Połącz się z nami

News Chicago

Elgin zapewni tymczasowe schronienia dla osób bezdomnych w miasteczku

Opublikowano

dnia

Rada miasta Elgin jednogłośnie zatwierdziła plan budowy tymczasowych schronień dla bezdomnych mieszkańców miasta. Prawie milion dolarów przeznaczy na ziemię i domy dla 50 osób.

W ramach dyskusji budżetowych rada przeznaczyła w zeszłym tygodniu 940 000 dolarów na zakup ziemi i budowę indywidualnych schronisk dla około 50 bezdomnych osób.

Wiele z tych osób mieszka obecnie w miasteczku namiotowym między Trasą 31 a zachodnim brzegiem rzeki Fox.

Asystent kierownika miasta, Karina Nava, przewodziła miejskiej części projektu budowy tymczasowej społeczności schronisk, współpracując z One Collective Elgin i innymi organizacjami non-profit w celu znalezienia rozwiązania.

REKLAMA REKLAMA

Projekt jest wzorowany na istniejących programach, w tym w Madison w stanie Wisconsin.

Każdy ze schronów miałby elektryczność, klimatyzację, ogrzewanie, łóżko i schowek.

Przywrócą one godność osobom bezdomnym, powiedziała Nava. „Odchodzimy od idei schronienia dla grupy. Ludzie chcą mieć własną przestrzeń i chcą czuć się bezpiecznie”.

Pary będą mogły dzielić schronienie.

Obecna populacja osób bezdomnych w Elgin liczy około 70 ludzi.

Lokalny budynek społeczny z toaletami miałby personel 24 godziny na dobę.

Usługi, w tym poradnictwo w zakresie żywności, zdrowia psychicznego i uzależnień, byłyby zapewnione przez Centrum Eckera, Stowarzyszenie Rozwoju Indywidualnego i Ministerstwo Spółdzielni Elgin.

Projekt stanowiłby pierwszą fazę planu, który ostatecznie przenosi mieszkańców do mieszkań przejściowych.

Urzędnicy rozważają obecnie dwie potencjalne lokalizacje. Żadna z nich nie znajduje się w centrum miasta. Właściciele firm w centrum miasta w ostatnich latach mieli narastające problemy z bezdomną populacją miasta.

Burmistrz David Kaptain powiedział, że plan jest pierwszym, który zapewni miejsce dla bezdomnych 24 godziny na dobę.

„W przeszłości mieliśmy ludzi w schroniskach. Czasami w ciągu dnia wychodzili na ulicę. A kiedy już wyszli na ulicę, wtedy zaczynały się problemy. „To da im stałe, własne miejsce” – powiedział Kaptain.

Urzędnicy mają nadzieję, że projekt zostanie uruchomiony do listopada 2023 r.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Misteczko Elgin, istock/bowie15

News Chicago

4 restauracje z okolic Chicago najbardziej romantycznymi w USA wg nowego rankingu

Opublikowano

dnia

Autor:

Zaplanowałeś już idealne Walentynki ze swoją ukochaną? Jeśli szukasz bardzo wyjątkowego klimatu w ten dzień, odwiedź jedną z czterech restauracji z okolic Chicago. Znalazły się one na liście 100 najbardziej romantycznych restauracji w Ameryce, stworzonej przez platformę OpenTable.

Obszerna lista, sporządzona przez platformę rezerwacyjną, opiera się na ponad 13 milionach recenzji, zgodnie z komunikatem prasowym OpenTable.

Z okolic Chicago na liście znalazły się następujące lokale: 3 Arts Club Cafe w RH Chicago w Gold Coast, Andy’s Jazz Club w River North, Mon Ami Gabi w Lincoln Park i Meson Sabika w Naperville.

Już najwyższy czas aby rezerwować stolik na Walentynki, zanim ich zabraknie. OpenTable podaje, że w 2022 r., 54% rezerwacji walentynkowych zostało zamówionych do 7 lutego.

REKLAMA REKLAMA

Aby posiłek walentynkowy był nieco mniej gorączkowy, OpenTable sugeruje, by świętować uroczystość w weekend i rezerwować stolik przed 6:00PM lub po godzinie 8:00PM, poza godzinami szczytu.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Inside Creative House
Czytaj dalej

News Chicago

Policyjna akcja aresztowania mężczyzny w West Garfield Park wymagała pomocy SWAT

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowska policja wezwała oddział SWAT do domu w West Garfield Park po tym, jak grupa mężczyzn próbowała uwolnić innego zatrzymanego mężczyznę w poniedziałek wieczorem. Uzbrojeni napastnicy strzelali do funkcjonariuszy.

Według władz incydent miał miejsce przy 4400 West West End Avenue około godziny 9:41 wieczorem w poniedziałek. Policja twierdzi, że chciała wziąć do aresztu uzbrojoną osobę, gdy grupa osób próbowała pomóc uwolnić mężczyznę.

Funkcjonariusze porazili paralizatorem jedną z interweniujących osób, podała policja.

Osoba aresztowana i osoba, która została porażona, zabarykadowały się w domu i chwilę później oddały strzały do funkcjonariuszy. Wezwano zespół SWAT. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a broń zabezpieczona – poinformowały władze.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Ajax9
Czytaj dalej

News Chicago

Ogromny pożar w Chicago Heights. Spłonął magazyn mebli i tkanin

Opublikowano

dnia

Autor:

Kilka jednostek straży pożarnej odpowiedziało w poniedziałek na alarm pożarowy w magazynie Morgan Li, przy 1101 Washington Ave., w Chicago Heights, krótko po 6 rano, poinformował rzecznik miasta David Ormsby. Magazyn, w którym sprzedaje się meble i tkaniny był całkowicie objęty płomieniami.

Wielkie ciemne kłęby dymu unosiły się w poniedziałek do południa nad Chicago Heights. Wszystkim pracownikom udało się wydostać z ogromnego pożaru, nikt nie został ranny.

Morgan Li to firma rodzinna, która ma cztery inne zakłady produkcyjne. Niedawno sfinalizowała zakup zakładu produkcyjnego o powierzchni 230 000 stóp kwadratowych, który obejmuje 13 akrów powierzchni.

„Uważamy wszystkich naszych pracowników za naszą rodzinę; zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby odbudować to, co zostało utracone i nadal wspierać naszych ludzi i całą społeczność Chicago Heights” – przekazała firma w opublikowanym poście.

REKLAMA REKLAMA

Przyczyna pożaru nie była od razu znana. Przedstawiciele firmy współpracują z władzami w prowadzonym  dochodzeniu, zgodnie z wydanym oświadczeniem. Komendant Straży Pożarnej stanu Illinois rozpoczął dochodzenie w poniedziałek po południu.

Funkcjonariusze policji zablokowali ulice East 12th i East 11th w pobliżu Washington Avenue, podczas akcji gaśniczej strażaków.

Pożar został ugaszony w południe, ale ekipy pozostały na miejscu, aby dogasić gorące punkty i sprawdzić cały budynek. Nie zgłoszono żadnych obrażeń, a ogień nie rozprzestrzenił się na okoliczne konstrukcje – przekazała straż pożarna.

Ekipy ComEd i Nicor Gas przybyły na miejsce zdarzenia ale nie znalazły problemu z żadnymi przewodami elektrycznymi ani gazowymi.

Chicago Heights i jego okolice wciąż borykają się z problemami ekonomicznymi, katastrofa spowoduje utratę miejsc pracy przez mieszkańców.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu