Połącz się z nami

News Chicago

Gubernator J.B. Pritzker spotyka się z demokratycznymi wyborcami poza stanem. Czy celuje w Biały Dom?

Opublikowano

dnia

Gubernator stanu Illinois J.B. Pritzker, ubiegający się o reelekcję w tym roku, spędził czas poza swoim rodzinnym stanem, aby zgromadzić demokratów w Maine, New Hampshire, a ostatnio na Florydzie, choć twierdzi, że nie kwestionuje kandydatury Joe Bidena na kolejną kadencję w Białym Domu.

Podobne ruchy polityczne zrobił Gavin Newsom – gubernator Kalifornii.

Ani Newson ani Pritzker nie potwierdzili zamiarów startowania w wyborach prezydenckich. Doradcy Pritzkera poinformowali, że jego podróże polityczne miały na celu wspieranie kandydatów na gubernatorów.

Wizyta Pritzkera w zeszłym miesiącu w New Hampshire, gdzie odbywały się pierwsze w kraju prawybory, a w tym tygodniu na Florydzie, gdzie skrytykował Rona DeSantisa, podsyciły jednak spekulacje na temat jego ambicji w partii.

REKLAMA REKLAMA

Biden wielokrotnie powtarzał, że planuje kandydować na reelekcję. Jednak kilka niedawnych sondaży wykazało, że jego partia jest nieufna wobec tego pomysłu.

Sondaż Quinnipiac opublikowany w zeszłym tygodniu wykazał, że 71% dorosłych Amerykanów – w tym 54% Demokratów – nie chce, aby Biden startował w 2024 roku.

Badania wykazały, że wielu demokratycznych wyborców jest szczególnie zaniepokojonych wiekiem Bidena, który w listopadzie skończy 80 lat i jest najstarszym prezydentem kraju. Pritzker ma 57 lat.

Na Florydzie Pritzker powiedział, że demokraci tacy jak on, Newsom, Harris i Biden, wszyscy są po tej samej stronie.

„Nasze głosy Demokratów są razem silniejsze – jeden nie umniejsza drugiego” – oświadczył.

Gubernator stanu Illinois zdobył uznanie Demokratów za wypowiadanie się przeciwko przemocy z użyciem broni i decyzji Sądu Najwyższego o zniesieniu konstytucyjnego prawa kobiet do aborcji.

Doris Carroll, członkini Demokratów Powiatu Pasco uczestniczyła w przemówieniu Pritzkera i uważa, że ​​mówił jak ktoś, kto rozważa kandydaturę na prezydenta, zwłaszcza, że wiedziała, że ​​wcześniej zatrzymał się w New Hampshire.

„To dziwne, że gubernatorzy przekraczają granice swoich stanów, aby przemawiać” – powiedziała Carroll, dodając, że uważa, że ​​mogłaby poprzeć pana Pritzkera na prezydenta, gdyby startował, a Biden ustąpił.

W ostatnich tygodniach Pritzker i Newsom również pochwalili Demokratów za ich zdecydowane komentarze przeciwko przemocy z użyciem broni i decyzji Sądu Najwyższego o unieważnieniu sprawy Roe przeciwko Wade.

Wiceprezydent Kamala Harris, która powiedziała, że ​​spodziewa się, że Biden wystartuje w 2024 roku, niedawno podróżowała między innymi na Florydę, do Pensylwanii i Karoliny Północnej. W sobotę pojechała do Richmond w stanie Wirginia, aby spotkać się z ustawodawcami stanowymi w sprawie praw reprodukcyjnych.

Harris spotkała się w zeszłym tygodniu z Newsomem w Waszyngtonie. Po obiedzie biuro Newsoma poinformowało w oświadczeniu, że para omawiała „niezachwiane poparcie dla administracji” gubernatora.

Sondaże Harris nie są lepsze niż wyniki Bidena, a dwa nowe sondaże w tym miesiącu wykazały powszechne niezadowolenie wyborców z Białego Domu.

W sondażu CNN, który ukazał się w zeszłym tygodniu, tylko 36% respondentów stwierdziło, że ma przychylne zdanie na temat Bidena, a 32% powiedziało to o Harris. Około 38% stwierdziło, że pochwala wyniki pracy Bidena, a 62% nie zgadza się z nimi.

Zwolennicy Harris wskazują na jej sondaż wśród Czarnych Demokratów, którzy mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia nominacji Demokratów. Zazwyczaj zyskuje ona większą przychylność wśród czarnych wyborców.

 

 

Źródło: wsj
Foto: You Tube, il.ngb.army

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Dzisiaj Letni Koncert Broadway in Chicago w Millennium Park. Przyjdźcie posłuchać przebojów z najlepszych musicali!

Opublikowano

dnia

Autor:

Bezpłatny Letni Koncert Broadway In Chicago powraca do Millennium Park po raz pierwszy od 2019 roku. Darmowe wydarzenie, sponsorowane przez ABC 7 Chicago, odbędzie się w poniedziałek, 15 sierpnia 2022 r. o 6:15 p.m. w Jay Pritzker Pavilion w Millennium Park (201 E Randolph St).

Letni koncert Broadway In Chicago w Millennium Park przedstawi kilka programów, w tym przeboje z Disney’s The Lion King, Dear Evan Hansen, WickedMJ, zupełnie nowego, nagrodzonego czteroma nagrodami Tony Award musicalu, przedstawiającego oryginalne spojrzenie na sylwetkę Michaela Jacksona .

„Nasze ulubione wydarzenie roku w końcu powraca po raz pierwszy od trzech lat, a my wracamy z wykonawcami z ulubionych przebojów Broadwayu! Entuzjaści i fani teatru mogą spodziewać się pokazów z naszego spektakularnego harmonogramu nadchodzących przedstawień.”

– ogłosiła Eileen LaCario, wiceprezes Broadway In Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Letni koncert Broadway In Chicago jest organizowany we współpracy z Departamentem ds. Kultury i Wydarzeń Specjalnych. Prezentuje muzykę symfoniczną, taniec, operę, przeboje Broadwayu i nie tylko – w wykonaniu niektórych z najbardziej lubianych instytucji kulturalnych Chicago.

Aby otrzymywać najnowsze wiadomości o nadchodzących wydarzeniach, odwiedź stronę millenniumpark.org i śledź Millennium Park na Facebooku (@MillenniumParkChicago), Twitterze i Instagramie (Millennium_Park).

 

Źródło: Broadway In Chicago
Foto: You Tube, istock/Maisna

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

W poniedziałek Lady Gaga wystąpi w Chicago! Niezwykły koncert The Chromatica Ball odbędzie się na Wrigley Field

Opublikowano

dnia

Autor:

Fani, którzy kupili bilet na koncert 27 sierpnia 2021 r. musieli uzbroić się w cierpliwość, czekając prawie rok na występ gwiazdy. Ale już jutro ich wielkie święto! Będą mogli usłyszeć i zobaczyć swoją idolkę na Wrigley Field. Koncert Lady Gagi w poniedziałek 15 sierpnia!

Trasa o nazwie The Chromatica Ball, promująca nowy album artystki miała odbyć się w 2020 r, ale została odwołana z powodu COVID-19.

Teraz Lady Gaga wraca na swoją pierwszą światową trasę koncertową od czterech lat, z listą zawierającą takie hity jak Born This Way, Bad Romance, Telephone i nowsze piosenki, takie jak Chromatica I.

Bilety na koncert kosztują od 200 USD do ponad 1000 USD, w zależności od miejsca. Wejściówki sprzedane wcześniej na odwołany koncert w 2021 r. są ważne 15 sierpnia.

Fundacja Lady Gagi Born This Way przekazała 75 000 dolarów 22 organizacjom w całym kraju, z których kilka ma siedzibę w Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Fundacja Gagi współpracuje z theKindness In Community Fund, oferując granty lokalnemu stowarzyszeniu zdrowia Azji Środkowo-Zachodniej w Chicago, AKA MAHA, które pomaga imigrantom z dzielnicy Chinatown i okolic, wraz z programem Erika’s Lighthouse, którego celem jest pomoc nastolatkom w radzeniu sobie  z problemami ze zdrowiem psychicznym.

Mają one otrzymać darowiznę w wysokości 25 000 USD na program Teen Empowerment Program.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat koncertu Lady Gagi sprawdź jej oficjalną stronę.

 

Źródło: sectretchicago
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Jutro świętujemy Dzień Wojska Polskiego. Sprawdź harmonogram uroczystości w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago zaprasza na obchody Święta Wojska Polskiego w Chicago, w niedzielę, 14 sierpnia.

Program obchodów:

Niedziela, 14 sierpnia 2022 r.

godz. 10.00 – 10.15 a.m.

Cmentarz Zmartwychwstania Pańskiego – Resurrection Catholic Cemetery
7201 Archer Rd, Justice, IL 60458.

REKLAMA REKLAMA

Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Weteranów Armii Polskiej (Polska Kwatera Weterańska nr 35).

godz. 11.00 – 11.30

Cmentarz Maryhill

8600 N Milwaukee Ave, Niles, IL 60714.

Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego z II Wojny Światowej.

(hymny państwowe Rzeczypospolitej Polskiej i Stanów Zjednoczonych Ameryki odegrane przez trębacza Illinois National Guard).

godz. 11.40 – 12.05

Cmentarz św. Wojciecha – Saint Adalbert Cemetery

6800 N Milwaukee Ave, Niles, IL 60714.

– Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Żołnierzy „Błękitnej Armii” (tzw. Pomnik Hallerczyków).

– Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Katyńskim i Tablicą Smoleńską.

godz. 12.30

Bazylika pw. św. Jacka – St. Hyacinth Basilica

3636 W Wolfram Street, Chicago, IL 60618.

– Msza święta z udziałem organizacji weterańskich i polonijnych celebrowana przez ks. Stanisława Jankowskiego, Proboszcza parafii św. Jacka.

– Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Ku Czci Hallerczyków i Ochotników I Wojny Światowej.

W uroczystościach Konsul RP w Chicago Małgorzacie Bąk-Guzik towarzyszyć będą: gen. bryg. Krzysztof Nolbert, Attaché Obrony, Morski i Lotniczy, ppłk Karol Budniak, zastępca Attaché Obrony oraz gen. James G. Silvasy, Illinois Air National Guard.

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu