Połącz się z nami

News Chicago

Rachunki za gaz wzrosną w Chicago. Nicor Gas złożył wniosek o podwyżkę stawek o 321 mln USD

Opublikowano

dnia

Miliony mieszkańców okolic Chicago mogą spodziewać się wyższych rachunków za gaz w przyszłym roku. Nicor Gas złożył w tym tygodniu wniosek o podwyżkę swoich stawek w Illinois Commerce Commission, o 321 milionów dolarów.

Nicor Gas poinformował, że wniosek dostosuje stawki, aby umożliwić firmie zaspokojenie obecnych i przyszłych wymagań 2,3 miliona klientów w zakresie czystych, bezpiecznych i niezawodnych usług gazu ziemnego.

Zmiana doprowadziłaby do wzrostu rachunków za gaz o około 9,28 USD miesięcznie.

Nicor Gas uzasadnił podwyżkę stawek inflacją i jej wpływem na koszty operacyjne i konserwacyjne.

Firma jest także zmuszona do inwestycji w infrastrukturę systemową, aby spełnić nowe federalne przepisy oraz w praktyki, które pomagają zapewnić niezawodność całego systemu, jednocześnie obniżając emisje metanu i gazów cieplarnianych.

Komisja ma 11 miesięcy na rozpatrzenie wniosku.

Wkrótce może pojawić się kolejna prośba o podwyżkę stawek od Peoples Gas i North Shore Gas.

Citizens Utility Board nazwał prośbę Nicor o podwyżkę stawek bolesną dla konsumentów, którzy drugą z rzędu zimę płacą wysokie rachunki za gaz. Dyrektor organizacji non-profit, której misją jest reprezentowanie interesów odbiorców usług użyteczności publicznej w całym stanie, zapowiedział sprzeciw.

Poprzednie podwyżki stawek Nicor Gas zostały zatwierdzone w 2018 i 2019 roku.

Firma podkreśla, że oferuje szereg programów pomocy w opłaceniu rachunków przez kwalifikujące się gospodarstwa domowe. Szczegóły dotyczące tych programów można znaleźć tutaj.

Stan Illinois oferuje również pomoc w opłaceniu rachunków za energię i usługi komunalne kwalifikującym się rodzinom. Szczegóły dostępne są tutaj.

Aby oszczędzać energię i płacić niższe rachunki za gaz, Nicor zaleca następujące wskazówki:

  • Regularnie wymieniaj filtry powietrza i pieca; większość filtrów należy czyścić lub wymieniać co 60-90 dni
  • Otwórz zasłony okienne w ciągu dnia, aby światło słoneczne w naturalny sposób ogrzało Twój dom, i zasuń zasłony w nocy, aby zmniejszyć chłód z zimnych okien
  • Meble, zasłony, pluszaki i inne przedmioty należy trzymać z dala od źródeł ciepła
  • Dostosuj regulatory czasowe i programowalne termostaty
  • Przygotuj dom do zimy, znajdując i naprawiając nieszczelności oraz wymieniając starsze, mniej energooszczędne urządzenia gazowe
  • Napraw okna, które nie zamykają się prawidłowo. Wymień okna jednoszybowe na dające lepszą termoizolację

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/Inside Creative House

News Chicago

Mieszkańcy Illinois przeciwko aborcji: March For Life w Springfield

Opublikowano

dnia

Autor:

17 kwietnia tysiące zwolenników ochrony nienarodzonych dzieci, w tym wiele grup katolickich uczniów szkół średnich i studentów, wzięło udział w Marszu dla Życia stanu Illinois w Springfield. O wydarzeniu pokazującym, że nie wszyscy w stanie Illinois są za aborcją, mówi Jezuita, Ojciec Paweł Kosiński.

Młodzież katolicka z „Crusaders for Life”, grupy pro-life z parafii św. Jana Kantego w Chicago, była jedną z takich grup, która podróżowała kilka godzin, aby wziąć udział w tym wydarzeniu.

Członków grupy można było zobaczyć na przodzie marszu z kolorowymi parasolami i dmuchańcami. Wielu młodych ludzi wiwatowało, tańczyło i grało na bębnach i cymbałach, podczas gdy inni w tłumie skandowali hasła pro-life i modlili się.

Mimo że w Illinois obowiązują jedne z najbardziej proaborcyjnych przepisów w kraju, zezwalających na zabijanie nienarodzonych dzieci aż do chwili ich narodzin, wg organizatorów wydarzenia, tysiące demonstrantów z całego stanu przyniosło „przesłanie nadziei i miłości zarówno dla mam, jak i dzieci”.

Marsz w Illinois, współsponsorowany przez organizacje Prawo do Życia stanu Illinois i Marsz dla Życia, jest corocznym wydarzeniem, które rozpoczyna się przed Kapitolem stanu i przebiega przez centrum Springfield.

Tegoroczny marsz jest ważniejszy niż kiedykolwiek ze względu na trwające wysiłki na rzecz włączenia aborcji do ustawy o prawach człowieka stanu Illinois.

„Mieszkańcy stanu Illinois rozumieją znaczenie świadczenia o życiu na Kapitolu w Springfield teraz, gdy moc ochrony nienarodzonych została zwrócona narodowi amerykańskiemu za pośrednictwem wybranych przedstawicieli po objęciu władzy przez Roe” – powiedziała Jeanne Mancini, przewodnicząca Marszu dla Życia.

„Ustawodawcy są świadkami, jak wielu mieszkańców Illinois opowiada się za wrodzoną godnością nienarodzonego dziecka i matki”. Atmosfera marszu była „przepełniona radością i nadzieją, ale także pełna szacunku ze względu na świadomość, że przynosimy do Kapitolu głos tych, którzy nie mają głosu” – dodała Mancini.

 

Źródło: cna
Foto: YouTube, March For Life
Czytaj dalej

News Chicago

Zastrzelony policjant Luis M. Huesca zostanie pochowany w poniedziałek

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek, w dniu 31. urodzin chicagowskiego policjanta Luisa M. Huesca, jego zabójstwo, które miało miejsce w weekend, zostało formalnie uznane za śmierć na służbie. Na poniedziałek zaplanowano uroczystości pogrzebowe młodego oficera.

W liście do członków wydziału Komendant Policji w Chicago, Larry Snelling, opisał zastrzelonego policjanta jako „życzliwego ducha, który bardzo troszczył się o swoją rodzinę, przyjaciół i nasze miasto”.

Luis M. Huesca został zaatakowany w niedzielę wczesnym rankiem pod adresem 3100 West 56th Street, gdy jechał z pracy do swojego mieszkania w Gage Park. Policjant, który nadal miał na sobie mundur został wielokrotnie postrzelony i zabrano mu samochód. O zabójstwie informowaliśmy 22 kwietnia.

„Dziś przypadałyby 31. urodziny funkcjonariusza Luisa Huesca” – napisał we wtorek Snelling. „Zamiast tego pozostaje nam opłakiwać stratę młodego oficera na służbie. Chociaż pogrążamy się w żałobie, uhonorujemy i uczcimy człowieka, którym był, oraz trwały wpływ, jaki wywarł na wszystkich, którzy go znali”.

Rodzina funkcjonariusza będzie teraz uprawniona do dodatkowych świadczeń w związku z orzeczeniem, że Huesca zmarł w trakcie pełnienia obowiązków. Zabójstwo funkcjonariuszki Aréanah Preston, zastrzelonej podczas napadu, gdy w maju ubiegłego roku wracała do domu z pracy, także zostało sklasyfikowane jako śmierć na służbie.

22 kwietnia wieczorem policja wydała ostrzeżenie dla społeczności, publikując nagrania z monitoringu przedstawiające osobę poszukiwaną w związku z zabójstwem policjanta. Podejrzany może być uzbrojony i niebezpieczny.

Mężczyzna poszukiwany w związku z zabójstwem policjanta

„Dla swojej rodziny był ukochanym synem i bratem. Dla swojej rodziny w CPD był lojalnym i zaufanym przyjacielem, który dawał przykład. Dla społeczności był oddanym i uczciwym funkcjonariuszem, który reprezentował to, co najlepsze w naszym wydziale”, napisał Snelling.

Uroczystości pogrzebowe Luisa Huesca odbędą się w poniedziałek o godzinie 10:00AM w kościele katolickim św. Rity z Cascia przy 7740 S. Western Ave. w Chicago.

Czuwanie odbędzie się o godzinie 1:00PM w niedzielę, w domu pogrzebowym Blake-Lamb pod adresem 4727 W. 103rd St. w Oak Lawn.

 

Źródło: suntimes
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej

News Chicago

C2E2 w Chicago – Największe Wydarzenie Popkultury!

Opublikowano

dnia

Autor:

W dniach 26-28 kwietnia 2024 roku w McCormick Place w Chicago odbędzie się C2E2 Expo, największe wydarzenie popkultury w Stanach Zjednoczonych! Fani komiksów, gier, filmów i seriali nie mogą przegapić tej imprezy!

Wystawcy z całego świata prezentują swoje najnowsze produkcje, od komiksów po gry wideo! Można będzie spotkać  tam swoich ulubionych autorów, artystów i aktorów!

Nie zabraknie także paneli dyskusyjnych, pokazów i konkursów! To będzie niezapomniane wydarzenie dla wszystkich fanów popkultury!

C2E2 Expo odbędzie się w dniach:

  • 26 kwietnia (piątek) – 10:00 – 7:00
  • 27 kwietnia (sobota) – 10:00 – 7:00
  • 28 kwietnia (niedziela) – 10:00 – 5:00

Więcej informacji na stronie: https://www.c2e2.com

Tekst i zdjęcia: Jacek Boczarski

 

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu