Połącz się z nami

News Chicago

Trzecie samobójstwo funkcjonariusza w Chicago w tym miesiącu. Pora na zmiany w policji

Opublikowano

dnia

W niedzielę zmarł funkcjonariusz, który sam się postrzelił w sobotę. Kolejna tragedia w szeregach chicagowskiej policji dołączyła do czarnej serii samobójstw, z którymi wydział zmaga się od kilku lat a także do nowych apeli o wprowadzenie zmian, które będą przeciwdziałać tragicznemu zjawisku.

Według chicagowskiego Departamentu Policji sierżant będący po służbie targnął się na swoje życie i zmarł w niedzielę z powodu rany postrzałowej, którą zadał sobie sam.

Śmierć funkcjonariusza to trzecie samobójstwo w Chicago Police Department tylko w tym miesiącu.

Patricia Swank, lat 29, policjantka z Chicago z sześcioletnim stażem, popełniła samobójstwo 2 lipca, a drugi funkcjonariusz, Durand Lee, lat 42, zabił się w zeszły piątek, zgodnie z oświadczeniem policji w podanym w sobotę.

Były doradca ds. zdrowia departamentu, Alexa James, potępiła stosowaną w policji praktykę odwoływania dni wolnych, nazywając ją „nieludzką” i wezwała do szeroko zakrojonego planu rozwiązania problemów psychologicznych w szeregach.

REKLAMA REKLAMA

James, dyrektor naczelny National Alliance on Mental Illness Chicago, została początkowo mianowana starszym doradcą departamentu ds. zdrowia we wrześniu 2020 r. – wkrótce po tym, jak 57-letni zastępca szefa Dion Boyd śmiertelnie zastrzelił się w swoim biurze.

Wg niej ​​policjanci skarżą się, że „czują się jak liczby” po odwołaniu swoich dni wolnych, co jest kontrowersyjną praktyką, która jest stosowana w celu rozwiązania poważnych problemów kadrowych wydziału.

„Myślę, że to, co się dzieje, jest nieludzkie” – oświadczyła.

„I z pewnością nie łączę odwołań [regularnych dni wolnych] ze wzrostem samobójstw, ale wiemy, że jest to pewien schemat”.

Samobójstwa ogólnie rosną zwykle między majem a październikiem, także w Departamencie Policji. Niektórzy funkcjonariusze są już narażeni na wysokie ryzyko jego popełnienia, ponieważ są to głównie mężczyźni w średnim wieku z dostępem do broni. którzy nie radzą sobie ze znaczną traumą i stresem.

James naciska na nową strategię, która pozwoliłaby funkcjonariuszom „odpocząć”, zauważając, że przepracowanie ma „ogromny wpływ” na ich zdrowie psychiczne.

Utrata snu wpływa na podejmowanie decyzji, a ograniczenie czasu osobistego może zwiększyć poziom stresu i zmniejszyć możliwości przepracowania traumatycznych doświadczeń w pracy. To wszystko przyczynia się do rozwoju zaburzeń związanych ze stresem, depresji i lęku.

James zaapelowała o „kompleksową strategię”, która działa równolegle do planów bezpieczeństwa publicznego departamentu i udostępnia leczenie, uwzględniając czas wolny między zmianami w pracy i zapewniając funkcjonariuszom umiejętności angażowania bliskich w swoje sprawy.

Ze zdaniem, że policjanci są przepracowani, a odwołane dni wolne wpływają na ich zdrowie psychiczne nie zgadza się burmistrz Lori Lightfoot.

„Spójrz na niesamowitą liczbę dni urlopu, dni osobistych i innych rzeczy, które oficerowie mają na podstawie umowy”, powiedziała Lightfoot w zeszłym miesiącu. „Ten pogląd, że „Pracują  jak muły” – jest po prostu niepoprawny”.

 

 

Źródło: suntimes
Foto: You Tube, istock/Motortion

 

 

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Wyboiste lato dla podróżujących w Stanach Zjednoczonych. Odwołane loty, droga benzyna, brak aut w wypożyczalniach

Opublikowano

dnia

Autor:

W całej Ameryce podróżni chcący udać się na wakacyjny wyjazd po miesiącach ograniczeń COVID-19 stają przed szeregiem problemów. Bezprecedensowe liczby odwołanych lotów, niebotyczne ceny benzyny, niedobory samochodów w wypożyczalniach to główne z nich.

Według danych federalnych, ruch lotniczy wyniósł 87% poziomu z 2019 r. w ostatni piątek. Jednak amerykańskie linie lotnicze zmagają się z niedoborami kadrowymi co spowodowało tysiące odwołań lotów tego lata.

Przewoźnicy teoretycznie mogą przyjąć współczynnik odwołań wynoszący 3%, ale pod koniec czerwca te wskaźniki wynosiły średnio 4% dla linii lotniczych American, Delta, Southwest i United, podali naukowcy z DePaul University Chaddick Institute for Metropolitan Development.

Jeśli chodzi o wynajem samochodów, stawki są średnio o 40 USD dziennie wyższe niż w 2019 r., informuje American Automobile Association AAA .

REKLAMA REKLAMA

„Sytuacja wynajmu samochodów jest rzeczywiście okropna i prawdopodobnie nie ulegnie znacznej poprawie w najbliższym czasie” – oznajmił Tom Appel, wydawca przewodnika konsumenckiego Motoryzacja.

„Z powodu problemu z łańcuchem dostaw, producenci samochodów są ograniczeni co do liczby pojazdów, które mogą zbudować i dlatego koncentrują się na sprzedaży detalicznej, która jest bardziej opłacalna niż sprzedaż na wynajem” – powiedział Appel.

„Na amerykańskim rynku brakuje prawie 8 milionów samochodów i ciężarówek”

Appel nie przewiduje by niedobór wypożyczonych samochodów miał spaść do 2024 roku.

Jeśli chodzi o benzynę, AAA odnotowała średnią 5,04 USD za galon w piątek w obszarze metra Chicago. To astronomiczna cena w porównaniu do 3,56 USD rok temu, ale mniej niż 5,22 USD 22 lipca.

Ceny paliwa znajdują się teraz pod dodatkową presją z powodu spadku popytu na benzynę. Jest on niższy o 5-10% w porównaniu z zeszłym rokiem.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, istock/fizkes

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Odmówili szczepionki COVID-19 i starcili pracę. Szpital NorthShore wypłaci im 10 mln odszkodowania

Opublikowano

dnia

Autor:

Chrześcijańska organizacja non-profit zajmująca się rozprawą sądową ogłosiła w piątek, że rozstrzygnęła „pierwszy pozew dla pracowników służby zdrowia w sprawie nakazu szczepienia przeciwko COVID” w Stanach Zjednoczonych. O ugodzie, która przyznaje tym pracownikom ponad 10,3 miliona dolarów odszkodowania, mówi Jezuita Ojciec Paweł Kosiński.

Liberty Counsel wniósł pozew przeciwko NorthShore University HealthSystem, zlokalizowanemu na przedmieściach Chicago, w imieniu ponad 500 obecnych i byłych pracowników, którzy sprzeciwili się obowiązkowi szczepienia przeciwko COVID-19 z powodów religijnych.

Według Liberty Counsel pracownicy ci odmówili szczepienia ze względu na jego związek z abortowanymi komórkami płodowymi.

Ugoda została złożona w federalnym sądzie okręgowym stanu Illinois, gdzie czeka na zatwierdzenie. W ugodzie NorthShore zgadza się na zmianę swojej polityki i rozważenie ponownego zatrudnienia pracowników, którzy odeszli, ponieważ ich prośby o zwolnienie z powodów religijnych ze szczepienia zostały odrzucone.

NorthShore szacuje, że 523 pracownikom odmówiono zwolnienia religijnego między 1 lipca 2021 a 1 stycznia 2022, zgodnie z ugodą. Spośród nich, 204 spełniło ten nakaz, podczas gdy 269 zostało zwolnionych lub zrezygnowało z pracy. Northshore zatwierdziło religijne zwolnienie na prośbę jednej osoby..

REKLAMA REKLAMA

NorthShore, podobnie jak inne systemy szpitalne, nadal będzie wymagać szczepienia swoich pracowników przeciwko COVID-19, ale w ramach ugody zmienia swoją politykę zwolnień.

W przyszłości przeanalizuje wnioski poszczególnych pracowników o zwolnienia z powodów religijnych, a jeśli zwolnienia te zostaną zatwierdzone, NorthShore będzie pracować nad dostosowaniem pracowników, niezależnie od ich stanowiska.

Stanowisko Kościoła katolickiego

Papież Franciszek i Watykan zdecydowanie zachęcali katolików do rozważenia przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19.

Kongregacja Nauki Wiary wydała również notę ​​na temat moralności szczepionek w odpowiedzi na obawy dotyczące ich związku z aborcją.

„Kiedy nienaganne etycznie szczepionki przeciw Covid-19 nie są dostępne… moralnie dopuszczalne jest otrzymywanie szczepionek przeciw Covid-19, które wykorzystują linie komórkowe z abortowanych płodów w procesie badawczym i produkcyjnym”.

Notatka ostrzegała również przed nie przestrzeganiem przepisów, podkreślając jednocześnie, że katolicy w swoich decyzjach muszą brać pod uwagę dobro wspólne.

„Jednocześnie rozum praktyczny pokazuje, że szczepienia z reguły nie są obowiązkiem moralnym i dlatego muszą być dobrowolne”

– czytamy w notatce.

 

 

Źródło: cna
Foto: You Tube, istock/Tirachard

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

W Illinois powstanie największa w historii elektrownia słoneczna. Z energii skorzystają setki tysięcy mieszkańców Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek urzędnicy stanowi ogłosili plany budowy największej w historii elektrowni słonecznej w Illinois. Obiekt powstanie w centralnej części stanu, prawie 200 mil na południe od Chicago. Z energii skorzystają mieszkańcy Chicago a także lotniska – Midway i O’Hare.

„Do 2025 roku setki tysięcy mieszkańców Chicago zaspokoi swoje potrzeby energetyczne z całkowicie odnawialnego źródła energii”

– zapowiedział gubernator JB Pritzker.

Władze zgodziły się kupić część energii także do zasilania miejsc użyteczności publicznej, w tym lotnisk O’Hare i Midway.

Gubernator Pritzker poinformował, że budowa 593-megawatowej farmy słonecznej w powiatach Morgan i Sangamon, rozpocznie się w ciągu kilku najbliższych miesięcy a obiekt da prawie tysiąc nowych miejsc pracy.

REKLAMA REKLAMA

Realizacja większej liczby takich projektów związanych z produkcją energii odnawialnej jest prawdopodobna, jeśli zgodnie z oczekiwaniami Izba Stanów Zjednoczonych zatwierdzi ustawę przyjętą przez Senat w niedzielę.

Choć nazywa się „Ustawą o redukcji inflacji”, dotyczy inicjatyw związanych ze zmianą klimatu.

Jeśli Izba przyjmie propozycję do piątku, zgodnie z oczekiwaniami, prezydent Joe Biden prawdopodobnie podpisze ją w przyszłym tygodniu.

Gubernator Pritzker zauważył, że wcześniej ustawodawstwo stanowe stawiało sobie za cel wprowadzenie miliona nowych pojazdów elektrycznych na drogach Illinois do 2030 roku.

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/CandyRetriever

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu