Połącz się z nami

NEWS Florida

NASA szykuje kolejną próbę wystrzelenia rakiety SLS. Huragan Nicole może jej jednak przeszkodzić

Opublikowano

dnia

Ten sezon huraganów nie był łaskawy dla agencji kosmicznej NASA próbującej uruchomić księżycową misję Artemis 1. Mniej więcej miesiąc po przeniesieniu rakiety Space Launch System (SLS) i statku kosmicznego Orion do hangaru z powodu huraganu Ian, 4 listopada rakieta powróciła na wyrzutnię Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego, ale kolejny huragan może udaremnić następną próbę jej wystrzelenia.

NASA celuje w dzień 14 listopada, godzinę 12:07 a.m., aby wystrzelić rakietę SLS i Oriona bez astronautów podczas lotu testowego Artemis 1 wokół Księżyca i z powrotem.

To będzie już trzecia próba w ciągu czterech miesięcy. Dwa wcześniejsze starty zakończyły się niepowodzeniem z powodów technicznych.

Teraz z kolei NASA śledzi podzwrotnikową burzę Nicole na Oceanie Atlantyckim, której celem jest wschodnie wybrzeże Florydy.

REKLAMA REKLAMA

Przewiduje się, że Nicole wzmocni się do huraganu kategorii 1, zanim uderzy w ląd środę wieczorem lub na początku czwartku. Niezależnie od statusu huraganu, prognozy przewidują, że system przyniesie silne wiatry, powodzie i deszcze na wschodnie wybrzeże Florydy.

Menedżerowie NASA współpracują z oficerami startowymi 45. Eskadry Pogodowej Sił Kosmicznych, aby ustalić, czy SLS i Orion powinny pozostać na wyrzutni podczas najgorszego uderzenia Nicole.

Kierownictwo agencji zostało również zmuszone do podjęcia takiej decyzji przed uderzeniem huraganu Ian we wrześniu.

Na podstawie aktualnych danych pogodowych na razie zadecydowano, że rakieta pozostaje na wyrzutni.

Pracownicy Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego przygotowują się do nadchodzącej burzy. Wiatr o sile 50 węzłów może zacząć wiać w ciągu 72 godzin.

Jeśli NASA nie opóźni wystrzelenia rakiety, zespoły będą musiały zacząć zasilać ją ponad 700 000 galonami paliwa kriogenicznego już w niedzielne popołudnie.

Jeśli Artemis 1 nie zostanie uruchomiony 14 listopada, kolejne możliwe daty to 16 listopada o 1:04 a.m. i 19 listopada o 1:45 a.m.

Prognozy mówią, że najgorsze uderzenie huraganu Nicole na wschodnie wybrzeże Florydy, w tym powiat Brevard, gdzie znajduje się Centrum Kosmiczne im. Kennedy’ego KSC, nastąpi w nocy ze środy na czwartek.

Przewiduje się, że w czwartek na atlantyckich plażach Florydy będą fale o wysokości do 12 stóp. Wysokość fal nie wpłynie wprawdzie na operacje startowe w KSC, ale wiatry i uszkodzenia spowodowane przez szczątki burzowe mogą.

Porywy wiatru dochodzące do 50 mil na godzinę są prognozowane na środowy wieczór na Wybrzeżu Kosmicznym. Obecna prognoza mieści się w granicach, na jakie certyfikowana jest rakieta SLS NASA.

SLS może pozostać na wyrzutni przy szczytowym wietrze do 74,1 węzłów (85 mil na godzinę) na wysokości 60 stóp.

Po przejściu najgorszego uderzenia Nicole, inżynierowie będą musieli sprawdzić rakietę, statek i platformę startową pod kątem uszkodzeń. W zależności od tego, jak długo potrwa ten proces i jakie będą ewentualne uszkodzenia, agencja zadecyduje, czy rakieta księżycowa wystartuje w przyszłym tygodniu.

 

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, NASA

NEWS Florida

Jane Castor będzie ubiegać się o reelekcję jako burmistrz Tampy

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek burmistrz Tampy, Jane Castor, ogłosiła oficjalnie, że będzie się starała o reelekcję, tak jak zapowiadała to w styczniu tego roku. Złożyła wymagany wniosek w biurze nadzorcy wyborów powiatu Hillsborough.

Jane Castor, Demokratka i była szef policji, który w grudniu skończy 63 lata, nie ma jeszcze mocnego przeciwnika w nadchodzących wyborach.

W komunikacie prasowym jej kampania opisała osiągnięcia burmistrz w następujący sposób:

„Nawet prowadząc Tampę przez pandemię, burmistrz Castor wdrożyła ambitną strategię przekształcenia jutra Tampy poprzez modernizację od dawna zaniedbanej infrastruktury, zwiększenie dostępu do przystępnych cenowo mieszkań, usprawnienie rozwoju siły roboczej, poprawę usług rządowych oraz uczynienie odporności i zrównoważonego rozwoju głównym celem Tampy. Tampa stała się jednym z najbardziej pożądanych miast w Ameryce”.

REKLAMA REKLAMA

Rzeczoznawca majątkowy powiatu Hillsborough Bob Henriquez, Demokrata, nie będzie startował przeciwko Castor, chociaż jego nazwisko krążyło w kręgach politycznych.

Podobnie jak członek Rady Miasta Tampa, Bill Carlson, częsty krytyk Castor, który jest również Demokratą.

Kandydaci mają czas do stycznia na podjęcie decyzji. Wybory odbędą się 7 marca. Jeśli nikt nie uzyska większości, druga tura odbędzie się w kwietniu.

Castor ścierała się z członkami Rady Miejskiej od czasu, gdy została wybrana na stanowisko w 2019 r.

Nadzorowała boom budowlany i dalszy rozwój wzdłuż rzeki Hillsborough. East Tampa, od dawna zaniedbana, również odnotowała rozwój.

Burmistrz wielokrotnie powtarzała, że transport, przystępne cenowo mieszkania, rozwój siły roboczej i zrównoważony rozwój to jej najważniejsze priorytety.

Pod jej okiem miasto opracowało również ambitny plan działania na rzecz klimatu.

Ale jej wysiłki zmierzające do przeforsowania projektu, który skierowałby ponad 50 milionów galonów dziennie wysoko oczyszczonej, odzyskanej wody, obecnie wrzucanej do Zatoki Tampa do Sulphur Springs lub rzeki Hillsborough, gdzie mogłaby mieszać się z zaopatrzeniem miasta w wodę pitną, zostały skazane na niepowodzenie, stłumiony przez opozycję rady.

Castor, pierwsza jawnie homoseksualna burmistrz miasta, jest partnerką Any Cruz, lobbystki i konsultantki, i ma dwóch dorosłych synów.

Komitet polityczny Castor, Tampa Strong, ma w kasie około 100 000 dolarów gotówki, zgodnie z najnowszymi dokumentami złożonymi w stanowym wydziale wyborczym.

 

Źródło: tampabay
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Student, który w 2016 r brutalnie zamordował parę w West Palm Beach trafi do szpitala psychiatrycznego

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek sędzia zaakceptował ugodę dla studenta, który zabił parę z Florydy w ich garażu sześć lat temu, a następnie przeżuł twarz jednej ofiar. 25-letni Austin Harouff zostanie wysłany do szpitala psychiatrycznego na leczenie.

Harrouff nie przyznał się do winy z powodu niepoczytalności, w sprawie dwóch morderstw pierwszego stopnia i innych zarzutów za zabójstwa, do których doszło w 2016 roku.

Brutalnie zamordował wtedy 59-letniego Johna Stevensa i jego żonę, 53-letnią Michelle Mishcon Stevens. Poważnie zranił także sąsiada, który próbował im pomóc.

Zabójstwa trafiły na pierwsze strony gazet w całym kraju ze względu na przypadkowy charakter ataku i drastyczne szczegóły.

REKLAMA REKLAMA

Proces został opóźniony przez pandemię, spory prawne i powrót Harrouffa do zdrowia po krytycznych obrażeniach odniesionych podczas picia substancji chemicznej podczas ataku.

„Austin musi również zmagać się z bólem, który spowodował rodzinom” – powiedziała w oświadczeniu adwokat Nellie King.

„Dowiedziawszy się o wydarzeniach tamtej nocy, Austin szukał odpowiedzi na smutek i udrękę spowodowane swoimi działaniami. Austin ma ogromne wyrzuty sumienia z powodu wszystkiego, co się wydarzyło; za bycie w centrum tego epizodu, który spowodował tak niewyobrażalny ból i druzgocącą stratę”.

Wielu członków rodzin zabitej pary wyraziło złość z powodu tej decyzji i złożyło oświadczenia dotyczące wpływu Harrouffa na nich samych, skierowane do jego rodziny, zespołu obrony i prokuratorów.

Atak Harrouffa trafił na pierwsze strony gazet w całym kraju ze względu na jego brutalność i przypadkowość; nie znał ofiar. Miał wtedy 19 lat i nie był karany.

Mężczyzna rozebrał się prawie do naga i zaatakował parę w ich otwartym garażu narzędziami, które tam znalazł.

Kiedy przyjechała policja, Harrouff odgryzał kawałki twarzy Johna Stevensa.

Potrzeba było kilku funkcjonariuszy, elektrycznego paralizatora i psa policyjnego, aby ujarzmić Harrouffa. Funkcjonariusze nie zastrzelili go, ponieważ bali się, że trafią Stevensa.

Harrouff prawie umarł z powodu chemikaliów, wypitych w garażu, które spaliły jego układ pokarmowy.

Austin Harrouff powiedział, że uciekał przed demonem, którego nazwał Daniel, i ma tylko niejasne wspomnienia z zabójstw. Jego matka, zanim dowiedziała się o ataku, zadzwoniła pod numer 911 i powiedziała dyspozytorowi, że jej syn ma urojenia, twierdząc, że ma supermoce i że demony są w jej domu.

Porozumienie wypracowane między obroną a prokuraturą pozwoliło uniknąć procesu, który miał rozpocząć się w poniedziałek przed sędzią okręgowym Sherwoodem Bauerem i miał trwać trzy tygodnie.

Sędzia powiedział, że Harrouff pozostanie w więzieniu powiatu Martin, dopóki nie zostanie zabrany do zabezpieczonej placówki zdrowia psychicznego monitorowanej przez Florida Department of Children and Families.

Sędzia Bauer zapowiedział, że nie będzie mógł opuścić placówki bez nakazu sądowego.

Dwóch ekspertów ds. zdrowia psychicznego, jeden zatrudniony przez obronę, a drugi przez prokuratorów, zbadało Harrouffa i stwierdziło, że podczas ataku doznał ostrego epizodu psychotycznego i nie był w stanie odróżnić dobra od zła.

 

Źródło: nbc, mysuncoast
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Rzeźby słynnego Auguste’a Rodina w St. Pete. To pierwsza okazja by zobaczyć je w Tampa Bay

Opublikowano

dnia

Autor:

Po raz pierwszy w rejonie Zatoki Tampa Muzeum Sztuk Pięknych w St. Petersburgu prezentuje nową wystawę przedstawiającą prace Auguste’a Rodina.

True Nature: Rodin and the Age of Impressionism przybył w tym miesiącu do muzeum i zawiera wiele rzeźb francuskiego artysty, który tworzył w XIX i na początku XX wieku.

„Rodin był wtedy naprawdę kontrowersyjny, ponieważ naprawdę łamał system, nie chciał tworzyć ani idealizować klasycznych pięknych postaci, ale zamiast tego chciał zagłębić się w realizm fizyczny, ale także realizm psychologiczny” – wyjaśnia Stanton Thomas, starszy kurator zbiorów i wystaw w muzeum.

Wystawa w Museum of Fine Arts w St. Petersburgu obejmuje prawie 40 jego rzeźb i około 15 jego najważniejszych dzieł impresjonistycznych.

REKLAMA REKLAMA

Ponieważ rzeźby są naturalnej wielkości, jednym z wyzwań, przed którymi stanęło muzeum, było przedstawienie prac artysty, w którym każdy element miał swoją własną przestrzeń.

Wystawa będzie czynna czynna do 26 marca 2023 r.

Godziny pracy Muzeum Sztuk Pięknych w Petersburgu, ceny biletów i inne informacje można znaleźć na stronie https://mfastpete.org/exh/rodin-and-the-impressionists/

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu