Połącz się z nami

NEWS Florida

Prom Cross Bay, łączący St. Petersburg i Tampę, wprowadza zniżki w środku tygodnia

Opublikowano

dnia

Jeśli chcesz przepłynąć zatokę Tampa w środku tygodnia na pokładzie sezonowego promu Cross Bay, teraz możesz zrobić to taniej: pasażerowie podróżujący w środy i czwartki w styczniu i lutym mogą kupić jeden bilet, a drugi otrzymać bezpłatnie.

Dzieci w wieku 12 lat i młodsze także będą podróżować bezpłatnie z osobą dorosłą w środy i czwartki w tym i następnym miesiącu, ogłoszono w poniedziałek rano. Promocja wyklucza dni meczów domowych Tampa Bay Lightning.

To kolejny krok w rozwoju promu jako długoterminowej opcji transportu przez zatokę, zgodnie z komunikatem prasowym.

Promocja BOGO umożliwia jednemu klientowi otrzymanie do trzech bezpłatnych biletów przy zakupie trzech biletów pełnopłatnych. Aby skorzystać z promocji, klienci mogą użyć kodu promocyjnego „CROSSBAYWEEKDAY” podczas zakupów online lub osobiście w kasach biletowych na nabrzeżach w Tampie i St. Petersburgu.

REKLAMA REKLAMA

Promocja przejazdów dla dzieci umożliwia nawet dwójce nieletnich bezpłatny kurs z osobą dorosłą w uczestniczące dni z kodem promocyjnym „KIDSRIDEFREE23”.

Prom, obsługiwany przez HMS Ferries, rozpoczął swój szósty sezon żeglugi przez Zatokę Tampa w październiku zeszłego roku, a ceny biletów dla dorosłych wzrosły do 12 dolarów za podróż w jedną stronę.

Bilety ulgowe przysługują dla seniorów, studentów, czynnych lub emerytowanych członków wojska oraz osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Ostatni sezon był jak dotąd najbardziej udany dla promu, przyciągając 62 130 pasażerów od października 2021 do maja 2022, co stanowi skok o 10 000 pasażerów w porównaniu z poprzednim sezonem.

W grudniu prom uruchomił program partnerstwa społecznościowego, umożliwiając lokalnym firmom umieszczanie swojego logo i specjalnej oferty na stronie internetowej promu Cross-Bay bez żadnych kosztów dla firmy, aby zachęcić pasażerów do odwiedzenia ich lokalizacji.

Pasażerowie korzystają z ofert okazując dowód zakupu biletu na prom.

W Tampie prom odpływa z przystani w Tampa Convention Center, a w St. Pete z przystani w North Straub Park, w pobliżu przystani Vinoy. Między miastami oferowane są cztery kursy w środy i czwartki, osiem kursów w piątki i soboty oraz sześć kursów w niedziele.

Najnowsze rozkłady jazdy i opcje zakupu biletów można znaleźć na stronie www.thecrossbayferry.com.

Usługa w tym sezonie potrwa do maja.

 

Źródło: tampabay
Foto: YouTube

NEWS Florida

Floryda przeciwko zmianom płci u dzieci. Nie zamierza wyrządzać im krzywdy

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkańcy Florydy wkrótce będą mieli kolejną szansę, aby zabrać głos w sprawie stanowego zakazu terapii dzieci, u których zdiagnozowano dysforię płciową. Ale jest mało prawdopodobne, aby proponowane ograniczenia uległy znaczącej zmianie, ponieważ administracja gubernatora Rona DeSantisa jest przeciwna zmianom płci u dzieci.

Publiczna rozprawa została zaplanowana na 10 lutego w Tallahassee. Oczekuje się, że adwokaci LGBTQ będą uczestniczyć i sprzeciwiać się ograniczeniom, które zostały zatwierdzone przez Florida Board of Medicine i Florida Board of Osteopathic Medicine w listopadzie.

Po wejściu zakazu lekarze w stanie, którzy nadal będą przepisywać blokery dojrzewania, terapię hormonalną lub operacje w celu leczenia dysforii płciowej wśród nowych pacjentów w wieku poniżej 18 lat, mogą stracić licencje.

Nadal nie jest jasne, kiedy zakaz wejdzie w życie, ale może to nastąpić już w połowie marca.

REKLAMA REKLAMA

Przesłuchanie w przyszłym miesiącu może być ostatnią szansą dla mieszkańców na skomentowanie planowanych ograniczeń. Na podstawie informacji zwrotnych z przesłuchania komisje lekarskie mogą zmodyfikować zasady lub pozostawić je bez zmian.

Dysforię płciową definiuje się jako silne, uporczywe poczucie identyfikowania się z inną płcią oraz znaczny dyskomfort i niepokój z płcią przypisaną przy urodzeniu.

Proponowane ograniczenia dotyczące blokerów dojrzewania i terapii hormonalnej nie będą miały zastosowania do dzieci, którym już przepisano te leki.

Rada Medycyny Osteopatycznej pozwoli również niektórym lekarzom, którzy koncentrują się na holistycznym zdrowiu, przepisywać blokery dojrzewania i terapię hormonalną nowym pacjentom w wieku poniżej 18 lat, jeśli te osoby zapiszą się na badania kliniczne w szkołach medycznych na Florydzie.

Kancelaria prawnicza i inne grupy złożyły pozew we wrześniu ubiegłego roku, kwestionując stanową zasadę, która zakazuje objęcia Medicaid leczeniem dysforii płciowej. Ta sprawa jest w toku.

DeSantis, od którego powszechnie oczekuje się ubiegania się o nominację Republikanów na prezydenta w 2024 roku, jest za ograniczeniem opieki medycznej dla osób transpłciowych.

W zeszłym roku administracja DeSantisa wezwała stanowe komisje lekarskie do zakazania takiej terapii dla młodzieży i zabroniła osobom fizycznym korzystania z Medicaid w celu pokrycia kosztów leczenia dysforii płciowej.

Na początku tego miesiąca biuro budżetowe gubernatora zwróciło się do uniwersytetów publicznych z prośbą o informacje na temat usług, jakie oferują osobom transpłciowym.

W grudniu DeSantis wyznaczył dwóch lekarzy do Rady Lekarskiej i lekarza do Rady Medycyny Osteopatycznej, którzy publicznie sprzeciwiali się tak zwanemu leczeniu afirmującemu płeć dzieci.

O poważnych zagrożeniach dla zdrowia, które niesie ze sobą terapia zmiany płci u dzieci pisaliśmy m.in. 12 grudnia, 24 listopada,27 września.

 

Źródło: tampabay
Foto: YouTube, istock/sswartz
Czytaj dalej

NEWS Florida

Nauczyciel muzyki w Venice został Nauczycielem Roku 2023 powiatu Sarasota.

Opublikowano

dnia

Autor:

Timothy Ferguson, nauczyciel muzyki w Garden Elementary School w Venice, został Nauczycielem Roku 2023 powiatu Sarasota. Ponad stu nauczycieli, członków rodzin i pracowników dystryktu zebrało się w środę wieczorem w Venice Community Centre, aby uczcić trzech finalistów plebiscytu.

Obok Fergusona, wyróżniono także Josepha Connera z Venice Middle School i Courtney Smith z Booker High School.

Fundacja Edukacyjna i okręg szkolny powiatu Sarasota przyznały nagrodę, która obejmuje premię w wysokości 5000 USD. Ferguson będzie reprezentował okręg szkolny przez cały rok, a także podczas tegorocznego ogólnostanowego konkursu.

Według Education Foundation Ferguson uczył muzyki przez 20 lat zarówno na Florydzie, jak i w Nowym Jorku.

REKLAMA REKLAMA

Przed wręczeniem nagrody Christopher Renouf, pełniący obowiązki kuratora dystryktu, skierował pochlebne słowa do każdego z trzech finalistów, mówiąc „Reprezentujecie najlepszych z najlepszych”.

Okręg i Fundacja Edukacyjna uhonorowały również Amber Rylak, nauczycielkę wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Emmy E. Booker, nagrodą Innowacyjnego Nauczyciela Roku.

Nagroda miała na celu uhonorowanie nauczyciela, który wykorzystał kreatywne strategie, aby zaspokoić unikalne potrzeby każdego ucznia, zgodnie z komunikatem. Wraz z nagrodą Rylak otrzymała premię w wysokości 2500 USD.

 

Źródło: heraldtribune
Foto: Education Foundation of County Sarasota
Czytaj dalej

NEWS Florida

7 skoków na 7 kontynentach w mniej niż 7 dni. Akcja ku czci poległych zakończyła się w Tampie

Opublikowano

dnia

Autor:

Uroczystym skokiem w środę w Tampie grupa Legacy Expeditions zakończyła akcję Triple 7. Wykonała siedem skoków ze spadochronem na siedmiu kontynentach w mniej niż siedem dni. Wydarzenie uczciło poległych żołnierzy. Miało także na celu zebranie funduszy na pomoc ich rodzinom.

Była to wyprawa o nazwie „Triple 7”, podczas której dziewięciu byłych członków amerykańskiej i kanadyjskiej służby wojskowej skoczyło ze spadochronem na cześć żołnierzy sił zbrojnych, którzy złożyli najwyższą ofiarę.

Akcja miała również na celu zebranie funduszy i zwiększenie świadomości na temat Folds of Honor, organizacji non-profit, która przyznaje stypendia edukacyjne małżonkom i dzieciom poległych lub rannych członków wojska lub ratowników.

Wyprawa rozpoczęła się na Antarktydzie, następnie skoczkowie udali się przez Andy do Santiago w Chile. Potem wykonali skok w Miami i w Barcelonie w Hiszpanii. Następnie udali się do Egiptu i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zanim finiszowali w Perth w Australii.

REKLAMA REKLAMA

Każdy skok został wykonany na cześć poległych członków służby wojskowej. Uroczysty skok w Tampie uhonorował 13 osób, które straciły życie podczas wycofywania się USA z Afganistanu.

Wg. Andy’ego Stumpfa, jednego z założycieli Legacy Expeditions, kultywowanie pamięci o poległych jest ważna. Grupa ma też ambitny cel, jakim jest zebranie 7 milionów dolarów na Folds of Honor.

„Spróbujemy zmienić życie 1400 osób dzięki temu wydarzeniu”, powiedział Stumpf.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Folds of Honor, kliknij tutaj. Aby uzyskać więcej informacji na temat Legacy Expeditions, odwiedź ich stronę internetową: https://legacyexpeditions.net/.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, Triple7
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu