Połącz się z nami

News USA

Volkswagen idzie po Teslę. Planuje zdominować rynek amerykański produkując samochody elektryczne

Opublikowano

dnia

Tesla nadal jest królem, sprzedając ponad 936 000 pojazdów elektrycznych w 2021 r. i mając około 14% udziału w światowym rynku samochodów elektrycznych. Ale Volkswagen nie jest daleko w tyle i planuje zdominować rynek amerykański.

Grupa Volkswagen zdobyła około 11% rynku w zeszłym roku i podwoiła sprzedaż pojazdów elektrycznych w porównaniu z 2020 r.

Teraz firma stara się zająć pierwsze miejsce. Volkswagen pożegna się z silnikiem spalinowym i w ciągu następnej dekady wycofa wszystkie pojazdy benzynowe ze swojej oferty w USA.

Od tej pory będzie sprzedawać wyłącznie samochody elektryczne.

Volkswagen planuje wydać ponad 7 miliardów dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat na zwiększenie swoich możliwości badawczo-rozwojowych i produkcyjnych w Ameryce Północnej.

Nowe laboratorium Battery Engineering Lab w Chattanooga w stanie Tennessee rozpoczyna działalność w maju.

Urzędnicy Volkswagena widzą otwarcie rynku w Ameryce Północnej i są gotowi to przyjąć geopolityczne i inflacyjne wiatry.

Dyrektor generalny i prezes Volkswagen Group of America, Scott Keogh, rozmawiał z Nicole Goodkind z CNN Business o rynku samochodowym, podczas prezentacji nowego elektrycznego, inspirowanego VW Busem minivana ID.Buzz na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Nowym Jorku w zeszłym tygodniu.

Volkswagen chce zdominować rynek w Ameryce Północnej, patrząc na krajobraz samochodowy tutaj – gdzie chcecie się wpasować?

Keogh: Naszymi konkurentami są Subaru, Toyota i Honda – główne produkty importowane.

A co z pojazdami elektrycznymi?

Keogh: Elektryfikacja to nasza szansa, by trochę pominąć kolejkę. Wcześnie zainwestowaliśmy w elektryfikację, mamy gotowe fabryki i możemy teraz przyspieszyć. To dla nas życiowa szansa.

Zawsze podziwiałem Elona Muska i Teslę. Ludzie nie kupują pojazdów elektrycznych, ponieważ chcą się dobrze czuć lub chcą pomóc społeczeństwu, większość z nich po prostu chce kupić fajny samochód.

Myślę, że zrobił to Elon Musk i trzeba go podziwiać. Bierzemy ten fajny czynnik samochodowy i zwiększamy go, na sposób Volkswagena.

Jakie są niektóre problemy, z którymi boryka się Volkwagen w USA?

Keogh: Byliśmy nieistotni i nielubiani.

Spóźniliśmy się na SUV-y, sprzedawaliśmy w zasadzie europejskie samochody i przegapiliśmy to.

Druga sprawa to fiasko TDI [w 2017 roku sędzia federalny nakazał Volkswagenowi zapłacić karę w wysokości 2,8 miliarda dolarów za „podrabianie pojazdów z silnikiem Diesla w celu oszukiwania w rządowych testach emisji”], które sprawiło, że byliśmy nielubiani.

Pracowaliśmy nad tym, aby to naprawić.

Przeszliśmy z 14% naszych samochodów typu SUV do 70%, stajemy się coraz bardziej trafni, a te pojazdy sprawiają, że jesteśmy bardziej lubiani. Jesteśmy rentowni po raz pierwszy od dziesięcioleci.

Czy widzisz, jak zmienia się krajobraz produkcji w Ameryce?

Keogh: Plusem jest to, że wszystko wydarzy się lokalnie w Stanach Zjednoczonych, ponieważ wysyłanie ton kobaltu i litu przez ocean jest zbyt drogie i ryzykowne.

To nie będzie możliwe z akumulatorami, nie można wysłać z Chin czegoś, co waży kilka tysięcy funtów za 15 milionów samochodów, to będzie transformacja.

Czy deglobalizacja jest trendem, który się utrzyma?

Keogh: Och, 100%. Wystarczy spojrzeć na to, co robiliśmy w Volkswagenie.

Moim zdaniem naszym mankamentem było to, że byliśmy kiedyś podmiotem sprzedażowo-marketingowym, który sprzedawał niemieckie pojazdy.

Teraz jesteśmy w pełni uprzemysłowioną firmą, która posiada własne fabryki i własny dział zakupów.

Około 92% pojazdów, które sprzedajemy w USA, jest produkowanych w naszych fabrykach w Meksyku i Tennessee, a 85% materiałów pochodzi od lokalnych dostawców amerykańskich. To pozbawia nas wielu potencjalnych problemów logistycznych.

 Jak znaleźć ludzi do pracy nad technologią baterii? Czy masz problemy z personelem?

Keogh: Pracujemy z gubernatorem Tennessee, Billem Lee, aby wprowadzić więcej szkoleń technicznych w naszej fabryce Chattanooga.

Myślę, że niektóre wady amerykańskiego systemu dotyczą studiów i zadłużenia, ale są inne sposoby patrzenia na karierę i odnieśliśmy przyzwoity sukces na tym froncie.

Produkujemy teraz może pół miliona baterii w Ameryce, będziemy musieli wyprodukować dziewięć milionów baterii. To setki fabryk, a sprowadzenie talentów do fabryk będzie miało charakter transformacyjny.

 

 

Źródło: cnnbusiness
Foto: You Tube, istock/balipadma

 

News Chicago

Zapomnij o korkach: Taksówki powietrzne wystartują z lotniska O’ Hare już w 2025 r.

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od 2025 roku pasażerowie będą mieć nowy sposób dotarcia na lotnisko w Chicago i z powrotem: elektryczną taksówkę powietrzną. Oczekuje się, że podróż między O’Hare a Illinois Medical District zajmie około 10 minut, według kalifornijskiego Archer Aviation, który współpracuje z United Airlines. Firmy ogłosiły usługę w czwartek.

Taksówki powietrzne wylądują w Vertiport Chicago, przy 1339 S. Wood St. Obiekt jest reklamowany jako „jedyne lotnisko dla helikopterów w centrum Chicago z pełnym zakresem usług”.

Rzecznik Archer ma nadzieję, że taryfa będzie konkurencyjna w stosunku do Uber Black, usługi, która zapewnia klientom luksusowe pojazdy i najwyżej ocenianych kierowców. W czwartkowe popołudnie przejazd Uber Black z Vertiport na O’Hare kosztował 101 USD.

Taksówka powietrzna może pomieścić czterech pasażerów i pilota. Taksówki są budowane w zakładzie Archer’s Covington w stanie Georgia, który według firmy ma być w stanie wyprodukować około 650 taksówek rocznie. Samolot ma zasięg 100 mil i może latać z prędkością do 150 mil na godzinę.

Archer zapowiedział, że następnym krokiem będzie zbudowanie „odgałęzień” tras, aby taksówki docierały do okolicznych społeczności.

Rzecznik Federalnej Administracji Lotnictwa FAA przekazał w czwartek, że agencja pracuje nad certyfikacją elektrycznych samolotów pionowego startu i lądowania.

Plan taksówek powietrznych nie jest pierwszą proponowaną alternatywą dla kolei i samochodów między centrum a O’Hare.

W 2018 roku Elon Musk i ówczesny burmistrz Rahm Emanuel ogłosili, że należące do Muska przedsiębiorstwo, The Boring Co., zostało wybrane do projektu, w ramach którego pojazdy elektryczne miałyby przewozić pasażerów przez podziemne tunele z dużą prędkością. Projekt później odrzucono.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, archer
Czytaj dalej

News USA

Kobiety mniej zarabiają niż mężczyźni ale częściej kupują dom

Opublikowano

dnia

Autor:

W 48 z 50 stanów samotne kobiety częściej niż samotni mężczyźni posiadają dom i są także bardziej skłonne do kupna domu niż płeć przeciwna. Tak wynika z analizy danych pochodzących ze spisu powszechnego w USA. Należy wziąć pod uwagę, że kobiety zazwyczaj zarabiają około 83 centów na każdego dolara zarobionego przez mężczyznę. Dlaczego więc i jak to się dzieje?

Kobiety stanowią obecnie prawie jedną piątą rynku kupujących domy, to znaczny udział, ocenia zastępca głównego ekonomisty National Association of Realtors i wiceprezes ds. badań, dr Jessica Lautz.

Kobiety chcą miejsca, które mogą nazwać swoim własnym, w którym mogą opiekować się małymi dziećmi, a także starszymi rodzicami.

Posiadanie domu oznacza dla nich stabilizację.

Ponieważ kobiety często zarabiają mniej niż mężczyźni, tną wydatki gdzie tylko mogą, aby było ich stać na dom, wg Lautz. Mogą ograniczać wydatki na rozrywkę, czy ubrania. Często także podejmują drugą pracę, ponieważ dla posiadanie domu na własność są gotowe do finansowych poświęceń.

A co z inwestowaniem kobiet na przyszłość i na emeryturę?

Badanie Transamerica For Retirement Studies wykazało, że tylko 18% pracujących kobiet jest mocno przekonanych, że będą mogła przejść na emeryturę prowadząc wygodny tryb życia.

Ankieta przeprowadzona przez Fidelity w 2021 r. wykazała, że tylko 33% kobiet było pewnych swoich możliwości podejmowania decyzji inwestycyjnych, a 42% było przekonanych, że mogą oszczędzać długoterminowo i na emeryturę.

Karen DeRose, prezes i partner zarządzający DeRose Financial Planning Group w Chicago, zaczyna dostrzegać zmianę tego zaufania. Coraz więcej kobiet angażuje się w planowanie finansów i podejmowanie ważnych decyzji finansowych.

Tym kobietom, które twierdzą, że nie mają pieniędzy na inwestycje, DeRose radzi, że trzeba zacząć od małych kroków. Pierwszą rzeczą, którą powinny zrobić, jeśli chcą inwestować, jest zatrudnienie doradcy finansowego.

Badanie przeprowadzone przez Fidelity w 2021 r. wykazało, że 67% kobiet inwestuje poza kontami emerytalnymi. W 2018 roku liczba ta wynosiła zaledwie 44%.

 

Źródło: abc7
Foto: istock/Kirill Smyslov/ seb_ra/ fizkes
Czytaj dalej

News Chicago

Antigua Mexican Grill czyli pyszna meksykańska kuchnia przybywa do Huntley

Opublikowano

dnia

Autor:

Jesienią w Huntley zostanie otwarta nowa meksykańska restauracja, będąca częścią rozwijającej się grupy lokali gastronomicznych. W zeszłym tygodniu zarząd miasteczka wydał ostateczną zgodę na otwarcie Antigua Mexican Grill przy 10716 Route 47, w miejscu zamkniętej Tobacco Hut.

Właściciel Antigui, Luis Rodriguez, powiedział, że dla restauracji powstanie nowy budynek. Zanim będzie mógł rozpocząć budowę, będzie musiał przedstawić miastu ostateczne plany i uzyskać pozwolenia, które spodziewa się otrzymać w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Po otwarciu restauracja będzie trzecią lokalizacją Antigui w powiecie McHenry. Pierwsza została otwarta w Crystal Lake w 2018 roku, a druga w Algonquin w zeszłym roku.

Rodriguez, który widzi teraz duży potencjał w rozwijającym się Huntley powiedział, że jest właścicielem gruntu od 2020 roku. Miasto wyraziło zgodę dla nowego ogrodzenia z tyłu posiadłości i miejsca, gdzie restauracja może przechowywać swoje śmieci. Restauracja otrzymała również zgodę na odstęp od drogi wielkości 34 stóp, zamiast normalnie wymaganych 50 stóp.

Według strony internetowej restauracji Antigua Mexican Grill oferuje tradycyjną kuchnię meksykańską inspirowaną rodzinnym miastem Rodrigueza, Zacatecas w Meksyku.

Właściciel uważa, że będzie oferować więcej niż „normalna taqueria” i wykorzystywać starsze przepisy.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Antigua Mexican Grill
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

kwiecień 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne w tym miesiącu