Połącz się z nami

NEWS Florida

Promyk słońca nad Fort Myers. Wygrana Mega Millions padła w zdewastowanym przez huragan Ian mieście

Opublikowano

dnia

Zwycięski kupon Mega Millions sprzedany w Fort Myers na Florydzie daje promyk nadziei mieszkańcowi obszaru, który wciąż walczy o odbudowę kilka tygodni po niszczycielskim huraganie Ian.

Dwa szczęśliwe losy Mega Millions pasowały do ​​wszystkich sześciu liczb z piątkowego losowania — 9, 22, 26, 41, 44 i Mega Ball 19 — i zgarnęły nagrodę w wysokości 494 milionów dolarów.

Jeden los został sprzedany w Kalifornii, a drugi w sklepie spożywczym 7-Eleven na Colonial Boulevard w Fort Myers, jak ogłosiła w poniedziałek loteria na Florydzie. Zwycięzcy podzielą jackpot na kwotę 247 milionów dolarów każda.

Według działu loterii to już trzeci raz, kiedy stan Floryda ma zwycięzcę jackpota Mega Millions.

REKLAMA REKLAMA

Na Florydzie zwycięzcy loterii mają 180 dni od daty losowania na odebranie nagrody, ale tylko 60 dni po dacie zwycięskiego losowania na odebranie zryczałtowanej kwoty w gotówce, która w tym przypadku wynosiłaby 123,95 mln USD.

W Kalifornii zwycięski los tego losowania został sprzedany w 7-Eleven na Kooser Road w San Jose, poinformowali urzędnicy loterii, a zwycięzca ma rok na zgłoszenie się.

Zwycięstwo na Florydzie nastąpiło kilka tygodni po tym, jak huragan kategorii 4 uderzył w stan 28 września. Według danych władz lokalnych i stanowych, ponad 130 osób poniosło śmierć. Był to najgroźniejszy huragan od 1935 roku.

Fort Myers jest jednym z najbardziej dotkniętych obszarów.

Jedna z mieszkanek powiedziała, że ​​ma nadzieję, że zwycięzca Mega Millions przekaże część pieniędzy lokalnej organizacji charytatywnej, aby pomóc ludziom, którzy wciąż mają problemy z postawieniem na nogi.

Urzędnicy zajmujący się loterią w stanie także mają nadzieję, że wygrana będzie miała „pozytywny wpływ” na zniszczony obszar.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube

 

NEWS Florida

Ron DeSantis nominowany do tytułu Człowiek Roku magazynu Time

Opublikowano

dnia

Autor:

Gubernator Florydy Ron DeSantis, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, kongresmenka Liz Cheney i chiński przywódca Xi Jinping znaleźli się wśród 10 kandydatów na krótkiej liście, która została ogłoszona w poniedziałek w programie „Today” stacji NBC.

Wśród finalistów tytułu Człowieka Roku 2022 magazynu Time znaleźli się również irańscy protestujący oraz ubiegłoroczny zwycięzca, Elon Musk.

Tytuł wyróżnia osobę, grupę lub ideę, które miały największy globalny wpływ, pozytywny lub negatywny, w ciągu ostatniego roku.

Na krótkiej liście znajdują się także Sąd Najwyższy USA, sekretarz skarbu Janet Yellen, zwolennicy bezpieczeństwa broni, oraz MacKenzie Scott, filantropka i była żona Jeffa Bezosa.

REKLAMA REKLAMA

Wybór Władymira  Zełenskiego na finalistę ma miejsce w trakcie walki jego kraju z Rosją, która najechała Ukrainę w lutym.

Xi Jinping, który wspierał Rosję, został drugim przywódcą Komunistycznej Partii Chin, który powrócił na trzecią kadencję w tym roku po tym, jak partia zniosła limit dwóch kadencji w 2018 roku.

Ron DeSantis jest uważany za wybitnego kandydata do ubiegania się o nominację Republikanów w wyścigu prezydenckim w USA w 2024 r., w którym zmierzyłby się z byłym głównodowodzącym Donaldem Trumpem.

Liz Cheney, republikanka z Wyoming i zagorzała przeciwniczka Trumpa, przegrała w tym roku prawybory stanowe na rzecz Harriet Hageman, którą popierał Trump. Niedawno oświadczyła, że zrobi „wszystko, co trzeba”, aby Trump nie został ponownie wybrany.

MacKenzie Scott, która jest właścicielką 4% udziałów w Amazon, przekazała w maju ponad 120 milionów dolarów Big Brothers Big Sisters of America i 85 milionów dolarów Girl Scouts of America w październiku.

W zeszłym miesiącu powiedziała, że przekazała w sumie ponad 1,9 miliarda dolarów organizacjom wspierającym społeczności zaniedbane.

Janet Yellen została pierwszą kobietą sekretarzem skarbu w Stanach Zjednoczonych w 2021 roku.

Protestujący w Iranie rozpoczęli demonstracje po śmierci 22-letniej Mahsy Amini, która została aresztowana przez policję moralności za rzekome złamanie restrykcyjnych zasad ubioru obowiązujących w tym kraju.

Włączenie zwolenników bezpieczeństwa broni na listę następuje w roku, w którym doszło do śmiertelnych masowych strzelanin w supermarkecie w Buffalo, paradzie z okazji Czwartego Lipca w pobliżu Chicago, klubie nocnym LGBTQ w Colorado Springs, Walmart w Chesapeake w Wirginii i szkole podstawowej w Uvalde w Teksasie.

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych trafił na listę niecałe sześć miesięcy po kontrowersyjnym uchyleniu sprawy Roe przeciwko Wade, która gwarantowała prawo do aborcji.

Elon Musk, któremu magazyn Time przyznał tytuł Człowieka Roku 2021, także jest na tegorocznej liście nominacji.

Forbes wymienia go jako najbogatszą osobę na świecie z majątkiem wartym 190,9 miliarda dolarów. Musk spotkał się w tym roku z wielokrotną krytyką po zakupie Twittera, od zwolnienia większości pracowników platformy mediów społecznościowych po przywrócenie zablokowanych kont.

„Kilka lat temu Musk był szeroko wyśmiewany jako szalony oszust na skraju bankructwa”, napisał Time w zeszłym roku o swoim wyborze Człowieka Roku 2021.

„Teraz ten nieśmiały obywatel RPA z zespołem Aspergera, który uniknął brutalnego dzieciństwa i przezwyciężył osobistą tragedię, poddaje rządy i przemysł sile swoich ambicji”.

Człowiek Roku 2022 zostanie ogłoszony w środowym odcinku programu „Today”.

 

Źródło: Tampabay
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

25 milionów stanowych dolarów wesprze odbudowę domów po huraganie Ian na Florydzie

Opublikowano

dnia

Autor:

Gubernator Florydy Ron DeSantis ogłosił w poniedziałek, że stan przeznaczy 25 milionów dolarów na pomoc w zakupie materiałów budowlanych dla właścicieli domów zniszczonych przez huragan Ian.

Niszczycielski huragan uderzył w południowo-zachodnią Florydę i inne obszary po tym, jak dotarł do jej wybrzeża 28 września, sprawiając, że warunki mieszkaniowe stały się problemem dla tysięcy wysiedlonych mieszkańców.

Rząd federalny rozprowadził do tej pory 3,1 miliarda dolarów pomocy w odpowiedzi na huragan Ian, poinformował w piątek oficer koordynujący Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego FEMA Thomas McCool.

Ale DeSantis wskazał na odrzucenie przez FEMA jednego wniosku stanowego w celu zapewnienia funduszy na materiały budowlane.

REKLAMA REKLAMA

28 października Floryda zwrócił się do FEMA o pozwolenie na przeprowadzenie:

„ograniczonej, specyficznej misji schronienia na miejscu, z wykorzystaniem zweryfikowanej pracy wolontariuszy, obejmującej zakup materiałów i sprzętu poza plandekami i plastikowymi foliami”.

FEMA odrzuciła wniosek w liście z 2 grudnia do Stanowego Dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego Kevina Guthriego.

Dlatego w poniedziałek gubernator Ron DeSantis zapowiedział przekazanie 25 milionów dolarów z funduszy stanowych na zakup materiałów, które zostaną przekazane organizacjom non-profit w celu odbudowy zniszczonych domów.

Według gubernatora fundusze mają na celu umożliwienie zakupu rzeczy takich jak blacha, drzwi czy płyty gipsowo-kartonowe.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, istock/o:felixmizioznikov
Czytaj dalej

NEWS Florida

Wycieczka samolotem do Venice skończyła się tragicznie. Nie żyje 3-osobowa rodzina z St. Pete

Opublikowano

dnia

Autor:

W małym samolocie, który wpadł w sobotę do Zatoki Meksykańskiej w pobliżu Venice leciała 3 – osobowa rodzina. Odnaleziono zwłoki matki i córki. Poszukiwania ojca – pilota wciąż nie przyniosły rezultatu.

Policja Venice poinformowała, że jako ofiary zidentyfikowano pilota, 42-letniego Christiana Kath, jego żonę, 43-letnią Misty Kath i ich córkę, 12-letnią Lily.

Obecnie wszyscy mieszkali w St. Petersburgu, ale wcześniej rodzina mieszkała w Australii.

Nurkowie wrócili na miejsce katastrofy we wtorek.

REKLAMA REKLAMA

„Żeglarze z Zatoki Sarasota na południe do Gasparilla proszeni są o zwrócenie uwagi na możliwość unoszenia się ciała lub małych szczątków samolotu w tym rejonie” – poinformowała policja Venice.

„Żeglarze, którzy coś zauważą, powinni natychmiast skontaktować się ze Strażą Przybrzeżną za pomocą radia morskiego na kanale 16”.

Wrak małego samolotu został wydobyty z wody i wysłany w bezpieczne miejsce w Jacksonville. Wypadek miał miejsce w weekend, a ciała Misty i Lily zostały odzyskane. Ekipy wciąż szukają zwłok Christiana.

W poniedziałek szef policji Venice, Charlie Thorpe. poinformował, że rodzina poleciała z St. Pete do Venice na obiad i miała wrócić samolotem.

Poszukiwania rozpoczęły się w niedzielę rano po tym, jak Federalna Administracja Lotnictwa FAA skontaktowała się z policją, informując, że wynajęty jednosilnikowy samolot wystartował z lotniska miejskiego w Venice około 7:30PM w sobotę – ale nie wrócił na lotnisko startowe w Petersburgu.

Mniej więcej w tym samym czasie żeglujący ludzie odkryli ciało 43-letniej kobiety unoszące się w Zatoce Meksykańskiej, około 4 mil na zachód od Venice Beach.

Przyczyna katastrofy jest nadal badana i prawdopodobnie minie kilka dni, zanim urzędnicy będą mogli udzielić odpowiedzi.

Dochodzenia dotyczące ofiar śmiertelnych i inne poważne dochodzenia trwają obecnie od 12 do 24 miesięcy.

W poszukiwania zaangażowanych było kilka agencji, w tym policja Venice, biuro szeryfa powiatu Sarasota, amerykańska straż przybrzeżna, FAA i Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu NTSB.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu