Połącz się z nami

News Chicago

Zdrowe zęby i piękny uśmiech – specjalność Dr. Beaty Dederowskiej

Opublikowano

dnia

Nasze zęby, które mają nie tylko praktyczny cel ale także stanowią istotną cechę naszego wyglądu, powinny nam służyć do końca życia. Jednak w zależności od indywidualnych cech człowieka, diety, stanu zdrowia, czy higieny wymagają leczenia i zabiegów ochronnych abyśmy ich na starość nie stracili. Kompleksowa opieka nad uzębieniem jest specjalnością dr. Beaty Dederowskiej i jej zespołu stomatologów pracujących w dwóch klinikach na terenie Chicago.

Klinika dentystyczna dr. Beaty Dederowskiej powstała z myślą o jak najlepszym zaspokojeniu potrzeb pacjentów przy wykorzystaniu najnowszej technologii i doświadczenia lekarzy.

Prowadzi ona dwie placówki: Gentle Touch Dentistry w Palos Hills i Lemont Dental Clinic w Lemont.

Klinika dr. Beaty Dederowskiej jest wyposażona w nowoczesny sprzęt dentystyczny. Wszystkie zdjęcia wykonywane są metodą cyfrową włącznie ze zdjęciami trójwymiarowymi szczęki, a szybkoobrotowe wiertła oraz laser pozwalają obsłużyć przychodzących pacjentów w komforcie i maksymalnie szybkim czasie.

REKLAMA REKLAMA

Poza tym klinika korzysta ze współpracy z renomowanymi laboratoriami i używa wyłącznie produktów posiadających najwyższe atesty.

Poza diagnostyką i klasyczną stomatologią, polegającą na higienie i leczeniu zębów, placówki oferują dopasowanie protez całościowych lub częściowych, jeśli już dojdzie do utraty uzębienia.

Obecnie ogólnie stosowane są protezy osadzone na implantach. Są one najbardziej zbliżone do naszego prawdziwego uzębienia i dają dużo większy komfort życia w porównaniu do klasycznych protez dawnego typu.

Klinika dentystyczna dr. Beaty Dederowskiej stosuje nowoczesną metodą implantologii dentystycznej All-on-4. W opinii lekarzy stomatologów zarówno ze względów zdrowotnych jak i estetycznych takie rozwiązanie, w przypadku osób, które nie mają już swoich zębów, jest najskuteczniejsze.

Implant to sztuczny korzeń, który wprowadza się w miejsce utraconego zęba. Dzięki implantom można odtwarzać pojedyncze zęby, grupy zębów lub całe uzębienie.

Implanty wykonane są z tytanu, jedynego pierwiastka w przyrodzie posiadającego zdolność osteointegracji, czyli trwałego zrostu z tkanką kostną, tzn. w procesie zrastania się tytanu z kością zachodzą takie same procesy biologiczne jak w przypadku zrastania się złamanej kości.

Placówki prowadzone przez dr. Beatę Dederowską zapewniają kompleksową obsługę medyczną związaną z wszczepianiem implantów. Przed podjęciem decyzji o leczeniu i wyborze metody ważna jest szczegółowa konsultacja, a sam zabieg instalacji czterech implantów i mostu z usadowionymi zębami odbywa się podczas jednej wizyty.

Jednak nie wolno zapominać, że zainstalowanie implantów w dalszym ciągu wymaga zabiegów pielęgnacyjnych i wizyt w gabinecie dentystycznym

Wszczepianie implantów gwarantuje znakomite efekty zdrowotne i estetyczne.

Niestety, nie należy ono do najtańszych metod, ale w klinikach dr Beaty Dederowskiej pacjenci mogą liczyć na przyjazne oferty cenowe.

Dbajmy o swoje zęby, ich zdrowie jest ważne także dla zdrowia całego organizmu.

Jeśli jednak doszło już do ich utraty, warto zastanowić się nad rezygnacją z niewygodnych protez wymagających codziennego używania kleju i zwracania uwagi na to, co i jak jemy. Zdecydowanie warto przemyśleć wszczepienie implantów.

Tym bardziej, że konsultacja i zdjęcie panoramiczne jamy ustnej w klinikach dr Beaty Dederowskiej są bezpłatne.

Konsultacje i leczenie prowadzone jest w klinikach na terenie dwóch miejscowości. W Lemont Dental Clinic przy 14240 McCarthy Rd. w Lemont oraz w Gentle Touch Dentistry przy 10033 S. Robert Rd. w Palos Hills.

Serdecznie Zapraszamy!

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie: www.polskidentysta.net

 

 

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Kandydat na Burmistrza dla Radia Deon: Tylko Jesus Chuy Garcia może pokonać Lightfoot

Opublikowano

dnia

Autor:

Jesus Chuy Garcia, członek Partii Demokratycznej, jako ostatni kandydat zgłosił się do wyborów na burmistrza Chicago, jego nazwisko na liście wyborczej także będzie ostatnie. Na antenie Radia Deon mówił o sobie oraz o swoich nadziejach na zmiany, jakie chciałby zaprowadzić w Wietrznym Mieście, jeśli uda mu się zastąpić Lori Lightfoot na jej stanowisku.

Jesus Chuy Garcia pochodzi z Meksyku. Jest jednym z 11 kandydatów na burmistrza Chicago w wyborach, które odbędą się 28 lutego 2023 roku. Wcześniej starał się o to stanowisko w 2015 roku.

Przybyłem do Stanów Zjednoczonych jako imigrant, gdy miałem 9 lat, w 1965 r. – wspomina nasz Gość, podobnie jak wielu Polaków przyjechało kiedyś do Chicago. 

Garcia przyjechał tu z matką i trojgiem rodzeństwa by dołączyć do mieszkającego tu ojca. Uczęszczał do szkoły katolickiej i publicznej. Studiował na Uniwersytecie Illinois. Zasiadał w zarządzie powiatu Cook, Senacie stanu Illinois, a także Radzie Miasta Chicago przed swoim wyborem do Kongresu.

REKLAMA REKLAMA

Od 2019 roku jest kongresmenem USA w 4. dzielnicy Illinois.

„Kandyduję, bo czuję, że Chicago potrzebuje nowego przywództwa” wyjaśniał na naszej antenie Jesus Chuy Garcia.

Ludzie potrzebują burmistrza, który zjednoczy ich wszystkich, uważa nasz Gość. Przywódcy, który sprawi, że zostaną wysłuchani i poczują się naprawdę reprezentowani.

Jednym z głównych problemów Chicago jest oczywiście przestępczość.

Jesus Chuy Garcia mówi, że jego mieszkańcy zasługują na to, że ich burmistrz zmieni tą rzeczywistość i postrzeganie miasta o 180 stopni.

Funkcjonariusze policji i mieszkańcy powinni współpracować i mieć do siebie nawzajem zaufanie.

„Mieszkam w Chicago od 56 lat, myślę, że wiem jak to osiągnąć” – podkreśla Gość Radia Deon.

Jesus Chuy Garcia uważa także, że jest najbardziej doświadczonym, wśród osób kandydujących na stanowisko burmistrza.

Nasz Gość przypomina, że jako kongresmen dbał o sprawy ludzi przez ostatnie dwa lata; sukcesem było zapewnienie szczepionek przeciwko Covid-19 dla wszystkich, pomoc federalna w postaci czeków „stimulus”, rozwój infrastruktury czy tworzenie miejsc pracy.

Życzymy powodzenia w wyborach.

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Aresztowany za oddawanie moczu w barze. Policjanta z Chicago zatrzymano w St. Pete Beach

Opublikowano

dnia

Autor:

W powiecie Pinellas aresztowano policjanta z Chicago, przebywającego na wakacjach w St. Pete Beach. Funkcjonariusze poinformowali, że powodem zatrzymania było to, że oddał on mocz do maszyny do lodu w barze.

Incydent miał miejsce około godziny 12:30 w nocy w poniedziałek w barze Jimmy B’s w hotelu Beachcomber, położonym przy 6200 Gulf Blvd.

Pracownik baru powiedział policjantom, że zastał mężczyznę „sikającego na lód w maszynie”, zgodnie z raportem z aresztowania. Policjant został zidentyfikowany jako 30-letni Henry Capouch,

Kiedy pracownik powiedział mężczyźnie, żeby przestał, Capouch zaczął go wyzywać i popychać. Następnie popchnął ochroniarza przy barze, zeznała ofiara.

REKLAMA REKLAMA

W protokole z aresztowania napisano, że gdy policja przyjechała na miejsce zdarzenia, pracownik i ochroniarz zaprowadzili ich na plażę, gdzie Capouch był ze swoją dziewczyną.

„Oskarżony aktywnie stawiał opór i początkowo nie wykonywał zgodnych z prawem poleceń podczas zatrzymania”

– napisali posłowie w swoim oświadczeniu o aresztowaniu.

Capouch został aresztowany i oskarżony o pobicie i zakłócanie porządku.

Baza danych miasta Chicago dotycząca pracowników sektora publicznego wymienia Capoucha jako funkcjonariusza policji, który pracuje w Departamencie Policji w Chicago od listopada 2017 r.

Rzecznik agencji potwierdził, że Capouch został „zwolniony z uprawnień policyjnych” do czasu zakończenia wewnętrznego dochodzenia.

 

Źródło: fox13
Foto: Pinellas Police Department, booking.com
Czytaj dalej

News Chicago

Tylko do jutra możesz się starać o pomoc od miasta. Złóż wniosek o 500 dolarów

Opublikowano

dnia

Autor:

Tylko do 9 grudnia można złożyć wniosek o pomoc w wysokości 500 dolarów. Chicago oferuje wsparcie uprawnionym mieszkańcom w ramach nowego programu. Pomoc jest skierowana do mieszkańców mających dorosłe osoby na utrzymaniu.

Jednorazowe płatności będą administrowane za pośrednictwem programu o nazwie Chicago Resiliency Fund 2.0, ogłoszonego przez miasto na początku tego roku, który „ma na celu zapewnienie pomocy pieniężnej mieszkańcom Chicago, którzy mogli zostać pominięci w wypłacie stimulus COVID-19”.

„Fundusz ma na celu wsparcie mieszkańców, którzy mieli trudności z dostępem i kwalifikacją do federalnych płatności zapomogowych w 2020 r., w tym funduszy pomocowych COVID-19” – czytamy na stronie internetowej miasta.

Obecna runda płatności jest skierowana do mieszkańców z dorosłymi osobami na utrzymaniu lub opiekunów osób dorosłych.

Dwie organizacje zostały zobowiązane do przyjmowania wniosków: The Association House Chicago i Chinese Mutual Aid Foundation.

REKLAMA REKLAMA

Uprawnieni mieszkańcy będą musieli złożyć wniosek online, a odbiorcy zostaną wybrani na drodze losowania. Zwycięzcy będą musieli okazać dowód, że się kwalifikują. Dozwolony jest tylko jeden wniosek na gospodarstwo domowe.

Według władz miasta wybranych zostanie ponad 4000 beneficjentów wsparcia.

Podania należy składać do 9 grudnia, ale drugi termin zostanie otwarty także pod koniec grudnia dla nieudokumentowanych mieszkańców i pracujących w domu.

Czy kwalifikujesz się do obecnej rundy pomocy? Oto wymagania:

 • Mieszkasz w mieście Chicago
 • Masz ukończone 18 lat
 • Twój poziom dochodu gospodarstwa domowego spadł do 300% federalnego poziomu ubóstwa (FPL) lub poniżej
 • Złożyłeś podatki w 2019 r. oraz informację o posiadaniu na utrzymaniu osoby w wieku 17 lat lub starszej

Aby określić, czy Twój dochód spełnia próg udziału w programie, zobacz, ile możesz zarabiać na podstawie liczby osób w gospodarstwie domowym:

 1. 40 770 $
 2. 54 930 $
 3. 69 090 $
 4. 83 250 $
 5. 97 410 $
 6. 111 570 $
 7. 125 730 $
 8. 139 890 $

W przypadku wnioskodawców z więcej niż ośmioma osobami w domu należy dodać 4720 USD na każdą osobę w gospodarstwie domowym.

Na początku tego roku Chicago uruchomiło miesięczny program pomocy dla rodzin o niskich dochodach, dający miesięczne wsparcie o wysokości 500 USD, ale program ten różni się od obecnej opcji jednorazowej płatności.

W lutym biuro burmistrz Chicago Lori Lightfoot ogłosiło serię inicjatyw na rzecz walki z ubóstwem.

Więcej informacji i szczegółów na temat składania wniosków przez Internet można znaleźć tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/Fabio Camandona/ insta_photos/Motortion
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu