Połącz się z nami

NEWS Florida

Coraz więcej oszustw związanych z wynajmem nieruchomości w Tampa Bay – jak się ich ustrzec?

Opublikowano

dnia

W dobie inflacji, rosnących czynszów i morza nowych mieszkańców zalewających rynek, znalezienie mieszkania w okolicy Tampa Bay jest już wystarczająco trudne. Niestety kolejnym zmartwieniem są oszustwa związane z wynajmem: fałszywe aukcje Zillow, oszuści czający się w grupach mieszkaniowych na Facebooku, ludzie udający, że posiadają nieruchomości w celu zgarnięcia opłat za zgłoszenie i wiele innych.

Lokalne agencje, takie jak Urząd Ochrony Konsumentów Powiatu Pinellas, są świadome tego narastającego problemu.

Nadzorujący śledczy Jason Ohman poinformował, że jego biuro od kwietnia znalazło i usunęło 74 pozycje fałszywych ogłoszeń w samym Pinellas. A jest ich na pewno więcej.

Więc co ma zrobić najemca?

REKLAMA REKLAMA

Przyjrzyj się ogłoszeniu

Poświęć dodatkowy czas na ocenę tego, co jest oferowane.

Często oszukańcze posty mają słabą gramatykę i wiele błędów ortograficznych, którym towarzyszy kilka zdjęć (lub wcale). Biuro Ohmana zauważyło również oszustwa, w których reklamowany czynsz wydaje się znacznie tańszy niż podobnych nieruchomości w okolicy.

Głównym ostrzeżeniem powinno być, gdy właściciel nieruchomości nie może spotkać się osobiście, aby pokazać nieruchomość, zwłaszcza jeśli tłumaczy, że przebywa poza miastem.

A jeśli ktoś chce, abyś uiścił opłatę przed spotkaniem, zrezygnuj.

Sprawdź właściciela i nieruchomość

Facebook Marketplace może wydawać się dobrym miejscem do znalezienia podnajmu lub prywatnego wynajmującego, ale upewnij się, że sprawdziłeś profil osoby, która publikuje post. Jeśli wygląda na to, że profil powstał niedawno lub nie zawiera zbyt wiele informacji, prawdopodobnie jest fałszywy.

Często zdarza się również, że oszuści udają, że posiadają nieruchomość, która nie jest ich własnością. Aby tego uniknąć, sprawdź dowolny wynajem, który Cię interesuje, za pośrednictwem strony internetowej.

Wyszukaj w Google nazwę powiatu oraz „property appraiser”, a następnie wpisz adres. Strona wyników pokaże, kto faktycznie jest właścicielem nieruchomości. Jeśli nazwa właściciela lub agenta nieruchomości nie zgadza się z wynikami, nie jest to dobry znak.

Nie zapomnij przyjrzeć się zdjęciom z oferty. Niektóre fałszywe aukcje są tworzone przy użyciu zdjęć prawdziwych domów w innych miastach. Aby to sprawdzić prześlij obrazy do witryn takich jak tineye.com lub Google Images.

Ohman zaleca podjechanie pod nieruchomość, którą rozważasz, aby upewnić się, że adres jest zgodny z tym, co widzisz w ofercie. Rozmowa z obecnymi lokatorami lub sąsiadami także może być przydatna.

Bądź ostrożny wysyłając cokolwiek

Nie wysyłaj pieniędzy, dopóki dokładnie nie sprawdzisz miejsca, wykonując czynności wymienione powyżej.

Jeśli chodzi o metody płatności, Ohman zaleca trzymanie się z dala od gotówki, kart przedpłaconych lub przelewów pieniędzy. Jeśli to możliwe, użyj karty kredytowej. W ten sposób, jeśli sprawy pójdą źle, możesz prawdopodobnie odzyskać wpłatę.

Chroń swoje dane osobowe. Podanie numeru ubezpieczenia i innych informacji może prowadzić do kradzieży tożsamości.

Skorzystaj z licencjonowanego pośrednika w obrocie nieruchomościami

Ohman sugeruje zatrudnienie profesjonalisty, który pomoże poruszać się po rynku wynajmu, szczególnie dla osób przeprowadzających się do miasta z innego miejsca.

Pośrednik w obrocie nieruchomościami będzie wiedział, co tak naprawdę jest do wynajęcia i czy właściciel oferuje odpowiednią cenę w wybranej okolicy.

Upewnij się, że agent jest również legalny — powinien być w stanie udzielić informacji na temat pośrednictwa, dla którego pracuje.

Zgłaszaj podejrzane posty i osoby

Floryda ma stanowe, regionalne i powiatowe urzędy zajmujące się ochroną konsumentów i wszystkie przyjmują zgłoszenia. Nie zapomnij również złożyć zgłoszenia do organów ścigania.

Oszustwo możesz zgłosić do:

 

Źródło: tampabay
Foto: You Tube, istock/Feverpitched

REKLAMA REKLAMA

NEWS Florida

Ile godzin musisz pracować by opłacić czynsz na Florydzie? Słoneczny Stan na 12. miejscu najdroższych miejsc w USA

Opublikowano

dnia

Autor:

Ponieważ koszty czynszu wciąż rosną w całym kraju, nowy raport rzuca nieco światła na to, jak drogie jest życie w Sunshine State. The National Low Income Housing Coalition (NLIHC) opublikowała raport „Poza zasięgiem” z 2022 r. („2022 Out Of Reach. The High cost of housing”), w którym przedstawiono, ile godzin ktoś musi pracować, aby pozwolić sobie na mieszkanie z 1 lub 2 sypialniami w ich stanie.

Według tego raportu mieszkaniec Florydy musi zarabiać co najmniej 26,38 USD na godzinę, aby stać go na wynajem domu z 2 sypialniami. Ta liczba to wzrost o 1,56 dolara na godzinę w porównaniu z zeszłorocznym raportem.

Przy minimalnej płacy stanowej wynoszącej 10 dolarów za godzinę oznacza to, że trzeba pracować na co najmniej 2,6 pełnych etatów.

Wzrost w porównaniu z raportem z 2021 jest dobrze dokumentuje rosnące koszty czynszów w stanie i poza nim.

Badanie szczegółowo określa, ile ktoś musi pracować, aby pozwolić sobie na podstawowy dach nad głową w oparciu o średni czynsz rynkowy:

REKLAMA REKLAMA
 • 106 godzin pracy tygodniowo przy płacy minimalnej, aby pozwolić sobie na dom z 2 sypialniami
 • 86 godzin pracy tygodniowo przy płacy minimalnej, aby pozwolić sobie na dom z 1 sypialnią
 • 2.6: Liczba pełnoetatowych miejsc pracy w pełnym wymiarze godzin za minimalną płacę, aby pozwolić sobie na dom z 2 sypialniami
 • 2.2: Liczba pełnoetatowych miejsc pracy za minimalną płacę, aby pozwolić sobie na mieszkanie z jedną sypialnią

„Aby pozwolić sobie na taki poziom czynszu i mediów – bez płacenia więcej niż 30% dochodu na mieszkanie – gospodarstwo domowe musi zarabiać 4572 USD miesięcznie lub 54 870 USD rocznie” – napisali analitycy.

Jednak według raportu przeciętny najemca na Florydzie zarabia 20,55 USD za godzinę, czyli 42 744 USD rocznie – ponad 12 000 USD mniej niż jest potrzebne, aby móc sobie pozwolić na wynajem domu.

Najdroższym miejscem do życia na Florydzie jest powiat Monroe na archipelagu Florida Keys, gdzie mieszkańcy musieliby pracować prawie 3,5 etatu, dostając minimalną pensję, aby pozwolić sobie na wynajem domu z 2 sypialniami.

Następne na liście najdroższych są powiaty Miami-Dade, a następnie Collier, Palm Beach i Broward.

Floryda znalazła się na 12. miejscu w kraju, biorąc pod uwagę koszt wynajmu domu z dwiema sypialniami.

15 najdroższych stanów/terytoriów w USA:

 • Hawaje
 • Kalifornia
 • Massachusetts
 • Nowy Jork
 • Waszyngton D.C.
 • Waszyngton
 • New Jersey
 • Kolorado
 • Maryland
 • Connecticut
 • Oregon
 • Floryda
 • New Hampshire
 • Wirginia
 • Rhode Island

Pełny raport NLIHC „Poza zasięgiem” tutaj.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, istock/ddmitr

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

W Illinois powstanie największa w historii elektrownia słoneczna. Z energii skorzystają setki tysięcy mieszkańców Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek urzędnicy stanowi ogłosili plany budowy największej w historii elektrowni słonecznej w Illinois. Obiekt powstanie w centralnej części stanu, prawie 200 mil na południe od Chicago. Z energii skorzystają mieszkańcy Chicago a także lotniska – Midway i O’Hare.

„Do 2025 roku setki tysięcy mieszkańców Chicago zaspokoi swoje potrzeby energetyczne z całkowicie odnawialnego źródła energii”

– zapowiedział gubernator JB Pritzker.

Władze zgodziły się kupić część energii także do zasilania miejsc użyteczności publicznej, w tym lotnisk O’Hare i Midway.

Gubernator Pritzker poinformował, że budowa 593-megawatowej farmy słonecznej w powiatach Morgan i Sangamon, rozpocznie się w ciągu kilku najbliższych miesięcy a obiekt da prawie tysiąc nowych miejsc pracy.

REKLAMA REKLAMA

Realizacja większej liczby takich projektów związanych z produkcją energii odnawialnej jest prawdopodobna, jeśli zgodnie z oczekiwaniami Izba Stanów Zjednoczonych zatwierdzi ustawę przyjętą przez Senat w niedzielę.

Choć nazywa się „Ustawą o redukcji inflacji”, dotyczy inicjatyw związanych ze zmianą klimatu.

Jeśli Izba przyjmie propozycję do piątku, zgodnie z oczekiwaniami, prezydent Joe Biden prawdopodobnie podpisze ją w przyszłym tygodniu.

Gubernator Pritzker zauważył, że wcześniej ustawodawstwo stanowe stawiało sobie za cel wprowadzenie miliona nowych pojazdów elektrycznych na drogach Illinois do 2030 roku.

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/CandyRetriever

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

BIZNES

Kultowa restauracja Ybor City zamyka swoje podwoje w przyszłym miesiącu po 93 latach działalności

Opublikowano

dnia

Autor:

Tony’s od 1929 roku serwowała lunch całym tłumom głodnych gości przy 22 ulicy w Ybor City. W szczytowym momencie działalności, oprócz innych lokalnych klientów, karmiła pracowników trzech fabryk cygar HavaTampa.

Właściciel Larry Scaglione, którego rodzina pochodzi z Sycylii, opowiada historię: „Mój dziadek zaczął w 1929 roku… Mój ojciec i jego bracia i siostry dorastali tutaj w restauracji… Ja, w zasadzie ja i moi dwaj bracia, dorastaliśmy w restauracji”.

Ale cała ta opowieść stanie się niedługo zakończoną historią.

Rodzina Scaglione zamyka restaurację Tony’s 2 września.

Choć decyzja o zamknięciu była trudna.

REKLAMA REKLAMA

Wg Scaglione to, co zawsze wyróżniało restaurację, to domowe posiłki z możliwie najświeższych składników każdego dnia.

„Z czego naprawdę jesteśmy znani, wszystko, co robimy, jest świeże” – wyjaśnił.

„Każdego ranka o 5 chodzę na targ, kupuję wszystko świeże.. Wszystkie warzywa są świeże… robimy to od podstaw… Wszystko jest od podstaw.”

Ten domowy posiłek od podstaw był kluczem do tego, aby klienci wracali tu na śniadanie lub lunch.

„Jeśli przyjedziesz do Ybor City, to prawdopodobnie jedna z ostatnich kultowych restauracji związanych z naszą historią. Oni są Sycylijczykami, my jesteśmy Sycylijczykami. Wszystko inne to nowe, nowoczesne restauracje.” – stwierdził długoletni klient.

Wiele osób przychodzi tu prawie codziennie, a przez lata nawiązali ze sobą i z gospodarzami wyjątkowe przyjaźnie.

Choć zamyka lokal, Scaglione będzie kontynuować swoją działalność cateringową.

Restauracja Tony’s znajduje się w 2001 22nd Street w Ybor City. Jest otwarta w porze śniadania i lunchu do 2 września.

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

sierpień 2022
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu