Połącz się z nami

NEWS Florida

Prawybory na Florydzie 23 sierpnia – wszystko co musisz wiedzieć – przewodnik

Opublikowano

dnia

Prawybory na Florydzie już za kilka tygodni. Zobacz jak, gdzie i kiedy a następnie oddaj swój głos!

Organy nadzorujące wybory w całym stanie zachęcają wyborców do wcześniejszego przygotowania planu, kiedy, gdzie i jak będą rejestrować się i oddawać głosy.

Zarejestruj się, aby głosować na Florydzie

Najszybszym sposobem zarejestrowania się do głosowania na Florydzie jest skorzystanie ze stanowej strony internetowej Inspektora Wyborów https://registertovoteflorida.gov/home.

Osoby, które chcą wypełnić wniosek w wersji papierowej, mogą to zrobić, korzystając z dostarczonego przez państwo pliku PDF lub odwiedzając dowolnego kierownika biura wyborczego, urzędu wydającego prawa jazdy i innych agencji uprawnionych do rejestracji wyborców, takich jak biblioteki, wojskowe biura rekrutacyjne i placówki opiekuńcze.

REKLAMA REKLAMA

Osoby, które chcą zarejestrować się do głosowania, muszą:

 • Być obywatelem Stanów Zjednoczonych Ameryki;
 • Być legalnym rezydentem Florydy;
 • Być legalnym rezydentem powiatu, w którym chcą się zarejestrować;
 • Mieć co najmniej 16 lat, aby zarejestrować się wstępnie lub co najmniej 18 lat, aby zarejestrować się i głosować;

Ci, którzy zostali skazani na ubezwłasnowolnienie umysłowe i/lub ci, którzy zostali skazani za przestępców i nie przywrócono im praw do głosowania, nie są uprawnieni do zarejestrowania się do głosowania na Florydzie.

Termin rejestracji do głosowania w wyborach upływa 29 dni przed wyborami.

Prawybory na Florydzie odbędą się 23 sierpnia, więc ostateczny termin rejestracji upływa 25 lipca.

Wybory powszechne odbędą się 8 listopada, więc termin rejestracji upływa 11 października.

Każdy może sprawdzić swoją rejestrację wyborców na Florydzie pod adresem registration.elections.myflorida.com/CheckVoterStatus.

Jak głosować na Florydzie

Na Florydzie istnieją dwa podstawowe sposoby głosowania: osobiście i listownie.

Głosowanie listowne

Karty do głosowania korespondencyjnego można uzyskać w biurze inspektora wyborczego okręgu wyborczego. Większość powiatów oferuje opcje składania prośby przez Internet, telefon i osobiście, co należy zrobić co najmniej 10 dni przed danymi wyborami i które zostanie wysłane do wyborcy w ciągu dwóch dni od złożenia wniosku.

Wyborcy mogą również odebrać karty do głosowania w swoim okręgowym biurze nadzorcy ds. wyborów, gdy karty do głosowania staną się dostępne.

Odwiedź https://dos.myflorida.com/elections/for-voters/voting/vote-by-mail/, aby uzyskać więcej informacji.

Głosowanie osobiste

Głosowanie osobiste może odbyć się w Dniu Wyborów lub w dniach poprzedzających głosowanie, w zależności od powiatu. Wyborcy muszą przynieść dowód tożsamości ze zdjęciem z podpisem lub weryfikacją podpisu.

Ze względu na redystrybucję w całym stanie, wielu mieszkańców Florydy może uznać, że ich miejsce głosowania uległo zmianie. Nadzorcy Wyborów wysyłali lub wysyłają pocztą nowe karty rejestracyjne wyborców ze zaktualizowanymi lokalizacjami głosowania wyborcom zarejestrowanym w ich okręgach.

Wyborcy, którzy nie otrzymali zaktualizowanej karty rejestracyjnej, powinni sprawdzić swoją lokalną witrynę internetową Inspektora Wyborów, aby uzyskać informacje dotyczące osobistego głosowania.

Gdzie głosować na Florydzie

Głosowanie osobiste odbywa się zazwyczaj w szkołach, kościołach i ośrodkach społecznych w każdym powiecie na Florydzie.

Istnieje kilka sposobów, aby dowiedzieć się, gdzie możesz głosować osobiście na Florydzie.

 • Zadzwoń lub odwiedź stronę internetową Inspektora Wyborów w swoim okręgu.
 • Sprawdź swoją kartę rejestracyjną wyborcy. Większość Inspektorów Wyborów w ostatnich tygodniach wysłała zarejestrowanym wyborcom zaktualizowaną kartę.

Każdy, kto nie otrzymał zaktualizowanej karty, jest proszony aby skontaktować się ze swoim Inspektorem ds. Wyborów lub sprawdzić status swojego głosowania online.

Kiedy głosować na Florydzie?

Istnieje wiele sposobów i miejsc, w których wyborcy z Florydy mogą oddać swoje głosy.

Przesyłanie kart do głosowania pocztą

Kartę do głosowania drogą pocztową musi wpłynąć do Biura Nadzoru Wyborczego, niezależnie od daty stempla pocztowego, najpóźniej do godziny 7:00 p.m. (czasu lokalnego) w dniu wyborów.

United States Postal Service zaleca wyborcom z USA odesłanie swoich kart do głosowania co najmniej na tydzień przed dniem wyborów, aby uwzględnić wszelkie nieprzewidziane wydarzenia lub problemy z pogodą.

Instrukcje dotyczące zwrotu kart do głosowania są dołączone do karty do głosowania.

Karty do głosowania pocztowego wymagają podpisu zgodnego z podpisem na dokumencie tożsamości wydanym przez organ państwowy.

Karty do głosowania wysyłane pocztą elektroniczną mogą być zwracane do bezpiecznych punktów przyjmowania głosów, znanych również jako urny do głosowania pocztą elektroniczną.

Wczesne głosowanie osobiste

Wczesne głosowanie rozpoczyna się co najmniej 10 dni przed wyborami i kończy na trzy dni przed wyborami w stanie Floryda.

Osoby nadzorujące wybory mogą oferować przedłużone przedterminowe głosowanie do 15 dni przed wyborami. Wyborcy powinni skontaktować się z lokalnym biurem wyborczym, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat wcześniejszego głosowania osobiście.

Głosowanie osobiste w dniu wyborów

Przy tak wielu opcjach wcześniejszego głosowania, w tym drogą pocztową, wyborcy z Florydy są zachęcani, aby nie czekali z oddaniem swoich głosów do dnia wyborów.

Jednak każdy, kto tego nie zrobił wcześniej, może głosować w dniu wyborów w wyznaczonym miejscu wyborczym.

Wyborcy powinni sprawdzić witrynę internetową swojego okręgowego Inspektora Wyborów, aby uzyskać informacje o osobistym głosowaniu w dniu wyborów.

Kogo będziemy wybierać na Florydzie?

W wyborach listopadowych w 2022 r. wybieramy kandydatów na stanowiska federalne, stanowe i w administracji lokalnej.

Kongres USA – Zobacz pełną listę kandydatów z Florydy do Izby Reprezentantów USA, klikając tutaj.

Senat USA: Marco Rubio, Ricardo De La Fuente, Val Demings, Brian Rush, William Sanchez, Dennis Misigoy, Uloma Uma Ekpete, Edward A. Gray, Howard Knepper, Moses Quiles, Steven B. Grant i Tuan TQ Nguyen.

Prokurator Generalny : Ashley Moody, Aramis Ayala, Jim Lewis i Daniel Uhlfelder

Dyrektor finansowy: Jimmy Patronis i Adam Hattersley

Komisarz ds. Rolnictwa: Naomi Esther Blemur, J.R. Gaillot i RyanMorales,James W. Shaw i Wilton Simpson

Gubernator: Ron DeSantis, Charlie Crist, Candace Daniel, Nicole „Nikki” Fried (obecny komisarz ds. rolnictwa), Robert L. Willis, Carmen Jackie Gimenez, Jodi Gregory Jeloudov, Hector Ross, Kyle KC Gibson i James Thompson.

Stanowy Sąd Najwyższy

Sędziowie Sądu Najwyższego, którzy są wymienieni jako bezpartyjni, są powoływani przez gubernatorów. Co sześć lat biorą udział w głosowaniu, aby wyborcy zadecydowali, czy zachowają mandat. W 2022 roku do zatrzymania czeka pięciu sędziów:

 • Charles Canaday, mianowany przez Charliego Crista, ówczesnego republikanina, w 2008 r.
 • Ricky Polston, który został mianowany przez Charliego Crista (wtedy republikana) w 2008 r.
 • Jorge Labarga, który został mianowany przez Charliego Crista (wtedy republikana), w 2009 r.
 • John D. Couriel, mianowany przez Rona DeSantisa (R) w 2020 r.
 • Jamie Rutland Grosshans, mianowany przez Rona DeSantisa (R) w 2019 roku

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, istock/Vepar5

REKLAMA REKLAMA

NEWS Florida

Ile godzin musisz pracować by opłacić czynsz na Florydzie? Słoneczny Stan na 12. miejscu najdroższych miejsc w USA

Opublikowano

dnia

Autor:

Ponieważ koszty czynszu wciąż rosną w całym kraju, nowy raport rzuca nieco światła na to, jak drogie jest życie w Sunshine State. The National Low Income Housing Coalition (NLIHC) opublikowała raport „Poza zasięgiem” z 2022 r. („2022 Out Of Reach. The High cost of housing”), w którym przedstawiono, ile godzin ktoś musi pracować, aby pozwolić sobie na mieszkanie z 1 lub 2 sypialniami w ich stanie.

Według tego raportu mieszkaniec Florydy musi zarabiać co najmniej 26,38 USD na godzinę, aby stać go na wynajem domu z 2 sypialniami. Ta liczba to wzrost o 1,56 dolara na godzinę w porównaniu z zeszłorocznym raportem.

Przy minimalnej płacy stanowej wynoszącej 10 dolarów za godzinę oznacza to, że trzeba pracować na co najmniej 2,6 pełnych etatów.

Wzrost w porównaniu z raportem z 2021 jest dobrze dokumentuje rosnące koszty czynszów w stanie i poza nim.

Badanie szczegółowo określa, ile ktoś musi pracować, aby pozwolić sobie na podstawowy dach nad głową w oparciu o średni czynsz rynkowy:

REKLAMA REKLAMA
 • 106 godzin pracy tygodniowo przy płacy minimalnej, aby pozwolić sobie na dom z 2 sypialniami
 • 86 godzin pracy tygodniowo przy płacy minimalnej, aby pozwolić sobie na dom z 1 sypialnią
 • 2.6: Liczba pełnoetatowych miejsc pracy w pełnym wymiarze godzin za minimalną płacę, aby pozwolić sobie na dom z 2 sypialniami
 • 2.2: Liczba pełnoetatowych miejsc pracy za minimalną płacę, aby pozwolić sobie na mieszkanie z jedną sypialnią

„Aby pozwolić sobie na taki poziom czynszu i mediów – bez płacenia więcej niż 30% dochodu na mieszkanie – gospodarstwo domowe musi zarabiać 4572 USD miesięcznie lub 54 870 USD rocznie” – napisali analitycy.

Jednak według raportu przeciętny najemca na Florydzie zarabia 20,55 USD za godzinę, czyli 42 744 USD rocznie – ponad 12 000 USD mniej niż jest potrzebne, aby móc sobie pozwolić na wynajem domu.

Najdroższym miejscem do życia na Florydzie jest powiat Monroe na archipelagu Florida Keys, gdzie mieszkańcy musieliby pracować prawie 3,5 etatu, dostając minimalną pensję, aby pozwolić sobie na wynajem domu z 2 sypialniami.

Następne na liście najdroższych są powiaty Miami-Dade, a następnie Collier, Palm Beach i Broward.

Floryda znalazła się na 12. miejscu w kraju, biorąc pod uwagę koszt wynajmu domu z dwiema sypialniami.

15 najdroższych stanów/terytoriów w USA:

 • Hawaje
 • Kalifornia
 • Massachusetts
 • Nowy Jork
 • Waszyngton D.C.
 • Waszyngton
 • New Jersey
 • Kolorado
 • Maryland
 • Connecticut
 • Oregon
 • Floryda
 • New Hampshire
 • Wirginia
 • Rhode Island

Pełny raport NLIHC „Poza zasięgiem” tutaj.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, istock/ddmitr

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

Weekend pełen wydarzeń w Tampa Bay. Mecz, koncerty, wystawa psów – wybierz coś dla siebie!

Opublikowano

dnia

Autor:

Nadchodzący weekend w Tampa Bay zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Wybierz rozrywkę dla siebie. Oto niektóre z nich!

Gecko Crawl

Ubierz się jak gekon lub w ubrania o tematyce tropikalnej podczas tego sześciostopniowego wędrówki po barach z jednym darmowym drinkiem w każdym miejscu, zawodami pokera i after party.

Przystanki obejmują Caddy’s, Gulfport Brewery, Neptune Grill, North End Taphouse, O’Maddy’s i Tiki Bar and Grill. Odbywa się w ramach Gulfport Geckofest. 25$, 10$ na pokera. 4:00 p.m. – 9:00 wieczorem w sobotę.

Caddy’s, 3128 Beach Blvd. S, Gulfport. 727-381-8548.

REKLAMA REKLAMA

Wystawa Psów Rasowych AKC

Na tej wystawie psów możesz oglądać jako widz, spotykać z innymi miłośnikami psów i kibicować pięknym konkurentom. Bilety kosztują 6 USD, 10 USD za parking. 8.00 a.m. – 5.00 p.m. od czwartku do niedzieli.

Tereny targowe stanu Floryda, 4802 U.S. 301 N, Tampa. 813-621-7821.

Koncert – Chris Brown

Wokalista R&B i zdobywca nagrody Grammy występuje wraz z Lil Baby. Bilety kosztują 29,50-239,50 USD. Koncert odbędzie się w sobotę o godzinie 7:00 wieczorem.

MidFlorida Credit Union Amphitheatre, 4801 U.S. 301 N, Tampa. 813-740-2446.

Koncert – Michael Buble

Nagrodzony Grammy artysta sprowadza swoją 27-koncertową trasę Higher do Tampy. Bilety są w cenie 65-149,50 USD. Koncert odbędzie się w sobotę o godzinie 8:00 wieczorem.

Amalie Arena, 401 Channelside Drive, Tampa. 813-301-6500.

Koncert – Illenium

Nominowany do nagrody Grammy producent, DJ i instrumentalista wystąpi na imprezie przy basenie. Wstęp kosztuje 30 dolarów. Impreza muzyczna rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11:00 a.m.

Seminole Hard Rock Hotel & Casino, 5223 Orient Road, Tampa. 813-627-7625.

Summer Classics Movie Series

31. doroczna seria klasycznych filmów obejmuje filmy nieme z towarzyszeniem Mighty Wurlitzer Theatre Organ, śpiewu i współczesnej klasyki. W tej części znajduje się dramat muzyczny „All That Jazz” z 1979 roku (R, 123 minuty). Wstęp kosztuje 10-15 USD. Pokaz odbędzie się w niedzielę o godzinie 3.00 popołudniu.

Teatr Tampa, 711 N Franklin St. 813-274-8286.

Mecz Tampa Bay Buccaneers

Zdobywcy Super Bowl z Tampa Bay Buccaneers zmierzą się z Miami Dolphins. Ceny biletów są różne. Mecz rozpocznie się w sobotę o 7:30 wieczorem.

Stadion Raymond James, 4201 N Dale Mabry Highway, Tampa. 813-350-6500.

 

Źródło: tampabay
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

BIZNES

Kultowa restauracja Ybor City zamyka swoje podwoje w przyszłym miesiącu po 93 latach działalności

Opublikowano

dnia

Autor:

Tony’s od 1929 roku serwowała lunch całym tłumom głodnych gości przy 22 ulicy w Ybor City. W szczytowym momencie działalności, oprócz innych lokalnych klientów, karmiła pracowników trzech fabryk cygar HavaTampa.

Właściciel Larry Scaglione, którego rodzina pochodzi z Sycylii, opowiada historię: „Mój dziadek zaczął w 1929 roku… Mój ojciec i jego bracia i siostry dorastali tutaj w restauracji… Ja, w zasadzie ja i moi dwaj bracia, dorastaliśmy w restauracji”.

Ale cała ta opowieść stanie się niedługo zakończoną historią.

Rodzina Scaglione zamyka restaurację Tony’s 2 września.

Choć decyzja o zamknięciu była trudna.

REKLAMA REKLAMA

Wg Scaglione to, co zawsze wyróżniało restaurację, to domowe posiłki z możliwie najświeższych składników każdego dnia.

„Z czego naprawdę jesteśmy znani, wszystko, co robimy, jest świeże” – wyjaśnił.

„Każdego ranka o 5 chodzę na targ, kupuję wszystko świeże.. Wszystkie warzywa są świeże… robimy to od podstaw… Wszystko jest od podstaw.”

Ten domowy posiłek od podstaw był kluczem do tego, aby klienci wracali tu na śniadanie lub lunch.

„Jeśli przyjedziesz do Ybor City, to prawdopodobnie jedna z ostatnich kultowych restauracji związanych z naszą historią. Oni są Sycylijczykami, my jesteśmy Sycylijczykami. Wszystko inne to nowe, nowoczesne restauracje.” – stwierdził długoletni klient.

Wiele osób przychodzi tu prawie codziennie, a przez lata nawiązali ze sobą i z gospodarzami wyjątkowe przyjaźnie.

Choć zamyka lokal, Scaglione będzie kontynuować swoją działalność cateringową.

Restauracja Tony’s znajduje się w 2001 22nd Street w Ybor City. Jest otwarta w porze śniadania i lunchu do 2 września.

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu