Połącz się z nami

News Chicago

Od 1 stycznia 2023 r. aresztowani w Illinois nie będą mogli wyjść z więzienia za wpłaceniem kaucji

Opublikowano

dnia

Prawo eliminujące możliwość zwolnienia za kaucją zostało uchwalone na początku 2021 ale wymiar sprawiedliwości dostał czas dwa lata na zaplanowanie gruntownego przeglądu stanowego systemu aresztów śledczych i przygotowanie do zmian.

Zarówno przeciwnicy i zwolennicy reformy są zgodni, że poza zwykłym zniesieniem kaucji, prawo ma na celu zmniejszenie liczby osób osadzonych przed wydaniem wyroku skazującego poprzez ograniczenie okoliczności, w których sędzia może zarządzić tymczasowe aresztowanie.

Tymczasowe aresztowanie

Przepis o zniesieniu kaucji pieniężnej, znany jako ustawa o uczciwości przedprocesowej, został uchwalony przez Senat 13 stycznia 2021 r. Gubernator J.B Pritzker podpisał go miesiąc później.

Celem było odejście od istniejącego systemu tymczasowego aresztowania opartego na majątku na rzecz systemu opartego na poziomie ryzyka ponownego popełnienia przestępstwa lub ucieczki.

REKLAMA REKLAMA

Centrum Badań Sprawiedliwości Kryminalnej Uniwersytetu Loyola w Chicago przeanalizowało dane policji stanowej stanu Illinois, które wykazały, że od 2020 do 2021 r. osoby skazane przed procesem w Illinois spędziły średnio 34 dni w więzieniu.

Raport przewiduje, że zgodnie z ustawą o uczciwości przedprocesowej liczby zmniejszą się w przypadku osób popełniających mniejsze wykroczenia, podczas gdy prawdopodobnie wzrosną w przypadku poważniejszych przestępstw, z powodu braku możliwości zwolnienia za kaucją.

Spośród zatrzymanych 82% było przetrzymywanych pod zarzutem popełnienia przestępstwa, a 89% było przetrzymywanych przed procesem.

Nowe prawo znosi kaucję pieniężną i przewiduje domniemanie zwolnienia za wykroczenia drogowe i inne wykroczenia, pod warunkiem, że oskarżony nie zostanie uznany za zagrożenie dla społeczności przez funkcjonariusza dokonującego aresztowania.

W większości przypadków osoby popełniające wykroczenia drogowe lub drobne wykroczenia otrzymają wezwania organów ścigania i datę rozprawy sądowej w ciągu 21 dni.

Rozprawy przedprocesowe

Po wstępnym aresztowaniu, zgodnie z obowiązującym prawem, sędziowie zadecydują, czy zatrzymanie będzie kontynuowane.

Zgodnie z obowiązującym prawem rozprawy o zwolnienie za kaucją zwykle odbywają się w ciągu 72 godzin od aresztowania i trwają krócej niż pięć minut.

Prokuratorzy szczegółowo opisują zarzuty oskarżonego i mogą zalecić wysokość kaucji. Sędzia następnie decyduje o warunkach zwolnienia, w tym o ewentualnej kwocie pieniędzy, które oskarżony musi wpłacić przed zwolnieniem z aresztu.

Zgodnie z ustawą o sprawiedliwości przedprocesowej przesłuchania będą bardziej szczegółowe.

Prawo wymaga „natychmiastowego” przesłuchania w sprawie zatrzymania, które może zbiegać się z pierwszym pojawieniem się oskarżonego w sądzie.

Jeśli postępowanie będzie  kontynuowane, sąd będzie miał 48 godzin w przypadku poważnych przestępstw na przeprowadzenie takiej rozprawy.

Prokuratorzy chcący zatrzymać osobę aresztowaną składaliby do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Aby można było zastosować tymczasowe aresztowanie, będą musieli udowodnić, że oskarżony popełnił przestępstwo, stanowi szczególne zagrożenie dla ludzi i że żadne inne warunki tymczasowe nie mogą złagodzić tego zagrożenia.

To podwyższony standard, który, jak ostrzegają prokuratorzy, może być zbyt trudny do spełnienia w krótkim czasie, ale adwokaci twierdzą, że jest to konieczne, aby chronić konstytucyjne domniemanie niewinności.

W przypadku mniejszych wykroczeń sąd miałby 24 godziny na przeprowadzenie tej samej procedury. Ustawa o sprawiedliwości przedprocesowej nie czyni wyjątku dla świąt i weekendów.

Granice zatrzymania

Adwokaci stanowi byli najgłośniejszymi krytykami napisanej ustawy, argumentując, że pozostawia ona sędziom zbyt małą swobodę w zatrzymywaniu niebezpiecznych osób w pewnych okolicznościach.

Według badań, w latach 2020-2021 do więzienia trafiło 193 387 osób.

Ze względu na różną długość tymczasowego aresztowania, dane mówią, że codziennie przetrzymywanych przed procesem było od 13 827 do 15 994 osób.

Po wdrożeniu ustawy o sprawiedliwości przedprocesowej, przewiduje się, że od 44 000 do 70 000 osób rocznie będzie kwalifikować się do wstępnego zatrzymania.

Standardy detencyjne

Sędzia może odmówić przedprocesowego zwolnienia, jeśli oskarżony stanowi zagrożenie dla jednostki lub społeczności i jest oskarżony o przestępstwa, takie jak morderstwo pierwszego stopnia, a także podpalenie, włamanie do mieszkania, stalking, pobicie w domu, niektóre przestępstwa z użyciem broni i kilka określonych przestępstw na tle seksualnym.

Natomiast wszelakie zarzuty stają się możliwym powodem do zatrzymania, jeśli oskarżony jest już na zwolnieniu przedprocesowym, warunkowym lub warunkowym.

Statut nie odnosi się do tego, co się stanie się z tymi, którzy zostali już zatrzymani bez możliwości wpłacenia kaucji, gdy nadejdzie 1 stycznia.

Prawo nie stanowi, że mają oni być zwolnieni.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, istock/LightFieldStudios

 

 

 

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Tragiczna kolizja w Western Springs. W zderzeniu 6 samochodów zginęła 1 osoba a 3 są ranne

Opublikowano

dnia

Autor:

Jedna osoba nie żyje, a trzy inne zostały ranne w Western Springs po wypadku z udziałem wielu samochodów w pobliżu alei Ogden i Gilbert w czwartek popołudniu. W kolizji wzięło udział co najmniej 6 pojazdów.

Zniszczone kolizją pojazdy były rozrzucone po czterech pasach Ogden Avenue po tragicznym zdarzeniu

„Widziałem, jak próbowali wyciągnąć kogoś z jednego z pojazdów, które wjechały do ​​parku, a ludzie siedzieli na trawie przy kortach do pickleball, czekając na pomoc medyczną” – powiedział Jim Sikora, który mieszka w pobliżu miejsca katastrofy.

W katastrofie zginęła jedna osoba. Trzy osoby zostały ranne i przewiezione do okolicznych szpitali. Dwoje z nich jest w stanie ciężkim, jedna w stanie stabilnym.

REKLAMA REKLAMA

Niektórzy świadkowie powiedzieli, że wewnątrz pickupa był młody mężczyzna i małe dziecko, chociaż policja nie ujawniła żadnych informacji ani szczegółów na temat żadnej z ofiar.

Policja również nie podała żadnych informacji dotyczących okoliczności prowadzących do katastrofy.

Śledztwo trwało długo po zmroku, ale na Ogden ponownie otworzono ruch na krótko przed 10:00 wieczorem.

 

 

Źródło: abc7
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Związek Nauczycieli Chicago i United Working Families poparły kandydaturę Brandona Johnsona na burmistrza

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicago Teachers Union i United Working Families są zdeterminowane, by pokonać burmistrz Lori Lightfoot w przyszłorocznych wyborach. W tym celu poparły kandydata na burmistrza, Brandona Johnsona, mimo, że nie zgłosił on jeszcze oficjalnie swojej kandydatury w tym wyścigu.

Mając wspólny postępowy program, obie grupy poparły komisarza powiatu Cook i organizatora Chicago Teachers Union Brandona Johnsona, który utworzył komitet eksploracyjny, ale jeszcze nie ogłosił swojego startu w wyścigu do fotela burmistrza.

Wcześniej rozważały poparcie kongresmena Jesusa „Chuy” Garcii, ale ten także się spóźniał z decyzją o kandydowaniu.

Chicago Teachers Union CTU i United Working Families wzywają więc Johnsona do kandydowania i obiecują swoje poparcie, jeśli to zrobi.

REKLAMA REKLAMA

W środę wieczorem Izba Delegatów CTU zatwierdziła rezolucję po niedawnej darowiźnie CTU w wysokości 59 900 USD na fundusz kampanii Johnsona.

„Jestem zaszczycony i pokorny, że ruch, który zbudowaliśmy i rozwinęliśmy” w ciągu ostatniej dekady „widzi we mnie zaufany głos, który przeniesie ruch na piąte piętro” – powiedział Johnson.

Naciskany, kiedy formalnie ogłosi swoją kandydaturę, Johnson zapowiedział, że już wkrótce.

W 2015 roku Garcia kandydował na stanowisko burmistrza, zajmowane wtedy przez Rahma Emanuela, z poparciem CTU. Związek przekazał mu wtedy 500 tys dolarów.

Teraz pytanie brzmi, czy Garcia wystartuje w wyborach bez swoich najsilniejszych zwolenników, a jeśli tak, to czy CTU lub United Working Families przeniosą na niego swoje poparcie.

Sześć miesięcy temu Garcia praktycznie wykluczył siebie jako potencjalnego pretendenta do burmistrza, ale początku tego miesiąca zaczął zmieniać zdanie, ogłaszając, że rozważa swoją kandydaturę.

Nuestro PAC, narodowa komisja działań politycznych skupiająca się na wyborcach latynoskich, próbowała zmusić Garcię do przyłączenia się do wyścigu, zlecając ankietę pokazującą, że pojedynek łeb w łeb jest zasadniczo remisowy, z poparciem dla Garcii na 24% i Lightfoot na 25 %.

Kolejni kandydaci w rankingu to: milioner Willie Wilson (13%); były dyrektor generalny Chicago Public Schools Paul Vallas (9%); i były gubernator stanu Illinois Pat Quinn (6%).

Johnson był jednym z pięciu kandydatów, z których każdy wahał się między 0% a 4%.

 

 

Źródło: suntimes
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Książę muzyki zostaje na dłużej w Chicago! Wystawa Prince: The Immersive Experience potrwa do 1 stycznia

Opublikowano

dnia

Autor:

Ciesząca się wielką popularnością wystawa „Prince: The Immersive Experience” miała swoją światową premierę w Chicago 9 czerwca. Zwiedzając ją miłośnicy muzyki i legendarnego artysty mogą cieszyć się dynamicznym, pierwszym w swoim rodzaju interaktywnym doświadczeniem. Wystawa pierwotnie miała potrwać do 9 października, ale przedłużono ją do 1 stycznia.

Organizatorami wystawy, która prezentuje muzyczny wszechświat obracający się wokół kultowego artysty są Superfly i The Prince Estate.

„Prince: The Immersive Experience” to 10 przestrzeni wypełnionych fandomem Prince’a prezentuje jego płodną dyskografię, kultowe wyczucie mody i oszałamiający geniusz muzyczny.

W jednej z wielu atrakcji fani mogą wskoczyć do kultowej okładki albumu Prince’a Purple Rain, aby zrobić sobie w niej selfie.

Ponadto wystawa odtwarza słynne studio nagraniowe Prince’a w Paisley Park, gdzie możesz wcielić się w producenta muzycznego i miksować przeboje artysty.

REKLAMA REKLAMA

Weź udział w autentycznej eksploracji życia i twórczości muzyka, obejrzyj nieznane dotąd zdjęcia, zobacz instrumenty artysty i przyjrzyj się bliżej jego kultowej garderobie w Sali Kostiumów.

Prince: The Immersive Experience, znajduje się w The Shops przy North Bridge na Magnificent Mile, przy 540 N. Michigan Avenue. Wystawa będzie czynna do 1 stycznia 2023 r., a jej zwiedzenie zajmuje około 60 minut.

Strona internetowa/bilety: feverup.com/112147

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube,

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne w tym miesiącu