Połącz się z nami

NEWS Florida

Masowa strzelanina w restauracji i 24 ranne osoby.. akcja policji w Lakeland okazała się odpowiedzią na swatting

Opublikowano

dnia

W poniedziałek po południu w restauracji Ford’s Garage pojawiło się kilkunastu funkcjonariuszy policji Lakeland, po tym, jak dzwoniący na 911 zgłosił, że w lokalu znajduje się aktywny strzelec. Funkcjonariusze poinformowali, że wezwanie okazało się żartem znanym jako swatting.

Dzwoniący pod 911 powiedział, że postrzelono 24 osoby, a on i ośmiu innych ocalałych ukrywają się w łazience.

Kiedy funkcjonariusze przybyli do garażu Forda, odkryli, że był to żart powszechnie znany jako swatting.

Swatting ma miejsce, gdy ktoś dzwoni do organów ścigania, aby zgłosić fałszywą sytuację, aby zobaczyć, jak funkcjonariusze odpowiedzą.

Mimo że telefon był fałszywy, wciąż wstrząsał dyrektorem generalnym restauracji.

REKLAMA REKLAMA

„To sprawiło, że wróciłem do domu, wyciągnąłem syna z łóżka i mocno go przytuliłem” – powiedział Steve Holm.

Przypadków swatting jest coraz więcej w całym kraju. Zjawisko jest to marnowaniem zasobów, pieniędzy z podatków, a także może być niebezpieczne.

„Niezależnie od tego, czy trwa to kilka minut, czy dużo czasu, nasi funkcjonariusze reagują na miejsce zdarzenia, pogotowie ratunkowe, ratownicy medyczni. Tak więc wszystkie te zasoby, które zostały wykorzystane, można wykorzystać do innej akcji”

– powiedział Robin Tillett, rzecznik dla Departamentu Policji Lakeland.

Tym razem nie było całkowitą niespodzianką, że dzwoniący nie mówił prawdy. Policja wie, że ​​jest mało prawdopodobne, aby w chaotycznej sytuacji masowej strzelaniny, ktokolwiek znał dokładną liczbę rannych osób.

Dzwoniący był także podejrzany z innego powodu. Powiedział  na 911, że dzwoni z numeru domu restauracji ale Caller ID był inny.

Policja Lakeland próbuje teraz namierzyć dzwoniącego i oskarżyć go o popełnienie przestępstwa.

Biuro prokuratora stanowego potwierdziło, że jeśli zostanie skazany, może trafić do więzienia.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube

NEWS Florida

Tragiczny pożar fajerwerków w magazynie w Orlando spowodował śmierć 3 osób. 3 inne osoby są ranne

Opublikowano

dnia

Autor:

Trzy osoby zginęły, a trzy inne zostały ranne w wyniku pożaru fajerwerków, do którego doszło w czwartek wieczorem w magazynie w Orlando, potwierdziło biuro szeryfa powiatu Orange.

22-letni David Gonzalez i 23-letnia Lindsey Phillips ponieśli śmierć po tym, jak pożar, który wybuchł w magazynie, zapalił fajerwerki, które były przechowywane w tej samej jednostce.

Następnie potwierdzono, że trzecia osoba, Landon Bourland, lat 24, także zginęła w obiekcie Magic in the Sky.

Kilka innych osób zostało zabranych do szpitala w czwartek wieczorem, gdy strażacy walczyli z pożarem na 901 Central Florida Parkway w Taft.

REKLAMA REKLAMA

Niektórym osobom udało się uciec, podczas gdy inni początkowo zostali zgłoszeni jako zaginieni, poinformował Garrett Wienckowski, szef straży pożarnej powiatu Orange.

W magazynie mieści się wiele firm, ale pożar objął tylko jedną jednostkę – przekazał komendant Wienckowski. Powiedział również, że pojawiły się doniesienia o wybuchach materiałów wybuchowych wewnątrz budynku, gdy przybyły załogi.

27-letnia Lindsey Tallafuss walczy o życie w szpitalu po poparzeniu 62% jej ciała. Jej chłopak, który również pracuje w magazynie, był w tym czasie na zewnątrz.

W szpitalu przebywa jeszcze jedna niezidentyfikowana osoba, która dochodzi do siebie po urazach.

Straż pożarna stanu Floryda bada obecnie przyczynę pożaru. Żaden strażak nie został ranny.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Rok w więzieniu za szczególne okrucieństwo. Mieszkanka Clearwater wyrzuciła psa z 7 piętra

Opublikowano

dnia

Autor:

Kobieta z Clearwater oskarżona o zrzucenie 3-letniego mopsa swojego byłego chłopaka z balkonu podczas kłótni, została skazana na 364 dni więzienia, zgodnie z aktami sądowymi. Zwierzę nie przeżyło upadku.

Shelley Nicole Vaughn, lat 47, stanęła w listopadzie przed sędzią okręgowym Pinellas-Pasco, Michaelem Andrewsem, po tym, jak latem przyznała się do zarzutu ciężkiego okrucieństwa wobec zwierząt.

O sprawie pisaliśmy 2 marca .

W momencie skazania Vaughn otrzymała kredyt za 257 dni, które już spędziła już w więzieniu powiatu Pinellas. Po wyjściu na wolność obowiązują ją warunki zawieszenia przez cztery lata. W ramach warunków jej okresu próbnego Vaughn nie może posiadać żadnych zwierząt.

REKLAMA REKLAMA

Kobieta wyrzuciła psa rasy mops, który miał na imię Bucky, z balkonu na siódmym piętrze kondominium przy 880 Mandalay Ave. wClearwater Beach 27 lutego, podała policja.

Wcześniej doszło do kłótni między nią a jej byłym chłopakiem, Erikiem Adesonem. Para spotykała się od kilku miesięcy. Vaughn wyrzuciła także klucze i telefon komórkowy mężczyzn.

Policja poinformowała, że Vaughn wydawała się być wtedy nietrzeźwa.

W ramach swojego wyroku kobieta musi przejść ocenę stanu zdrowia psychicznego i ocenę nadużywania substancji oraz otrzymać leczenie, jeśli oceny wykażą, że jest to potrzebne.

Od czasu incydentu Adeson nie kupił nowego psa, a jego starszy mops ma teraz 13 lat i ma się dobrze. Spotyka się też z nową dziewczyną.

 

Źródło: tampabay
Foto: Policja Clearwater
Czytaj dalej

NEWS Florida

Pomóż w badaniu życia polskich imigrantów w rejonie Tampa Bay. Wypełnij kwestionariusz

Opublikowano

dnia

Autor:

Studentka jezuickiej uczelni w Polsce, Akademii Ignatianum w Krakowie, na kierunku filologia angielska, bada zachowanie i upodobania Polaków mieszkających w rejonie Tampa Bay na Florydzie. Prosi o pomoc w badaniu poprzez wypełnienie i przesłanie ankiety.

Kwestionariusz zawiera 26 pytań i jest anonimowy.

Zebrane wyniki posłużą do napisania pracy magisterskiej polskiej studentki.

Pytania dotyczą m.in. przyczyny wyjazdu z Polski, przynależności do polskich organizacji w Tampa Bay, spędzania wolnego czasu, zakupów, wykonywanej pracy i znajomości języka angielskiego.

REKLAMA REKLAMA

Link do kwestionariusza znajduje się tutaj.

Foto: YouTube, istock/csfotoimages
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne w tym miesiącu