Połącz się z nami

News Chicago

Nie żyje Jim Ryan – były prokurator generalny stanu Illinois i dwukrotny kandydat na gubernatora

Opublikowano

dnia

James E. Ryan, dwukrotny prokurator generalny stanu Illinois w latach 1995-2003, który dwa razy bezskutecznie startował w wyborach na gubernatora, zmarł w niedzielę „po kilku długich chorobach”, zgodnie z oświadczeniem rodziny opublikowanym w DuPage Policy Journal. Miał 76 lat.

Obecny prokurator generalny stanu Illinois Kwame Raoul złożył hołd Ryanowi w niedzielę wieczorem.

Jim Ryan poświęcił dużą część swojej kariery bezpieczeństwu publicznemu, najpierw jako prokurator stanu DuPage County, a następnie jako prokurator generalny stanu Illinois, i staram się podążać za jego przykładem” – powiedział Raoul w oświadczeniu.

„Przywództwo Jima jako prokuratora generalnego i zaangażowanie w ochronę wszystkich mieszkańców Illinois to coś, co starałem się odzwierciedlać od czasu objęcia urzędu”.

REKLAMA REKLAMA

Ryan, mieszkaniec Elmhurst, był świeżą twarzą w polityce republikańskiej, kiedy został zachęcony do opuszczenia swojej kancelarii prawnej Ryan & Darrah i kandydowania na prokuratora stanowego powiatu DuPage w 1984 roku.

Pokonał urzędującego republikanina Michaela Fitzsimmonsa 13 000 głosów w wyborach republikańskich i wystartował do zwycięstwa w listopadowych wyborach powszechnych. W powiecie pracował do 1994r., kiedy objął stanowisko prokuratora generalnego stanu Illinois.

W 2002 r. Ryan zrezygnował z ewentualnej trzeciej kadencji jako prokurator generalny i kandydował na gubernatora, przegrywając z demokratą Rodem Blagojevichem.

Ponownie kandydował na gubernatora w 2010 roku, ale przegrał w prawyborach republikanów z senatorem Billem Bradym.

Jego późniejsza kariera polityczna była obciążona przez innych prominentnych polityków z Illinois o nazwisku Ryan, którzy obciążyli je negatywnym bagażem politycznym.

Ryan walczył również z problemami zdrowotnymi. W 1996 roku zdiagnozowano u niego chłoniaka nieziarniczego drugiego stopnia i rozpoczął chemioterapię. Choroba powróciła w 2002 roku, kiedy był republikańskim kandydatem na gubernatora.

W całej swojej karierze był szanowany jako budowniczy konsensusu.

Chociaż niektórzy skarżyli się, że rządził przez komisję i działał powoli – Illinois pod rządami Ryana było dopiero 17 stanem, który przyłączył się do pozwu w 1990 r. o odzyskanie odszkodowania od przemysłu tytoniowego – jego zwolennicy nazywali go rozważnym.

W 1997 roku felietonista polityczny Chicago Sun-Times, Steve Neal, napisał, że Ryan podniósł rangę biura prokuratora generalnego, po części poprzez ściganie toksycznych śmieciarek, trucicieli, oszustów internetowych i gangów.

Jako prokurator generalny, Ryan pomógł również stworzyć Illinois Violence Prevention Initiative.

Był jednak krytykowany jako prokurator stanowy za prowadzenie sprawy morderstwa dziesięcioletniej Jeanine Nicarico z Naperville z 1983 roku, którą odziedziczył po Fitzsimmonsie.

Jim Ryan urodził się w Chicago. Później jego ojciec Edward Ryan, budowniczy skromnych domów, przeniósł rodzinę do powiatu DuPage. Jako nastolatek był bokserem Golden Gloves w siłowniach West Side.

Uczęszczał do Akademii Św. Prokopa, obecnie Akademii Beneta, a następnie do Kolegium Św. Prokopa, które teraz nazywa się Benedictine University. Tam uzyskał licencjat z nauk politycznych w 1968 r.

Ukończył studia prawnicze w 1971 roku w Chicago-Kent College of Law.

W 1976 r. Ryan był asystentem adwokata stanowego powiatu DuPage. Następnie przez osiem lat prowadził prywatną praktykę z Johnem Darrahem, później sędzią federalnym, zanim został prokuratorem generalnym.

Po przegranym wyścigu gubernatorskim w 2002 r. Ryan wrócił na Benedictine University na zachodnim przedmieściu Lisle, gdzie prowadził kursy nauk politycznych i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych.

Dołączył też do biura Gardner, Carton & Douglas w Chicago w 2003 roku, a później był radcą w kancelarii prawnej Naperville, Jim Ryan & Associates.

Oprócz żony Jim Ryan pozostawił czworo z sześciorga dzieci. Jego najmłodsza córka zmarła w wieku 12 lat w 1997 roku z powodu niezdiagnozowanego guza mózgu, a 24-letni syn zmarł w 2007 roku.

 

 

Źródło: suntimes
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Przywódca związku pracowników CTA: mamy dość. Kolejna ofiara śmiertelna strzelaniny w autobusie

Opublikowano

dnia

Autor:

Po tym, jak w niedzielę nastolatek został zastrzelony w autobusie Chicago Transit Authority, przywódca związkowy operatorów Chicago Transit Authority CTA mówi, że pracownicy mają dość przestępców narażających życie kierowców i pasażerów.

Nastolatek został zastrzelony w autobusie w Garfield Park przez dwóch mężczyzn, którzy wsiedli do autobusu w Pulaski i Jackson i wyciągnęli broń, gdy szli na tył pojazdu. Inny mężczyzna został ranny w czasie tragicznego wydarzenia.

„To bezsensowna przemoc, która wydarzyła się dzisiaj w systemie CTA”

– powiedział przewodniczący komórki 241 związku operatorów CTA Keith Hill. „A gdyby to było dziecko w autobusie, a gdyby to był starszy obywatel?”.

Niecały tydzień temu mężczyzna został zastrzelony na Red Line CTA, gdy zbliżał się do przystanku 47th Street. Wcześniej mężczyzna zginął w strzelaninie tuż za stacją Red Line przy 79th. Street.

REKLAMA REKLAMA

Hill poinformował, że umowa związkowa obowiązuje dopiero od grudnia 2023 r., a skargi nie przynoszą efektu.

Operatorzy chcą mieć własną policję, ochronę kierowców autobusów i pasażerów.

„CTA, miasto, stan muszą wymyślić nowoczesny system reakcji nie tylko dla CTA, dla wszystkiego w mieście” –oświadczył Hill.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Dzisiaj ostatni dzień wczesnego głosowania w Illinois. Jutro właściwe Prawybory

Opublikowano

dnia

Autor:

Wczesne głosowanie w czerwcowych prawyborach w Illinois kończy się w poniedziałek. Dzień wyborów to wtorek, 28 czerwca.

Jeszcze dzisiaj możecie oddać swój głos we wczesnym głosowaniu, na zasadach które opisywaliśmy od 6 czerwca.

Głosowanie obejmuje wybór gubernatora, a także kandydatów do Kongresu, na stanowe urzędy ustawodawcze i różne stanowiska lokalne.

Jeśli masz kartę do głosowania drogą pocztową, urzędnicy nalegają, abyś ją natychmiast zwrócił.

REKLAMA REKLAMA

W przypadku wysłania pocztą, karta do głosowania musi być ostemplowana do dnia wyborów. Możesz również oddać swoją pocztową kartę do głosowania i zagłosować osobiście.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/AndreyPopov

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Mieszkaniec St.Louis, który stracił obie nogi w wypadku w Chicago wraca do swojego domu i rodziny

Opublikowano

dnia

Autor:

Na początku maja tego roku Bryce Summary przyjechał do Chicago na konferencję związaną z pracą. Teraz, kilka tygodni później wraca do domu w St. Louis po podwójnej amputacji nóg, po tym jak został potrącony przez kierowcę na Magnificent Mile.

O tragicznym wypadku, do którego doszło około 8.30 wieczorem 12 maja na chodniku North Michigan Avenue, pisaliśmy 24 maja.

Policja twierdzi, że kierowca białego mercedesa przejechał na czerwonym świetle skrzyżowanie Ohio i Michigan Avenue. Uderzył w inny pojazd, po czym uderzył w Bryce’a . Żona Bryce’a nie została ranna.

Katastrofa wydarzyła się zaledwie kilka przecznic od Northwestern Memorial Hospital. Pracownicy medyczni byli w tym czasie w okolicy i rzucili się do akcji.

REKLAMA REKLAMA

Lekarze zrobili wszystko, co mogli, by uratować obie nogi Bryce’a, ale nie byli w stanie tego zrobić.

19 maja amputowano mu prawą nogę. Dzień później amputowano mu również lewą nogę.

W niedzielny poranek 26 czerwca Bryce opuścił Shirley Ryan AbilityLab z uśmiechem na twarzy.

„Z tego z pewnością mogę wyzdrowieć” – powiedział.

„Mam szczęście, że nie jest gorzej. Że nie doznałem urazu mózgu”.

Bryce spędził w szpitalu 45 dni.

„Nie winię Chicago za to, co mi się przydarzyło” – powiedział. „Tak naprawdę mogło się to przydarzyć każdemu”.

Jego żona mówi, że pomimo tego wszystkiego, co przeszedł Bryce, nigdy nie stracił uśmiechu.

„Jest szczęśliwym człowiekiem” – powiedziała Amy Summary. „Zawsze pozytywny. Zawsze staram się pomagać innym”.

Bryce będzie kontynuował rehabilitację ambulatoryjną w domu.

Rodzina ma dwóch synków, dwulatka i pięciolatka.

„Tęsknię za moimi chłopcami, tęsknię za psem, tęsknię za domowymi posiłkami i łóżkiem” – powiedział Bryce.

Policja w Chicago nadal szuka kierowcy, który spowodował wypadek.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu