Połącz się z nami

NEWS Florida

Kolejni imigranci na Florydzie. Stan nadal doświadcza rekordowego napływu

Opublikowano

dnia

Ponad dwudziestu nielegalnych imigrantów zostało aresztowanych na wybrzeżu Fort Lauderdale na Florydzie kilka dni po tym, jak Ron DeSantis ogłosił, że zmobilizował Gwardię Narodową do walki z ich napływem. Gubernator zapowiedział, że stan zacznie pokrywać rachunki mieszkańców, gdy łodzie migrantów wylądują na ich prywatnej posesji.

Według policji, grupa licząca od 25 do 50 migrantów, dotarła na ląd w Fort Lauderdale Beach we wtorek po południu, zanim rozproszyła się i uciekła przed policją.

Policja podobno aresztowała 12 migrantów, podczas gdy inni zniknęli w mieście. Spośród nich dziewięciu pochodziło z Haiti, dwóch z Brazylii i jeden z Bahamów.

Rzecznik Wydziału Zarządzania Kryzysowego na Florydzie przekazał, że od sierpnia ubiegłego roku Straż Przybrzeżna zatrzymała ponad 8400 migrantów i repatriowała ponad 7600.

REKLAMA REKLAMA

Ron DeSantis podpisał dekret zaledwie kilka dni wcześniej, aktywując Gwardię Narodową Florydy do pomocy lokalnym organom ścigania w stanie, w związku z napływem migrantów przybywających na południową Florydę z Kuby i innych krajów karaibskich.

Co najmniej 300 migrantów wylądowało w Parku Narodowym Dry Tortugas na początku 2023 roku, o czym pisaliśmy 3 stycznia.

W środę Biały Dom oskarżył DeSantisa o zorganizowanie „politycznego ruchu” poprzez mobilizację Gwardii Narodowej.

Kilka godzin po tym oświadczeniu z Białego Domu Straż Przybrzeżna Florydy wysłała do DeSantisa list z prośbą o pomoc i więcej zasobów w związku z kryzysem migracyjnym, który rozwija się w stanie.

Gubernator zapowiedział, że stan zacznie pokrywać rachunki mieszkańców, gdy łodzie migrantów wylądują na ich prywatnej posesji. Prawo stanowe wymaga, aby właściciel gruntu zapłacił za usunięcie łodzi pozostawionej przez migrantów.

Rzecznik Florida Division of Emergency Management poinformował, że około 250 statków zidentyfikowano do usunięcia z dróg wodnych i lądu Florydy.

Uważa się, że miniony rok był największym w historii napływem migrantów z Kuby próbujących przedostać się do USA, z ponad 227 000 Kubańczykami uciekającymi przed komunistycznym reżimem wyspy.

W komunikacie prasowym wydanym na początku tego miesiąca amerykańska straż przybrzeżna poinformowała, że od 1 października 2022 r. zatrzymała 4917 Kubańczyków, w porównaniu do 6182 obywateli Kuby w całym roku podatkowym 2022, 838 w roku podatkowym 2021 i 49 w roku podatkowym 2020.

 

Źródło: foxnews
Foto: YouTube

NEWS Florida

Nauczyciel muzyki w Venice został Nauczycielem Roku 2023 powiatu Sarasota.

Opublikowano

dnia

Autor:

Timothy Ferguson, nauczyciel muzyki w Garden Elementary School w Venice, został Nauczycielem Roku 2023 powiatu Sarasota. Ponad stu nauczycieli, członków rodzin i pracowników dystryktu zebrało się w środę wieczorem w Venice Community Centre, aby uczcić trzech finalistów plebiscytu.

Obok Fergusona, wyróżniono także Josepha Connera z Venice Middle School i Courtney Smith z Booker High School.

Fundacja Edukacyjna i okręg szkolny powiatu Sarasota przyznały nagrodę, która obejmuje premię w wysokości 5000 USD. Ferguson będzie reprezentował okręg szkolny przez cały rok, a także podczas tegorocznego ogólnostanowego konkursu.

Według Education Foundation Ferguson uczył muzyki przez 20 lat zarówno na Florydzie, jak i w Nowym Jorku.

REKLAMA REKLAMA

Przed wręczeniem nagrody Christopher Renouf, pełniący obowiązki kuratora dystryktu, skierował pochlebne słowa do każdego z trzech finalistów, mówiąc „Reprezentujecie najlepszych z najlepszych”.

Okręg i Fundacja Edukacyjna uhonorowały również Amber Rylak, nauczycielkę wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Emmy E. Booker, nagrodą Innowacyjnego Nauczyciela Roku.

Nagroda miała na celu uhonorowanie nauczyciela, który wykorzystał kreatywne strategie, aby zaspokoić unikalne potrzeby każdego ucznia, zgodnie z komunikatem. Wraz z nagrodą Rylak otrzymała premię w wysokości 2500 USD.

 

Źródło: heraldtribune
Foto: Education Foundation of County Sarasota
Czytaj dalej

NEWS Florida

7 skoków na 7 kontynentach w mniej niż 7 dni. Akcja ku czci poległych zakończyła się w Tampie

Opublikowano

dnia

Autor:

Uroczystym skokiem w środę w Tampie grupa Legacy Expeditions zakończyła akcję Triple 7. Wykonała siedem skoków ze spadochronem na siedmiu kontynentach w mniej niż siedem dni. Wydarzenie uczciło poległych żołnierzy. Miało także na celu zebranie funduszy na pomoc ich rodzinom.

Była to wyprawa o nazwie „Triple 7”, podczas której dziewięciu byłych członków amerykańskiej i kanadyjskiej służby wojskowej skoczyło ze spadochronem na cześć żołnierzy sił zbrojnych, którzy złożyli najwyższą ofiarę.

Akcja miała również na celu zebranie funduszy i zwiększenie świadomości na temat Folds of Honor, organizacji non-profit, która przyznaje stypendia edukacyjne małżonkom i dzieciom poległych lub rannych członków wojska lub ratowników.

Wyprawa rozpoczęła się na Antarktydzie, następnie skoczkowie udali się przez Andy do Santiago w Chile. Potem wykonali skok w Miami i w Barcelonie w Hiszpanii. Następnie udali się do Egiptu i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zanim finiszowali w Perth w Australii.

REKLAMA REKLAMA

Każdy skok został wykonany na cześć poległych członków służby wojskowej. Uroczysty skok w Tampie uhonorował 13 osób, które straciły życie podczas wycofywania się USA z Afganistanu.

Wg. Andy’ego Stumpfa, jednego z założycieli Legacy Expeditions, kultywowanie pamięci o poległych jest ważna. Grupa ma też ambitny cel, jakim jest zebranie 7 milionów dolarów na Folds of Honor.

„Spróbujemy zmienić życie 1400 osób dzięki temu wydarzeniu”, powiedział Stumpf.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Folds of Honor, kliknij tutaj. Aby uzyskać więcej informacji na temat Legacy Expeditions, odwiedź ich stronę internetową: https://legacyexpeditions.net/.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, Triple7
Czytaj dalej

NEWS Florida

Kandydatka do komitetu miejskiego Surfside na Florydzie, oskarżona o morderstwo

Opublikowano

dnia

Autor:

Shannon Gallagher, która w zeszłym roku bezskutecznie ubiegała się o miejsce w komisji miejskiej Surfside na Florydzie, została aresztowana i jest przetrzymywana w więzieniu bez kaucji. Kobietę oskarżono o morderstwo pierwszego stopnia, poinformowały władze.

52-letnia Gallagher została aresztowana w Chicago i poddana ekstradycji na Florydę na podstawie nakazu aresztowania wydanego przez Departament Policji Fort Lauderdale, zgodnie z aktami sądowymi.

Kobieta została umieszczona w więzieniu powiatu Broward w zeszły piątek, 13 stycznia, i jest przetrzymywana bez kaucji pod zarzutem morderstwa pierwszego stopnia z użyciem broni palnej.

Gallagher kandydowała w 2022 roku do komisji miejskiej Surfside, ale przegrała. Społeczność znajdująca się blisko plaży była miejscem zawalenia się 12-piętrowego budynku i śmierci 98 osób, rok wcześniej.

REKLAMA REKLAMA

Dostęp do szczegółów dotyczących sprawy o morderstwo został ograniczony. Akt oskarżenia wielkiej ławy przysięgłych został zapieczętowany, a policja poinformowała, że nie może ujawnić żadnych szczegółów dotyczących sprawy z 2022 roku.

Według akt sądowych, prawnik Gallagher, Robert Resnick, poprosił we wtorek o zwolnienie jego klientki za kaucją, zauważając, że była właścicielką nieruchomości na Florydzie, nie była karana i nie ma ryzyka ucieczki.

Gallagher jest prawnikiem z kalifornijską licencją i cieszy się dobrą reputacją.

Według NBC 6 wujek Gallagher zmarł w wieku 74 lat.

Akt oskarżenia dotyczy daty jego śmierci, 21 marca 2022. Stacja podała, że kilka dni przed śmiercią podpisał nowy testament, pozostawiając wszystko Shannon Gallagher i stwierdzając, że członkowie jego rodziny nie powinni nic otrzymać.

Testament ten jest teraz zapieczętowany, zgodnie z aktami sądowymi.

 

Źródło: insideedition
Foto: Youtube, fb screenshot
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu