Połącz się z nami

News Chicago

Chicago czy Pritzkerville? Ostatni pojedynek Pritzker vs Bailey. Kto wygra fotel gubernatora 8 listopada?

Opublikowano

dnia

W swojej ostatniej wyborczej debacie gubernator Demokratów J.B. Pritzker oskarżył republikańskiego kandydata Darrena Baileya o bycie „zagrożeniem dla demokracji” z powodu jego poparcia dla byłego prezydenta Donalda Trumpa. Bailey nie pozostał dłużny, nazywając Chicago „Pritzkerville” i obwiniając gubernatora za problemy z przestępczością, edukacją i utrzymaniem biznesu w mieście. Było ostro.

Godzinna debata, transmitowana w całym stanie, odbyła się na trzy tygodnie przed wyborami a obaj kandydaci wałkowali oklepane tematy, takie jak przestępczość i prawo do aborcji.

Pritzker wielokrotnie starał się powiązać Baileya z Trumpem, byłym prezydentem, który pomógł senatorowi stanu z Xenii zdobyć nominację GOP.

„Darren Bailey jest zagrożeniem dla demokracji” – powiedział Pritzker, powtarzając temat, który Demokraci w całym kraju starali się wykorzystać wśród kwestii wyborczych.

REKLAMA REKLAMA

Pritzker starał się również wykorzystać poparcie Baileya dla Trumpa do krytykowania konserwatywnego stanowiska republikanów w kwestiach społecznych.

„Darren Bailey jest ekstremistą Trumpa.”

„Sprzeciwia się aborcji. Uważa, że ​​zmuszenie 13-letniej ofiary gwałtu do porodu jest w porządku. Chce znieść stanową płacę minimalną i wyrzucić mieszkańców Chicago z Illinois” – powiedział Pritzker.

W odpowiedzi Bailey, ujawnił nową nazwę miasta.

„Nazwę je Pritzkerville, ponieważ każda ekstremalna polityka gubernatora Pritzkera niszczy miasto – niekontrolowana przestępczość, zdewastowana edukacja, fakt, że korporacje pakują się i odchodzą każdego dnia” – powiedział Bailey.

„Chicago to koszmar o nazwie Pritzkerville, a do Halloween jeszcze dwa tygodnie.”

Bailey określił wcześniej Chicago jako „Pritzkerville” w poście na Facebooku, porównując je do „Pottersville”, dystopijnej wersji Bedford Falls w filmie Franka Capry z 1946 r. „To wspaniałe życie”.

Twierdzi, że społeczeństwo jest „oszukiwane przez wybranych urzędników”, w tym Pritzkera, burmistrz Chicago Lori Lightfoot i prokurator stanową Cook County Kim Foxx.

Bailey stwierdził, że przestępczość w Chicago ma związek z nielegalną imigracją z granicy meksykańskie i należy skończyć ze statusem „miasta-sanktuarium”.

Pritzker obwiniał pandemię Covid-19 za wzrost przestępczości w Chicago i w całym kraju. Zapytany o 31 ofiar strzelanin w zeszły weekend, z ośmioma ofiarami śmiertelnymi, bronił wprowadzonych inwestycji w policję.

Rywale wymieniali wzajemny ostrzał w sprawie edukacji, niedoborów nauczycieli, problemów Departamentu Opieki nad Dziećmi i Rodziną oraz tego, co w nich jest zbyt lewicowe lub prawicowe, by zostać gubernatorem stanu Illinois.

J.B. Pritzker jest faworytem drugiej kadencji. Darren Bailey nie znajduje się w tej samej lidze pod względem gotówki na kampanię.

30 września, pod koniec kwartalnego okresu sprawozdawczego Pritzker miał 42,3 miliona dolarów na koncie po zebraniu 80,8 miliona dolarów w tym okresie i wydaniu 38,5 miliona dolarów.

Bailey zgłosił w banku 767 000 dolarów po zebraniu w tym okresie 2 milionów dolarów i wydaniu 1,6 miliona dolarów.

 

 

Źródło: chicagotribune, nbc
Foto: YouTube

 

 

 

 

 

News Chicago

Dzisiaj w Chicago otwarcie wystawy upamiętniającej zagładę polskich Żydów w Aktion Reinhardt

Opublikowano

dnia

Autor:

W ramach obchodów Dnia Pamięci o Zagładzie Żydów w 80. Rocznicę „Aktion Reinhardt”, 30 listopada o godzinie 7.00 p.m., zostanie otwarta wystawa pt. „Tak jakby nas nigdy nie było” w Polish National Alliance, przy 6100 N Cicero Ave. Chicago.

Poza specjalnie przygotowanymi wysokiej jakości zdjęciami dokumentującymi „Aktion Reinhardt”, będą tu także formy multimedialne, w tym film Michała Szymanowicza pt. „Tak jakby nas nigdy nie było”.

W prezentowanym o godzinie 7.30 PM filmie mówią świadkowie zagłady 1942 r., osoby mieszkające w Izraelu i Stanach Zjednoczonych.

Serdecznie Zapraszamy!

Więcej o projekcie upamiętniającym „Aktion Reinhardt” można znaleźć na stronie internetowej.

REKLAMA REKLAMA

Organizatorami obchodów Dnia Pamięci o Zagładzie Żydów w 80. Rocznicę „Aktion Reinhardt” są Muzeum Getta Warszawskiego, Żydowski Instytut Historyczny, Państwowe Muzeum na Majdanku, Towarzystwo Projektów Edukacyjnych oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Honorowym patronatem objął wydarzenie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 

Źródło: informacja własna
Foto: TPE, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Dziś ostatni dzwonek by przedłużyć wygasającą ważność prawa jazdy i dowodu osobistego w Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Po około dwóch latach przesuwania terminu, ostateczne przedłużenie czasu na odnowienie praw jazdy i dowodów osobistych kończy się 1 grudnia. Dzisiaj więc ostatnia szansa by to zrobić.

Sekretarz stanu Illinois Jesse White początkowo przedłużył okres odnowienia ze względu na pandemię COVID-19 w 2020 r. i zapowiedział liczne kolejne przedłużenia.

Przedłużenie ważności dotyczy praw jazdy, dowodów osobistych i zezwoleń szkoleniowych, ale nie obejmuje komercyjnych praw jazdy i zezwoleń szkoleniowych CDL.

White przedłużył datę wygaśnięcia ograniczonych praw jazdy do 1 grudnia, ale tylko w przypadku zezwoleń, które miały wygasnąć między 1 grudnia 2021 r. a 1 grudnia 2022 r.

REKLAMA REKLAMA

Biuro Sekretarza Stanu zachęca ludzi do dokończenia procesu odnowienia online, jeśli to możliwe, chociaż kierowcy mają także możliwość osobistego odwiedzenia urzędu.

W niektórych przypadkach osobista wizyta w Biurze Sekretarza Stanu jest wymagana. Dotyczy to nowych kierowców, nowych posiadaczy karty ID, osób starających się po raz pierwszy o dokument REAL ID, a także kierowców w wieku od 75 lat wzwyż.

Kierowcy z Illinois mogą umówić się na spotkanie w jednym z 30 punktów usług dla kierowców.

Biuro Sekretarza Stanu informuje, że niektóre większe urzędy mogą wymagać umawiania spotkań. Dodatkowe informacje i umawiania się na spotkanie na stronie ilsos.gov.

Rząd federalny przedłużył również do 3 maja 2023 r. termin dostosowania praw jazdy i dowodów tożsamości przez wszystkie stany, w tym Illinois, do nowych przepisów o REAL ID.

Po tej dacie, aby lecieć samolotem rejsu krajowego trzeba mieć przy sobie paszport amerykański, jeśli pasażer nie posiada dokumentu REAL ID.

Prawa jazdy i dowody osobiste w systemie REAL ID nie będą odnawiane drogą pocztową. Mieszkańcy Illinois muszą odwiedzić Biuro Sekretarza Stanu. 

Źródło: nbc
Foto: Illinois Secretary of State, istock/Prostock-Studio
Czytaj dalej

News Chicago

60-latka z Blue Island okradła ciężarówkę bankową na North Side. Uciekła z 200 tys. dolarów

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkanka Blue Island została aresztowana w poniedziałek po południu po rzekomej kradzieży torby z pieniędzmi z otwartej furgonetki stojącej przed Chase Bank na North Side w Chicago.

Około godziny 12:27PM policja poinformowała, że ​​60-letnia Sharon Carabine-Deirberger zabrała torbę zawierającą nieznaną kwotę gotówki z opancerzonej ciężarówki Brinks w bloku 5700 North Broadway.

Carabine-Deirberger następnie uciekła z okolicy, ale ostatecznie została zatrzymana przez policję w Chicago przy 1100 West Granville Avenue – czyli około mili na północ od miejsca popełnienia przestępstwa.

Policja poinformowała, że ​świadek kradzieży wezwał policję.

REKLAMA REKLAMA

Worek pieniędzy został odzyskany, a Carabine-Deirberger została oskarżona o kradzież przekraczającą 100 000 dolarów, podała policja.

Według doniesień, w torbie znajdowało się 200 000 dolarów w gotówce.

Rzecznik Chase Bank powiedział, że żaden z jego pracowników nie został ranny, ale budynek będzie zamknięty na resztę dnia jako środek ostrożności.

Carabine-Deirberger miała się stawić w sądzie we wtorek.

 

Źródło: fox32
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu