Połącz się z nami

News Chicago

Chicago śmiga! Elektryczne hulajnogi pojawią się w dzielnicach Wietrznego Miasta w przyszłym tygodniu

Opublikowano

dnia

Już za parę dni mieszkańcy Chicago będą mogli śmigać na całego. Hulajnogi elektryczne mają zostać dopuszczone do użytkowania w dzielnicach Chicago już w przyszłym tygodniu. Plan ich wprowadzenia poza centralną część miasta znacznie się opóźnił.

Firmy wypożyczające hulajnogi – Lime, Spin i Superpedestrian miały początkowo otrzymać pozwolenia od miasta na działalność od 10 maja, ale nie zostały one wydane. W międzyczasie dwie firmy, Bird i Helbiz, które nie zostały wybrane do udziału w programie, złożyły w mieście odwołania.

Lime, Spin i Superpedestrian miały zacząć działać poza szerszym obszarem śródmieścia, podczas gdy system Divvy bike-share, obsługiwany przez Lyft, przez pierwsze miesiące programu mógł korzystać wyłącznie z hulajnóg w centrum miasta.

Ponieważ Divvy działa na podstawie oddzielnego kontraktu, jego hulajnogi już wyjechały na ulice i są dostępne na południe od Armitage Avenue, na wschód od Damen Avenue i na północ od Pershing Road.

REKLAMA REKLAMA

Wprowadzenie elektrycznych hulajnóg wszystkich czterech firm będzie pierwszym w mieście pełnoprawnym programem wypożyczania, którego szczegóły ogłoszono w kwietniu.

Superpedestrian planuje skupić się na usługach w takich dzielnicach jak North Lawndale, Little Village i Wrigleyville.

Miasto poinformowało, że Lime, Spin i Superpedestrian muszą rozmieścić połowę swoich hulajnóg w „obszarach priorytetowych dla równości”, które obejmują wiele dzielnic na południu i zachodzie.

Lime i Spin zamierzają pobrać 1 USD za odblokowanie hulajnogi i 0,39 USD za minutę użytkowania, a standardowa cena Superpedestrian ma wynosić 1 USD za odblokowanie i 0,35 USD za minutę.

Standardowa cena Divvy to 1 USD za odblokowanie i 0,39 USD za minutę dla osób niebędących członkami klubu, podczas gdy członkowie nie płacą nic za odblokowanie i 0,25 USD za użytkowanie za minutę.

Kiedy Divvy wypuściło swoje hulajnogi w centrum miasta, zmieniło również ceny swoich programów rowerowych. Ceny dla członków wzrosły o jeden cent za minutę zarówno w przypadku klasycznych rowerów na pedały, jak i e-rowerów.

Dla osób niebędących członkami opłaty za odblokowanie klasycznych i e-rowerów zostały obniżone z 3,30 USD do 1 USD, a ceny za minutę wzrosłymi.

Ceny przejażdżek rowerem klasycznym wzrosły o jeden cent za minutę, a darmowe 30 minut zostało zlikwidowane. E-rowery wzrosły z 0,20 USD za minutę do 0,39 USD za minutę.

Strefa, w której nie było opłat, która obejmowała znaczną część zachodniej i południowej strony, została zniesiona. Zamiast tego, Divvy podał w środę, że klienci, którzy jeździli w dawnej bezpłatnej strefie,  otrzymają miesięczny kredyt w wysokości 5 USD.

Rowery i hulajnogi są dostępne po obniżonych stawkach w ramach programu bike-share dla mieszkańców o niskich dochodach.

Miasto i Lyft zapewniają uczestnikom programu e-rowery w cenie 10 USD miesięcznie przez rok.

Hulajnogi mają zakaz poruszania się po chodnikach i muszą być przytwierdzone do stałego obiektu po zakończeniu jazdy.

Wszystkie hulajnogi są wyposażone w technologię blokowania linki i technologię wykrywania jazdy po chodnikach. Hulajnogi Divvy można zadokować na stacjach.

Hulajnogi elektryczne nie są dozwolone na szlaku Lakefront Trail, The 606, Riverwalk ani na Navy Pier.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube, istock/Phoenixns

REKLAMA REKLAMA
Reklama

News Chicago

Już w sobotę wieczorem przejażdżka dla łamiących konwenanse. Rajd rowerowy w Chicago – goły na ile się odważysz!

Opublikowano

dnia

Autor:

Rajd, który odbędzie się w godzinach 8.00 wieczorem – 12.00 w nocy ma na celu uczczenie „wolności od ropy i piękna ludzi”. World Naked Bike Ride powraca w tym roku do swojego normalnego czerwcowego terminu, a dziewiętnasta edycja imprezy dla odważnych już jutro!

Międzynarodowe wydarzenie z opcjonalną odzieżą ma na celu zwrócenie uwagi na „wolność od ropy” poprzez promowanie jazdy na rowerze jako przyjaznego dla środowiska środka transportu, a także celebrację piękna człowieka podczas 15-milowej przejażdżki rowerem przez Chicago.

Nie jest to przede wszystkim impreza naturystyczna, ale raczej „próba ratowania planety”.

World Naked Bike Ride jest „gołe na tyle na ile się odważysz; Zachęcamy do wszystkiego, od malowania ciała, przez bieliznę, po fantazyjne kostiumy”.

Jednak ponieważ nagość w Chicago jest nielegalna, organizatorzy przypominają zainteresowanym kolarzom, że udział w ten sposób odbywa się na ich własne ryzyko, choć co roku duża liczba uczestników imprezy idzie na całość w strojach Adama i Ewy.

REKLAMA REKLAMA

Setki, a czasem tysiące rowerzystów, w tym zarówno rowerzyści, jak i rolkarze czy jeżdżący na hulajnogach, brały udział w poprzednich wersjach World Naked Bike Ride w Chicago.

Przez większość lat gromadzenie uczestników zaczynało się około godziny 6.00 p.m., kiedy to rowerzyści malują nawzajem swoje ciała, zanim sama przejażdżka wystartuje się około godziny 8.00 wieczorem.

By wziąć udział należy się zarejestrować i stosować do regulaminu, który między innymi zakazuje fotografowania. Wg strony organizorów –

„Pan Rower zaleca przykrycie siodełka ręcznikiem lub miękką szmatką.”

Lokalizacja i trasa są zwykle ujawniane na dzień lub dwa przed wydarzeniem, ale wszystkie niezbędne informacje, często zadawane pytania i listę spraw do rozważenia przed uczestnictwem można znaleźć na chicagonakedride.org lub za pośrednictwem konta @ChiNakedRide na Twitterze.

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Sport

Robert Lewandowski ma zagrać w Las Vegas w koszulce FC Barcelona. W Monachium kipi

Opublikowano

dnia

Hiszpański klub chce, aby polski napastnik „Lewy” wyjechał z Dumą Katalonii na zgrupowanie przed nowym sezonem 2022/23. Piłkarze FC Barcelona polecą do Stanów Zjednoczonych w pierwszej połowie lipca. Robert Lewandowski ma zagrać w koszulce Barcy już 23 lipca w stolicy hazardu w Las Vegas.

Smaczkiem może być fakt, że to mecz przeciwko Realowi Madryt. Ale najpier Robert musi stać się piłkarzem Barcelony, a to nie jest takie proste.

Czy hazardem będzie to, co wydarzy się między klubami z Monachium i Barcelony? Do roku 2023 Robert Lewandowski ma ważny kontrakt z mistrzem Niemiec.

Na zgrupowaniu polskiej reprezentacji przed meczem z Walią na pytanie hiszpańskich dziennikarzy czy wybiera się do Barcelony odpowiedział, że jego przygoda z Bayernem Monachium dobiegła końca. Dał zielone światło dla klubu z Barcelony. Co oznacza, że nie zamierza pojawić się na treningu drużyny z Bawarii 12 lipca. Tak przynajmniej twierdzą publicyści  dziennika „Sport”, który wydawany jest w Katalonii. Powołują się przy tym na wiarygodne źródło w dyrekcji klubu z Camp Nou. Gołym okiem widać, że włodarze FC Barcelony robią co mogą, aby pozyskać najlepszego snajpera świata. Czasu jednak maja nie wiele.

REKLAMA REKLAMA

Dziennikarze sportowi stacji telewizyjnej w Madrycie Mega TV twierdzą, że Robert Lewandowski poleci do USA na lipcowe tournée. Na razie nie wiadomo czy to jest życzeniowa czy faktyczna ocena sytuacji w jakiej znalazł się Robert Lewandowski.

Dziennik „El Periodico de Espana” twierdzi z kolei, że kontrakt z Robertem Lewandowskim będzie podpisany po porozumieniu stron, które nastąpi z całą pewnością końcem czerwca. Barcelona chce zapłacić za Roberta Lewandowskiego 40 milionów euro.

źródło: El Periodico de Espana, Sport,
foto: Adam Jastrzebowski, Frank Hoermann/ SVEN SIMON / Actionplus / Foto Olimpik

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

Zachowaj głos bliskich, którzy odchodzą. Amazon pracuje nad tym byś nadal mógł ich słyszeć

Opublikowano

dnia

Autor:

Alexa firmy Amazon może wkrótce odtworzyć głos członków rodziny – nawet jeśli nie żyją. Funkcja, zaprezentowana na konferencji Amazon Re: Mars w Las Vegas, jest w trakcie opracowywania i pozwoli wirtualnemu asystentowi naśladować głos konkretnej osoby w oparciu o dostarczone nagranie trwające nawet mniej niż minutę.

Rohit Prasad, starszy wiceprezes i główny naukowiec Alexy, powiedział podczas środowego wydarzenia, że ​​celem tej funkcji było zbudowanie większego zaufania w interakcjach użytkowników z Alexą poprzez nadanie im bardziej „ludzkich atrybutów”.

„Te atrybuty stały się jeszcze ważniejsze podczas trwającej pandemii, kiedy tak wielu z nas straciło te, które kochamy” – oznajmił Prasad.

„Chociaż sztuczna inteligencja nie może wyeliminować bólu utraty, z pewnością może sprawić, że ich wspomnienia będą trwać”.

W filmie odtwarzanym przez Amazon podczas imprezy małe dziecko pyta „Alexa, czy babcia może dokończyć czytanie mi Czarnoksiężnika z Krainy Oz?” Alexa następnie potwierdza prośbę i przełącza się na inny głos naśladujący babcię dziecka. Następnie asystent głosowy kontynuuje czytanie książki tym samym głosem.

REKLAMA REKLAMA

Aby stworzyć tę funkcję, firma musiała nauczyć się tworzyć „głos wysokiej jakości” przy krótszym nagraniu, w przeciwieństwie do godzin nagrywania w studio.

Amazon nie podał dalszych szczegółów na temat tej funkcji, co z pewnością wywoła więcej obaw dotyczących prywatności i pytań etycznych dotyczących zgody.

Konkurent Microsoft na początku tego tygodnia także zapowiedział, że zmniejsza swoją ofertę syntetycznego głosu i ustala bardziej rygorystyczne wytyczne, aby „zapewnić aktywny udział mówcy”, którego głos jest odtwarzany.

Microsoft poinformował we wtorek, że ogranicza liczbę klientów, którzy mogą korzystać z usługi – jednocześnie podkreślając dopuszczalne zastosowania.

„Ta technologia ma ekscytujący potencjał w edukacji, dostępności i rozrywce, a mimo to łatwo sobie wyobrazić, jak można ją wykorzystać do niewłaściwego podszywania się pod prelegentów i oszukiwania słuchaczy” — czytamy w poście na blogu Natashy Crampton, która kieruje działem etyki AI firmy Microsoft.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube, istock/PIKSEL

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu