Połącz się z nami

NEWS Florida

Pierwsze dziecko na Florydzie oddane za pomocą Safe Haven Baby Box w Ocala

Opublikowano

dnia

Zdrowe dziecko zostało oddane anonimowo podczas świąt w Safe Haven Baby Box w Ocala. To pierwszy przypadek oddania dziecka w ten sposób na Florydzie. Noworodek z Ocala jest także pierwszym oddanym poprzez Safe Haven Baby Box dzieckiem w USA w 2023 r.

Urządzenie, które działa od dwóch lat i jest jedynym działającym miejscem tego rodzaju w stanie, znajduje się w kampusie ratowników Ocala Fire Rescue 1 na MLK Jr. Avenue.

Safe Haven Baby Box w Ocala był 66. lokalizacją Safe Haven Baby Box przeznaczonego do bezpiecznego oddania dziecka w kraju. Obecnie jest ich 134 w całych Stanach Zjednoczonych.

Od rozpoczęcia programu w 2017 roku 23 dzieci zostało bezpiecznie oddanych poprzez Safe Haven Baby Boxes.

Infolinia obsługiwana przez Safe Haven Baby Boxes była także zaangażowana w 125 przypadków przekazania dziecka.

Niemowlę z Ocala, którego wiek i płeć nie zostały ujawnione, otrzymało natychmiastową ocenę lekarską. Powinno trafić do rodziny adopcyjnej w ciągu 30 dni, poinformowali urzędnicy podczas czwartkowej konferencji prasowej na kampusie.

Program Safe Haven Baby Boxes został założony w 2017 roku przez 49-letnią Monicę Kelsey, weterankę marynarki wojennej, która przeszła na emeryturę w 2019 roku po pracy w straży pożarnej jako pomoc medyczna.

Kelsey została porzucona jako niemowlę przez swoją wówczas 17-letnią matkę.

Jest autorką książki „Blessed to Have Been Abandoned: The Story of the Baby Box Lady”. Do założenia Safe Haven Baby Boxes zainspirował ją program bezpiecznego oddania dziecka, który zaobserwowała podczas wizyty w Afryce Południowej.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Kelsey podzieliła się swoją wiedzą na temat miejsc oddawania niemowląt i wyraziła wdzięczność dla anonimowego rodzica, który bezpiecznie oddał swoje dziecko.

Baby Box pozwala na bezpieczne i anonimowe przekazanie niemowląt, gdy matka jest w kryzysie lub nie może być rodzicem.

Każde urządzenie Safe Haven Baby Box ma przegrodę oraz drzwi wewnętrzne i zewnętrzne. Jest klimatyzowane i wyposażone w alarm powiadamiający linię 911 i automatycznie zamykane drzwi zewnętrzne. Zawiera też pakiet dokumentów, który dana osoba może wykorzystać do przekazania swoich praw do dziecka oraz uzyskania informacji.

Szef OFR Clint Welborn powiedział, że załoga strażaków opiekowała się dzieckiem po tym, jak uruchomił się alarm. Wg niego ratowanie życia dziecka jest tym samym, co ratowanie życia, gdy strażak wchodzi na ratunek do płonącego budynku.

Kelsey poinformowała, że koszty zainstalowania urządzenia są różne, ale zazwyczaj Safe Haven Baby Box kosztuje około 15 000 USD.

Jest to „ostatnia deska ratunku”, ale też sposób na pozostawienie dziecka „zgodnie z prawem i z miłością”.

Przepisy Florida Safe Haven zezwalają na pozostawianie niemowląt w wieku poniżej siedmiu dni w określonych miejscach ze służbami ratunkowymi, takimi jak remizy strażackie, a niemowlę można odzyskać, zanim sąd odbierze prawa rodzicielskie.

Burmistrz Ocala, Kent Guinn, powiedział, że jest wdzięczny osobie, która zostawiła dziecko, za podjęcie „trudnej decyzji” mającej na celu „lepsze życie” dziecka.

Safe Haven Baby Boxes są obecnie dostępne w stanie Indiana, Ohio, Arkansas, Floryda, Kentucky, Nowy Meksyk, Karolina Północna i Pensylwania.

Aby dowiedzieć się więcej, przejdź do shbb.org. Krajowa linia kryzysowa Safe Haven to 1-866-99-BABY1.

 

Źródło: fox32, ocala gazette
Foto: YouTube

NEWS Florida

Złodziej zwrócił prochy matki mieszkańca Winter Haven, ale samochód zachował

Opublikowano

dnia

Autor:

Policja w Winter Haven szuka złodzieja lub złodziei, którzy ukradli samochód prosto z podjazdu domu – Dodge Charger SRT Hellcat został skradziony około 3 nad ranem w poniedziałek. Całe szczęście jego cenna zawartość wróciła do właściciela.

Larry Carter Jr. nie słyszał żadnego alarmu, ani pracy silnika. Uważa więc, że złodzieje musieli wypchnąć jego auto na ulicę.

Swój samochód, Dodge Charger SRT Hellcat 2023, zadedykował swojej matce, która zmarła w marcu 2019 r. Kolor fioletowy był jej ulubionym, a na tylnej szybie widniał także napis „In Loving Memory”.

„Ona była całym moim światem” – twierdzi Carter. Część prochów matki umieścił w małej torebce przy uchwycie na kubek, więc mógł zabrać je ze sobą, gdziekolwiek się wybierał.

We wtorek rano Larry Carter Jr. dokonał szokującego odkrycia w swojej skrzynce pocztowej. Złodziej lub złodzieje pozornie musieli odzyskać sumienie i zwrócili mu prochy jego matki. Samochód jednak zatrzymali dla siebie.

Osoby, które zobaczą skradziony samochód proszeni są o kontakt z policją Winter Haven pod numerem 863-401-2256.

 

Źródło: fox13
Foto: Larry Carter
Czytaj dalej

NEWS Florida

Twórczość Taylor Swift będzie tematem jesiennych zajęć na Uniwersytecie Południowej Florydy

Opublikowano

dnia

Autor:

Trzy profesorki z kampusu Uniwersytetu Południowej Florydy w Tampie łączą w swoich klasach popkulturę i poezję. Jesienią Emily Jones, Michelle Taylor i Jessica Cook będą uczyć o twórczości Taylor Swift.

Kurs LIT3301: Kulturoznawstwo i sztuka popularna, zawsze uwzględniał popkulturę. W nadchodzącym semestrze jesiennym studenci będą mieli okazję wziąć udział w części zajęć z podtytułem „Taylor Swift’s Eras”.

„Inni wykładowcy prowadzili zajęcia wokół Harry’ego Pottera, adaptacji Jane Austen, potworów w fikcji i tego typu rzeczy. Są to więc w dużej mierze zajęcia poświęcone popkulturze” – wyjaśniła Jessica Cook, profesor nadzwyczajna na USF.

Emily Jones, która także jest profesor nadzwyczajną języka angielskiego na uniwersytecie, jest samozwańczą „Swiftie” i twierdzi, że twórczość piosenkarki jest przykładem poezji miłosnej, dzięki której studenci mogą w pewnym sensie nawiązać kontakt z wcześniejszą poezją.

Zespół pedagogów planuje wykorzystać teksty Taylor Swift  i omówić artystkę jako „fenomen popkultury”. Trzy profesorki posłuchają również najnowszego albumu Swift „The Tortured Poets Department” i włączą jej najnowsze utwory do programu kursu.

Według Emily Jones, muzyka współczesna jest kontynuacją tradycyjnej poezji, której uczono się przez wieki. Daje świetną okazję do dalszego wchodzenia w świat muzyki.

 

Źródło: fox13
Foto: USF, YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Nie żyje samica manata o imieniu Juliet z Zoo w Tampie. Miała 65 lat

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę Zoo Tampa z Lowry Park ogłosiło śmierć jednego z najstarszych znanych manatów na świecie. Pracownicy ogrodu poinformowali, że samica manata o imieniu Juliet miała ponad 65 lat i pozostawiła po sobie światowe dziedzictwo w zakresie ochrony i edukacji manatów.

W grudniu, ważąca 3045 funtów Juliet, została przeniesiona do Zoo Tampa w celu pilnej oceny lekarskiej w ośrodku intensywnej opieki medycznej w Manatee Critical Care Center, Davida A. Straza Jr.

Centrum jest jednym z zaledwie czterech ośrodków w USA zapewniających zaawansowaną opiekę ciężko rannym, chorym i osieroconym manatom.

Przez ponad cztery miesiące Juliet z powodzeniem przystosowywała się do nowego środowiska na basenach rehabilitacyjnych w zoo i utrzymywała kontakty towarzyskie z innymi manatami, według dr Cynthii Stringfield, starszej wiceprezes Zoo w Tampie ds. zdrowia, ochrony i edukacji zwierząt.

W zeszłym tygodniu Juliet przechodziła rutynowe badania lekarskie. Wykazywała problemy zdrowotne, które według lekarzy weterynarii, były związane z jej zaawansowanym wiekiem. Jednak nocy z soboty na niedzielę jej stan się pogorszył.

Jak poinformowały władze ogrodu zoologicznego, zostanie przeprowadzona sekcja zwłok Juliet.

Według pracowników zoo, Juliet była ukochanym zwierzęciem, które podbiło serca wielu osób na całym świecie. Dzięki niej wielu z nich zaczęło troszczyć się o los krów morskich.

 

Źródło: fox13
Foto: Zoo Tampa
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu