Połącz się z nami

News USA

Zastrzelono mężczyznę, który próbował wejść do szkoły w Alabamie. Nikt nie chce powtórki masakry z Teksasu

Opublikowano

dnia

Mężczyzna został zastrzelony przez funkcjonariusza policji przed szkołą podstawową w Alabamie w czwartek po południu po kłótni ze szkolnym oficerem. Wcześniej próbował dostać się do środka budynku, gdzie przebywało 34 dzieci.

O zdarzeniu poinformował podczas konferencji prasowej szeryf powiatu Etowah, Jonathan Horton.

Co najmniej 34 uczniów było w szkole podstawowej Walnut Park, kiedy mężczyzna próbował dostać się do środka, wg nadinspektora szkoły miejskiej w Gadsden Tony’ego Reddicka.

Alabama Law Enforcement Agency (ALEA) prowadzi dochodzenie w sprawie incydentu.

REKLAMA REKLAMA

W komunikacie prasowym ALEA podła, że ​​widziano osobę próbującą włamać się siłą do oznaczonego pojazdu patrolowego Rainbow City w pobliżu szkoły. Oficer nawiązał kontakt z tą osobą i próbował ją powstrzymać.

Doszło do kłótni, w której mężczyzna próbował odebrać funkcjonariuszowi broń palną. Oficerowi udało się wezwać wsparcie, a przybyły funkcjonariusz postrzelił mężczyznę, który poniósł śmierć na miejscu.

Dzieci będące w szkole nie ucierpiały w tym incydencie, oświadczył Horton.

Chociaż rok szkolny się skończył, latem szkoła organizuje obóz czytania i pisania dla uczniów szkół podstawowych, poinformował Reddick.

Dystrykt zawsze miał zwyczaj zamykania wszystkich drzwi budynku szkolnego, zewnętrznych i wewnętrznych, powiedział Reddick. Wg tutejszych władz jest to pomocne w powstrzymaniu potencjalnego intruza.

„Mężczyzna próbował otworzyć przynajmniej dwoje drzwi prowadzących do szkoły” — poinformował Reddick.

„To jest Gadsden. Mała społeczność. Nie myślisz, że coś takiego wydarzy się w twojej szkole – dodał.

Chwaląc pracę szkolnego oficera, Horton zwrócił również uwagę na pracę wykonaną przez dystrykt w związku ze strzelaniną w Uvalde w Teksasie.

„W naszych szkołach, zwłaszcza po… tym, co wydarzyło się w Teksasie, prowadzimy jeden z największych programów dla urzędników ds. zasobów szkolnych w powiecie Etowah, głoszący, że te drzwi pozostają zamknięte. Osobnik nie był w stanie dostać się do szkoły” – oznajmił.

„Z punktu widzenia oficera szkolnego – zrobił dokładnie to, co należy zrobić.”

„Podszedł prosto do zagrożenia, skonfrontował się z nim i uporał się z nim. Skończyło się to niestety śmiercią podejrzanego, ale to najbezpieczniejsza alternatywa. Aby utrzymać to zagrożenie z dala od szkoły” – dodał.

Urzędnik ds. zasobów szkolnych został przewieziony do szpitala, aby leczyć drobne obrażenia, których doznał podczas szarpaniny z napastnikiem. Nie wiadomo, czy podejrzany był uzbrojony.

 

 

Źródło: cnn
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Reklama

News USA

21 milionów dolarów dla rodziny ciężarnej nastolatki za śmierć z ręki policjantów

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek federalna ława przysięgłych przyznała 21 milionów dolarów rodzinie ciężarnej nastolatki, która została zastrzelona przez tajnych funkcjonariuszy policji w Północnej Kalifornii pięć lat temu.

Elena Mondragon była pasażerką BMW wyjeżdżającego z kompleksu mieszkalnego Hayward, kiedy nieoznakowany van wypełniony funkcjonariuszami policji z Fremont próbował go zatrzymać w marcu 2017 roku, zgodnie ze skargą złożoną przez rodzinę nastolatki.

Policja we Fremont poinformowała, że ​​poszukiwany kierowca BMW staranował swoim samochodem policyjny pojazd.

Policja otworzyła ogień i śmiertelnie zraniła Mondragon, który był pasażerem.

REKLAMA REKLAMA

Miała 16 lat i była w pierwszym trymestrze ciąży.

Skarga na śmierć młodej kobiety opisała zabójstwo jako „nieudaną tajną operację aresztowania”, donosi „San Francisco Chronicle”.

John Burris, adwokat powodów, przekazał, że jury postanowiło podzielić winę między mężczyznę prowadzącego samochód a funkcjonariuszy, tak że miasto Fremont prawdopodobnie wypłaci około 10 milionów dolarów odszkodowania.

W 2018 r. Prokuratura Okręgowa Powiatu Alameda stwierdziła, że ​​śmiertelna strzelanina wywołana przez policję była uzasadniona.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

Uwaga – nie używaj parasola tarasowego z Costco. Może się zapalić!

Opublikowano

dnia

Autor:

Parasol słoneczny sprzedawany wyłącznie w Costco został wycofany przez firmę po kilku zgłoszonych pożarach, gdy krążek jego panelu słonecznego ulegał przegrzaniu.

Parasole 10’ Solar LED Market były sprzedawane w różnych kolorach od grudnia 2020 r. do maja 2022 r. w cenie od 130 do 160 USD w magazynach Costco w całym kraju i online.

Parasole mają diody LED na drutach i czarny krążek baterii panelu słonecznego u góry. Solarny krążek posiada czarną osłonę oznaczoną napisem „YEEZE” lub „YEEZE 1.”

Do tej pory głoszono sześć przypadków przegrzania akumulatorów litowo-jonowych.

Obejmuje to trzy doniesienia o zapaleniu się panelu słonecznego podczas ładowania przez zasilacz w pomieszczeniu, dwa doniesienia o zapaleniu się parasoli, gdy panel słoneczny przegrzał się i zapalił, gdy był przymocowany do parasola, oraz jedna osoba poszkodowana wdychaniem dymu.

REKLAMA REKLAMA

Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich informuje, że konsumenci powinni natychmiast przestać używać parasoli, zdjąć krążek na panel słoneczny z górnej części parasola, przechowywać krążek z dala od słońca i materiałów palnych oraz nie ładować krążka za pomocą zasilacza sieciowego.

Konsumenci mogą zwrócić parasole i krążki słoneczne do dowolnego magazynu Costco w całym kraju, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy.

Według Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich sprzedano około 400 000 sztuk tych parasoli w Stanach Zjednoczonych, a kolejne 33 000 w Kanadzie.

Konsumenci, którzy nie mogą zwrócić produktu do Costco, mogą skontaktować się z firmą w celu uzyskania instrukcji dotyczących zwrotu pieniędzy.

SunVilla i Costco kontaktują się ze wszystkimi znanymi nabywcami.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

100 000 dolarów na loterii! Mieszkaniec Południowej Karoliny wypróbował strategię, którą poznał w tv

Opublikowano

dnia

Autor:

Mężczyzna z Południowej Karoliny wpadł na pomysł zarobienia pieniędzy oglądając program telewizyjny i przyniósł mu on 100 000 dolarów wygranej. Inspiracją był odcinek serialu TLC „Lottery Changed My Life”, który opowiada o zmianie stylu życia zwycięzców loterii.

Pomysł polegał na tym, żeby przez trzy miesiące miał wydawać 25 dolarów tygodniowo na loterię, i zobaczyć, co się stanie.

W pierwszym tygodniu mężczyzna wygrał 500 dolarów, a w siódmym nadeszła wielka wygrana — 100 000 $ na kuponie Powerball.

Mieszkaniec Południowej Karoliny nie wiedział nawet, jak grać w Powerball i jak sprawdzić swój bilet. Myślał, że trafił tylko dwie liczby, ale kiedy jego żona spojrzała na kupon, zauważyła, że ​​ma też liczbę Powerball.

REKLAMA REKLAMA

Po drugim spojrzeniu na bilet mężczyzna zdał sobie sprawę, że trafił pięć liczb i tylko jednej zabrakło do wygrania jackpota w losowaniu 28 maja.

A ponieważ wydał dodatkowy 1 $ na PowerPlay, jego nagroda w wysokości 50 000 $ podwoiła się.

Od czasu wygranej kupił samochód i nadal wydaje 25 dolarów tygodniowo na losy na loterię, zamierzając to robić przez trzy miesiące.

Inną strategią wygrywania na loterii, która ostatnio zwraca na siebie uwagę, jest pomysł pary z Michigan, Jerry’ego i Marge Selbee, których historia została niedawno sfilmowana w obrazie „Jerry and Marge Go Large”.

Jerry znalazł lukę, aby wielokrotnie wygrywać coraz większe kwoty w loterii WinFall w Massachusetts.

Film jest już dostępny na streamingu w Paramount+.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu