Połącz się z nami

News Chicago

Słodka zemsta: Nazwij karalucha z Brookfield Zoo imieniem Twojego byłego lub byłej

Opublikowano

dnia

W tym roku zoo w Brookfield po raz kolejny oferuje odrzuconym kochankom szansę nazwania syczącego karalucha z Madagaskaru na cześć niezbyt wyjątkowej osoby. Wydarzenie uczci tradycyjne święto zakochanych, dając okazję do zemsty wszystkim zawiedzionym w miłości.

Uważasz, że osoba, która Cię porzuciła lub w inny sposób zawiodła jest obrzydliwa jak wielki, tropikalny karaluch? Za darowiznę w wysokości 15 USD przeznaczoną na wsparcie zoo otrzymasz certyfikat nazwania jej imieniem niezbyt pięknego owada.

Imię będzie również wyświetlane na tablicy z nazwami karaluchów umieszczonej przed Hamill Family Play Zoo. Imiona i darowizny można przesyłać online tutaj.

Karaluchy z Madagaskaru mogą urosnąć do prawie 4 cali długości i są największym na świecie gatunkiem rodzaju karaczan. Wydają syczący dźwięk jako mechanizm obronny. W przeciwieństwie do większości innych gatunków karaluchów, te z Madagaskaru nie są uważane za szkodniki i rzadko wchodzą do domów.

REKLAMA REKLAMA
Źródło: suntimes
Foto: istock/familylifestyle

News USA

Przeżyła dwie wojny światowe i COVID-19. Zmarła najstarsza osoba na świecie: Siostra André

Opublikowano

dnia

Autor:

Francuska zakonnica, uważana za najstarszą osobę na świecie, zmarła kilka tygodni przed swoimi 119. urodzinami – poinformował w środę rzecznik jej domu opieki w południowej Francji. Jej receptą na długowieczność była praca, wino i czekolada..

Lucile Randon, znana jako Siostra André, urodziła się w miejscowości Ales w południowej Francji 11 lutego 1904 roku. Była także jedną z najstarszych na świecie osób, które przeżyły COVID-19.

Rzecznik domu opieki David Tavella przekazał, że Francuzka zmarła we wtorek o drugiej w nocy w ośrodku Sainte-Catherine-Laboure w Tulonie.

Gerontology Research Group, która weryfikuje dane osób, które mają 110 lat lub starsze, wymieniła Siostrę André jako najstarszą znaną osobę na świecie po śmierci 119-letniej Japonki Kane Tanaki w zeszłym roku, o której pisaliśmy 27 kwietnia.

REKLAMA REKLAMA

Siostra André uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w styczniu 2021 r., na krótko przed swoimi 117. urodzinami, ale miała tak mało objawów, że nawet nie zdawała sobie sprawy, że jest zarażona.

Jej przetrwanie infekcji trafiło na pierwsze strony gazet zarówno we Francji, jak i poza nią.

W kwietniu ubiegłego roku, zapytana o swoją wyjątkową długowieczność i przeżycie dwóch wojen światowych, powiedziała francuskim mediom: „Praca pozwala żyć. Pracowałam do 108 roku życia”.

Siostra André była także znana z codziennego kieliszka wina i czekolady.

Najstarsza Amerykanka, Bessie Hendricks, ze stanu Iowa, zmarła na początku miesiąca w wielu 115 lat. Pisaliśmy o niej 9 stycznia.

Najstarszą żyjącą znaną osobą na świecie wymienioną przez Gerontology Research Group jest obecnie urodzona w Ameryce Maria Branyas Morera, która mieszka w Hiszpanii i ma 115 lat. Natomiast najstarszą osobą mieszkającą w USA jest obecnie 114-letnia Edie Ceccarelli, która mieszka w Kalifornii.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Ogromna gitara od piątku zdobi wejście do Illinois Rock & Roll Museum w Joliet

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek największy ręcznie wykonany model gitary, jaki kiedykolwiek stworzono, został zamontowany na zewnątrz Illinois Rock & Roll Museum na Route 66 w Joliet. Rzeźba, wysoka na 24 stopy, znana jest jako Gigantar.

Gigantar został odsłonięty w zeszły weekend w Stone Pony w Asbury Park w stanie New Jersey, w obecności Jima Babjaka i Dennisa Dikena ze Smithereens.

Następnie wielka gitara rozpoczęła swoją prawie tygodniową wędrówkę do muzeum, jadąc przez pięć stanów ciężarówką z platformą i zatrzymując się w historycznych miejscach przed przybyciem do Joliet.

Teraz jest zamontowana na zewnątrz budynku, aby witać gości jak znak.

REKLAMA REKLAMA

Gigantar został stworzony na zamówienie Illinois Rock & Roll Museum przez artystkę Shannon MacDonald.

MacDonald tworzyła grafiki dla legend muzyki, rozrywki, sportu i polityki – w tym dla: The Beatles, Cheap Trick, Elvisa Presleya, Billie’go Holidaya, Sylvestra Stallone, Jackie Kennedy, Muhammada Ali i Charlie’go Chaplina.

Została uznana przez burmistrza Liverpoolu za największą artystkę Beatlesów na świecie.

 

 

Źródło: cbs
Foto: YouTube, Road To Rock
Czytaj dalej

News Chicago

C3Psnow czy Holy Plow!? Głosujemy na imiona dla pługów śnieżnych do 31 stycznia

Opublikowano

dnia

Autor:

Na finalistów konkursu „Nazwij pług śnieżny”– propozycje nadesłane przez Was, głosujemy do 31 stycznia. Wybieramy z 50 imion, które wymyślili mieszkańcy Wietrznego Miasta. Może wygra The Plowminator?

Głosowanie w konkursie „Nazwij pług śnieżny” trwa w Chicago. Mieszkańcy Chicago mogą głosować na maksymalnie sześć wybranych przez siebie imion do 31 stycznia. Do wyboru jest lista 50 finalistów.

Sześć najlepszych nazw pługów śnieżnych zostanie umieszczonych na maszynach w każdym z sześciu okręgów odśnieżania w Chicago.

Głosować możesz  tutaj.

REKLAMA REKLAMA

A jakie imiona noszą wielkie maszyny w innych miejscach Stanów Zjednoczonych?

Od Dartha Bladera w Minnesocie po Scoopy Doo w Vermont i Jona Bon Snowi w Michigan. Ludzie lubią bawić się grą słów wymyślając im nazwy.

Departament Transportu Minnesoty był jednym z pierwszych w kraju, który zaczął organizować konkursy nazewnictwa pługów śnieżnych.

Stan otrzymał ponad 24 000 propozycji na swój inauguracyjny konkurs w 2020 roku i ponad 11 000 w zeszłym roku.

Zwycięzcami ubiegłorocznymi byli Frost Responder, Betty Whiteout i Scoop Dogg. 

Podczas pierwszej zimy w czasie pandemii departament szukał sposobów na nawiązanie kontaktu z mieszkańcami Minnesoty w mediach społecznościowych i odkrył szkocką tradycję nazywania pługów śnieżnych, czyli „piaskarek”.

Firma Transport Scotland, która obsługuje 240 piaskarek, zorganizowała w 2006 roku konkurs w szkockich szkołach podstawowych na wymyślenie nazw floty swoich maszyn. Od tego czasu agencja nazwała wszystkie swoje piaskarki.

Są wśród nich Gritty Gritty Bang Bang i Snow-be-gone Kenobi.

To dobra zabawa dla mieszkańców, ale celem akcji jest także lepsze traktowanie kierowców pługów na drodze a także edukacja na temat bezpiecznego zachowania w pobliżu pracującej maszyny.

Źródło: fox32, npr, cbs
Foto: YouTube, istock/Philip Rozenski
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu