Połącz się z nami

KONCERTY I FESTIWALE W CHICAGO

Jutro Aurora zacznie żyć w rytmie bluesa! Na Blues on the Fox zagra Buddy Guy – chicagowska legenda

Opublikowano

dnia

Muzyka bluesowa powraca w tym roku do Aurory. Festiwal Blues on the Fox odbędzie się tego lata po dwóch latach przerwy z powodu obaw związanych z COVID-19. Głównym bohaterem festiwalu będzie Buddy Guy – legenda chicagowskiego bluesa.

Festiwal Blues on the Fox odbędzie się w dniach 17-18 czerwca w RiverEdge Park. Jego gwiazdą będzie Buddy Guy. Ikona chicagowskiego bluesa wystąpi 18 czerwca na zakończenie festiwalu.

Inni artyści to Shemekia Copeland, Billy Branch i Kenny Wayne Shepherd.

Wg organizatorów festiwalu Buddy Guy „to legenda w rankingu magazynu Rolling Stone jako jeden ze 100 największych gitarzystów wszechczasów.

REKLAMA REKLAMA

W wieku 83 lat jest tak samo dobry, jak zawsze, a bluesa gra od ponad pół wieku.

Nic dziwnego, że udało mu się wygrać 8 nagród Grammy, wstęp do Rock and Roll Hall of Fame i National Medal of Arts.”

Festiwal zakończy się wielką imprezą związaną z otwarciem nowej promenady Wilder Park przy 350 N. River St. od południa do 7:00 wieczorem.

Będzie to wydarzenie dla całych rodzin wypełnione muzyką na żywo, zajęciami dla dzieci, ciężarówkami z jedzeniem,sprzedawcami grilla, hamburgerów, pizzy i lodów.

Bilety kosztują od 15 dolarów i są już w sprzedaży. Dla dzieci do lat 12 wstęp wolny. Szczegółowe informacje i sprzedaż biletów na stronie internetowej.

 

 

Źródło: fox32, paramountaurora
Foto You Tube

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

W tą sobotę koncertowo i smacznie będzie w Little Village. Festiwal Taste of Chicago 25 czerwca

Opublikowano

dnia

Autor:

Trzecie wydarzenie Taste of Chicago 2022, tym razem w Little Village w najbliższą sobotę 25 czerwca. Przyjdźcie na pyszne jedzenie i super muzykę!

Wstęp na festiwal jest bezpłatny i ponownie sprzedawcy żywności będą akceptować tylko karty kredytowe lub gotówkę zamiast tradycyjnych biletów na jedzenie / napoje.

W ramach festiwalu odbędą się również lekcje Summer Dance, a każda lokalizacja ma rodzinne zajęcia dla dzieci w każdym wieku.

Adres: Ortiz De Dominguez School przy 3000 S. Lawndale Ave.

REKLAMA REKLAMA

Sprzedawcy żywności:

 • Don Paleta
 • Mr. Quiles Mexican Food
 • Ms Tittle’s Cupcakes
 • Auntie Vee’s Kitchen
 • Taco Sublime
 • Razpachos
 • Yum Dum
 • Mr. E Chef Catering LLC
 • Healthy Haven
 • Chicago’s Doghouse
 • Prime Tacos
 • Healthy Substance
 • Carnitas Y Tacos
 • Maravatio |
 • Ann’s Flavored Cheesecakes

Koncerty od 12.00:

 • Intro’s
 • DJ Greedy
 • Jarochicanos
 • Braided Janes
 • Quinto Imperio
 • Malafacha
 • DJ Jes

Więcej informacji o festiwalu na stronie TasteofChicago.us.

 

 

Źródło: suntimes
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Dzień Niepodległości w Lisle – parada, koncerty, fajerwerki i lody!

Opublikowano

dnia

Autor:

W ramach obchodów Dnia Niepodległości w weekend 3-4 lipca w miasteczku Lisle i Lisle Park District odbędą się dwa bezpłatne koncerty i pokaz fajerwerków w niedzielę. W poniedziałek parada i degustacja lodów.

Koncerty odbędą się w niedzielę, 3 lipca, na scenie Van Kampen w Lisle Community Park, 1825 Short St.

 • The Brass Buckle Band zaprezentuje muzykę country-rockową od 5:30 do 7:00 wieczorem.
 • Anthem zagra klasyczną muzykę rockową i nie tylko od 7:30 do 9:00 wieczorem

Fajerwerki, prezentowane przez Village of Lisle, pojawią się o 9:30. Pokaz ma trwać około 25 minut.

Widownia może przynieść swoje koce i krzesła ogrodowe, aby obejrzeć sztuczne ognie z okazji Dnia Niepodległości. Organizatorzy zachęcają do przyjścia pieszo lub przyjechania na rowerze do Community Park.

REKLAMA REKLAMA

Dla tych, którzy muszą użyć samochodu, dostępny jest parking w następujących lokalizacjach: parking przy Riverview Drive i Short Street, Sea Lion Aquatic Park, 1825 Short St. i Lisle High School, 1800 Short St.

Napoje alkoholowe nie mogą być wnoszone na teren dzielnicy parkowej, ale będzie można je kupić w Community Park podczas koncertów.

Z okazji Święta Niepodległości Parada 4 lipca rozpocznie się w poniedziałek o godz. 10.00 a.m. by uhonorować tych, którzy służyli i poświęcili życie dla naszej wolności.

Trasa parady rozpocznie się pod Gimnazjum Lisle, 5207 Center Ave., i poprowadzi na zachód na Jonquil Avenue, na północ na Main Street, na zachód na School Street, na południe na Center Street, kończąc na muzeach w Lisle Station Park.

Można udekorować swój rower i wziąć udział w paradzie rowerowej przed główną paradą, od 9:30 do 9:45. Wszystkie udekorowane rowery mogą brać udział w paradzie.

Następnie Lisle Heritage Society zaprasza na coroczne spotkanie z lodami w Muzeum Lisle Station Park, 921 School St., o 10:45, po paradzie, do wyczerpania zapasów.

Aby uzyskać więcej informacji, można dzwonić pod nr  tel (630) 353-4301 lub pisać na info@lisleparkdistrict.org. Strona internetowa www.villageoflisle.org

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Biegnijcie jak na skrzydłach! Rock 'n’ Run the Runway 25 czerwca na lotnisku w Wheeling. Po biegu koncert!

Opublikowano

dnia

Autor:

Według kalendarza Chicago Area Runners Association, tego lata w Chicago zaplanowano ponad 100 biegów. Ale tylko jeden bieg na 5 km zapewnia na swej trasie strefę zakazu lotów na cały dzień, aby umożliwić biegaczom i entuzjastom lotnictwa poznanie ruchliwego lotniska. Na zmęczonych uczestników popołudniu czeka impreza z muzyką na żywo.

Biegacze Rock 'n’ Run the Runway, spacerowicze i dzieci w wózkach dziecięcych będą mieli okazję zwiedzić pasy startowe Chicago Executive Airport, 1070 N. Milwaukee, Wheeling, o 8 rano w sobotę, 25 czerwca.

Sportowcy i biegające rodziny będą biec obok wieży kontrolnej, samolotów i oznaczeń pasa startowego.

Rock 'n’ Run the Runway będzie obejmował 5 km i jedną milę marszu, profesjonalne pomiary czasu, nagrody dla najlepszych mężczyzn i kobiet, medale za uczestnictwo i mnóstwo okazji do oglądania małych samolotów wzdłuż pasa startowego.

REKLAMA REKLAMA

Bramy będą otwarte o 5:00 po południu na muzykę na żywo, fajerwerki i mnóstwo jedzenia.

Muzyka na żywo obejmuje koncert Gone Country od 6:00 do 7:30 wieczorem oraz cover band Mike and Joe od 8:15 do 10:30 wieczorem, z przerwą o 9:15 na fajerwerki.

Chicago Executive Airport jest czwartym najbardziej ruchliwym lotniskiem w Illinois i odgrywa kluczową rolę odciążając region. Głównymi użytkownikami lotniska są szkoły lotnicze, osoby podróżujące służbowo oraz lotnictwo ogólne.

Zapraszamy wszystkich biegaczy i spacerowiczów. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.rocknruntherunway.com.

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, istock/evgenyatamanenko

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu