Połącz się z nami

News USA

Kryzys z dostępnością mleka dla niemowląt. Sytuacja się pogarsza, rodzice denerwują

Opublikowano

dnia

Od miesięcy sklepy w całym kraju mają problemy z zaopatrzeniem się w wystarczającą ilość odżywek dla niemowląt. Producenci twierdzą, że pracują na pełnych obrotach i wytwarzają tyle, ile tylko mogą, ale to wciąż za mało, aby zaspokoić obecne zapotrzebowanie.

O problemie dostępności produktów żywieniowych dla najmłodszych pisaliśmy 10 kwietnia.

Od listopada 2021 r. do początku kwietnia 2022 r. wskaźnik wyczerpania zapasów podskoczył do 31%, wynika z danych Datasembly.

Obecnie jest jeszcze wyższy i wynosi 40%.

W sześciu stanach — Iowa, Południowa Dakota, Północna Dakota, Missouri, Teksas i Tennessee — ponad połowa mieszanki dla niemowląt została całkowicie wyprzedana w ciągu tygodnia rozpoczynającego się 24 kwietnia, podał Datasembly.

REKLAMA REKLAMA

26 stanów ma teraz problemy z zaopatrzeniem.

Problem został spotęgowany przez problemy z łańcuchem dostaw, wycofywanie produktów i inflację. Wg Datasembly mleko modyfikowane dla niemowląt nadal będzie jednym z najbardziej dotkniętych produktów na rynku.

CVS i Walgreens potwierdziły, że racjonują sprzedaż mleka w całym kraju do trzech preparatów dla niemowląt na transakcję.

Rzecznik Target potwierdził, że sprzedawca ograniczył zakupy mleka modyfikowanego dla niemowląt do czterech sztuk na klienta w przypadku zakupów online. Firma podała, że ​​nie ma ograniczeń co do liczby jednostek, które można kupić osobiście w sklepach Target.

Klienci udostępnili w mediach społecznościowych zdjęcia Walmart, które nakładają podobne ograniczenia na sprzedaż mleka modyfikowanego dla niemowląt, chociaż sklep nie potwierdził, czy jest to polityka ogólnokrajowa.

Niedobór został pogłębiony przez zamknięcie przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków FDA zakładu Abbott Nutrition w Sturgis w stanie Michigan. Abbott jest głównym producentem odżywek dla niemowląt.

W lutym agencja wycofała trzy marki odżywek dla niemowląt w proszku wyprodukowanych przez firmę z powodu potencjalnych infekcji bakteryjnych, w tym Salmonelli. FDA poradziła rodzicom, aby nie kupowali ani nie używali niektórych partii odżywek dla niemowląt Similac, Alimentum i EleCare, wszystkie marki Abbott.

Na kilka miesięcy przed wycofaniem, były pracownik Abbott Nutrition złożył skargę informatora do FDA dokumentując swoje obawy, że firma ukrywa problemy z bezpieczeństwem w swoim zakładzie w Sturgis.

Odżywki produkowane w zakładzie zostały wycofane po tym, jak cztery niemowlęta, które je piły, zachorowały na rzadkie infekcje wywołane przez bakterie Cronobacter sakazakii.

Skarżący podał, że zmarło dwoje niemowląt.

Rzecznik firmy Abbott zauważył, że wycofanie dotyczyło tylko partii preparatów produkowanych i dystrybuowanych w zakładzie w Sturgis. Poinformował, że żadne inne produkty dystrybuowane przez firmę Abbott nie dały jak dotąd pozytywnego wyniku na obecność Salmonelli ani innych patogenów.

W sobotę Abbott przekazał w oświadczeniu, że ściśle współpracuje z FDA w celu wznowienia działalności w swoim zakładzie w Michigan.

 

 

Źródło: cnn
Foto: You Tube, istock/romrodinka

REKLAMA REKLAMA

NEWS Florida

Ile godzin musisz pracować by opłacić czynsz na Florydzie? Słoneczny Stan na 12. miejscu najdroższych miejsc w USA

Opublikowano

dnia

Autor:

Ponieważ koszty czynszu wciąż rosną w całym kraju, nowy raport rzuca nieco światła na to, jak drogie jest życie w Sunshine State. The National Low Income Housing Coalition (NLIHC) opublikowała raport „Poza zasięgiem” z 2022 r. („2022 Out Of Reach. The High cost of housing”), w którym przedstawiono, ile godzin ktoś musi pracować, aby pozwolić sobie na mieszkanie z 1 lub 2 sypialniami w ich stanie.

Według tego raportu mieszkaniec Florydy musi zarabiać co najmniej 26,38 USD na godzinę, aby stać go na wynajem domu z 2 sypialniami. Ta liczba to wzrost o 1,56 dolara na godzinę w porównaniu z zeszłorocznym raportem.

Przy minimalnej płacy stanowej wynoszącej 10 dolarów za godzinę oznacza to, że trzeba pracować na co najmniej 2,6 pełnych etatów.

Wzrost w porównaniu z raportem z 2021 jest dobrze dokumentuje rosnące koszty czynszów w stanie i poza nim.

Badanie szczegółowo określa, ile ktoś musi pracować, aby pozwolić sobie na podstawowy dach nad głową w oparciu o średni czynsz rynkowy:

REKLAMA REKLAMA
 • 106 godzin pracy tygodniowo przy płacy minimalnej, aby pozwolić sobie na dom z 2 sypialniami
 • 86 godzin pracy tygodniowo przy płacy minimalnej, aby pozwolić sobie na dom z 1 sypialnią
 • 2.6: Liczba pełnoetatowych miejsc pracy w pełnym wymiarze godzin za minimalną płacę, aby pozwolić sobie na dom z 2 sypialniami
 • 2.2: Liczba pełnoetatowych miejsc pracy za minimalną płacę, aby pozwolić sobie na mieszkanie z jedną sypialnią

„Aby pozwolić sobie na taki poziom czynszu i mediów – bez płacenia więcej niż 30% dochodu na mieszkanie – gospodarstwo domowe musi zarabiać 4572 USD miesięcznie lub 54 870 USD rocznie” – napisali analitycy.

Jednak według raportu przeciętny najemca na Florydzie zarabia 20,55 USD za godzinę, czyli 42 744 USD rocznie – ponad 12 000 USD mniej niż jest potrzebne, aby móc sobie pozwolić na wynajem domu.

Najdroższym miejscem do życia na Florydzie jest powiat Monroe na archipelagu Florida Keys, gdzie mieszkańcy musieliby pracować prawie 3,5 etatu, dostając minimalną pensję, aby pozwolić sobie na wynajem domu z 2 sypialniami.

Następne na liście najdroższych są powiaty Miami-Dade, a następnie Collier, Palm Beach i Broward.

Floryda znalazła się na 12. miejscu w kraju, biorąc pod uwagę koszt wynajmu domu z dwiema sypialniami.

15 najdroższych stanów/terytoriów w USA:

 • Hawaje
 • Kalifornia
 • Massachusetts
 • Nowy Jork
 • Waszyngton D.C.
 • Waszyngton
 • New Jersey
 • Kolorado
 • Maryland
 • Connecticut
 • Oregon
 • Floryda
 • New Hampshire
 • Wirginia
 • Rhode Island

Pełny raport NLIHC „Poza zasięgiem” tutaj.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, istock/ddmitr

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

W Illinois powstanie największa w historii elektrownia słoneczna. Z energii skorzystają setki tysięcy mieszkańców Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek urzędnicy stanowi ogłosili plany budowy największej w historii elektrowni słonecznej w Illinois. Obiekt powstanie w centralnej części stanu, prawie 200 mil na południe od Chicago. Z energii skorzystają mieszkańcy Chicago a także lotniska – Midway i O’Hare.

„Do 2025 roku setki tysięcy mieszkańców Chicago zaspokoi swoje potrzeby energetyczne z całkowicie odnawialnego źródła energii”

– zapowiedział gubernator JB Pritzker.

Władze zgodziły się kupić część energii także do zasilania miejsc użyteczności publicznej, w tym lotnisk O’Hare i Midway.

Gubernator Pritzker poinformował, że budowa 593-megawatowej farmy słonecznej w powiatach Morgan i Sangamon, rozpocznie się w ciągu kilku najbliższych miesięcy a obiekt da prawie tysiąc nowych miejsc pracy.

REKLAMA REKLAMA

Realizacja większej liczby takich projektów związanych z produkcją energii odnawialnej jest prawdopodobna, jeśli zgodnie z oczekiwaniami Izba Stanów Zjednoczonych zatwierdzi ustawę przyjętą przez Senat w niedzielę.

Choć nazywa się „Ustawą o redukcji inflacji”, dotyczy inicjatyw związanych ze zmianą klimatu.

Jeśli Izba przyjmie propozycję do piątku, zgodnie z oczekiwaniami, prezydent Joe Biden prawdopodobnie podpisze ją w przyszłym tygodniu.

Gubernator Pritzker zauważył, że wcześniej ustawodawstwo stanowe stawiało sobie za cel wprowadzenie miliona nowych pojazdów elektrycznych na drogach Illinois do 2030 roku.

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/CandyRetriever

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

BIZNES

Kultowa restauracja Ybor City zamyka swoje podwoje w przyszłym miesiącu po 93 latach działalności

Opublikowano

dnia

Autor:

Tony’s od 1929 roku serwowała lunch całym tłumom głodnych gości przy 22 ulicy w Ybor City. W szczytowym momencie działalności, oprócz innych lokalnych klientów, karmiła pracowników trzech fabryk cygar HavaTampa.

Właściciel Larry Scaglione, którego rodzina pochodzi z Sycylii, opowiada historię: „Mój dziadek zaczął w 1929 roku… Mój ojciec i jego bracia i siostry dorastali tutaj w restauracji… Ja, w zasadzie ja i moi dwaj bracia, dorastaliśmy w restauracji”.

Ale cała ta opowieść stanie się niedługo zakończoną historią.

Rodzina Scaglione zamyka restaurację Tony’s 2 września.

Choć decyzja o zamknięciu była trudna.

REKLAMA REKLAMA

Wg Scaglione to, co zawsze wyróżniało restaurację, to domowe posiłki z możliwie najświeższych składników każdego dnia.

„Z czego naprawdę jesteśmy znani, wszystko, co robimy, jest świeże” – wyjaśnił.

„Każdego ranka o 5 chodzę na targ, kupuję wszystko świeże.. Wszystkie warzywa są świeże… robimy to od podstaw… Wszystko jest od podstaw.”

Ten domowy posiłek od podstaw był kluczem do tego, aby klienci wracali tu na śniadanie lub lunch.

„Jeśli przyjedziesz do Ybor City, to prawdopodobnie jedna z ostatnich kultowych restauracji związanych z naszą historią. Oni są Sycylijczykami, my jesteśmy Sycylijczykami. Wszystko inne to nowe, nowoczesne restauracje.” – stwierdził długoletni klient.

Wiele osób przychodzi tu prawie codziennie, a przez lata nawiązali ze sobą i z gospodarzami wyjątkowe przyjaźnie.

Choć zamyka lokal, Scaglione będzie kontynuować swoją działalność cateringową.

Restauracja Tony’s znajduje się w 2001 22nd Street w Ybor City. Jest otwarta w porze śniadania i lunchu do 2 września.

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu