Połącz się z nami

News Chicago

2,5 tys stron dowodów przeciwko strzelcowi z Highland Park. Robert Crimo III przed sądem

Opublikowano

dnia

We wtorek, w czasie rozprawy o statusie Roberta Crimo III, prokuratorzy przekazali obrońcom ogromną ilość dowodów dotyczących mężczyzny oskarżonego o zabicie siedmiu osób w strzelaninie 4 lipca w Highland Park. Zabójca pojawił się w sądzie pierwszy raz od sierpnia.

Robert Crimo III po raz pierwszy pojawił się w sądzie 3 sierpnia, o czym pisaliśmy dzień później.

Pierwsza rozprawa dotycząca masakry w Highland Park trwała około ośmiu minut, czyli około siedem minut dłużej niż zajęło uzbrojonemu w Smith & Wesson M&P15 strzelcowi zabicie siedmiu osób i zranienie 48 innych na trasie parady przy Central Avenue.

Oskarżony o 117 zarzutów stwierdził wtedy, że jest niewinny.

1 listopada zastępca prokuratora stanowego powiatu Lake Ben Dillon poinformował, że prokuratorzy przekazali obronie ponad 2500 stron pisemnych materiałów dowodowych w jego sprawie wraz z nagraniami audio i wideo.

REKLAMA REKLAMA

Adwokat Crimo, Anton Trizna, zastępca obrońcy publicznego w Lake County, stwierdził, że biorąc pod uwagę ilość materiałów, które muszą przeczytać i uporządkować, nie ma sensu wyznaczać kolejnej daty rozprawy w najbliższej przyszłości.

Sędzina Victoria Rossetti wyznaczyła na 31 stycznia następną konferencję dotyczącą zarządzania sprawami.

Po przesłuchaniu prokurator stanu Lake County Eric Rinehart przekazał, że policja wciąż zbiera i przegląda nagrania z monitoringu ze sklepów w centrum Highland Park, w pobliżu miejsca strzelaniny.

Pod koniec września Crimo skończył 22 lata, przebywając w areszcie w Lake County Jail, gdzie jest przetrzymywany.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy został wymieniony w kilkunastu procesach sądowych wniesionych w imieniu ofiar strzelaniny.

Pozwy były skierowane przeciwko Crimo i producentowi karabinu szturmowego, którego zabójca rzekomo używał do wystrzelenia ponad 80 pocisków z dachu sklepu, w tłum zgromadzony w centrum Highland Park na paradzie.

Sklep, w którym Crimo kupił karabin, również został pozwany, podobnie jak ojciec zabójcy.

Po strzelaninie Crimo początkowo uniknął aresztowania, przebierając się za kobietę i wtapiając się w wycofujący się tłum.

W ciągu kilku godzin policja zidentyfikowała go jako osobę zaangażowaną w strzelaninę, a później tego samego dnia został aresztowany po tym, jak funkcjonariusz policji z Północnego Chicago zauważył Crimo w jego samochodzie na amerykańskiej trasie nr 41.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube

News Chicago

Dzisiaj w Chicago otwarcie wystawy upamiętniającej zagładę polskich Żydów w Aktion Reinhardt

Opublikowano

dnia

Autor:

W ramach obchodów Dnia Pamięci o Zagładzie Żydów w 80. Rocznicę „Aktion Reinhardt”, 30 listopada o godzinie 7.00 p.m., zostanie otwarta wystawa pt. „Tak jakby nas nigdy nie było” w Polish National Alliance, przy 6100 N Cicero Ave. Chicago.

Poza specjalnie przygotowanymi wysokiej jakości zdjęciami dokumentującymi „Aktion Reinhardt”, będą tu także formy multimedialne, w tym film Michała Szymanowicza pt. „Tak jakby nas nigdy nie było”.

W prezentowanym o godzinie 7.30 PM filmie mówią świadkowie zagłady 1942 r., osoby mieszkające w Izraelu i Stanach Zjednoczonych.

Serdecznie Zapraszamy!

Więcej o projekcie upamiętniającym „Aktion Reinhardt” można znaleźć na stronie internetowej.

REKLAMA REKLAMA

Organizatorami obchodów Dnia Pamięci o Zagładzie Żydów w 80. Rocznicę „Aktion Reinhardt” są Muzeum Getta Warszawskiego, Żydowski Instytut Historyczny, Państwowe Muzeum na Majdanku, Towarzystwo Projektów Edukacyjnych oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Honorowym patronatem objął wydarzenie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 

Źródło: informacja własna
Foto: TPE, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Dziś ostatni dzwonek by przedłużyć wygasającą ważność prawa jazdy i dowodu osobistego w Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Po około dwóch latach przesuwania terminu, ostateczne przedłużenie czasu na odnowienie praw jazdy i dowodów osobistych kończy się 1 grudnia. Dzisiaj więc ostatnia szansa by to zrobić.

Sekretarz stanu Illinois Jesse White początkowo przedłużył okres odnowienia ze względu na pandemię COVID-19 w 2020 r. i zapowiedział liczne kolejne przedłużenia.

Przedłużenie ważności dotyczy praw jazdy, dowodów osobistych i zezwoleń szkoleniowych, ale nie obejmuje komercyjnych praw jazdy i zezwoleń szkoleniowych CDL.

White przedłużył datę wygaśnięcia ograniczonych praw jazdy do 1 grudnia, ale tylko w przypadku zezwoleń, które miały wygasnąć między 1 grudnia 2021 r. a 1 grudnia 2022 r.

REKLAMA REKLAMA

Biuro Sekretarza Stanu zachęca ludzi do dokończenia procesu odnowienia online, jeśli to możliwe, chociaż kierowcy mają także możliwość osobistego odwiedzenia urzędu.

W niektórych przypadkach osobista wizyta w Biurze Sekretarza Stanu jest wymagana. Dotyczy to nowych kierowców, nowych posiadaczy karty ID, osób starających się po raz pierwszy o dokument REAL ID, a także kierowców w wieku od 75 lat wzwyż.

Kierowcy z Illinois mogą umówić się na spotkanie w jednym z 30 punktów usług dla kierowców.

Biuro Sekretarza Stanu informuje, że niektóre większe urzędy mogą wymagać umawiania spotkań. Dodatkowe informacje i umawiania się na spotkanie na stronie ilsos.gov.

Rząd federalny przedłużył również do 3 maja 2023 r. termin dostosowania praw jazdy i dowodów tożsamości przez wszystkie stany, w tym Illinois, do nowych przepisów o REAL ID.

Po tej dacie, aby lecieć samolotem rejsu krajowego trzeba mieć przy sobie paszport amerykański, jeśli pasażer nie posiada dokumentu REAL ID.

Prawa jazdy i dowody osobiste w systemie REAL ID nie będą odnawiane drogą pocztową. Mieszkańcy Illinois muszą odwiedzić Biuro Sekretarza Stanu. 

Źródło: nbc
Foto: Illinois Secretary of State, istock/Prostock-Studio
Czytaj dalej

News Chicago

60-latka z Blue Island okradła ciężarówkę bankową na North Side. Uciekła z 200 tys. dolarów

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkanka Blue Island została aresztowana w poniedziałek po południu po rzekomej kradzieży torby z pieniędzmi z otwartej furgonetki stojącej przed Chase Bank na North Side w Chicago.

Około godziny 12:27PM policja poinformowała, że ​​60-letnia Sharon Carabine-Deirberger zabrała torbę zawierającą nieznaną kwotę gotówki z opancerzonej ciężarówki Brinks w bloku 5700 North Broadway.

Carabine-Deirberger następnie uciekła z okolicy, ale ostatecznie została zatrzymana przez policję w Chicago przy 1100 West Granville Avenue – czyli około mili na północ od miejsca popełnienia przestępstwa.

Policja poinformowała, że ​świadek kradzieży wezwał policję.

REKLAMA REKLAMA

Worek pieniędzy został odzyskany, a Carabine-Deirberger została oskarżona o kradzież przekraczającą 100 000 dolarów, podała policja.

Według doniesień, w torbie znajdowało się 200 000 dolarów w gotówce.

Rzecznik Chase Bank powiedział, że żaden z jego pracowników nie został ranny, ale budynek będzie zamknięty na resztę dnia jako środek ostrożności.

Carabine-Deirberger miała się stawić w sądzie we wtorek.

 

Źródło: fox32
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu