Połącz się z nami

News Chicago

Zaniedbana okolica Auburn Gresham zyska społeczne centrum zdrowia i edukacji

Opublikowano

dnia

Pusty od 25 lat dawny sklep meblowy w Auburn Gresham zostanie otwarty jako społeczne centrum zdrowia i edukacji. Deweloperzy mają nadzieję, że poza siedzibą dla firm skupiających się na zdrowiu, czteropiętrowy budynek stanie się również przestrzenią, w której każdy może spędzić czas, korzystając z bezpłatnego Wi-Fi i spotykając się z przyjaciółmi.

Czteropiętrowy budynek o powierzchni 60 000 stóp kwadratowych przy 839 W. 79th St., zbudowany w 1925 roku, 25 lat stał niewykorzystany.

Przecięcie wstęgi dla Gresham Healthy Lifestyle Hub odbędzie się w piątek, z uroczystą ceremonią otwarcia, otwartą dla publiczności, zaplanowaną na 11 listopada.

Projekt nabrał ogromnego rozmachu, gdy korporacja deweloperska otrzymała 10 milionów dolarów w ramach inauguracyjnej nagrody otrzymanej od Fundacji Pritzkera Trauberta w 2020 roku.

REKLAMA REKLAMA

Zwycięska inicjatywa koncernu deweloperskiego obejmowała nie tylko remont budynku, ale także plany budowy miejskiej farmy energii odnawialnej.

Centrum o wartości 12,4 miliona dolarów otrzymało również pewne wsparcie finansowe od miejskiej inicjatywy Invest South/West.

W budynku będzie działała placówka medyczna prowadzona przez University of Illinois Health, zapewniającą podstawową i natychmiastową opiekę, a także opiekę dentystyczną i leczenie zdrowia psychicznego.

Ale to nie będzie tylko opieka zdrowotna.

Centrum sprowadzi tu oddział Bank of America, wraz z Chicago Bears Teaching Kitchen, biuro dla grupy mentorskiej Big Brothers Big Sisters, aptekę i trzecią chicagowską lokalizację Mikkey’s Retro Grill.

The Hub przyniesie w okolicy ponad 150 miejsc pracy, a wszyscy najemcy są zaangażowani w zatrudnianie osób kolorowych, co jest częścią celu projektu.

Heartland Alliance będzie również posiadać oddział w Centrum. Organizacja ma na celu pomoc ludziom w wychodzeniu z ubóstwa poprzez pracę, mieszkanie i usługi rodzinne.

Centrum sąsiedztwa Uniwersytetu Illinois w Chicago również będzie miało siedzibę w budynku i przeprowadzi szereg programów pomocowych dla społeczności.

Utworzy również biuro prawne pro-bono, aby pomagać mieszkańcom w rozwiązywaniu problemów prawnych, a także edukować ich w zakresie ich praw.

Dodatkowym darem od Chicago Bears jest kuchnia wraz ze świetlicą, w której można organizować szkolenia żywieniowe i lekcje gotowania.

Pierwsze piętro budynku będzie miało również wspólną przestrzeń, w której każdy będzie mógł spędzać wolny czas i cieszyć się klimatyzacją lub ogrzewaniem.

 

 

Źródło: suntimes
Foto: You Tube

News Chicago

Dzisiaj w Chicago otwarcie wystawy upamiętniającej zagładę polskich Żydów w Aktion Reinhardt

Opublikowano

dnia

Autor:

W ramach obchodów Dnia Pamięci o Zagładzie Żydów w 80. Rocznicę „Aktion Reinhardt”, 30 listopada o godzinie 7.00 p.m., zostanie otwarta wystawa pt. „Tak jakby nas nigdy nie było” w Polish National Alliance, przy 6100 N Cicero Ave. Chicago.

Poza specjalnie przygotowanymi wysokiej jakości zdjęciami dokumentującymi „Aktion Reinhardt”, będą tu także formy multimedialne, w tym film Michała Szymanowicza pt. „Tak jakby nas nigdy nie było”.

W prezentowanym o godzinie 7.30 PM filmie mówią świadkowie zagłady 1942 r., osoby mieszkające w Izraelu i Stanach Zjednoczonych.

Serdecznie Zapraszamy!

Więcej o projekcie upamiętniającym „Aktion Reinhardt” można znaleźć na stronie internetowej.

REKLAMA REKLAMA

Organizatorami obchodów Dnia Pamięci o Zagładzie Żydów w 80. Rocznicę „Aktion Reinhardt” są Muzeum Getta Warszawskiego, Żydowski Instytut Historyczny, Państwowe Muzeum na Majdanku, Towarzystwo Projektów Edukacyjnych oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Honorowym patronatem objął wydarzenie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 

Źródło: informacja własna
Foto: TPE, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Dziś ostatni dzwonek by przedłużyć wygasającą ważność prawa jazdy i dowodu osobistego w Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Po około dwóch latach przesuwania terminu, ostateczne przedłużenie czasu na odnowienie praw jazdy i dowodów osobistych kończy się 1 grudnia. Dzisiaj więc ostatnia szansa by to zrobić.

Sekretarz stanu Illinois Jesse White początkowo przedłużył okres odnowienia ze względu na pandemię COVID-19 w 2020 r. i zapowiedział liczne kolejne przedłużenia.

Przedłużenie ważności dotyczy praw jazdy, dowodów osobistych i zezwoleń szkoleniowych, ale nie obejmuje komercyjnych praw jazdy i zezwoleń szkoleniowych CDL.

White przedłużył datę wygaśnięcia ograniczonych praw jazdy do 1 grudnia, ale tylko w przypadku zezwoleń, które miały wygasnąć między 1 grudnia 2021 r. a 1 grudnia 2022 r.

REKLAMA REKLAMA

Biuro Sekretarza Stanu zachęca ludzi do dokończenia procesu odnowienia online, jeśli to możliwe, chociaż kierowcy mają także możliwość osobistego odwiedzenia urzędu.

W niektórych przypadkach osobista wizyta w Biurze Sekretarza Stanu jest wymagana. Dotyczy to nowych kierowców, nowych posiadaczy karty ID, osób starających się po raz pierwszy o dokument REAL ID, a także kierowców w wieku od 75 lat wzwyż.

Kierowcy z Illinois mogą umówić się na spotkanie w jednym z 30 punktów usług dla kierowców.

Biuro Sekretarza Stanu informuje, że niektóre większe urzędy mogą wymagać umawiania spotkań. Dodatkowe informacje i umawiania się na spotkanie na stronie ilsos.gov.

Rząd federalny przedłużył również do 3 maja 2023 r. termin dostosowania praw jazdy i dowodów tożsamości przez wszystkie stany, w tym Illinois, do nowych przepisów o REAL ID.

Po tej dacie, aby lecieć samolotem rejsu krajowego trzeba mieć przy sobie paszport amerykański, jeśli pasażer nie posiada dokumentu REAL ID.

Prawa jazdy i dowody osobiste w systemie REAL ID nie będą odnawiane drogą pocztową. Mieszkańcy Illinois muszą odwiedzić Biuro Sekretarza Stanu. 

Źródło: nbc
Foto: Illinois Secretary of State, istock/Prostock-Studio
Czytaj dalej

News Chicago

60-latka z Blue Island okradła ciężarówkę bankową na North Side. Uciekła z 200 tys. dolarów

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkanka Blue Island została aresztowana w poniedziałek po południu po rzekomej kradzieży torby z pieniędzmi z otwartej furgonetki stojącej przed Chase Bank na North Side w Chicago.

Około godziny 12:27PM policja poinformowała, że ​​60-letnia Sharon Carabine-Deirberger zabrała torbę zawierającą nieznaną kwotę gotówki z opancerzonej ciężarówki Brinks w bloku 5700 North Broadway.

Carabine-Deirberger następnie uciekła z okolicy, ale ostatecznie została zatrzymana przez policję w Chicago przy 1100 West Granville Avenue – czyli około mili na północ od miejsca popełnienia przestępstwa.

Policja poinformowała, że ​świadek kradzieży wezwał policję.

REKLAMA REKLAMA

Worek pieniędzy został odzyskany, a Carabine-Deirberger została oskarżona o kradzież przekraczającą 100 000 dolarów, podała policja.

Według doniesień, w torbie znajdowało się 200 000 dolarów w gotówce.

Rzecznik Chase Bank powiedział, że żaden z jego pracowników nie został ranny, ale budynek będzie zamknięty na resztę dnia jako środek ostrożności.

Carabine-Deirberger miała się stawić w sądzie we wtorek.

 

Źródło: fox32
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu