Połącz się z nami

NEWS Florida

Mały samolot był w powietrzu tylko przez 16 sekund, zanim rozbił się w morzu w grudniu 2022

Opublikowano

dnia

Opublikowano wstępny raport Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu w związku z wypadkiem samolotu po starcie z lotniska w Venice. Katastrofa lotnicza spowodowała śmierć małżeństwa i ich starszej córki z St. Petersburga. Nadal nie jest znana jej przyczyna.

Samolot — Piper PA28 — opuścił międzynarodowe lotnisko St. Pete-Clearwater po południu 3 grudnia, aby polecieć na lotnisko miejskie w Venice.

Z raportu wynika, że o godzinie 7:37 wieczorem samolot wystartował z pasa startowego w Venice, aby wrócić z powrotem do Petersburga.

Kiedy samolot wzbił się w powietrze, leciał z prędkością około 101 mil na godzinę. Według raportu samolot przyspieszył do około 104 mil na godzinę, wznosząc się na wysokość 50 stóp nad ziemią.

REKLAMA REKLAMA

W ciągu następnych czterech sekund samolot wzniósł się na wysokość do 75 stóp i osiągnął prędkość około 108 mil na godzinę, podała rada NTSB.

Według raportu samolot miał „niewielki lub żaden kąt wznoszenia”.

Następnie spadł, zgodnie z raportem, uderzając w wodę z prędkością około 125 mil na godzinę16 sekund po tym, jak oderwał się od pasa startowego. Przeleciał około 1800 stóp poza pas startowy, zanim wpadł do Zatoki Meksykańskiej.

Pilot został zidentyfikowany jako 42-letni Christian Kath, a pasażerowie jako 43-letnia Misty Kath i ich córka Lily, 12 lat.

Raport nie podaje przyczyny wypadku.

Raport stwierdza, że w czasie katastrofy było ciemno, a wiatr wiał z prędkością mniejszą niż 10 mil na godzinę. Widoczność określono na 7 mil.

Według raportu, Christian Kath miał wylatane łącznie 74,2 godziny lotu — z czego 67,6 godzin na tej samej marce i modelu samolotu, którym leciał, kiedy się rozbił. 31 lipca 2022 r. otrzymał certyfikat pilota prywatnego.

Zgodnie z raportem samolot został zbudowany w 1976 roku, a ostatnią inspekcję przeszedł 2 listopada.

Według raportu, większość wraku samolotu została wydobyta z dna zatoki przez lokalne służby ratownicze i komercyjnego operatora ratownictwa oceanicznego. Jego szczątki znajdowały się na głębokości około 15 stóp.

Christian Kath był dyrektorem operacyjnym Daniels Health. Po raz pierwszy dołączył do firmy w 2018 roku. Rodzina przeprowadziła się do St.Petersburga z Australii. Osierocili młodszą córkę, Harper.

Źródło: tampabay
Foto: YouTube, fb

NEWS Florida

Nauczyciel muzyki w Venice został Nauczycielem Roku 2023 powiatu Sarasota.

Opublikowano

dnia

Autor:

Timothy Ferguson, nauczyciel muzyki w Garden Elementary School w Venice, został Nauczycielem Roku 2023 powiatu Sarasota. Ponad stu nauczycieli, członków rodzin i pracowników dystryktu zebrało się w środę wieczorem w Venice Community Centre, aby uczcić trzech finalistów plebiscytu.

Obok Fergusona, wyróżniono także Josepha Connera z Venice Middle School i Courtney Smith z Booker High School.

Fundacja Edukacyjna i okręg szkolny powiatu Sarasota przyznały nagrodę, która obejmuje premię w wysokości 5000 USD. Ferguson będzie reprezentował okręg szkolny przez cały rok, a także podczas tegorocznego ogólnostanowego konkursu.

Według Education Foundation Ferguson uczył muzyki przez 20 lat zarówno na Florydzie, jak i w Nowym Jorku.

REKLAMA REKLAMA

Przed wręczeniem nagrody Christopher Renouf, pełniący obowiązki kuratora dystryktu, skierował pochlebne słowa do każdego z trzech finalistów, mówiąc „Reprezentujecie najlepszych z najlepszych”.

Okręg i Fundacja Edukacyjna uhonorowały również Amber Rylak, nauczycielkę wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Emmy E. Booker, nagrodą Innowacyjnego Nauczyciela Roku.

Nagroda miała na celu uhonorowanie nauczyciela, który wykorzystał kreatywne strategie, aby zaspokoić unikalne potrzeby każdego ucznia, zgodnie z komunikatem. Wraz z nagrodą Rylak otrzymała premię w wysokości 2500 USD.

 

Źródło: heraldtribune
Foto: Education Foundation of County Sarasota
Czytaj dalej

NEWS Florida

7 skoków na 7 kontynentach w mniej niż 7 dni. Akcja ku czci poległych zakończyła się w Tampie

Opublikowano

dnia

Autor:

Uroczystym skokiem w środę w Tampie grupa Legacy Expeditions zakończyła akcję Triple 7. Wykonała siedem skoków ze spadochronem na siedmiu kontynentach w mniej niż siedem dni. Wydarzenie uczciło poległych żołnierzy. Miało także na celu zebranie funduszy na pomoc ich rodzinom.

Była to wyprawa o nazwie „Triple 7”, podczas której dziewięciu byłych członków amerykańskiej i kanadyjskiej służby wojskowej skoczyło ze spadochronem na cześć żołnierzy sił zbrojnych, którzy złożyli najwyższą ofiarę.

Akcja miała również na celu zebranie funduszy i zwiększenie świadomości na temat Folds of Honor, organizacji non-profit, która przyznaje stypendia edukacyjne małżonkom i dzieciom poległych lub rannych członków wojska lub ratowników.

Wyprawa rozpoczęła się na Antarktydzie, następnie skoczkowie udali się przez Andy do Santiago w Chile. Potem wykonali skok w Miami i w Barcelonie w Hiszpanii. Następnie udali się do Egiptu i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zanim finiszowali w Perth w Australii.

REKLAMA REKLAMA

Każdy skok został wykonany na cześć poległych członków służby wojskowej. Uroczysty skok w Tampie uhonorował 13 osób, które straciły życie podczas wycofywania się USA z Afganistanu.

Wg. Andy’ego Stumpfa, jednego z założycieli Legacy Expeditions, kultywowanie pamięci o poległych jest ważna. Grupa ma też ambitny cel, jakim jest zebranie 7 milionów dolarów na Folds of Honor.

„Spróbujemy zmienić życie 1400 osób dzięki temu wydarzeniu”, powiedział Stumpf.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Folds of Honor, kliknij tutaj. Aby uzyskać więcej informacji na temat Legacy Expeditions, odwiedź ich stronę internetową: https://legacyexpeditions.net/.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, Triple7
Czytaj dalej

NEWS Florida

Kandydatka do komitetu miejskiego Surfside na Florydzie, oskarżona o morderstwo

Opublikowano

dnia

Autor:

Shannon Gallagher, która w zeszłym roku bezskutecznie ubiegała się o miejsce w komisji miejskiej Surfside na Florydzie, została aresztowana i jest przetrzymywana w więzieniu bez kaucji. Kobietę oskarżono o morderstwo pierwszego stopnia, poinformowały władze.

52-letnia Gallagher została aresztowana w Chicago i poddana ekstradycji na Florydę na podstawie nakazu aresztowania wydanego przez Departament Policji Fort Lauderdale, zgodnie z aktami sądowymi.

Kobieta została umieszczona w więzieniu powiatu Broward w zeszły piątek, 13 stycznia, i jest przetrzymywana bez kaucji pod zarzutem morderstwa pierwszego stopnia z użyciem broni palnej.

Gallagher kandydowała w 2022 roku do komisji miejskiej Surfside, ale przegrała. Społeczność znajdująca się blisko plaży była miejscem zawalenia się 12-piętrowego budynku i śmierci 98 osób, rok wcześniej.

REKLAMA REKLAMA

Dostęp do szczegółów dotyczących sprawy o morderstwo został ograniczony. Akt oskarżenia wielkiej ławy przysięgłych został zapieczętowany, a policja poinformowała, że nie może ujawnić żadnych szczegółów dotyczących sprawy z 2022 roku.

Według akt sądowych, prawnik Gallagher, Robert Resnick, poprosił we wtorek o zwolnienie jego klientki za kaucją, zauważając, że była właścicielką nieruchomości na Florydzie, nie była karana i nie ma ryzyka ucieczki.

Gallagher jest prawnikiem z kalifornijską licencją i cieszy się dobrą reputacją.

Według NBC 6 wujek Gallagher zmarł w wieku 74 lat.

Akt oskarżenia dotyczy daty jego śmierci, 21 marca 2022. Stacja podała, że kilka dni przed śmiercią podpisał nowy testament, pozostawiając wszystko Shannon Gallagher i stwierdzając, że członkowie jego rodziny nie powinni nic otrzymać.

Testament ten jest teraz zapieczętowany, zgodnie z aktami sądowymi.

 

Źródło: insideedition
Foto: Youtube, fb screenshot
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu