Połącz się z nami

NEWS Florida

NASA szykuje kolejną próbę wystrzelenia rakiety SLS. Huragan Nicole może jej jednak przeszkodzić

Opublikowano

dnia

Ten sezon huraganów nie był łaskawy dla agencji kosmicznej NASA próbującej uruchomić księżycową misję Artemis 1. Mniej więcej miesiąc po przeniesieniu rakiety Space Launch System (SLS) i statku kosmicznego Orion do hangaru z powodu huraganu Ian, 4 listopada rakieta powróciła na wyrzutnię Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego, ale kolejny huragan może udaremnić następną próbę jej wystrzelenia.

NASA celuje w dzień 14 listopada, godzinę 12:07 a.m., aby wystrzelić rakietę SLS i Oriona bez astronautów podczas lotu testowego Artemis 1 wokół Księżyca i z powrotem.

To będzie już trzecia próba w ciągu czterech miesięcy. Dwa wcześniejsze starty zakończyły się niepowodzeniem z powodów technicznych.

Teraz z kolei NASA śledzi podzwrotnikową burzę Nicole na Oceanie Atlantyckim, której celem jest wschodnie wybrzeże Florydy.

Przewiduje się, że Nicole wzmocni się do huraganu kategorii 1, zanim uderzy w ląd środę wieczorem lub na początku czwartku. Niezależnie od statusu huraganu, prognozy przewidują, że system przyniesie silne wiatry, powodzie i deszcze na wschodnie wybrzeże Florydy.

Menedżerowie NASA współpracują z oficerami startowymi 45. Eskadry Pogodowej Sił Kosmicznych, aby ustalić, czy SLS i Orion powinny pozostać na wyrzutni podczas najgorszego uderzenia Nicole.

Kierownictwo agencji zostało również zmuszone do podjęcia takiej decyzji przed uderzeniem huraganu Ian we wrześniu.

Na podstawie aktualnych danych pogodowych na razie zadecydowano, że rakieta pozostaje na wyrzutni.

Pracownicy Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego przygotowują się do nadchodzącej burzy. Wiatr o sile 50 węzłów może zacząć wiać w ciągu 72 godzin.

Jeśli NASA nie opóźni wystrzelenia rakiety, zespoły będą musiały zacząć zasilać ją ponad 700 000 galonami paliwa kriogenicznego już w niedzielne popołudnie.

Jeśli Artemis 1 nie zostanie uruchomiony 14 listopada, kolejne możliwe daty to 16 listopada o 1:04 a.m. i 19 listopada o 1:45 a.m.

Prognozy mówią, że najgorsze uderzenie huraganu Nicole na wschodnie wybrzeże Florydy, w tym powiat Brevard, gdzie znajduje się Centrum Kosmiczne im. Kennedy’ego KSC, nastąpi w nocy ze środy na czwartek.

Przewiduje się, że w czwartek na atlantyckich plażach Florydy będą fale o wysokości do 12 stóp. Wysokość fal nie wpłynie wprawdzie na operacje startowe w KSC, ale wiatry i uszkodzenia spowodowane przez szczątki burzowe mogą.

Porywy wiatru dochodzące do 50 mil na godzinę są prognozowane na środowy wieczór na Wybrzeżu Kosmicznym. Obecna prognoza mieści się w granicach, na jakie certyfikowana jest rakieta SLS NASA.

SLS może pozostać na wyrzutni przy szczytowym wietrze do 74,1 węzłów (85 mil na godzinę) na wysokości 60 stóp.

Po przejściu najgorszego uderzenia Nicole, inżynierowie będą musieli sprawdzić rakietę, statek i platformę startową pod kątem uszkodzeń. W zależności od tego, jak długo potrwa ten proces i jakie będą ewentualne uszkodzenia, agencja zadecyduje, czy rakieta księżycowa wystartuje w przyszłym tygodniu.

 

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, NASA

NEWS Florida

Świat pozna dokumenty sądowe Jeffreya Epsteina z procesu w 2006 roku

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek Gubernator Ron DeSantis podpisał ustawę, która toruje drogę do ujawnienia zeznań przed wielką ławą przysięgłych w sprawie zmarłego przestępcy seksualnego Jeffreya Epsteina, prowadzonej w 2006 roku.

W 2006 r. władze Palm Beach prowadziły dochodzenie w sprawie Jeffreya Epsteina, zamożnego mieszkańca Palm Beach, w związku z wykorzystywaniem seksualnym młodych dziewcząt w jego posiadłości, co doprowadziło do wszczęcia śledztwa przed wielką ławą przysięgłych.

Dzięki porozumieniu zatwierdzonemu przez prokuratorów w 2007 roku uchylono postawione mu zarzuty federalne ponieważ zgodził się przyznać do dwóch stanowych zarzutów dotyczących prostytucji, w tym namawiania nieletniej do aktów seksualnych.

Projekt ustawy (HB 117), sponsorowany przez Kongresmenkę Peggy Gossett-Seidman z R-Highland Beach i Senator Tinę Polsky z D-Boca Raton, rozszerza wyjątek od zakazu ujawniania zeznań lub dowodów otrzymanych przez wielką ławę przysięgłych.

Podczas wydarzenia związanego z podpisywaniem ustawy w Departamencie Policji w Palm Beach Ron DeSantis uznał za błędne twierdzenie, że osoba bardzo bogata i mająca dobre kontakty jest w stanie zapewnić sobie wyrok, jakiego przeciętny obywatel prawdopodobnie nigdy by nie był w stanie osiągnąć.

„W niektórych z tych rzadkich przypadków musi istnieć mechanizm umożliwiający ludziom poznanie prawdy i umożliwiający wymierzenie sprawiedliwości” – stwierdził gubernator Florydy.

„Opinia publiczna zasługuje na to, aby wiedzieć, kto brał udział w handlu ludźmi do celów seksualnych Jeffreya Epsteina” – dodał DeSantis. „Nikt nie powinien być chroniony przed wymiarem sprawiedliwości ze względu na swój majątek lub status, a ci, którzy krzywdzą dzieci, powinni być ujawniani i karani z najszerszym zakresem prawa”.

Jeffrey Epstein został aresztowany w lipcu 2019 r. w związku z federalnymi przestępstwami związanymi z handlem ludźmi w celach seksualnych z udziałem nieletnich dziewcząt, po czym znaleziono go martwego w nowojorskim więzieniu, co uznano za samobójstwo.

„Palm Beach Post” złożył pozew w 2019 r., starając się uzyskać nakaz sądowy nakazujący ujawnienie akt wielkiej ławy przysięgłych z 2006 r.

O procesie żony Epsteina, Ghislaine Maxwell pisaliśmy tutaj.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Z Frontier Airlines udamy się z Orlando na wyspę St. Croix na Karaibach

Opublikowano

dnia

Autor:

Linie Frontier Airlines oferują nową trasę na Karaiby z Orlando. – miejscem docelowym jest wyspa St. Croix. Bezpośrednie połączenie ogłoszono wraz z 16 innymi nowymi trasami, które linie dodały w całym kraju.

Loty z Orlando na St. Croix rozpoczynają się 21 maja i obejmują jeden lot tygodniowo. Cena biletu w jedną stronę zaczyna się od 69 dolarów za bilety zakupione do 1 marca.

St. Croix jest największą z trzech Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych na Karaibach i rozciąga się na długości około 22 mil. To jedyna wyspa w tej grupie z rozległą równiną.

Bogata kulturowo wyspa jest położona około 20 mil na południe od St. Thomas i 65 mil na południowy wschód od Puerto Rico.

Będąc na wyspie, podróżni mogą wybrać się na zakupy, odwiedzić różne restauracje, wybrać się na pieszą wycieczkę, nurkować, grać w golfa i odkrywać piękne plaże.

Lot bez przesiadek będzie odbywał się w soboty i potrwa nieco ponad 3 godziny.

 

Źródło: fox35
Foto: istock/Benjamin Velazquez/
Czytaj dalej

NEWS Florida

Jutro startuje truskawkowe święto w Plant City. Nie zabraknie owocowych pyszności

Opublikowano

dnia

Autor:

Znowu czas na truskawki! Florida Strawberry Festival zadowoli wszystkich miłośników tych pysznych i zdrowych owoców, oraz fanów rozrywki w dniach od 29 lutego do 10 marca. Coroczna impreza odbędzie się na terenie rolniczego centrum, położonego wzdłuż korytarza I-4 między Lakeland i Tampa.

Zgodnie ze smaczną tradycją Sunshine State, która rozpoczęła się w 1930 roku, tegoroczny festiwal obejmuje koncerty znanych w całym kraju zespołów muzycznych, sprzedawców dzieł sztuki i rzemiosła, przejażdżki karnawałowe, a także pokazy rolnictwa i hodowli zwierząt oraz oczywiście wybory Truskawkowej Królowej festiwalu.

Oczywiście przez cały czas trwania wydarzenia będzie można kupić także mnóstwo ciast truskawkowych, świeżych truskawek i innych pysznych mikstur z tymi owocami.

Florida Strawberry Festival trwa w godzinach 10:00AM – 10:00PM w dniach od 29 lutego do 10 marca na terenie przy 303 Berryfest Place w Plant City. Wstęp kosztuje 15 dolarów dla dorosłych, 5 dolarów dla dzieci w wieku 6-12 lat i jest bezpłatny dla dzieci w wieku do 5 lat z płatną osobą dorosłą.

Przez cały czas trwania wydarzenia odbędzie się szereg koncertów zarówno bezpłatnych jak i biletowanych.

Wśród płatnych występów można będzie zobaczyć: Oak Ridge Boys (29 lutego); Beach Boys (1 marca); Black Eyed Peas (2 marca); Parkera McColluma (3 marca); ZZ Top (4 marca); Craiga Morgana (6 marca); Kirka Franklina (7 marca); Commodores (8 marca); Flo Rida (9 marca); i Cody’ego Johnsona (10 marca).

Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

 

Źródło: eu.news-journal online
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu