Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Dzisiaj w Art Nest Restaurant 101. Świąteczna Biesiada. Elżbieta Chojnowska zaprasza na poetycki wieczór

Opublikowano

dnia

Dzisiaj o godzinie 7.00 wieczorem w Art Nest Restaurant odbędzie się 101. Świąteczna Biesiada, czyli wieczór z poezją i muzyką o bożonarodzeniowym nastroju. „Przede wszystkim będzie bardzo świątecznie” zapowiada w studiu Radia Deon Chicago Elżbieta Chojnowska, poetka, współzałożycielka i prowadząca grupę poetycka „Arka”, zapraszając na to wydarzenie.

Grupa poetycka „Arka” promuje poezję, zajmuje się także muzyką i od lat wspiera rozwój i działalność Domu Samotnej Matki siostry Marty. Elżbieta Chojnowska cieszy się, że grupie udało się już zebrać na tą pomoc ponad 5 tys. dolarów.

Dzisiaj wieczorem w Art Nest Restaurant Elżbieta Chojnowska i inni artyści wystąpią w ramach spotkania 101. Świąteczna Biesiada: Wiersze i pastorałki.

„Wydaje mi się, że właśnie nam tutaj na emigracji bardzo często brakuje takiego świątecznego podkładu polskiego” – mówi nasz Gość.

REKLAMA REKLAMA

W trakcie wieczoru będą czytane wiersze. Wystąpią między innymi: Krystyna Kowal, Lidia Starczewska, Leszek Starczewski, Władysław Jan Burzawa, Beata Zwierzchowska, Krzysztof Zwierzchowski.

Będą także śpiewane przepiękne polskie pastorałki.

Program poprowadzi Elżbieta Chojnowska z Agnieszką Wrocławską.

W trakcie biesiady usłyszymy także wiersze naszego Gościa. Oto jeden z nich, z najnowszego tomiku poezji Elżbiety Chojnowskiej, zatytułowanego „Pisane na wietrze”:

Wstęp na ten poetycki, świąteczny wieczór jest bezpłatny.

101. Świąteczna Biesiada: Wiersze i pastorałki dzisiaj, o 7.00 wieczorem w Art Nest Restaurant, przy 7316 W. Lawrence Ave., Harwood Heights, IL

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube

 

 

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Nowator ponownie w Chicago! W sobotę rozbuja publiczność w klubie Stereo

Opublikowano

dnia

Autor:

Paweł Lipski znany na scenie jako Nowator już po raz 11 czy 12 odwiedza Stany Zjednoczone, a jego amerykańska publiczność wciąż rośnie. Ponownie wystąpi na scenie w Chicago 11 lutego, co zapowiada w naszym studiu Radia Deon. Przyjdźcie do klubu Stereo bawić się przy piosenkach Nowatora!

Nowator, twórca różnorodnej muzyki od dance, poprzez reggae, latino, po pop, uważa, że amerykańscy słuchacze lepiej rozumieją rytmy reggae niż publiczność w Polsce.

Dlatego też muzyk lubi przyjeżdżać do Stanów Zjednoczonych i śpiewać dla tutejszej publiczności, wśród której jest coraz bardziej popularny.

Pseudonim sceniczny Pawła Lipskiego pochodzi jeszcze z czasów gdy będąc w szkole założył rapujący zespół o nazwie Nowa Teoria Opoczyńskiego Rymowania.

REKLAMA REKLAMA

W tej chwili artysta mieszka w Tomaszowie Mazowieckim, ale często wyjeżdża na koncerty, lub nagrywać teledyski. W domu zostaje rodzina; żona Marta i trójka dzieci w wieku 8, 5 i 3 lat. A powroty do niej są zawsze najważniejsze, mówi Nowator.

Natomiast jeśli chodzi o twórczość, to Paweł Lipski uważa, że najważniejsze jest aby zawsze pozostać sobą.

Gość Radia Deon Chicago mówi, że chociaż dość często musi wyjeżdżać, to rodzina wspiera go w jego pracy i kibicuje mu. Nowator swoje nowe utwory często prezentuje swoim dzieciom, by zobaczyć ich reakcję.

Paweł Lipski leci w środę do Arizony ale wraca do Wietrznego Miasta w weekend. 11 lutego wystąpi w klubie Stereo, przy 5616 W Diversey Ave, Chicago, IL 60639

Na koncercie nie zabraknie takich przebojów „Z lewa do prawa”, „Wrócę nad ranem” czy „Dzień dobry, kocham cię”.

Bilety w cenie 20 dolarów są do nabycia na polskieimprezy.com i na miejscu. Wstęp do klubu mają osoby od 21 roku życia.

Serdecznie Zapraszamy!

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube, Stereo

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Maya Mazur: Muzyka to moje pierwsze ja. Wybitna wokalistka i skrzypaczka w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

„Śpiewam wszystko, ale najbliższy mojemu sercu jest jazz” mówi w studiu Radia Deon Chicago Maya Mazur, zawodowa wokalistka i skrzypaczka z wykształceniem klasycznym, śpiewająca w sześciu językach. W sobotę Maya wystąpiła na Gali „Kurete Arigatou”, czyli balu Wspólnoty Małżeństw Katolickich w Chicago.

Maya mając 18 lat była uczestniczką pierwszej edycji programu X Factor w Polsce. „To było bardzo fajne doświadczenie” mówi Gość Radia Deon Chicago „Tylko trzeba pamiętać kim się jest i czego chce się w życiu”.

Telewizja nie jest już najważniejsza żeby zaistnieć na rynku muzycznym, uważa Maya. Więcej utalentowanych osób przebija się przy pomocy mediów społecznościowych, gdzie łatwiej zdobyć popularność.

Maya Mazur przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 4 lat. Jest laureatką wielu prestiżowych festiwali o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Od ponad 15 lat oprócz muzyki klasycznej wykonuje także jazz występując z czołowymi zespołami jazzowymi w Europie i Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA REKLAMA

Jednak to w jazzie Maya czuje się najbardziej autentyczna. „Jest to taki gatunek wymagający a jednocześnie wolny”, dając możliwość wyrażenia siebie i improwizacji, tłumaczy Gość Radia Deon. Pozwala także na pokazanie wszystkich swoich umiejętności.

Maya zaczęła się interesować muzyką jazzową już wieku 10 lat. Występowanie z zespołami jazzowymi, które rozpoczęła w wieku 12-13 lat uważa za najlepszą szkołę, którą przeszła.

Maya ma na swoim koncie współpracę m.in. z Coco Dixie, Zbigniewem Wodeckim, Jazz Band Ball Orchestra, Januszem Szromem, Stanem Breckenridge, Timem Kliphuis czy światowej sławy legendarną piosenkarką Marilyn Maye (NYC).

Ostatnio artystka nawiązała również współpracę z Kamilem Bartoszcze by spróbować swych sił w muzyce elektronicznej. Głównym instrumentem, na którym gra Maya są skrzypce.

W studiu Radia Deon Chicago mieliśmy przyjemność usłyszeć ją na żywo.

Maya występuje na festiwalach muzycznych, w legendarnych klubach jazzowych, na prestiżowych galach rządowych i korporacyjnych. W 2018 roku została uznana przez Amerykańską Federację Muzyków (USA i Kanada) jako artystka szczególnie uzdolniona.

Za jej osiągnięcia muzyczne przyznano jej rezydencje w Stanach Zjednoczonych w kategorii “extraordinary ability in art” tak jak Stingowi, Justinowi Bieberowi czy Edycie Górniak. W związku z tym od kilku lat przebywa w USA, zaproszona do współpracy muzycznej.

Oprócz wyksztalcenia muzycznego Maya jest również inżynierem ochrony środowiska i interesuje się medycyną holistyczną. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą.

Kontakt z Mayą Mazur jest możliwy poprzez instagram, youtube i fb: mayamazurmusic.

 

Źródło: inf. własna
Foto: YouTube, Maya Mazur

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Macie już bilet na Bal Serduszkowy? Katarzyna Romanowska i mała Ewa liczą na nas

Opublikowano

dnia

Autor:

Minęło 10 lat odkąd fundacja You Can Be My Angel zaczęła pomagać chorym na raka dzieciom. Serduszkowy Bal uczci ten jubileusz, więc będzie jeszcze bardziej wyjątkowy niż wcześniejsze jego edycje. W studiu Radia Deon Chicago Katarzyna Romanowska, prezes YCBMA, zaprasza do wspólnej zabawy 10 lutego. Pamiętajcie, że dajecie chorym dzieciom swoje serce!

Trzeci już Serduszkowy Bal fundacji You Can Be My Angel to wspaniała okazja, żeby uczcić bliskie Walentynki, zebrać grupę przyjaciół i doskonale się bawić. Ale także, a może przede wszystkim, zrobić przy tej okazji coś wspaniałego; wesprzeć leczenie chorego dziecka.

Katarzyna Romanowska mówi, że to dla osób związanych z fundacją naprawdę wyjątkowa rocznica, która uświadamia, że działając razem możemy dawać ogromne ilości dobra.

„Nawet nie zauważyliśmy kiedy ten czas minął”, zaznacza Gość Radia Deon.

REKLAMA REKLAMA

A fundacja YCBMA może się pochwalić wspaniałymi wynikami, oczywiście dzięki wsparciu wszystkich swoich sponsorów i darczyńców, którzy nie są obojętni na los chorych dzieci.

„Prawie 50 dzieciaków uratowanych. 2,5 mln dolarów przekazanych na leczenie” – podsumowuje nasz Gość.

Całkowity dochód z imprezy i sprzedaży biletów będzie przeznaczony na pomoc dla pochodzącej z Ukrainy, 5-letniej Ewy, aktualnej podopiecznej fundacji. U dziewczynki zdiagnozowano chorobę nowotworową w maju 2021 r. Po pierwszym okresie leczenia, w styczniu 2022 r. nastąpił jej nawrót.

Bal Serduszkowy nie jest przeznaczony tylko dla par. Katarzyna Romanowska zapowiada, że stoliki będą 10-osobowe.

Pożądane będą czerwony kolor i czerwone dodatki, zwłaszcza dla pań, ale nie tylko. Katarzyna Romanowska zaznacza, że podstawą tego wieczoru powinny być wygodne buty, które pozwolą na szaloną taneczną zabawę.

Na balu będzie oczywiście pyszne jedzenie, fantastyczna muzyka i mnóstwo niespodzianek dla gości. Wystąpi DJ Seba, zespół Polonia i Tony Radzik.

 

 

Charytatywny Bal Serduszkowy fundacji You Can Be My Angel odbędzie się 10 lutego, o godzinie 7.00PM, w pięknym Allegra Baquets, przy 5305 N River Rd w Shiller Park.

Bilety w cenie 120 dolarów można kupować kontaktując się drogą telefoniczną pod nr. 773-225-9749 i 773-744-5589.

Można także napisać poprzez konto fundacji na Facebooku.

Serdecznie Zapraszamy!

Fundacja You Can Be My Angel jest organizacją non-profit. Została utworzona, aby pomagać rodzinom dzieci chorych na raka. Fundację tworzy ponad czterdziestu wolontariuszy, dzieci i dorosłych, którzy poświęcają swój czas i służą swoim talentem by pomagać potrzebującym rodzinom.

Powstanie organizacji zainspirowała historia 2-letniego Jacoba, chłopca, który dzielnie walczył z nerwiakiem niedojrzałym.

Fundację można wspierać nie tylko przy okazji organizowanych przez nią wydarzeń. Datki można wpłacać systematycznie poprzez stronę fundacji korzystając z systemu PayPal, dokonując stałego zlecenia ze swojego konta, lub przesyłając czek na jej adres.

Puszki na datki dla YCBMA znajdują się także w sklepach polonijnych.

Liczy się każda wpłata by ratować chore dzieci! Bądźcie ich Aniołami!

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę fundacji YCBMATel. kontaktowy 773-225-9749.

 

Źródło: informacja własna
Foto: fb
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu