

Niektóre pąki otworzyły się w cieplejsze dni na początku tego miesiąca, ale pogoda szybko się zmieniła, a po nim nastąpił silny wiatr i śnieg, które spowodowały opadanie płatków z drzew – twierdzą urzędnicy parku.

W parku znajduje się gaj 190 różowo-białych drzew kwitnących wiśni. W 2023 r. drzewa nie osiągnęły tu także pełnego rozkwitu, z powodu niestabilnej wiosennej pogody. W tej chwili wiśnie w Jackson Park robią zielone, mimo że drzewa nie kwitły, wypuściły już liście.

Według Spencera Campbella, kierownika kliniki roślin w Morton Arboretum, na pojawienie się kwiatów wiśni wpływają warunki środowiskowe, takie jak temperatura, opady i wiatr. Gwałtowne wahania temperatury są niekorzystne dla roślin, które mają wtedy trudności z dostosowaniem swojego zachowania.

Władze parku poinformowały, że w ciągu najbliższych trzech lat w Jackson Park posadzonych zostanie 60 nowych drzew kwitnących wiśni, aby uczcić 60. rocznicę powstania Japońskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Chicago.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Uber weryfikuje tożsamość pasażerów dla bezpieczeństwa swoich kierowców

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek Uber uruchomił nowy program pilotażowy weryfikacji pasażerów, mający na celu potwierdzenie tożsamości pasażerów w 12 miastach, w tym w Chicago. Ma on zapewnić większe bezpieczeństwo kierowców.

Kierowcy Ubera od dawna wyrażają obawy o swoje bezpieczeństwo. Ryzyko w tej pracy jest zwłaszcza duże nocną porą, gdy kierowcy są narażeni na napady w celu kradzieży samochodu.

26 grudnia 2023 roku zastrzelona została 34-letnia Adriana Arocha-Duque, kierowca Lyft. Na nagraniu widać cztery osoby uciekające z jej pojazdu. Policja podała, że zdarzenie wyglądało na próbę rabunku.

Nowy program Ubera ma na celu „zapewnienie kierowcom trochę spokoju” – poinformował Andrew Hasbun, dyrektor ds. komunikacji na temat bezpieczeństwa w firmie przewozowej – dzięki niemu kierowcy będą wiedzieć kto wsiada do ich pojazdu.

Program pilotażowy ma być pierwszym krokiem do celu jakim jest 100% obowiązkowa weryfikacja dla każdego konta pasażera, w każdym mieście. W ramach pilotażu Uber chce zebrać opinie na temat sposobu, w jaki pasażerowie i kierowcy korzystają z tej funkcji.

Według Ubera, kierowcy, decydując się na przyjęcie zlecenia na przejazd, zobaczą identyfikator zweryfikowanego pasażera i mogą przyjąć lub odrzucić każdą ofertę bez żadnych kar.

Konta wielu pasażerów zostaną automatycznie zweryfikowane na podstawie podanych informacji, bez konieczności podejmowania jakichkolwiek dalszych działań ze strony pasażerów.

Podczas procesu weryfikacji Uber porówna informacje o kontach pasażerów z bazami danych stron trzecich, takimi jak ich imiona i nazwiska oraz numery telefonów, które użytkownicy podali podczas rejestracji.

Jeśli Uber nie może zweryfikować tych informacji, użytkownicy mogą przesłać dokument tożsamości wydany przez organ państwowy, taki jak prawo jazdy lub paszport.

Według Ubera kierowcy zobaczą tylko imię pasażera, liczbę gwiazdek, zweryfikowaną plakietkę pasażera i szczegóły podróży. Nazwiska i numery telefonów klientów nie będą udostępniane.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, istock/RECVISUAL/
Czytaj dalej

News Chicago

„Beautiful – The Carole King Musical” opowiada ożyciu i twórczości legendy muzyki

Opublikowano

dnia

Autor:

Teatr Paramount w Aurorze zaprasza na nominowany do 7 nagród Tony „Beautiful: The Carole King Musical”. Spektakl opowiada inspirującą historię Carole King, która stała się jedną z piosenkarek, autorek tekstów i muzyków odnoszących największe sukcesy w historii muzyki popularnej. Musical będzie grany od 24 kwietnia do 16 czerwca.

Carole King, mająca skromne korzenie i początki, stała się autorką tekstów odnoszących największe sukcesy ostatnich czterdziestu lat XX wieku. „Beautiful: The Carole King Musical” to muzyczny przegląd jej życia i wspaniałych piosenek.

Musical pokazuje najważniejsze momenty życia King, począwszy od późnych lat 50-tych XX wieku na Tin Pan Alley (strefie autorów piosenek na Broadwayu w Nowym Jorku) po triumfalny koncert solowy w Carnegie Hall w latach 70-tych. Po drodze pojawiają się zmiany społeczne lat 60-tych i legendarne partnerstwo w pisaniu piosenek, a także smutek po rozstaniu i ewolucja rozpoczynania od nowa.

To amerykański sen i amerykański śpiewnik zebrane w jeden wietrzny wieczór, a prawda o Carole King w musicalu jest widoczna od początku do końca.

Dorobek Carole King obejmuje takie utwory, jak „You’ve Got a Friend”, „[You Make Me Feel Like] A Natural Woman”, „It’s Too Late”, „I Feel the Earth Move”, „Will You Love Me Tomorrow”, „So Far Away” i wiele innych.

Artystka stworzyła coś więcej niż piękną muzykę – napisała ścieżkę dźwiękową swojego pokolenia.

„Beautiful: The Carole King Musical” prezentowany jest po specjalnym uzgodnieniu z Music Theatre International [MTI]. Wszystkie autoryzowane materiały eksploatacyjne są również dostarczane przez MTI.

„Beautiful: The Carole King Musical” będzie grany w Paramount Theatre Aurora od 24 kwietnia do 16 czerwca. Spektakl trwa 2 i pół godziny.

Bilety w cenie od 66 dolarów można kupić tutaj.

 

Źródło: Paramount Theatre Aurora, imdb
Foto: Paramount Theatre Aurora
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu