Połącz się z nami

News USA

Maleńki dom o wielkiej cenie. 849 tys. dolarów za 480 stóp kwadratowych powierzchni w Kalifornii

Opublikowano

dnia

Według Redfin, maleńki dom o powierzchni 480 stóp kwadratowych w Oakland Hills w Kalifornii ma zawrotną cenę katalogową 849 000 dolarów.

Dom z łazienką i jedną sypialnią położony jest przy 3800 Whittle Avenue. Znajduje się na działce o powierzchni 8760 stóp kwadratowych w dzielnicy Dimond.

Według agenta nieruchomości, przy 1769 USD za stopę kwadratową, wartość domu może nie wynikać z samej konstrukcji, ale z parceli, na której stoi.

„Wartość to grunt i dom wraz z mediami”, tłumaczy agent David Eckert z Coldwell Banker. „Istnieje znaczna zaleta tej nieruchomości”.

Agent opisuje, że istniejąca struktura dałaby nowemu właścicielowi domu dostęp do wszystkich mediów, unikając podatku od wolnych nieruchomości, gdyby ktoś chciał zbudować nowy dom.

Nieruchomość znajduje się pośrodku innych domów wielorodzinnych, oferując potencjał do budowy kolejnych.

Jednak eksperci rynkowi twierdzą, że w ostatnich miesiącach rynek mieszkaniowy Bay Area stygnie.

Niedawny raport mówi, że północna Kalifornia wyhamowuje szybciej niż jakikolwiek inny obszar w Stanach Zjednoczonych, przy wysokim oprocentowaniu kredytów hipotecznych i słabnącym rynku akcji.

 

 

Źródło: fox32
Foto: Redfin
REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Już niedługo w Arlington Heights zjemy prawdziwie nowojorską pizzę. Nadchodzi Chuck’s Famous Pizza

Opublikowano

dnia

Autor:

Pięć lat po otwarciu Passero i trzy lata po jego rozbudowie i przeniesieniu do większej powierzchni, właściciele popularnej restauracji Arlington Heights w centrum miasta przygotowują się do otwarcia swojego najnowszego przedsięwzięcia tuż obok: pizzerii w stylu nowojorskim.

Chuck’s Famous Pizza, przy 6 S. Dunton Ave., to hymn na cześć wielu sławnych pizzerii w Nowym Jorku. Lokal został zainspirowany niedawną wizytą w Big Apple, powiedział Matt Peota, były szef kuchni Ricka Baylessa, który otworzył Passero w 2017 roku.

Peota, jego żona Rikki i ich zespół planowali otworzyć restaurację serwującą owoce morza w miejscu przy Dunton Avenue pustym po wietnamskiej restauracji Pho An Heights. W rzeczywistości ich spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – Chuck’s Seafood AH – dostała od miasta koncesję na sprzedaż piwa i wina.

Ale koszty owoców morza, takich jak kraby i homary, stały się teraz bardzo wygórowane, więc przestawili się na pizzę.

Peota zapowiedział, że jego pizzeria będzie miała jedną pozostałość z tego menu – pieczone małże w weekendy – ale poza tym będzie koncentrować się na dużych pizzach w stylu nowojorskim i kwadratowych pizzach w stylu brooklyńskim/sycylijskim.

W dowolnym momencie będzie w lokalu dostępnych pięć lub sześć rodzajów pizzy, ale można też będzie stworzyć swoją własną, mówi Peota.

Oryginalnymi bohaterami pizzerii będą klopsiki, bakłażan, parmezan i indyk.

„Przeprowadziliśmy badania i spędziliśmy godziny, dni i tygodnie w Nowym Jorku, jeżdżąc tam i z powrotem” – powiedział Peota. „Współpracowaliśmy z producentami pizzy, aby upewnić się, że otrzymaliśmy przepisy we właściwy sposób”.

Nawet wystrój wnętrz był inspirowany dzielnicą Gotham. Artysta z Highland Park, Carli Milstein, zaprojektował i pomalował ściany tak, by wyglądały jak cegła pokryta graffiti.

„Wszystko w nowojorskim stylu. Staraliśmy się przenieść do restauracji część nowojorskich ulic” — powiedział Peota.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, istock/ nortonrsx
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

BIZNES

Black Friday: Amerykanie wydadzą w tym roku na święta 960 milionów dolarów

Opublikowano

dnia

Autor:

Eksperci twierdzą, że więcej osób zaczęło świąteczne zakupy już wiele tygodni temu by skorzystać z rabatów. Choć mamy Black Friday stary nawyk robienia zakupów w Święto Dziękczynienia lub we wczesnych godzinach Czarnego Piątku nie jest już tak popularny.

Istnieją dowody na to, że wiele zakupów prezentów zostało już dokonanych. Firma konsultingowa Accenture zauważyła wzrost liczby konsumentów, którzy rozpoczęli zakupy kilka tygodni temu, chcąc skorzystać z wczesnej sprzedaży i rozłożyć swoje wydatki przed świętami.

„Zaczęło się to, gdy tylko skończyły się wyprzedaże z okazji powrotu do szkoły” — poinformowała Lori Zumwinkle, dyrektor sprzedaży detalicznej w Accenture.

Ankieta firmy przeprowadzona wśród ponad 1500 osób w USA wykazała, że ​​45% zgłosiło, że zaczęło robić zakupy już w sierpniu.

Wg Accenture ludzie zwiększą swoje świąteczne wydatki w tym roku, a przeciętny mieszkaniec Chicago szacuje, że wyda 719 USD, w porównaniu z prognozą 580 USD w zeszłorocznej ankiecie. Obie liczby są nieco poniżej średniej krajowej.

„Ludzie chcą wrócić do sklepów” – mówi Zumwinkle. A ​​kiedy tam dotrą, będą generalnie zadowoleni z tego, co jest w magazynie. Sprzedawcy informują, że poziom zapasów jest dobry, w przeciwieństwie do ubiegłego roku, kiedy łańcuchy dostaw były napięte.

„Kupujący zaczęli wcześnie, podobnie jak detaliści ze swoimi promocjami”, co jest oznaką zaufania do ich zapasów, tłumaczy Rob Karr, prezes i dyrektor generalny Illinois Retail Merchants Association.

Walmart i Best Buy były jednymi z wielu sieci, które już w październiku ogłosiły oferty Black Friday. Amazon wprowadził promocję Prime Day w tym samym miesiącu. W listopadzie oferty sprzedaży były wszędzie w reklamach i skrzynkach odbiorczych.

Kupujący będą chcieli szukać większych rabatów w grudniu, na wypadek gdyby właściciele sklepów stwierdzili, że zamówili za dużo niektórych towarów. Ale przewidywany ogólnokrajowy strajk kolejowy może uderzyć na początku grudnia, zakłócając dostawy w ostatniej chwili.

Grupa Karra jest ostrożna w swoich prognozach, przewidując, że sprzedaż świąteczna wzrośnie o około 5% w stosunku do ubiegłego roku, co jest zauważalne, ale poniżej obecnej stopy inflacji.

Tymczasem National Retail Federation widzi, że kasy fiskalne gromadzą od 6% do 8% więcej niż w 2021 r.

Szacuje się, że ogólnokrajowe wydatki na święta wyniosą blisko 960 miliardów dolarów.

Grupa szacuje również, że 166 milionów ludzi będzie robić zakupy od Święta Dziękczynienia do poniedziałku, tradycyjnie zwanego Cyber ​​​​Monday ze względu na pośpiech w internetowych okazjach.

To najwyższe oszacowanie federacji, odkąd zaczęła śledzić dane w 2017 roku.

Wiele lokalnych stowarzyszeń biznesowych promuje alternatywy dla centrów handlowych i dużych sklepów.

3 grudnia firmy z Beverly i Morgan Park przy Western Avenue zostaną zaprezentowane w promocji zakupów i restauracji. Firmy z Pilsen odsłonią udekorowane witryny sklepowe w najbliższą sobotę, znaną jako Sobota Małego Biznesu.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, istock/Naypong
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

Wybierasz się w podróż na Święto Dziękczynienia? Tankuj w Sheetz. Sieć obniżyła ceny paliwa

Opublikowano

dnia

Autor:

Z okazji Święta Dziękczynienia 2022 Sheetz obniżył ceny paliwa na ograniczony czas. Zgodnie z oświadczeniem opublikowanym 20 listopada, sieć restauracyjna i ogólnospożywcza będzie oferować benzynę bezołowiową 88 za 1,99 dolara za galon od 21 do 28 listopada.

„Dzięki tej obniżce nasi klienci będą mogli tankować swoje pojazdy benzyną bezołowiową 88 po znacznie obniżonej cenie. Wykorzystując zniżki i punkty premiowe, niektórzy klienci mogą nawet kupować benzynę poniżej dolara za galon” ogłosił Nick Ruffner, kierownik ds. public relations w Sheetz.

Ta ograniczona promocja jest sposobem sieci na „rozpoczęcie sezonu świątecznego” i będzie dostępna tylko w wybranych sklepach, napisał Sheetz w swoim oświadczeniu.

Świąteczna cena sieci będzie dostępna tylko w 368 sklepach Sheetz oferujących benzynę bezołowiową 88.

„Bezołowiowa 88 to świetna opcja dla większości dzisiejszych kierowców na drogach, jest zatwierdzona przez EPA do stosowania we wszystkich pojazdach wyprodukowanych w 2001 roku lub nowszych. ” – dodał Ruffner.

„Sheetz jest firmą rodzinną i jest przez nią zarządzana i zawsze szukamy sposobów, aby pomóc społecznościom, którym służymy”- skomentował w ogłoszeniu Travis Sheetz, prezes i dyrektor generalny Sheetz.

Promocja będzie trwała do 28 listopada.

Będzie oferowana klientom, którzy dołączą do My Sheetz Rewardz i kupią benzynę bezołowiową 88 podczas świątecznej oferty specjalnej, co zaowocuje punktami wymienialnymi na zniżki na paliwo i wybrane artykuły spożywcze lub napoje.

„Cieszymy się, że możemy rozszerzyć tę ofertę dla naszych klientów, ponieważ wielu z nich wyrusza w drogę na Święto Dziękczynienia” — dodał Travis Sheetz.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, istock/ hapabapa
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu