Połącz się z nami

News Chicago

White Crane Wellness Center działające na rzecz osób starszych nagrodzone przez gubernatora Illinois

Opublikowano

dnia

White Crane Wellnes Center zostało laureatem nagrody Gubernatora Engaging Aging Award 2022, przyznawanej corocznie maksymalnie 13 organizacjom społecznym, które działały by wywrzeć pozytywny wpływ na życie osób starszych w ciągu ostatniego roku.

Założona w 1985 roku firma White Crane Wellness Center jest niezależną organizacją non-profit, której misją jest umożliwienie osobom starszym poprawy i utrzymania ich stanu zdrowia.  Służy jako lokalny i krajowy model osiągnięcia zdrowego starzenia się.

White Crane Wellness Center, obsługujące tysiące starszych osób w powiatach Cook, Lake i DuPage, zapewnia jakościowe, holistyczne i integracyjne programy zdrowotne — promujące dobre samopoczucie, godność i autonomię osób starszych w naszych społecznościach.”— powiedział gubernator JB Pritzker.

„Gratuluję tego wyjątkowego osiągnięcia i dziękuję za służbę dla wspaniałego stanu Illinois”

Nominowane do nagrody gubernatora przez AgeGuide Northeastern Illinois, White Crane Wellness Center oferuje swoje usługi społecznościom poprzez stale rozwijającą się sieć partnerstw, służąc ponad 5000 osobom starszym w Illinois.

White Crane prowadzi program odnowy biologicznej dla dorosłych i zapewnia programy zdrowotne, warsztaty edukacji zdrowotnej, badania przesiewowe, programy fitness i usługi wsparcia.

„Centrum odnowy biologicznej White Crane jest wzorową agencją na wielu frontach” — powiedziała Alaine Kvedaras, specjalista ds. promocji zdrowia i edukacji w AgeGuide.

„Ich ogólna realizacja programu jest zachęcająca, przyjazna i inkluzywna.”

„My, w White Crane Wellness Center, jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość służenia starszym dorosłym w Illinois – wspierania zdrowego starzenia się i wyposażania jednostek w niezbędne narzędzia i umiejętności niezbędne do poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia” – Elizabeth Cagan, dyrektor wykonawczy White Crane Wellness Center, podziękowała za wyróżnienie.

Illinois Department on Aging służy i wspiera starszych mieszkańców stanu Illinois i ich opiekunów, zarządzając wysokiej jakości i odpowiednimi kulturowo programami, które promują partnerstwo i zachęcają do niezależności, godności i jakości życia.

Aby uzyskać informacje na temat programów i usług departamentu dla osób starszych i osób niepełnosprawnych, odwiedź stronę www2.illinois.gov/aging/programs lub skontaktuj się z bezpłatną linią pomocy dla seniorów pod numerem 1-800-252-8966, czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 rano do 5.00 po południu.

Aby skorzystać z oferty White Crane Wellness Center wejdź na stronę internetową.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, istock/Prostock-Studio

News Chicago

Gdy oddamy krew, duch Emily z Arlington Heights wciąż będzie pomagał chorym

Opublikowano

dnia

Autor:

25 lutego w parafii Matki Bożej Przydrożnej odbędzie się zbiórka krwi ku pamięci dziewczynki z Arlington Heights, która zmarła w 2007 roku po dwuletniej walce z ostrą białaczką szpikową.

Emily Ann Holum zachorowała na ostrą białaczkę szpikową gdy miała 4 lata. Przez dwa lata dzielnie toczyła swą walkę z wdziękiem, godnością i determinacją. Była mała, ale potężna, dzięki czemu zyskała pseudonim Mighty Mite. Miała 6 lat, kiedy zmarła.

W czasie leczenia Emmy potrzebowała licznych transfuzji produktów krwiopochodnych, przyjęła ich ponad 100. Teraz jej wdzięczna za ten dar rodzina, organizując zbiórki krwi, może nadal pomagać innym. Uważają, że duch Emily pomaga teraz innych chorym.

Zbiórka krwi pamięci Emily Ann Holum potrwa od 8:00AM do 2:00PM w niedzielę, 25 lutego, w parafialnej sali gimnastycznej, przy435 S. Ridge Ave. w Arlington Heights.

Można po prostu przyjść, ale zaleca się umawianie spotkań. W przypadku pytań organizatorzy proszą o kontakt pod adresem Parisnurse@olwparish.org.

 

Źródło: dailyherald
Foto: olwparish
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago rozbrzmiewa muzyką Polaka. Odwiedźcie festiwal „Chopin In the City”

Opublikowano

dnia

Autor:

W Chicago trwa VIII festiwal „Chopin In the City”. Z tej okazji do niedzieli włącznie możemy brać udział w różnorodnych, wielokulturowych występach uznanych muzyków, wokalistów i artystów. A 1 marca będziemy świętować specjalną uroczystością urodziny polskiego kompozytora.

Sobota, 24.02.2024, godz. 8:00PM

Green Mill | 4802 N. Broadway | Chicago, Illinois
GRUPA GRAŻYNY AUGUŚCIK
Grażyna Auguścik – wokal
Jon Deitemyer – perkusja
Ben Lewis – fortepian
Jan Kregor – gitara
Ethan Philion – bas
Bilety w cenie 20 dolarów płatne gotówką będą dostępne tylko przy drzwiach.

Niedziela, 25.02.2024 godzina 12:00PM

Centrum Kopernika | 5216 W Lawrence Ave, Chicago, IL 60630
Pracownia Artystyczna Patrycji Stępniak | „Malowanie Chopina” | Rodzinny Jarmark Sztuki
KWARTET ANY EVERLING 
Ana Everling – wokal, perkusja
Hunter Diamond – instrumenty dęte drewniane, perkusja
Kenny Reichert – gitara elektryczna
Edinho Gerber – gitara akustyczna
Bilety w cenie 25 dolarów można kupić online.

Niedziela, 25.02.2024 godzina 4:00PM

ProMuzyka | 713 W. Wrightwood Avenue | Chicago, Illinois
„Et pereat mundus” projekt 
Roberts Świstelnicki – fortepian, poezja, kompozycja
Greg Artry – perkusja, wokal
Dave Miller – gitara
Katie Ernst – bas, wokal
Marek Feldman – skrzypce
Jon Irabagon – saksofon
Za wstęp przyjmowane będą wolne datki.

Piątek, 03.01.2024, godzina 7:30PM

Akademia Muzyczna PaSO 5400 Lawler Ave. | Chicago, Illinois
Świętujemy urodziny Chopina
Grażyna Auguscik – głos
Ben Lewis – fortepian
Warren Oja – wiolonczela
Andrzej Krukowski – czytanie poezji
Bilety w cenie 30 dolarów będą dostępne przy wejściu.

Serdecznie Zapraszamy!

„To jest takie ważne, żeby naszą obecnością podkreślać to, że jesteśmy ważni w tym środowisku i ważna jest nasza sztuka”, mówiła Grażyna Auguścik w studiu Radia Deon przy okazji okazji VII festiwalu „Chopin In The  City”.

 

Źródło: Sounds And Notes
Foto: YouTube, Sounds And Notes, Lionello Balestrieri, „Fryderyk Chopin przy fortepianie”
Czytaj dalej

News Chicago

Ostatni Koncert tragicznie zmarłej bezdomnej Polki – Emilii Lipińskiej

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak już informowaliśmy, w Chicago zmarła młoda Polka, która była bezdomna i grała na skrzypcach na ulicy. Wolontariusze ze Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego zarejestrowali jej uliczny koncert, nie wiedząc, że był ostatnim, i że więcej Emilki nie zobaczą.

Mamy nadzieję, że rodzinie Emilii Lipińskiej uda się zorganizować jej ostatnie pożegnanie. Rodzina mieszkająca w Rzeszowie czeka obecnie na informacje z prosektorium i kostnicy w Chicago. Ciało Emilli zostało przywiezione tu 11 lutego.

Emilka mówiła wolontariuszom ze Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego, że na skrzypcach zaczęła się uczyć grać jako dziecko w Polsce, a później już na Florydzie jako nastolatka pobierała prywatne lekcje. Nie wiadomo dlaczego mieszkała na ulicy.

Według informacji uzyskanych przez wolontariuszy WŻCh kilka dni przed śmiercią Emilia miała problemy z palcami u nóg i została przyjęta do szpitala. Polce zaproponowano amputację palców, ale Emilia wyszła ze szpitala przypuszczalnie na własne żądanie.

Niedługo po wyjściu ze szpitala Emilię znaleziono martwą. Na drugi dzień w tym samym miejscu zmarła ponoć koleżanka Emilki, która wzięła jej skrzypce i także grała na ulicy.

Z naszą redakcją skontaktowała się Barbara Ziarko, mieszkająca w Rzeszowie ciocia zmarłej. Napisała, że Emilia utrzymywała stały kontakt ze swoją babcią, Ewą Jeziersk-Klusek.

Babcia Emilii chce przylecieć do Chicago a rodzina chciałaby zapobiec skremowaniu jej ciała i pochowaniu w zbiorowym grobie. Rozważa także możliwość sprowadzenia zwłok do Ojczyzny.

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu