Połącz się z nami

News Chicago

Staruszkę na wózku inwalidzkim z Douglas zabiła własna córka. Poszło o pieniądze

Opublikowano

dnia

69-letnia kobieta została zatrzymana bez możliwości wyjścia za kaucją po tym, jak została oskarżona o morderstwo swojej 87-letniej matki. Do zbrodni doszło w apartamentowcu dla starszych osób w Douglas na South Side, według biura prokuratora stanu Cook County. Policja podała dalsze ustalenia w tej sprawie.

Shearly Gaines, 69 lat z Chicago, została oskarżona o jedno przestępstwo morderstwa pierwszego stopnia po tym, jak została aresztowana w środę, poinformowała chicagowska policja.

Według prokuratury stanowej nakazano jej przetrzymywanie bez kaucji w sądzie w piątek.

87-letnią Mae Brown znaleziono na wózku inwalidzkim w jej domu w apartamentach dla seniorów Lincoln Perry w sobotę po południu.

O morderstwie pisaliśmy 17 i 20 październikaPolicja podała nowe szczegóły tej zbrodni.

REKLAMA REKLAMA

Brown doznała wielu obrażeń w wyniku napaści, a jej śmierć została uznana za zabójstwo, według biura lekarza sądowego Cook County.

Okazało się, że ofiara była matką swojej oprawczyni Gaines. Mieszkała w swoim mieszkaniu z jedną sypialnią w domu seniora przez około osiem lat.

Policja w Chicago została wezwana do mieszkania Brown 12 października przez jej córkę, która chciała zgłosić kradzież, ponieważ Brown była płatnikiem renty inwalidzkiej Gaines, którą dostawała z Ubezpieczeń Społecznych.

U Shearly Gaines zdiagnozowano schizofrenię, gdy miała 20 lat.

Funkcjonariusze rozstrzygnęli spór na miejscu i wyszli, ale wkrótce zostali wezwani, gdy matka poprosiła córkę o opuszczenie mieszkania, a Gaines odmówiła. Przyjechała młodsza córka Brown, a Gaines została wyprowadzona przez policję.

Gaines była następnie widziana na nagraniu wideo, jak wchodziła do mieszkania matki 13 października w niebieskiej bluzie i niosąc niebieską torebkę, podały władze.

Nikt inny nie był wtedy widziany wchodzący lub wychodzący z jednostki, dopóki nadzór nie pokazał, że Gaines wyszła rankiem 15 października.

Ciało Brown znalazła młodsza córka, zaniepokojona brakiem kontaktu z matką, po południu 15 października, podało biuro prokuratora stanowego.

Matka miała widoczne obrażenia głowy a wokół znajdowała się krew. Brown została uznana za zmarłą na miejscu zdarzenia.

Gaines, która jest osobą bezdomną, została zidentyfikowana przez nadzór wideo i znaleziona w środę w tej samej niebieskiej bluzie i z tą samą niebieską torebką, podało biuro prokuratora stanowego.

Miała przy sobie plastikowe torby, z których jedna zawierała śrubokręt i sztylet, zgodny z obrażeniami Brown.

Gaines nie ma przeszłości kryminalnej. Następny termin rozprawy wyznaczono na 9 listopada.

 

 

Źródło: fox32, chicagotribune
Foto: Chicago Police Department, You Tube, istock/ Toa55

News Chicago

Dzisiaj w Chicago otwarcie wystawy upamiętniającej zagładę polskich Żydów w Aktion Reinhardt

Opublikowano

dnia

Autor:

W ramach obchodów Dnia Pamięci o Zagładzie Żydów w 80. Rocznicę „Aktion Reinhardt”, 30 listopada o godzinie 7.00 p.m., zostanie otwarta wystawa pt. „Tak jakby nas nigdy nie było” w Polish National Alliance, przy 6100 N Cicero Ave. Chicago.

Poza specjalnie przygotowanymi wysokiej jakości zdjęciami dokumentującymi „Aktion Reinhardt”, będą tu także formy multimedialne, w tym film Michała Szymanowicza pt. „Tak jakby nas nigdy nie było”.

W prezentowanym o godzinie 7.30 PM filmie mówią świadkowie zagłady 1942 r., osoby mieszkające w Izraelu i Stanach Zjednoczonych.

Serdecznie Zapraszamy!

Więcej o projekcie upamiętniającym „Aktion Reinhardt” można znaleźć na stronie internetowej.

REKLAMA REKLAMA

Organizatorami obchodów Dnia Pamięci o Zagładzie Żydów w 80. Rocznicę „Aktion Reinhardt” są Muzeum Getta Warszawskiego, Żydowski Instytut Historyczny, Państwowe Muzeum na Majdanku, Towarzystwo Projektów Edukacyjnych oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Honorowym patronatem objął wydarzenie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 

Źródło: informacja własna
Foto: TPE, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Dziś ostatni dzwonek by przedłużyć wygasającą ważność prawa jazdy i dowodu osobistego w Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Po około dwóch latach przesuwania terminu, ostateczne przedłużenie czasu na odnowienie praw jazdy i dowodów osobistych kończy się 1 grudnia. Dzisiaj więc ostatnia szansa by to zrobić.

Sekretarz stanu Illinois Jesse White początkowo przedłużył okres odnowienia ze względu na pandemię COVID-19 w 2020 r. i zapowiedział liczne kolejne przedłużenia.

Przedłużenie ważności dotyczy praw jazdy, dowodów osobistych i zezwoleń szkoleniowych, ale nie obejmuje komercyjnych praw jazdy i zezwoleń szkoleniowych CDL.

White przedłużył datę wygaśnięcia ograniczonych praw jazdy do 1 grudnia, ale tylko w przypadku zezwoleń, które miały wygasnąć między 1 grudnia 2021 r. a 1 grudnia 2022 r.

REKLAMA REKLAMA

Biuro Sekretarza Stanu zachęca ludzi do dokończenia procesu odnowienia online, jeśli to możliwe, chociaż kierowcy mają także możliwość osobistego odwiedzenia urzędu.

W niektórych przypadkach osobista wizyta w Biurze Sekretarza Stanu jest wymagana. Dotyczy to nowych kierowców, nowych posiadaczy karty ID, osób starających się po raz pierwszy o dokument REAL ID, a także kierowców w wieku od 75 lat wzwyż.

Kierowcy z Illinois mogą umówić się na spotkanie w jednym z 30 punktów usług dla kierowców.

Biuro Sekretarza Stanu informuje, że niektóre większe urzędy mogą wymagać umawiania spotkań. Dodatkowe informacje i umawiania się na spotkanie na stronie ilsos.gov.

Rząd federalny przedłużył również do 3 maja 2023 r. termin dostosowania praw jazdy i dowodów tożsamości przez wszystkie stany, w tym Illinois, do nowych przepisów o REAL ID.

Po tej dacie, aby lecieć samolotem rejsu krajowego trzeba mieć przy sobie paszport amerykański, jeśli pasażer nie posiada dokumentu REAL ID.

Prawa jazdy i dowody osobiste w systemie REAL ID nie będą odnawiane drogą pocztową. Mieszkańcy Illinois muszą odwiedzić Biuro Sekretarza Stanu. 

Źródło: nbc
Foto: Illinois Secretary of State, istock/Prostock-Studio
Czytaj dalej

News Chicago

60-latka z Blue Island okradła ciężarówkę bankową na North Side. Uciekła z 200 tys. dolarów

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkanka Blue Island została aresztowana w poniedziałek po południu po rzekomej kradzieży torby z pieniędzmi z otwartej furgonetki stojącej przed Chase Bank na North Side w Chicago.

Około godziny 12:27PM policja poinformowała, że ​​60-letnia Sharon Carabine-Deirberger zabrała torbę zawierającą nieznaną kwotę gotówki z opancerzonej ciężarówki Brinks w bloku 5700 North Broadway.

Carabine-Deirberger następnie uciekła z okolicy, ale ostatecznie została zatrzymana przez policję w Chicago przy 1100 West Granville Avenue – czyli około mili na północ od miejsca popełnienia przestępstwa.

Policja poinformowała, że ​świadek kradzieży wezwał policję.

REKLAMA REKLAMA

Worek pieniędzy został odzyskany, a Carabine-Deirberger została oskarżona o kradzież przekraczającą 100 000 dolarów, podała policja.

Według doniesień, w torbie znajdowało się 200 000 dolarów w gotówce.

Rzecznik Chase Bank powiedział, że żaden z jego pracowników nie został ranny, ale budynek będzie zamknięty na resztę dnia jako środek ostrożności.

Carabine-Deirberger miała się stawić w sądzie we wtorek.

 

Źródło: fox32
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu