Połącz się z nami

Kościół

Historia życia Matki Teresy od dziś w kinach! Film opowiada o pracy świętej i Misjonarzy Miłosierdzia

Opublikowano

dnia

Film prezentujący życie św. Teresy z Kalkuty, zwanej potocznie Matką Teresą, będzie miał premierę w kinach przez dwa dni od 3 do 4 października. „Matka Teresa: Nie ma większej miłości” będzie emitowany w ponad 960 miejscach w Stanach Zjednoczonych. O filmie, którego warto obejrzeć, mówi Jezuita, Ojciec Paweł Kosiński.

Film dokumentalny został wyprodukowany przez Rycerzy Kolumba, największą na świecie katolicką organizację braterską.

Obraz pokazuje życie świętej XX wieku i wpływ, jaki zarówno ona, jak i jej Misjonarze Miłosierdzia wywarli na ludzi, którym służyli na całym świecie. Misjonarze Miłosierdzia to wspólnota religijna oddana służbie najbiedniejszym w społeczeństwie.

Misjonarze Miłosierdzia nie szukają rozgłosu” – mówi David Naglieri, reżyser filmu. „Tak więc, aby mieć możliwość podkreślenia niesamowitej pracy, którą wykonują i sposobu, w jaki żyją Ewangelią, myślę, że ta historia może pozytywnie wpłynąć na życie ludzi i zbliżyć ich do wiary”.

Film „Matka Teresa: Nie ma większej miłości”, nakręcony na pięciu kontynentach, przedstawia pracę apostolatów prowadzonych przez Misjonarzy Miłosierdzia. Np. w Kenii, gdzie opiekują się dziećmi z deformacjami i poważnymi upośledzeniami rozwojowymi.

W filmie znajduje się komentarz wielu głosów katolickich, w tym:

Najwyższego Rycerza Patricka Kelly’ego z Rycerzy Kolumba; biskupa Roberta Barrona z Winona-Rochester; Jima Wahlberga, filmowca, który przypisuje Matce Teresie kluczową rolę w swoim nawróceniu; Jima Towey’a, przyjaciela Matki Teresy; o. Briana Kolodiejchuka, postulatora procesu kanonizacyjnego Matki Teresy; i ks. Donalda Haggerty’ego z Archidiecezji Nowojorskiej.

Bilety na dokument można kupić online w Fathom Events, który jest dystrybutorem.

Film powstał 25 lat po śmierci Matki Teresy z Kalkuty, dlatego, wg jego twórców jest pierwszym filmem, który miał szansę całkowicie zanurzyć się w jej życiu,  dziedzictwie, a także objawieniach które pojawiły się później.

Niektóre z tych informacji obejmują wgląd w życie duchowe świętej a także w jej przyjaźń ze św. Janem Pawłem II.

Św. Teresa z Kalkuty urodziła się 26 sierpnia 1910 r. w Skopje, na terenie dzisiejszej Macedonii Północnej. Wstąpiła do Sióstr Loretańskich w wieku 17 lat i założyła zgromadzenie Misjonarzy Miłosierdzia w 1950 roku w Kalkucie w Indiach.

Dziś siedziba gminy nadal znajduje się w Kalkucie, a domy znajdują się na całym świecie.

Święta została uhonorowana Pokojową Nagrodą Nobla w 1979 roku za służbę ubogim.

Zmarła 5 września 1997 r. i została kanonizowana przez papieża Franciszka 4 września 2016 r.

„Jedną z moich nadziei związanych z tym filmem jest to, że może ponownie rozpalić oddanie Matce Teresie i, co ważniejsze”, powiedziała Naglieri, „zainspiruje ludzi do powrotu do wiary”.

Film „Matka Teresa: Nie ma większej miłości” będzie grany do 3 listopada.

 

 

Źródło: cna
Foto: You Tube, cna

NEWS Florida

Jutro Florida Man Games: najbardziej szalona potyczka sportowa na Ziemi

Opublikowano

dnia

Autor:

Sobotnie „Florida Man Games” to zawody nawiązujące do wizerunku kochającego piwo, posiadającego aligatory i noszącego fryzurę typu mulet zjawiska mediów społecznościowych znanego jako „Człowiek z Florydy”. Pośród konkurencji będą m.in. walka na brzuchy i ucieczka przed policją.

„Florida Man Games” zadebiutują już jutro, w sobotę, 24 lutego w St. Augustine na Florydzie. Gry będą naśmiewać się z reputacji mieszkańców Słonecznego Stanu związanej z publikowaniem dziwnych wiadomości na temat broni, narkotyków, alkoholu i gadów – lub kombinacji tych czterech.

Wśród konkurencji będzie m. in. tor przeszkód w unikaniu aresztowania, podczas którego uczestnicy przeskakują płoty i podwórza, ścigani przez prawdziwych funkcjonariuszy policji; Cash Grab kategorii 5, w którym uczestnicy próbują zgarnąć jak najwięcej pieniędzy w dmuchanej budce i oczywiście zapasy piwnych brzuchów, czyli Florida Sumo.

Nie zabraknie konkursu jazdy na mechanicznym aligatorze, wyborów najlepszej fryzury typu mulet oraz wyboru najpiękniejszej dziewczyny z Florydy.

Koncepcja „Florida Man” wkradła się do świadomości ludzi dziesięć lat temu dzięki kontu @_FloridaMan na ówczesnym Twitterze.

Na koncie opatrzonym hasłem „Prawdziwe historie najgorszego superbohatera świata” pojawiały się takie nagłówki, jak: „Mężczyzna z Florydy podpalił garaż, który skonfiskował jego samochód, niszcząc własny pojazd” czy „Mężczyzna z Florydy próbował zapłacić w McDonald’s trawką.”

Bilety na wydarzenie kosztują od 45 o 145 dolarów i można je kupić tutaj.

Za organizacją „Florida Man Games” stoi mieszkaniec St. Augustine: Pete Melfi, właściciel The 904 Now, mediów zajmujących się powiatem St. Johns.

„To będzie szalony dzień pełen zabaw w błocie i torów przeszkód w stylu Florydy. To naprawdę będzie okazja, aby przez jeden dzień przeżyć życie Florida Man” – zapowiedział Melfi.

Źródło: fox13
Foto: „Florida Man Games”, YouTube
Czytaj dalej

News USA

Bobi zdetronizowany. Nie potwierdzono wieku psa uznanego za najstarszego na świecie

Opublikowano

dnia

Autor:

Pies Bobi, który zakończył życie w zeszłym roku w wieku 31 lat, został pozbawiony tytułu najstarszego psa na świecie po kontroli przeprowadzonej przez Księgę Rekordów Guinnessa (GWR), jak ogłosiła w czwartek organizacja. Nie udowodniono jego sędziwego wieku.

Bobi, pies rasy Rafeiro do Alentejo, stał się sławny jako najstarszy pies na świecie, dopóki w styczniu tymczasowo nie utracił tytułu w oczekiwaniu na wynik śledztwa urzędników Księgi Rekordów Guinnessa GWR. O jego śmierci pisaliśmy w październiku.

Organizacja stwierdziła, że nie ma dowodów, których potrzebuje na poparcie, że Bobi jest rekordzistą.

Mark McKinley, dyrektor ds. rejestrów w GWR, stwierdził, że wszczęto przegląd kartoteki Bobiego w związku z obawami zgłaszanymi przez weterynarzy i innych ekspertów, zarówno prywatnymi, jak i publicznymi komentarzami, a także w związku z wynikami dochodzeń przeprowadzonych przez niektóre media.

Zasadnicze znaczenie miały dane z mikrochipa z portugalskiej bazy danych SIAC, oraz dodatkowe oświadczenie weterynaryjne. Nie przyniosły one rozstrzygających dowodów, które mogłyby ostatecznie potwierdzić datę urodzenia Bobiego.

Obecnie nie jest jasne, kto dzierży tytuł najstarszego psa w historii. Urzędnicy GWR zachęcają właścicieli do zgłaszania swoich czworonogów.

Właściciel Bobiego, Leonel Costa, twierdził, że pies dożył 31 lat i 165 dni. Mówił, że miał 8 lat, gdy w 1992 roku urodził się jego pies. Całe życie spędził w Conqueiros, małej portugalskiej wiosce położonej około 93 mil na północ od stolicy Portugalii, Lizbony.

Według American Kennel Club średnia długość życia psów rasy Rafeiro do Alentejos wynosi około 12–14 lat.

Tytuł najstarszego psa należał wcześniej do australijskiego psa pasterskiego Bluey’a, który urodził się w 1910 i dożył 29 lat i 5 miesięcy.

 

Źródło: cnn
Foto: guinnessworldrecords
Czytaj dalej

News Chicago

Zobacz miasto z perspektywy, jakiej nigdy wcześniej nie widziałeś. FlyOver rusza 1 marca

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak już zapowiadaliśmy, tym roku na Navy Pier zawita nowa, ekscytująca przejażdżka, oferująca zupełnie nową przygodę. Wzniesie ona pasażerów ponad niesamowitą panoramą miasta dzięki ogromnemu sferycznemu ekranowi o szerokości 65 stóp, który otacza jeźdźców i ruchome siedzenia.

FlyOver to wciągająca atrakcja łącząca wiodące technologie dronów wraz z imponującymi ujęciami lotniczymi i narracją pierwszoosobową.

Ekscytujący obiekt o powierzchni 48 000 stóp kwadratowych wypuścił swój pierwszy zwiastun na początku miesiąca i ostatecznie zadebiutuje na molo Navy Pier w Chicago w przyszłym tygodniu, w piątek, 1 marca.

„Dzięki tej wciągającej opowieści chcieliśmy uchwycić bogatą różnorodność mieszkańców Chicago i tętniące życiem dzielnice, które splatają tkankę tak wyjątkowego miasta” – powiedziała Lisa Adams, dyrektor operacyjna i producentka wykonawcza Flyover Attractions.

Zgodnie z zapowiedzią kultowe miejsca w Chicago, które zostaną zaprezentowane na platformie FlyOver, to Navy Pier, North Ave Beach, Lake Shore Drive, Chicago Theatre i Joffrey Ballet.

„Od wspinania się na drapacze chmur o wysokości ponad 13000 stóp, przez nurkowanie w dół budynków, prześlizgiwanie się po chodnikach, nurkowanie w kultowych obiektach, takich jak Chicago Theatre, po unoszenie się wśród fajerwerków i nie tylko – to doświadczenie będzie pierwszym tego rodzaju w Chicago” – napisano w komunikacie FlyOver.

Obsługujące jednocześnie 60 gości, fotele ruchome zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać swoim pasażerom poczucie ruchu. Jednocześnie goście doświadczą wiatru, mgły i zapachów.

Bilety są już w sprzedaży i można je znaleźć na stronie www.flyoverchicagonavypier.com.

 

Źródło: secretchicago
Foto: YouTube, Flyover
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu