News USA
Chciała zmienić płeć. Teraz działa przeciwko temu procederowi u dzieci. 18-latka twierdzi, że nie odpuści

Ma tylko 18 lat ale stała się jednym z najpotężniejszych głosów przeciwko operacjom zmiany płci u dzieci w chwili, gdy większości polityków i mediów brakuje odwagi, by się wypowiedzieć. Chloe Cole jest samozwańczym „byłym dzieckiem trans”, które przeszło przez lata przyjmowania blokerów dojrzewania i nieodwracalnej podwójnej mastektomii w wieku 15 lat. O ważnym świadectwie młodej kobiety mówi Jezuita, Ojciec Paweł Kosiński.
Chloe Cole podróżuje teraz po całym kraju, aby podzielić się swoją historią i podnieść alarm w związku z procedurami zmiany płci u dzieci, rosnącym trendem, który nazywa „przemocą wobec dzieci” i „eksperymentami medycznymi”.
Cole, która dorastała w północnej Kalifornii, miała zaledwie 11 lat, kiedy po raz pierwszy zetknęła się z ideologią gender za pośrednictwem platform internetowych.
„Dorastając, brakowało mi kobiecych wzorców do naśladowania” – mówi Cole, wspominając problemy z wizerunkiem ciała, wczesną ekspozycję na treści LGBTQ i niemonitorowany dostęp do Internetu jako czynniki, które napędzały jej walkę z dysforią płciową.
U Cole zdiagnozowano również autyzm i ADHD w wieku 7 lat, które, jak mówi, są „częstymi chorobami współistniejącymi z dysforią płciową”.
Związek między autyzmem a dysforią płci został naukowo zbadany i omówiony przez niezależną dziennikarkę Abigail Shrier, co sugeruje, że dzieci z tego spektrum są szczególnie podatne na przyciąganie transpłciowości.
Nie minęło dużo czasu, zanim lekarze szybko przekształcili Cole z dziewczynki w chłopca.
Dostała blokery dojrzewania i testosteron w wieku zaledwie 13 lat, co spowodowało falę negatywnych skutków ubocznych, w tym nieznośne uderzenia gorąca i to, co opisuje jako niekończące się uczucie swędzenia.
Cole nadal odczuwa ból stawów spowodowany osłabioną gęstością kości – znanym efektem ubocznym blokerów dojrzewania – a także pewnymi alergiami i trwającymi objawami infekcji dróg moczowych.
Ale wszystko to blednie w porównaniu z podwójną mastektomią, którą Cole przeszła w wieku 15 lat, trwale usuwając obie piersi.
Chirurdzy usunęli również chirurgicznie jej sutki i przeszczepili je z powrotem w „bardziej męską pozycję” – powodując poważne skutki uboczne, z którymi będzie sobie radzić do końca życia.
„Przecięli zakończenia nerwowe. Odczucia już nigdy nie będą takie same i pojawiają się trwałe zmiany w pigmentacji” – wyjaśnia.
Lekarze twierdzili, że jej przeszczepy zostaną w większości wyleczone do półtora roku po operacji, ale nadal ma komplikacje, ponad dwa lata później. Z ran wciąż sączy się płyn a młoda kobieta codziennie nosi bandaże.
Ale Cole najbardziej żałuje tego, że „piękno macierzyństwa” zostało jej odebrane w wieku, w którym nie była w stanie w pełni pojąć straty.
„W wieku 15 lat tak naprawdę nie myślałem. Byłem dzieckiem, po prostu próbowałem się dopasować — nie myśląc o możliwości zostania rodzicem”.
Cole przeszła przez długi okres żalu, kiedy zaczęła żałować mastektomii. Uświadomiła sobie swoją stratę po tym, jak wzięła udział w zajęciach z psychologii badających przywiązanie między matką a niemowlęciem.
„Nigdy nie będę miała doświadczenia, a nawet możliwości karmienia piersią moich dzieci i nawiązywania z nimi więzi w ten sposób” – mówi kobieta.
18-latka nie zamierza wycofywać się z propagowania sprzeciwu wobec zmian płci u dzieci i ma nadzieję, że jej historia otworzy oczy rodzicom dzieci zmagających się z dysforią płciową, a także prawodawcom, którzy milczą.
„Spędzaj czas ze swoimi dziećmi, trzymaj je z dala od technologii tak długo, jak to możliwe. Daj im znać, że są kochane i pozostań z nimi w kontakcie. Jeśli są w Internecie, monitoruj co tak robią” – zachęca rodziców.
„Dorośli muszą zająć stanowisko” – podkreśla młoda kobieta.
Jak dotąd Cole odbyła podróż do pięciu stanów w całych Stanach Zjednoczonych – w tym do rodzinnego stanu Kalifornia, Luizjany, Florydy, Ohio i Waszyngtonu – aby dać świadectwo prawodawcom o swoim doświadczeniu i zachęcić ich do zajęcia stanowiska.
We wrześniu zeznawała przeciwko proponowanej przez kalifornijskiego demokratę Scotta Weinera ustawie, która uczyniłaby stan „sanktuarium” dla dzieci, które mogą uzyskać nieodwracalne operacje płciowe bez zgody rodziców.
Zeznawała także przed Kapitolem w Waszyngtonie, na rzecz projektu ustawy zaproponowanej przez amerykańską kongresmenkę Marjorie Taylor Greene z Georgii, która kryminalizuje procedury dotyczące zmiany u nieletnich.
Ustawa Greene’s Protect Children’s Innocence Act, HR 8731, uczyniła przestępstwem klasy C przeprowadzanie procedur zmiany płci – w tym mastektomii, falloplastyki i pochwy – u nieletnich. Ustawę popiera ponad 40 innych republikańskich prawodawców.
„Żadne dziecko nie zasługuje na cierpienie pod nożem chirurga afirmującego płeć” – powiedziała Cole na konferencji prasowej 21 września, podczas której przedstawiono projekt ustawy.
„Dzieci Ameryki — wszystkie dzieci — zasługują na coś lepszego”.
Źródło: cna
Foto: You Tube, Edie Heipel cna
Kościół
Dziś mija 20 lat od śmierci naszego papieża. Jan Paweł II nadal żyje w sercach wiernych

Dzisiaj mija 20 lat od śmierci Jana Pawła II, która miała miejsce 2 kwietnia 2005 roku. Pomimo upływu czasu, jego duchowe dziedzictwo pozostaje żywe, a wierni wciąż czują jego obecność. Dla wielu osób polski papież nie jest tylko postacią historyczną, lecz żywą inspiracją i przewodnikiem duchowym. Jezuita, Ojciec Józef Polak, przytacza cudowne wydarzenie z jego życia.
„Nie idą do zmarłego papieża, idą do żyjącego papieża”
Kardynał Stanisław Dziwisz, osobisty sekretarz Jana Pawła II przez niemal cztery dekady, podkreśla, że pielgrzymi odwiedzający grób świętego w Bazylice Świętego Piotra traktują to jako spotkanie z kimś, kto wciąż jest obecny w ich życiu.
„On żyje w sercach, żyje we wspomnieniach” – powiedział kardynał w rozmowie z EWTN News.
Podobne odczucia wyraził arcybiskup Miami Thomas Wenski, podkreślając, że Jan Paweł II miał nieoceniony wpływ na Polskę i świat. Jego słowa wypowiedziane podczas pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 roku wstrząsnęły fundamentami systemu komunistycznego i zainspirowały miliony ludzi do walki o wolność.
Papież, który zmieniał świat
Kard. Dziwisz przypomina, że Jan Paweł II był nie tylko duchowym przywódcą, ale także promotorem praw człowieka.
„W Rzymie i w Kościele panowało przekonanie, że przyszłość należy do marksizmu. A papież powiedział, że przyszłość należy do wolności człowieka, do godności osoby ludzkiej, a nie do zniewolenia” – wspomina kardynał.
Wpływ polskiego papieża nie ograniczał się jedynie do polityki. Jego świętość i duchowość dotykały serc ludzi na całym świecie. Nawet w ostatnich chwilach życia pozostał wierny swojemu powołaniu. W dniu śmierci poprosił o czytanie Pisma Świętego, wsłuchując się w słowa Ewangelii św. Jana.
„On był z nami, teraz my chcemy być z nim”
Kiedy papież odchodził, plac Świętego Piotra był wypełniony tysiącami ludzi, w tym młodzieżą, która nie chciała opuścić swojego duchowego przewodnika. Kard. Dziwisz wspomina, że okno papieskiego apartamentu zostało uchylone, aby umierający Jan Paweł II mógł słyszeć modlitwy i pieśni wiernych.
„Chcieli być przy nim do końca” – podkreśla kardynał.
Umberto Civitarese, wieloletni pracownik Radia Watykańskiego, wspomina, że nawet w najtrudniejszych chwilach choroby papież nie tracił kontaktu ze swoimi wiernymi. Gdy nie mógł już mówić, pojawił się w oknie podczas modlitwy Anioł Pański, a samo jego milczące błogosławieństwo było wystarczające, by poruszyć serca tysięcy ludzi.
Życie wypełnione modlitwą
Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów pontyfikatu Jana Pawła II była jego głęboka duchowość i życie wypełnione modlitwą. „Pierwszą rzeczą, którą robił po długim dniu podróży, było udanie się do kaplicy na modlitwę” – wspomina Civitarese.
Podkreśla, że to właśnie ta nieustanna bliskość z Bogiem czyniła Jana Pawła II wyjątkowym papieżem i żywym przykładem świętości.
Dziś, dwie dekady po jego odejściu, świat nadal odczuwa wpływ Jana Pawła II. Jego nauki, jego odwaga oraz jego głęboka wiara pozostają drogowskazem dla milionów wiernych na całym świecie. Jego słowa, czyny i modlitwy nadal rezonują w sercach ludzi, udowadniając, że świętość i miłość do bliźnich nie znają granic czasu.
Źródło: cna
Foto: wikimedia, YouTube
GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW
Film “Siła Wiary III” Agnieszki Topolskiej głęboko poruszy nasze serca już 13 kwietnia

Cykl pt. “Siła Wiary” to już w tej chwili tryptyk, a chicagowska premiera trzeciej części odbędzie się w Niedzielę Palmową. Za tymi ogromnie głębokimi filmami, których motywem przewodnim jest wiara, nadzieja i miłość, stoi niezwykła reżyserka – Agnieszka Topolska, znana nam także z telewizji i radia. W studiu Radia Deon mówi o swojej misji i miłości do ludzi, które prowadzą ją w jej pracy i twórczości.
Pierwsza część dokumentalnego cyklu miała premierę w Chicago w marcu 2021 roku, druga rok później, w szczególnym czasie, gdy wybuchła wojna w Ukrainie. A w tym roku będziemy mogli zobaczyć część trzecią o tytule “Siła Wiary III. Moc Miłości” Agnieszki Topolskiej.
Skąd ta pasja i siła woli? Jak opowiada nasz Gość, wszystko zaczęło się gdy miała 8 lat i z Kielc wyjechała z rodzicami do Skalbmierza. Tam nauczyciel, który był równocześnie organistą w kościele zachęcił Agnieszkę by wstąpiła do scholi.
“I wtedy coś stało się niezwykłego. Tak jakby taki prąd elektryczny przeszył mnie” pamięta do tej pory reżyserka. “Byłam bardzo wzruszona. I wydaje mi się, że te słowa tej pieśni są ze mną do dzisiaj. I to były słowa, które kierował Jezus do ludzi.”
W tych słowach Chrystusa nasz Gość widzi powołanie dla siebie, które przyszło od Ukrzyżowanego – żeby kochać ludzi i mówić im o tym – i to powołanie nieustannie przyświeca jej dziennikarskiej misji, która trwa już 26 lat.
Pomogło także w bardzo trudnych chwilach, które Agnieszka Topolska przeżywała w dzieciństwie. “Od tego czasu zawsze czuję taką opiekę boską tego Jezusa w sobie. Czasami mówię, że to nie ja, tylko On działa. I tak jest w moim filmie. Ten scenariusz pisze Duch Święty” mówi z przekonaniem reżyserka.
“Siła Wiary III” podobnie jak poprzednie części tryptyku pokazuje prawdziwe historie ludzi. Jego bohaterowie zmagają się z bardzo ciężkimi sytuacjami w życiu, takimi jak śmiertelna choroba czy pożegnanie z umierającym dzieckiem.
To są naprawdę wzruszające historie i świadectwa pokazujące “jak wiara działa, jak modlitwa działa, jak działa moc miłości, bo tam jest ogromna miłość w tym filmie trzecim zwłaszcza” opisuje Agnieszka Topolska.
“Film kończy się przesłaniem nadziei, żebyśmy się nie załamywali, żebyśmy powstawali, żebyśmy się budzili do życia” mówi reżyserka. “Bo życie jest naprawdę piękne i wystarczy tylko pokochać siebie i pokochać drugiego człowieka”.
Całości towarzyszy piękna muzyka i nastrojowe zdjęcia.

Kadr z filmu “Siła Wiary III. Moc Miłości” Agnieszki Topolskiej
“Jeżeli mamy w sobie Boga, jeżeli mamy w sobie tę moc, to możemy żyć dzisiaj pięknie, możemy żyć dzisiaj ze spokojem w sercu” takie jest przesłanie filmu, tłumaczy Agnieszka Topolska.
Dzień premiery dla “Siły Wiary III” – Niedziela Palmowa, czyli tydzień przed świętami Wielkiej Nocy, został wybrany specjalnie, ponieważ film jest głębokim przeżyciem duchowym i można go uważać za swoiste rekolekcje. A przed projekcją będzie miał również miejsce wspaniały koncert pt. “Obudź w Sobie Ducha”.

Kadr z filmu “Siła Wiary III. Moc Miłości” Agnieszki Topolskiej
W czasie koncertu zaśpiewa Agnieszka Topolska i kilku innych, zaproszonych artystów. Widownia także będzie mogła się włączyć, ponieważ to będą znane utwory wykonywane zarówno po polsku jak po angielsku. Sam film ma angielskie napisy, więc do kina można także zaprosić amerykańskich przyjaciół.
“Siła Wiary III. Moc Miłości” już 13 kwietnia, dwa seanse, o godzinie 2.00PM i 5.00PM, w Pickwick Theatre, przy Park Ridge, 5 S Prospect Ave, Park Ridge, IL 60068. Bilety w cenie 25 dolarów są dostępne w biurach POLAMER, na pickwicktheatre.com oraz pod numerem telefonu 773 600 9000.
Serdecznie zapraszamy – ten film trzeba zobaczyć!
Źródło: informacja własna
Kościół
Biskup Michael McGovern z Belleville IL będzie arcybiskupem Omaha w Nebrasce

Papież Franciszek ogłosił w poniedziałek, że biskup Michael McGovern z diecezji Belleville w stanie Illinois zostanie nowym arcybiskupem Omaha w stanie Nebraska. Jego nominacja następuje po przyjęciu przez papieża rezygnacji arcybiskupa George’a Lucasa, który zakończy swoją posługę po ukończeniu 75. roku życia w czerwcu 2024 roku, zgodnie z przepisami prawa kanonicznego. O nominacji mówi Ojciec Józef Polak SJ.
Biskup Michael McGovern, który ma 60 lat, kierował diecezją Belleville od kwietnia 2020 roku. Jako nowy arcybiskup Omaha zostanie zainstalowany w katedrze św. Cecylii w Omaha 7 maja. Zastąpi ks. George’a Lucasa, który pełnił funkcję arcybiskupa Omaha od 2009 roku.
Droga duchowa McGoverna: Od Chicago do Belleville
Michael McGovern pochodzi z Chicago, gdzie dorastał w katolickiej rodzinie jako najmłodsze z wielu dzieci. Wychowywał się w dzielnicy Beverly, uczęszczał do parafii Chrystusa Króla oraz do szkoły podstawowej, a także był ministrantem.
Zaangażowanie w działalność charytatywną i Kościół
Jego działalność wykracza poza posługę duchową – w 2022 roku, jako biskup Belleville, ogłosił decyzję o sprzedaży zabytkowej rezydencji biskupiej, która przez ponad 70 lat służyła jako dom biskupa. Środki ze sprzedaży mają być przeznaczone na fundusz wsparcia dla kobiet w ciąży oraz na pomoc rodzinom w potrzebie edukacji katolickiej i programów dla młodzieży.
Przemiany i wyzwania dla archidiecezji Omaha
Jako arcybiskup Omaha, McGovern stanie przed wyzwaniem dalszego umacniania archidiecezji, która obejmuje nie tylko Omaha, ale także rozległy obszar stanu Nebraska. W kontekście Kościoła amerykańskiego, archidiecezja Omaha, z bogatą historią i tradycją, będzie potrzebować silnego lidera, który sprosta wymaganiom współczesnych wyzwań duchowych, społecznych i edukacyjnych.
Podziękowania dla biskupa Lucasa
Podczas ogłaszania decyzji papieża Franciszka, biskup Michael McGovern wyraził także wdzięczność wobec George’a Lucasa za jego 15-letnią posługę na stanowisku arcybiskupa Omaha.

Arcybiskup George Lucas, Archidiecezja Omaha
Bp Lucas, który będzie pełnił funkcję arcybiskupa do końca 2025 roku, zostanie zapamiętany za swoje zaangażowanie w rozwój Kościoła w Omaha, jego wysiłki na rzecz młodzieży oraz za promowanie wartości katolickich w tym regionie Stanów Zjednoczonych.
Źródło: cna
Foto: bp Michael McGovern fb, Archidiecezja Omaha
-
News USA1 tydzień temu
Administracja Trumpa kończy finansowanie mieszkań nielegalnym imigrantom
-
GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW2 tygodnie temu
Polonia głosuje: Nasz kandydat do rady szkolnej w Lemont – Ernest Świerk
-
Polonia Amerykańska5 dni temu
“Mężczyzna Idealny”: Komediowy poradnik dla panów Teatru Scena Polonia w ten weekend
-
GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW1 tydzień temu
Fotograf z Chicago wygrał sprawę o prawa autorskie z bokserem, Arturem Szpilką
-
Kościół5 dni temu
“Misterium Męki Pańskiej” zobaczymy w ten weekend w Lombard i Milwaukee
-
News USA1 tydzień temu
Gangi Ameryki Łacińskiej przejmują wpływy w USA wykorzystując miasta sanktuaria
-
GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW1 tydzień temu
Uwaga na śmiertelny radon w domach! Krzysztof Kaczor bada jego poziom
-
GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW3 tygodnie temu
Bez naszych otwartych serc Joanna Dratwa nie pomoże dzieciom z Afryki