Połącz się z nami

News USA

Młodzi Amerykanie nie chcą do wojska. Rekordowo niska rekrutacja do służb w tym roku

Opublikowano

dnia

Amerykańscy urzędnicy wojskowi twierdzą, że każda gałąź armii USA ma trudności z osiągnięciem celów rekrutacyjnych na rok podatkowy 2022. Liczby pokazują rekordowo niski odsetek młodych Amerykanów kwalifikujących się do służby i jeszcze mniejszą liczbę chętnych.

Czołowi przywódcy Pentagonu szukają sposobów na znalezienie nowych rekrutów, aby zapełnić szeregi sił ochotniczych.

Sekretarz obrony Lloyd Austin i zastępca sekretarza obrony Kathleen Hicks uważają, że niedobór jest poważnym problemem i często spotykają się w tej sprawie z innymi przywódcami.

Wg emerytowanego gen. broni Thomasa Spoehr z Heritage Foundation, wojsko nie miało takich trudności z pozyskaniem rekrutów od 1973 roku, w którym Stany Zjednoczone opuściły Wietnam, a pobór oficjalnie się zakończył.

REKLAMA REKLAMA

Pula osób kwalifikujących się do wstąpienia do wojska nadal się kurczy, a więcej młodych mężczyzn i kobiet niż kiedykolwiek zostało zdyskwalifikowanych z powodu otyłości, używania narkotyków lub wpisu w rejestrze karnym.

W zeszłym miesiącu szef sztabu armii gen. James McConville zeznał przed Kongresem, że tylko 23% Amerykanów w wieku 17-24 lat jest kwalifikowanych do służby, w porównaniu z 29% w ostatnich latach.

Wewnętrzne badanie Departamentu Obrony wykazało, że tylko 9% młodych Amerykanów kwalifikujących się do służby w wojsku w tym roku ma ochotę by wstąpić do wojska, najmniej od 2007 roku.

Przyczyny

Ponad połowa młodych Amerykanów, którzy odpowiedzieli na ankietę – około 57% – uważa, że ​​po odbyciu służby w wojsku mieliby problemy emocjonalne lub psychologiczne. Prawie połowa myśli, że mieliby problemy fizyczne.

Wśród Amerykanów ankietowanych przez Pentagon, tylko 13% miało rodziców, którzy służyli w wojsku, w porównaniu z około 40% w 1995 roku. Wojsko uważa rodziców za jeden z największych czynników wpływających na wstąpienie na służbę.

Ogólne zaufanie do instytucji rządowych USA również spada, co uderzyło również w wojsko USA. W 2021 r. coroczne badanie Reagana National Defense Survey, przeprowadzane przez Fundację i Instytut Ronalda Reagana, wykazało, że tylko 45% Amerykanów ma ogromne zaufanie do wojska, co oznacza spadek o 25 punktów od 2018 roku.

Krajowy niedobór siły roboczej, inflacja i skutki Covid, również wpłynęły na rekrutację.

Dwa lata pandemii doprowadziły do ​​odwołanych pokazów lotniczych, drastycznego zmniejszenia wysiłków rekrutacyjnych na osobę i większej liczby osób, które chcą teraz pracować z domu.

Dotychczasowe liczby w tym roku

Armia wypełniła około 40% swojej misji rekrutacyjnej na rok budżetowy 2022, z nieco ponad trzema miesiącami do końca roku fiskalnego, który kończy się 30 września.

Ostatni kwartał – lato – to zazwyczaj okres, kiedy służby rekrutują najwięcej kandydatów kończących edukację.

Siły Powietrzne USA, muszą rekrutować około 100 razy więcej lotników, około 50 000, ale obecnie mają ich o ponad 4000 poniżej poziomu, w którym powinien być w tym momencie roku podatkowego.

Urzędnicy marynarki wojennej, którzy wykorzystują letni film „Top Gun: Maverick”, aby przyciągnąć rekrutów, mówią, że mają nadzieję ostatecznie osiągnąć swoje cele związane z aktywnym obowiązkiem.

Korpus Piechoty Morskiej prawdopodobnie zrealizuje w tym roku swoje cele rekrutacyjne jednak rok 2022 jest „prawdopodobnie najtrudniejszym rokiem rekrutacyjnym od czasu powstania sił ochotniczych”.

Straż Przybrzeżna pozostaje w tyle za swoimi liczbami czynnej służby w tym roku. Osiągnęła 80% i 93% swoich celów odpowiednio dla rezerw i oficerów, ale wypełniła tylko około 55% swojego celu poboru 4200 osób do czynnej służby.

Jak to naprawić

Aby uporać się z narastającym kryzysem, Pentagon dokonuje przeglądu niektórych z ponad 250 przypadków dyskwalifikacji ze służby, w tym niektórych schorzeń, które historycznie wymagały od rekrutów uzyskania zwolnienia.

Na przykład w przeszłości dolegliwości takie jak astma i ADHD mogły wykluczać kogoś ze służby, jeśli rekrut miał objawy po 13. lub 14. urodzinach. Ale teraz Pentagon sprawdza, czy osoby, które były bezobjawowe przez krótszy czas, mogą dołączyć bez rezygnacji.

Wojsko dyskutuje również o umożliwieniu korzystania z platform takich jak TikTok w celu przyciągania rekrutów.

W 2020 roku prezydent Donald Trump zakazał korzystania z platformy mediów społecznościowych, ponieważ chińska firma, która jest jej właścicielem, zbiera informacje biometryczne o użytkownikach.

Pentagon chce również zwiększyć rekrutację, docierając do większej liczby wpływowych osób, takich jak rodzice, nauczyciele i trenerzy, tworząc stacje rekrutacyjne z wieloma usługami a nawet przenosząc biura rekrutacyjne do lepszych dzielnic.

Pentagon może również włożyć więcej wysiłku w rekrutację kwalifikujących się imigrantów DACA.

Armia oferuje elastyczne kontrakty na okres od 2 do 6 lat, wybrane stacje dyżurne, program, w którym poborowi mogą stacjonować ze swoimi przyjaciółmi, oraz 10 000 dolarów premii.

Niektóre gałęzie oferują bezprecedensowe premie za zapisanie się lub ponowne zaciągnięcie, do 50 000 USD w przypadku niektórych specjalizacji w armii, siłach powietrznych i marynarce wojennej.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Wyboiste lato dla podróżujących w Stanach Zjednoczonych. Odwołane loty, droga benzyna, brak aut w wypożyczalniach

Opublikowano

dnia

Autor:

W całej Ameryce podróżni chcący udać się na wakacyjny wyjazd po miesiącach ograniczeń COVID-19 stają przed szeregiem problemów. Bezprecedensowe liczby odwołanych lotów, niebotyczne ceny benzyny, niedobory samochodów w wypożyczalniach to główne z nich.

Według danych federalnych, ruch lotniczy wyniósł 87% poziomu z 2019 r. w ostatni piątek. Jednak amerykańskie linie lotnicze zmagają się z niedoborami kadrowymi co spowodowało tysiące odwołań lotów tego lata.

Przewoźnicy teoretycznie mogą przyjąć współczynnik odwołań wynoszący 3%, ale pod koniec czerwca te wskaźniki wynosiły średnio 4% dla linii lotniczych American, Delta, Southwest i United, podali naukowcy z DePaul University Chaddick Institute for Metropolitan Development.

Jeśli chodzi o wynajem samochodów, stawki są średnio o 40 USD dziennie wyższe niż w 2019 r., informuje American Automobile Association AAA .

REKLAMA REKLAMA

„Sytuacja wynajmu samochodów jest rzeczywiście okropna i prawdopodobnie nie ulegnie znacznej poprawie w najbliższym czasie” – oznajmił Tom Appel, wydawca przewodnika konsumenckiego Motoryzacja.

„Z powodu problemu z łańcuchem dostaw, producenci samochodów są ograniczeni co do liczby pojazdów, które mogą zbudować i dlatego koncentrują się na sprzedaży detalicznej, która jest bardziej opłacalna niż sprzedaż na wynajem” – powiedział Appel.

„Na amerykańskim rynku brakuje prawie 8 milionów samochodów i ciężarówek”

Appel nie przewiduje by niedobór wypożyczonych samochodów miał spaść do 2024 roku.

Jeśli chodzi o benzynę, AAA odnotowała średnią 5,04 USD za galon w piątek w obszarze metra Chicago. To astronomiczna cena w porównaniu do 3,56 USD rok temu, ale mniej niż 5,22 USD 22 lipca.

Ceny paliwa znajdują się teraz pod dodatkową presją z powodu spadku popytu na benzynę. Jest on niższy o 5-10% w porównaniu z zeszłym rokiem.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, istock/fizkes

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

Weekend pełen wydarzeń w Tampa Bay. Mecz, koncerty, wystawa psów – wybierz coś dla siebie!

Opublikowano

dnia

Autor:

Nadchodzący weekend w Tampa Bay zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Wybierz rozrywkę dla siebie. Oto niektóre z nich!

Gecko Crawl

Ubierz się jak gekon lub w ubrania o tematyce tropikalnej podczas tego sześciostopniowego wędrówki po barach z jednym darmowym drinkiem w każdym miejscu, zawodami pokera i after party.

Przystanki obejmują Caddy’s, Gulfport Brewery, Neptune Grill, North End Taphouse, O’Maddy’s i Tiki Bar and Grill. Odbywa się w ramach Gulfport Geckofest. 25$, 10$ na pokera. 4:00 p.m. – 9:00 wieczorem w sobotę.

Caddy’s, 3128 Beach Blvd. S, Gulfport. 727-381-8548.

REKLAMA REKLAMA

Wystawa Psów Rasowych AKC

Na tej wystawie psów możesz oglądać jako widz, spotykać z innymi miłośnikami psów i kibicować pięknym konkurentom. Bilety kosztują 6 USD, 10 USD za parking. 8.00 a.m. – 5.00 p.m. od czwartku do niedzieli.

Tereny targowe stanu Floryda, 4802 U.S. 301 N, Tampa. 813-621-7821.

Koncert – Chris Brown

Wokalista R&B i zdobywca nagrody Grammy występuje wraz z Lil Baby. Bilety kosztują 29,50-239,50 USD. Koncert odbędzie się w sobotę o godzinie 7:00 wieczorem.

MidFlorida Credit Union Amphitheatre, 4801 U.S. 301 N, Tampa. 813-740-2446.

Koncert – Michael Buble

Nagrodzony Grammy artysta sprowadza swoją 27-koncertową trasę Higher do Tampy. Bilety są w cenie 65-149,50 USD. Koncert odbędzie się w sobotę o godzinie 8:00 wieczorem.

Amalie Arena, 401 Channelside Drive, Tampa. 813-301-6500.

Koncert – Illenium

Nominowany do nagrody Grammy producent, DJ i instrumentalista wystąpi na imprezie przy basenie. Wstęp kosztuje 30 dolarów. Impreza muzyczna rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11:00 a.m.

Seminole Hard Rock Hotel & Casino, 5223 Orient Road, Tampa. 813-627-7625.

Summer Classics Movie Series

31. doroczna seria klasycznych filmów obejmuje filmy nieme z towarzyszeniem Mighty Wurlitzer Theatre Organ, śpiewu i współczesnej klasyki. W tej części znajduje się dramat muzyczny „All That Jazz” z 1979 roku (R, 123 minuty). Wstęp kosztuje 10-15 USD. Pokaz odbędzie się w niedzielę o godzinie 3.00 popołudniu.

Teatr Tampa, 711 N Franklin St. 813-274-8286.

Mecz Tampa Bay Buccaneers

Zdobywcy Super Bowl z Tampa Bay Buccaneers zmierzą się z Miami Dolphins. Ceny biletów są różne. Mecz rozpocznie się w sobotę o 7:30 wieczorem.

Stadion Raymond James, 4201 N Dale Mabry Highway, Tampa. 813-350-6500.

 

Źródło: tampabay
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

W Illinois powstanie największa w historii elektrownia słoneczna. Z energii skorzystają setki tysięcy mieszkańców Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek urzędnicy stanowi ogłosili plany budowy największej w historii elektrowni słonecznej w Illinois. Obiekt powstanie w centralnej części stanu, prawie 200 mil na południe od Chicago. Z energii skorzystają mieszkańcy Chicago a także lotniska – Midway i O’Hare.

„Do 2025 roku setki tysięcy mieszkańców Chicago zaspokoi swoje potrzeby energetyczne z całkowicie odnawialnego źródła energii”

– zapowiedział gubernator JB Pritzker.

Władze zgodziły się kupić część energii także do zasilania miejsc użyteczności publicznej, w tym lotnisk O’Hare i Midway.

Gubernator Pritzker poinformował, że budowa 593-megawatowej farmy słonecznej w powiatach Morgan i Sangamon, rozpocznie się w ciągu kilku najbliższych miesięcy a obiekt da prawie tysiąc nowych miejsc pracy.

REKLAMA REKLAMA

Realizacja większej liczby takich projektów związanych z produkcją energii odnawialnej jest prawdopodobna, jeśli zgodnie z oczekiwaniami Izba Stanów Zjednoczonych zatwierdzi ustawę przyjętą przez Senat w niedzielę.

Choć nazywa się „Ustawą o redukcji inflacji”, dotyczy inicjatyw związanych ze zmianą klimatu.

Jeśli Izba przyjmie propozycję do piątku, zgodnie z oczekiwaniami, prezydent Joe Biden prawdopodobnie podpisze ją w przyszłym tygodniu.

Gubernator Pritzker zauważył, że wcześniej ustawodawstwo stanowe stawiało sobie za cel wprowadzenie miliona nowych pojazdów elektrycznych na drogach Illinois do 2030 roku.

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/CandyRetriever

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu