Połącz się z nami

NEWS Florida

Pierwsze dziecko na Florydzie oddane za pomocą Safe Haven Baby Box w Ocala

Opublikowano

dnia

Zdrowe dziecko zostało oddane anonimowo podczas świąt w Safe Haven Baby Box w Ocala. To pierwszy przypadek oddania dziecka w ten sposób na Florydzie. Noworodek z Ocala jest także pierwszym oddanym poprzez Safe Haven Baby Box dzieckiem w USA w 2023 r.

Urządzenie, które działa od dwóch lat i jest jedynym działającym miejscem tego rodzaju w stanie, znajduje się w kampusie ratowników Ocala Fire Rescue 1 na MLK Jr. Avenue.

Safe Haven Baby Box w Ocala był 66. lokalizacją Safe Haven Baby Box przeznaczonego do bezpiecznego oddania dziecka w kraju. Obecnie jest ich 134 w całych Stanach Zjednoczonych.

Od rozpoczęcia programu w 2017 roku 23 dzieci zostało bezpiecznie oddanych poprzez Safe Haven Baby Boxes.

Infolinia obsługiwana przez Safe Haven Baby Boxes była także zaangażowana w 125 przypadków przekazania dziecka.

REKLAMA REKLAMA

Niemowlę z Ocala, którego wiek i płeć nie zostały ujawnione, otrzymało natychmiastową ocenę lekarską. Powinno trafić do rodziny adopcyjnej w ciągu 30 dni, poinformowali urzędnicy podczas czwartkowej konferencji prasowej na kampusie.

Program Safe Haven Baby Boxes został założony w 2017 roku przez 49-letnią Monicę Kelsey, weterankę marynarki wojennej, która przeszła na emeryturę w 2019 roku po pracy w straży pożarnej jako pomoc medyczna.

Kelsey została porzucona jako niemowlę przez swoją wówczas 17-letnią matkę.

Jest autorką książki „Blessed to Have Been Abandoned: The Story of the Baby Box Lady”. Do założenia Safe Haven Baby Boxes zainspirował ją program bezpiecznego oddania dziecka, który zaobserwowała podczas wizyty w Afryce Południowej.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Kelsey podzieliła się swoją wiedzą na temat miejsc oddawania niemowląt i wyraziła wdzięczność dla anonimowego rodzica, który bezpiecznie oddał swoje dziecko.

Baby Box pozwala na bezpieczne i anonimowe przekazanie niemowląt, gdy matka jest w kryzysie lub nie może być rodzicem.

Każde urządzenie Safe Haven Baby Box ma przegrodę oraz drzwi wewnętrzne i zewnętrzne. Jest klimatyzowane i wyposażone w alarm powiadamiający linię 911 i automatycznie zamykane drzwi zewnętrzne. Zawiera też pakiet dokumentów, który dana osoba może wykorzystać do przekazania swoich praw do dziecka oraz uzyskania informacji.

Szef OFR Clint Welborn powiedział, że załoga strażaków opiekowała się dzieckiem po tym, jak uruchomił się alarm. Wg niego ratowanie życia dziecka jest tym samym, co ratowanie życia, gdy strażak wchodzi na ratunek do płonącego budynku.

Kelsey poinformowała, że koszty zainstalowania urządzenia są różne, ale zazwyczaj Safe Haven Baby Box kosztuje około 15 000 USD.

Jest to „ostatnia deska ratunku”, ale też sposób na pozostawienie dziecka „zgodnie z prawem i z miłością”.

Przepisy Florida Safe Haven zezwalają na pozostawianie niemowląt w wieku poniżej siedmiu dni w określonych miejscach ze służbami ratunkowymi, takimi jak remizy strażackie, a niemowlę można odzyskać, zanim sąd odbierze prawa rodzicielskie.

Burmistrz Ocala, Kent Guinn, powiedział, że jest wdzięczny osobie, która zostawiła dziecko, za podjęcie „trudnej decyzji” mającej na celu „lepsze życie” dziecka.

Safe Haven Baby Boxes są obecnie dostępne w stanie Indiana, Ohio, Arkansas, Floryda, Kentucky, Nowy Meksyk, Karolina Północna i Pensylwania.

Aby dowiedzieć się więcej, przejdź do shbb.org. Krajowa linia kryzysowa Safe Haven to 1-866-99-BABY1.

 

Źródło: fox32, ocala gazette
Foto: YouTube

NEWS Florida

Nauczyciel muzyki w Venice został Nauczycielem Roku 2023 powiatu Sarasota.

Opublikowano

dnia

Autor:

Timothy Ferguson, nauczyciel muzyki w Garden Elementary School w Venice, został Nauczycielem Roku 2023 powiatu Sarasota. Ponad stu nauczycieli, członków rodzin i pracowników dystryktu zebrało się w środę wieczorem w Venice Community Centre, aby uczcić trzech finalistów plebiscytu.

Obok Fergusona, wyróżniono także Josepha Connera z Venice Middle School i Courtney Smith z Booker High School.

Fundacja Edukacyjna i okręg szkolny powiatu Sarasota przyznały nagrodę, która obejmuje premię w wysokości 5000 USD. Ferguson będzie reprezentował okręg szkolny przez cały rok, a także podczas tegorocznego ogólnostanowego konkursu.

Według Education Foundation Ferguson uczył muzyki przez 20 lat zarówno na Florydzie, jak i w Nowym Jorku.

REKLAMA REKLAMA

Przed wręczeniem nagrody Christopher Renouf, pełniący obowiązki kuratora dystryktu, skierował pochlebne słowa do każdego z trzech finalistów, mówiąc „Reprezentujecie najlepszych z najlepszych”.

Okręg i Fundacja Edukacyjna uhonorowały również Amber Rylak, nauczycielkę wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Emmy E. Booker, nagrodą Innowacyjnego Nauczyciela Roku.

Nagroda miała na celu uhonorowanie nauczyciela, który wykorzystał kreatywne strategie, aby zaspokoić unikalne potrzeby każdego ucznia, zgodnie z komunikatem. Wraz z nagrodą Rylak otrzymała premię w wysokości 2500 USD.

 

Źródło: heraldtribune
Foto: Education Foundation of County Sarasota
Czytaj dalej

NEWS Florida

7 skoków na 7 kontynentach w mniej niż 7 dni. Akcja ku czci poległych zakończyła się w Tampie

Opublikowano

dnia

Autor:

Uroczystym skokiem w środę w Tampie grupa Legacy Expeditions zakończyła akcję Triple 7. Wykonała siedem skoków ze spadochronem na siedmiu kontynentach w mniej niż siedem dni. Wydarzenie uczciło poległych żołnierzy. Miało także na celu zebranie funduszy na pomoc ich rodzinom.

Była to wyprawa o nazwie „Triple 7”, podczas której dziewięciu byłych członków amerykańskiej i kanadyjskiej służby wojskowej skoczyło ze spadochronem na cześć żołnierzy sił zbrojnych, którzy złożyli najwyższą ofiarę.

Akcja miała również na celu zebranie funduszy i zwiększenie świadomości na temat Folds of Honor, organizacji non-profit, która przyznaje stypendia edukacyjne małżonkom i dzieciom poległych lub rannych członków wojska lub ratowników.

Wyprawa rozpoczęła się na Antarktydzie, następnie skoczkowie udali się przez Andy do Santiago w Chile. Potem wykonali skok w Miami i w Barcelonie w Hiszpanii. Następnie udali się do Egiptu i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zanim finiszowali w Perth w Australii.

REKLAMA REKLAMA

Każdy skok został wykonany na cześć poległych członków służby wojskowej. Uroczysty skok w Tampie uhonorował 13 osób, które straciły życie podczas wycofywania się USA z Afganistanu.

Wg. Andy’ego Stumpfa, jednego z założycieli Legacy Expeditions, kultywowanie pamięci o poległych jest ważna. Grupa ma też ambitny cel, jakim jest zebranie 7 milionów dolarów na Folds of Honor.

„Spróbujemy zmienić życie 1400 osób dzięki temu wydarzeniu”, powiedział Stumpf.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Folds of Honor, kliknij tutaj. Aby uzyskać więcej informacji na temat Legacy Expeditions, odwiedź ich stronę internetową: https://legacyexpeditions.net/.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, Triple7
Czytaj dalej

NEWS Florida

Kandydatka do komitetu miejskiego Surfside na Florydzie, oskarżona o morderstwo

Opublikowano

dnia

Autor:

Shannon Gallagher, która w zeszłym roku bezskutecznie ubiegała się o miejsce w komisji miejskiej Surfside na Florydzie, została aresztowana i jest przetrzymywana w więzieniu bez kaucji. Kobietę oskarżono o morderstwo pierwszego stopnia, poinformowały władze.

52-letnia Gallagher została aresztowana w Chicago i poddana ekstradycji na Florydę na podstawie nakazu aresztowania wydanego przez Departament Policji Fort Lauderdale, zgodnie z aktami sądowymi.

Kobieta została umieszczona w więzieniu powiatu Broward w zeszły piątek, 13 stycznia, i jest przetrzymywana bez kaucji pod zarzutem morderstwa pierwszego stopnia z użyciem broni palnej.

Gallagher kandydowała w 2022 roku do komisji miejskiej Surfside, ale przegrała. Społeczność znajdująca się blisko plaży była miejscem zawalenia się 12-piętrowego budynku i śmierci 98 osób, rok wcześniej.

REKLAMA REKLAMA

Dostęp do szczegółów dotyczących sprawy o morderstwo został ograniczony. Akt oskarżenia wielkiej ławy przysięgłych został zapieczętowany, a policja poinformowała, że nie może ujawnić żadnych szczegółów dotyczących sprawy z 2022 roku.

Według akt sądowych, prawnik Gallagher, Robert Resnick, poprosił we wtorek o zwolnienie jego klientki za kaucją, zauważając, że była właścicielką nieruchomości na Florydzie, nie była karana i nie ma ryzyka ucieczki.

Gallagher jest prawnikiem z kalifornijską licencją i cieszy się dobrą reputacją.

Według NBC 6 wujek Gallagher zmarł w wieku 74 lat.

Akt oskarżenia dotyczy daty jego śmierci, 21 marca 2022. Stacja podała, że kilka dni przed śmiercią podpisał nowy testament, pozostawiając wszystko Shannon Gallagher i stwierdzając, że członkowie jego rodziny nie powinni nic otrzymać.

Testament ten jest teraz zapieczętowany, zgodnie z aktami sądowymi.

 

Źródło: insideedition
Foto: Youtube, fb screenshot
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu