Połącz się z nami

News USA

Liczba ofert pracy w USA jest historycznie wysoka i nie ma chętnych na wakaty

Opublikowano

dnia

Wiele firm w Stanach Zjednoczonych wciąż ma trudności z obsadzaniem wolnych etatów. Amerykańscy pracownicy rezygnują z pracy na historycznych poziomach, a liczba ofert pracy przekracza 10 milionów już przez 13 kolejnych miesięcy. Eksperci uważają, że Wielka Rezygnacja jeszcze się nie skończyła.

Historycznie wysokie liczby wakatów panują w całej gospodarce, zwłaszcza w takich dziedzinach, jak wypoczynek i hotelarstwo. Brakuje także niektórych nisko opłacanych pracowników usług oraz produkcji.

Utrzymuje się bardzo wysoki poziom wolnych etatów w porównaniu z dostępnymi bezrobotnymi pracownikami, uważa dyrektor ds. ogólnych ekonomii Instytutu Cato, Scott Lincicome.

To problem ogólnosystemowy, który tak naprawdę nie ma łatwego i szybkiego rozwiązania, wg Lincicome.

REKLAMA REKLAMA

Departament Pracy poinformował o 223 000 miejscach pracy dodanych w grudniu, podczas gdy główna stopa bezrobocia w wysokości 3,5% pochodzi z ankiety gospodarstw domowych.

Oba źródła mają własne wskaźniki zatrudnienia, ale mają tendencję do synchronizacji w czasie. Jednak w 2021 r. znacznie się rozeszły. Od marca rozbieżność ta wynosi 2 miliony miejsc pracy.

Listopadowy raport o zatrudnieniu wykazał, że dostępnych jest 10,4 miliona miejsc pracy, ale tylko 6 milionów ludzi szuka pracy, według Bureau of Labor Statistics.

Prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, stwierdził w grudniu, że ma miejsce strukturalny niedobór siły roboczej z ponad 4 milionami mniej pracowników dostępnych na bieżące zapotrzebowanie.

W odpowiedzi sekretarz pracy administracji Clintona, Robert Reich, napisał w The Guardian Sunday, że nie brakuje siły roboczej, tylko miejsc pracy, za które płaci się wystarczające wynagrodzenie, aby przyciągnąć pracowników.

Republikanie, tacy jak przywódca mniejszości w Senacie, Mitch McConnell, R-Ky., zrzucili winę za nierównowagę na rynku pracy na działania rządu podczas pandemii. Wiele osób dostawało wsparcie z powodu COVID-19 i zwyczajnie nie opłacało im się chodzić do pracy.

W ankiecie przeprowadzonej przez Top Workplaces zapytano Amerykanów o powody, dla których chcą pracować.

Okazało się, że prawie 40% Amerykanów jest „przytłoczonych” swoją pracą, a ponad 25% stwierdziło, że jest zaniepokojona lub zdenerwowana swoją pracą.

Ponadto 22% stwierdziło, że ich praca ingeruje w ich życie, a prawie 30% stwierdziło, że ma to negatywny wpływ na ich życie osobiste.

Podobno Biały Dom bada interwencje rządu w zakresie opieki nad dziećmi, mieszkalnictwa i szkolenia siły roboczej, aby przywrócić Amerykanów do pracy

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, istock/PeopleImages

News USA

Zostań głównym stewardem odrzutowca Netflixa. Pensja to nawet 380 tys. USD

Opublikowano

dnia

Autor:

Netflix szuka osoby, która dołączy do jego „wymarzonej ekipy” i jest gotowy zapłacić ponad ćwierć miliona dolarów odpowiedniemu kandydatowi lub kandydatce. Gigant zajmujący się transmisją strumieniową zatrudnia głównego stewarda/stewardessę do jednego ze swoich średniej wielkości prywatnych odrzutowców.

Kandydat musi być profesjonalnie przeszkolony w zakresie bezpieczeństwa kabiny i pasażerów oraz ewakuacji awaryjnej statku powietrznego.

W ogłoszeniu napisano także, że pracownik powinien: „Wykazać się niezależnym osądem, dyskrecją i wyjątkowymi umiejętnościami w zakresie obsługi klienta, niezbędnymi do zapewnienia pasażerom bezproblemowej obsługi”.

Obowiązki obejmują kontrolę przed lotem całego wyposażenia awaryjnego kabiny, kuchni i kokpitu oraz odprawę bezpieczeństwa przed startem. Zróżnicowany harmonogram pracy na tym stanowisku w San Jose w Kalifornii będzie obejmował podróże krajowe i międzynarodowe, pracę w weekendy i święta.

REKLAMA REKLAMA

W razie potrzeby steward będzie również zobowiązany do obsługi lotów odrzutowcem Gulfstream G550. Kandydaci muszą być w stanie podnieść i przewieźć do 30 funtów podczas załadunku i rozładunku samolotu.

Netflix ma 30 biur na całym świecie, w tym w Madrycie, Seulu, Tokio, Mexico City i Londynie.

 

Źródło: cnbc
Foto: YoutTube, istock/Vasyl Dolmatov
Czytaj dalej

News USA

936,3 miliarda dolarów wydaliśmy na święta. To dużo, ale poniżej prognoz

Opublikowano

dnia

Autor:

Według największej w kraju grupy handlu detalicznego sprzedaż w okresie świątecznym 2022 roku nie spełniła oczekiwań. Powodem była utrzymująca się inflacja i wysokie stopy procentowe, które wywarły presję na amerykańskie gospodarstwa domowe.

Sprzedaż od listopada do grudnia wzrosła o 5,3% w porównaniu z rokiem ubiegłym, osiągając 936,3 miliarda dolarów, wynika z danych opublikowanych w środę przez National Retail Federation (NRF).

Na początku sezonu grupa handlowa przewidywała, że sprzedaż detaliczna wzrośnie od 6% do 8%, osiągając wartość od 942,6 mld USD do 960,4 mld USD.

Ale pomimo historycznego poziomu inflacji i wysokich stóp procentowych, dyrektor generalny NRF, Matt Shay, stwierdził, że rok zakończył się „imponującą roczną sprzedażą detaliczną i godnym szacunku okresem świątecznym”.

REKLAMA REKLAMA

NRF poinformowało, że roczna sprzedaż w tym roku wzrosła o 7% w stosunku do 2021 r. do 4,9 bln USD.

Ponadto, chociaż wzrost sprzedaży świątecznej był niewielki, nadal był lepszy od sezonu świątecznego 2021, w którym konsumenci łącznie wydali 889,3 miliarda dolarów.

W rzeczywistości rekordowa liczba 196,7 mln Amerykanów zrobiła zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych w okresie pięciu dni między Świętem Dziękczynienia a Cybernetycznym Poniedziałkiem.

W szczególności wydatki online osiągnęły rekordowy poziom w Czarny Piątek, Święto Dziękczynienia i Cyberponiedziałek, według oddzielnych danych Adobe.

Chociaż tempo wydatków w tym sezonie świątecznym było niestabilne, to konsumenci dość dobrze radzili sobie w trudnej rzeczywistości napędzanej inflacją.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/axivan/ Svetlana Gustova
Czytaj dalej

News USA

Zostań Panem Peanutem i przemierzaj Amerykę w NUTmobile. To przygoda życia!

Opublikowano

dnia

Autor:

Planters, kultowa marka produkująca orzeszki ziemne, poszukuje żądnych przygód absolwentów szkół wyższych, by dać im jedyną w życiu szansę na wyjątkową pracę. Polega ona na prowadzeniu kultowego NUTmobile po całym kraju jako Pan Peanut i braniu udziału w wydarzeniach promujących firmę.

Wycieczki samochodowe po zakończeniu studiów są niemal rytuałem przejścia dla milionów absolwentów, a teraz jest szansa na kultową wyprawę, która stanie się jeszcze bardziej szalona.

Firma Planters poszukuje kierowców do prowadzenia NUTmobile, długiego na 26 stóp orzeszka ziemnego na kołach od wybrzeża do wybrzeża. To nie tylko szansa na poznanie życia w drodze, to także szansa na najfajniejszą pracę, zachwala firma.

Stanowisko jest płatne w pełnym wymiarze godzin i jest roczną ofertą pracy od czerwca 2023 do czerwca 2024.

REKLAMA REKLAMA

Zadania dla pracownika, zgodnie z komunikatem prasowym firmy:

  • Reprezentowanie marki PLANTERS® w wywiadach medialnych i wystąpieniach w lokalnym radiu, telewizji i publikacjach cyfrowych.
  • Zachwycanie fanów w całym kraju podczas lokalnych wydarzeń społecznościowych.
  • Angażowanie się w interakcje z konsumentami i zapewnianie wszystkim uczestnikom i obserwatorom szalonej zabawy i pozytywnych doświadczeń z marką dzięki pojazdowi NUTmobile i MR. PEANUT®.
  • Dołączanie do projektów wolontariatu, aby współpracować i doceniać ludzi, którzy w wielkim stopniu oddają się swoim społecznościom.

Oto kryteria aplikowania:

  • Absolwent college’u z tytułem licencjata, najlepiej w dziedzinie komunikacji, marketingu, reklamy, public relations lub pokrewnej.
  • Chęć podróżowania, apetyt na przygodę i biegłość w orzechowych kalamburach to konieczność.
  • CV, list motywacyjny i krótki film opisujący, dlaczego miałbyś zrobić idealnego Peanuttera, prześlij do wtorku, 14 lutego 2023 r.

Aby złożyć wniosek, wystarczy odwiedzić stronę BeAPeanutter.com, aby uzyskać więcej informacji.

O podobnej ofercie firmy Oscar Mayer, producenta hot dogów, który poszukuje kierowcy Wienermobile pisaliśmy 10 stycznia.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube, Planters
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu