Połącz się z nami

News Chicago

Willie Wilson rozdał w środę $ 80 tys na żywność. 9 lipca przekaże prawie $ 2 mln na benzynę

Opublikowano

dnia

Kandydat na burmistrza Chicago, milioner Willie Wilson, organizuje wciąż więcej drogich prezentów dla mieszkańców Wietrznego Miasta. W kolejnej akcji wsparł zakupy artykułów spożywczych, a niedługo będzie rozdawał benzynę.

W środę Willie Wilson rozdał 80 000 dolarów na artykuły spożywcze w czterech chicagowskich sklepach Cermak Fresh Markets, a 9 lipca planuje przekazać prawie 2 miliony dolarów na paliwo.

Filantrop ocenia, że licząc od marca rozda łącznie 3,2 miliona dolarów na benzynę i żywność.

„Ludzie potrzebują przerwy od tych wszystkich wysokich kosztów” – powiedział Wilson.

Do godziny 2 p.m. w środę wyczerpały się kupony warte 80 000 dolarów, o wysokości 25 dolarów każdy, poinformował rzecznik Wilsona.

REKLAMA REKLAMA

Lokalizacje planowanego rozdawania kuponów na benzynę przez Wilsona można znaleźć na jego profilu na Facebooku.

Kierowcy będą mogli zatankować pełny bak – powiedział biznesmen, ogłaszając plan.

Rosnące ceny benzyny utrudniły ludziom dotarcie do pracy i przyprowadzenie dzieci do przedszkola, uważa kandydat na burmistrza.

„Ludzie cierpią, a wielu ludzi nie ma jedzenia” – powiedział Wilson. Zachęcał restauracje, które wyrzucają ugotowane jedzenie, aby znalazły sposób na przekazanie go.

Biznesmen wezwał także bogatych mieszkańców Chicago i lokalne firmy, aby znalazły sposoby na wspieranie ludzi, którzy mają teraz zwiększone potrzeby.

Rozdanie przyniesie ulgę niektórym kupującym i kierowcom w całym Chicago, ale krytycy twierdzą, że materiały informacyjne Wilsona dla potencjalnych wyborców budzą pytania etyczne.

Wilson, który szacuje, że w swojej karierze przekazał już 40 milionów dolarów na cele charytatywne, twierdzi, że „nie ma miejsca na politykę” w przypadku jego darowizn. Robił je regularnie w Chicago i poza nim i będzie to robił, powiedział.

„Myślę, że krytycy powinni przestać krytykować, wyjść tutaj i coś zrobić” – powiedział.

Biznesmen pochwalił gubernatora J.B. Pritzkera za zamrożenie podatku paliwowego w Illinois. Pritzker podpisał budżet, który przewidywał sześciomiesięczną przerwę w podwyżce inflacyjnej podatku paliwowego o 2,4 centa. Wilson wezwał również burmistrz Lori Lightfoot do zawieszenia miejskiego podatku od benzyny w Chicago.

Rząd musi zareagować na inflację tak, jak zareagował na pandemię COVID-19, powiedział Wilson podczas konferencji prasowej ogłaszającej nowe akcje.

Kandydat na burmistrza skrytykował plan Lightfoot, aby rozdać 12,5 miliona dolarów w przedpłaconych kartach na paliwo i kartach transportu publicznego. Powiedział, że pieniądze podatników nie powinny być wykorzystywane do wspierania ograniczonej liczby osób, gdy wysokie ceny dotykają wszystkich.

Wilson planuje zrobić więcej po rozdaniu kuponów na benzynę w przyszłym miesiącu. Film na Facebooku Wilsona pokazał, jak pakuje zakupy, ściska ręce i rozdaje kupony kupującym.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube, fb

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Wyboiste lato dla podróżujących w Stanach Zjednoczonych. Odwołane loty, droga benzyna, brak aut w wypożyczalniach

Opublikowano

dnia

Autor:

W całej Ameryce podróżni chcący udać się na wakacyjny wyjazd po miesiącach ograniczeń COVID-19 stają przed szeregiem problemów. Bezprecedensowe liczby odwołanych lotów, niebotyczne ceny benzyny, niedobory samochodów w wypożyczalniach to główne z nich.

Według danych federalnych, ruch lotniczy wyniósł 87% poziomu z 2019 r. w ostatni piątek. Jednak amerykańskie linie lotnicze zmagają się z niedoborami kadrowymi co spowodowało tysiące odwołań lotów tego lata.

Przewoźnicy teoretycznie mogą przyjąć współczynnik odwołań wynoszący 3%, ale pod koniec czerwca te wskaźniki wynosiły średnio 4% dla linii lotniczych American, Delta, Southwest i United, podali naukowcy z DePaul University Chaddick Institute for Metropolitan Development.

Jeśli chodzi o wynajem samochodów, stawki są średnio o 40 USD dziennie wyższe niż w 2019 r., informuje American Automobile Association AAA .

REKLAMA REKLAMA

„Sytuacja wynajmu samochodów jest rzeczywiście okropna i prawdopodobnie nie ulegnie znacznej poprawie w najbliższym czasie” – oznajmił Tom Appel, wydawca przewodnika konsumenckiego Motoryzacja.

„Z powodu problemu z łańcuchem dostaw, producenci samochodów są ograniczeni co do liczby pojazdów, które mogą zbudować i dlatego koncentrują się na sprzedaży detalicznej, która jest bardziej opłacalna niż sprzedaż na wynajem” – powiedział Appel.

„Na amerykańskim rynku brakuje prawie 8 milionów samochodów i ciężarówek”

Appel nie przewiduje by niedobór wypożyczonych samochodów miał spaść do 2024 roku.

Jeśli chodzi o benzynę, AAA odnotowała średnią 5,04 USD za galon w piątek w obszarze metra Chicago. To astronomiczna cena w porównaniu do 3,56 USD rok temu, ale mniej niż 5,22 USD 22 lipca.

Ceny paliwa znajdują się teraz pod dodatkową presją z powodu spadku popytu na benzynę. Jest on niższy o 5-10% w porównaniu z zeszłym rokiem.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, istock/fizkes

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Odmówili szczepionki COVID-19 i starcili pracę. Szpital NorthShore wypłaci im 10 mln odszkodowania

Opublikowano

dnia

Autor:

Chrześcijańska organizacja non-profit zajmująca się rozprawą sądową ogłosiła w piątek, że rozstrzygnęła „pierwszy pozew dla pracowników służby zdrowia w sprawie nakazu szczepienia przeciwko COVID” w Stanach Zjednoczonych. O ugodzie, która przyznaje tym pracownikom ponad 10,3 miliona dolarów odszkodowania, mówi Jezuita Ojciec Paweł Kosiński.

Liberty Counsel wniósł pozew przeciwko NorthShore University HealthSystem, zlokalizowanemu na przedmieściach Chicago, w imieniu ponad 500 obecnych i byłych pracowników, którzy sprzeciwili się obowiązkowi szczepienia przeciwko COVID-19 z powodów religijnych.

Według Liberty Counsel pracownicy ci odmówili szczepienia ze względu na jego związek z abortowanymi komórkami płodowymi.

Ugoda została złożona w federalnym sądzie okręgowym stanu Illinois, gdzie czeka na zatwierdzenie. W ugodzie NorthShore zgadza się na zmianę swojej polityki i rozważenie ponownego zatrudnienia pracowników, którzy odeszli, ponieważ ich prośby o zwolnienie z powodów religijnych ze szczepienia zostały odrzucone.

NorthShore szacuje, że 523 pracownikom odmówiono zwolnienia religijnego między 1 lipca 2021 a 1 stycznia 2022, zgodnie z ugodą. Spośród nich, 204 spełniło ten nakaz, podczas gdy 269 zostało zwolnionych lub zrezygnowało z pracy. Northshore zatwierdziło religijne zwolnienie na prośbę jednej osoby..

REKLAMA REKLAMA

NorthShore, podobnie jak inne systemy szpitalne, nadal będzie wymagać szczepienia swoich pracowników przeciwko COVID-19, ale w ramach ugody zmienia swoją politykę zwolnień.

W przyszłości przeanalizuje wnioski poszczególnych pracowników o zwolnienia z powodów religijnych, a jeśli zwolnienia te zostaną zatwierdzone, NorthShore będzie pracować nad dostosowaniem pracowników, niezależnie od ich stanowiska.

Stanowisko Kościoła katolickiego

Papież Franciszek i Watykan zdecydowanie zachęcali katolików do rozważenia przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19.

Kongregacja Nauki Wiary wydała również notę ​​na temat moralności szczepionek w odpowiedzi na obawy dotyczące ich związku z aborcją.

„Kiedy nienaganne etycznie szczepionki przeciw Covid-19 nie są dostępne… moralnie dopuszczalne jest otrzymywanie szczepionek przeciw Covid-19, które wykorzystują linie komórkowe z abortowanych płodów w procesie badawczym i produkcyjnym”.

Notatka ostrzegała również przed nie przestrzeganiem przepisów, podkreślając jednocześnie, że katolicy w swoich decyzjach muszą brać pod uwagę dobro wspólne.

„Jednocześnie rozum praktyczny pokazuje, że szczepienia z reguły nie są obowiązkiem moralnym i dlatego muszą być dobrowolne”

– czytamy w notatce.

 

 

Źródło: cna
Foto: You Tube, istock/Tirachard

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

W Illinois powstanie największa w historii elektrownia słoneczna. Z energii skorzystają setki tysięcy mieszkańców Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek urzędnicy stanowi ogłosili plany budowy największej w historii elektrowni słonecznej w Illinois. Obiekt powstanie w centralnej części stanu, prawie 200 mil na południe od Chicago. Z energii skorzystają mieszkańcy Chicago a także lotniska – Midway i O’Hare.

„Do 2025 roku setki tysięcy mieszkańców Chicago zaspokoi swoje potrzeby energetyczne z całkowicie odnawialnego źródła energii”

– zapowiedział gubernator JB Pritzker.

Władze zgodziły się kupić część energii także do zasilania miejsc użyteczności publicznej, w tym lotnisk O’Hare i Midway.

Gubernator Pritzker poinformował, że budowa 593-megawatowej farmy słonecznej w powiatach Morgan i Sangamon, rozpocznie się w ciągu kilku najbliższych miesięcy a obiekt da prawie tysiąc nowych miejsc pracy.

REKLAMA REKLAMA

Realizacja większej liczby takich projektów związanych z produkcją energii odnawialnej jest prawdopodobna, jeśli zgodnie z oczekiwaniami Izba Stanów Zjednoczonych zatwierdzi ustawę przyjętą przez Senat w niedzielę.

Choć nazywa się „Ustawą o redukcji inflacji”, dotyczy inicjatyw związanych ze zmianą klimatu.

Jeśli Izba przyjmie propozycję do piątku, zgodnie z oczekiwaniami, prezydent Joe Biden prawdopodobnie podpisze ją w przyszłym tygodniu.

Gubernator Pritzker zauważył, że wcześniej ustawodawstwo stanowe stawiało sobie za cel wprowadzenie miliona nowych pojazdów elektrycznych na drogach Illinois do 2030 roku.

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/CandyRetriever

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu