Połącz się z nami

News USA

Szyfrowane aplikacje straży granicznej i służb celnych pod lupą Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Opublikowano

dnia

Archiwa Narodowe wysłały list do urzędników Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA, w którym wyrażają zaniepokojenie korzystaniem z szyfrowanej aplikacji do przesyłania wiadomości przez służby celne i straż graniczną.

List Laurence’a Brewera, dyrektora ds. akt Narodowej Administracji Archiwów i Akt, do Erica Hysena, dyrektora ds. informacji Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, został wysłany w październiku 2021 r. Po raz pierwszy o liście poinformowało NBC News w niedzielę.

Brewer wyraził zaniepokojenie tym, w jaki sposób agencja korzystała z aplikacji Wickr należącej do Amazon a także innej usługi szyfrowanego przesyłania wiadomości, WhatsApp.

Portal Vice poinformował we wrześniu 2021, że służby celne i straż graniczna używa Wickr we „wszystkich komponentach” organizacji. W 2019 roku Vice poinformował, że Customs and Border Protection CBP zapłaciło za Wickr ponad 700 000 USD.

REKLAMA REKLAMA

„Chciałem skontaktować się, aby upewnić się, że przestrzegane są przepisy dotyczące zarządzania rekordami i upewnić się, że CBP reguluje korzystanie z tych aplikacji do przesyłania wiadomości zgodnie z zasadami zarządzania rekordami Narodowej Administracji Archiwów i Departamentu” – napisał Brewer.

Dodał, że chce również upewnić się, że wszyscy pracownicy są świadomi, że muszą przechowywać wszystkie wiadomości do rejestrów federalnych.

Obawy Brewera polegają na tym, że korzystanie z tego typu aplikacji przez pracowników bez żadnych konkretnych zasad i „bez przestrzegania ustalonych zasad prowadzenia dokumentacji” może „narazić dział na ryzyko potencjalnego nieuprawnionego zniszczenia dokumentacji”.

Amazon kupił Wickr w czerwcu 2021 roku. Aplikacja jest popularna wśród wojska, agencji rządowych, dziennikarzy i polityków.

Analitycy uważają, że ten ruch może pomóc Amazonowi zdobyć więcej kontraktów rządowych i konkurować z Microsoftem.

To nie pierwszy raz, kiedy kwestionuje się prowadzenie dokumentacji przez służby celne i straż graniczną.

We wrześniu 2021 r. opublikowano raport, stwierdzający, że Customs and Border Protection nie zawsze zapisuje wiadomości między urzędnikami amerykańskimi i meksykańskimi.

Brewer przytoczył ten punkt w swoim liście i poprosił CBP, aby w ciągu 30 dni odpowiedziała „raportem dokumentującym nieautoryzowane dysponowanie rejestrami federalnymi”, a także informacjami na temat ich prowadzenia w aplikacjach takich jak Wickr.

Customs and Border Protection poinformowało, że wysłało wstępny raport w grudniu i dostarcza kwartalne aktualizacje.

 

 

 

 

Źródło: businessinsider
Foto: You Tube/Phototreat

News USA

Świat bez Parkinsona, Alzheimera, demencji, niepełnosprawności… Musk i Neuralink mają taką wizję

Opublikowano

dnia

Autor:

Właściciel Twittera i dyrektor generalny Tesli, miliarder Elon Musk, ogłosił w środę duży postęp w dziedzinie innowacji mikroczipów mózgowych opracowanych przez jego firmę Neuralink. Wszczepienie pierwszych urządzeń ludziom ma nastąpić za pół roku.

Potentat biznesowy zapowiedział, że badania kliniczne na ludziach, testujące urządzenie bezprzewodowe, które zostanie wszczepione do mózgu niepełnosprawnych pacjentów by pomóc im w poruszaniu się i ponownej komunikacji, mają rozpocząć się za sześć miesięcy.

Neuralink przeprowadzał testy na zwierzętach w ciągu ostatnich kilku lat, czekając na zgodę organów regulacyjnych USA na rozpoczęcie prób na ludziach.

„Chcemy być bardzo ostrożni i pewni, że będzie działać dobrze, zanim włożymy urządzenie do organizmu człowieka, ale wydaje mi się, że większość naszej dokumentacji złożyliśmy do FDA i prawdopodobnie za około sześć miesięcy powinniśmy móc zastosować Neuralink u człowieka” – powiedział Musk w środę wieczorem w publicznej aktualizacji urządzenia.

REKLAMA REKLAMA

Ostatnia publiczna prezentacja Neuralink w kwietniu 2021 roku pokazała małpę z wszczepionym czipem grającą w grę komputerową za pomocą jedynie mózgu.

Musk uruchomił program Neuralink w 2016 roku w celu opracowania czipa, który pozwoliłby mózgowi kontrolować złożone urządzenia elektroniczne i ostatecznie umożliwić osobom z paraliżem odzyskanie funkcji motorycznych.

Technologia, jeśli się powiedzie, połączy sztuczną inteligencję z ludzkimi możliwościami za pomocą czipa mózgowego.

Musk powiedział, że ma nadzieję, że pomoże to w leczeniu chorób mózgu, takich jak choroba Parkinsona, demencja i choroba Alzheimera.

Firma działa jednak nieco z opóźnieniem, z powodu oczekiwania na potrzebną zgodę organów regulacyjnych. Według Reutera i pracowników Neuralink firma nie dotrzymała wewnętrznych terminów uzyskania zgody FDA na rozpoczęcie prób na ludziach.

Konkurencyjna firma Synchron pracuje również nad mikroczipem, który pomógłby sparaliżowanym pacjentom komunikować się za pośrednictwem interfejsu mózg-komputer.

Firma uzyskała zgodę FDA latem 2021 r., a w lipcu po raz pierwszy wszczepiła swoje urządzenie pacjentowi ze Stanów Zjednoczonych. Synchron ukończył również badania na czterech osobach w Australii, podał Reuters.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, istock/Viacheslav Peretiatko
Czytaj dalej

News Chicago

Wszyscy na pokład! Dzisiaj rusza Świąteczny Pociąg w Blackberry Farm w Aurorze

Opublikowano

dnia

Autor:

Świąteczny pociąg wyjedzie na tory na przedmieściach Aurora, stając się jednym z wielu, które będą kursować w okolicach Chicago w okresie zimowym. Holiday Express w Blackberry Farm rozpoczyna kursowanie w czwartek, zapraszając gości do wskoczenia na pokład na wycieczkę wokół Lake Gregory o powierzchni 7,2 akra.

Zlokalizowana przy 100 S. Barnes Rd. farma będzie obsługiwała pociąg do 18 grudnia, wraz z szeregiem innych zajęć celebrujących świątecznym czas.

Tysiące migoczących światełek, przejażdżki wozem i czytanie klasycznych świątecznych opowieści odbędą się na terenie farmy.

Pojawi się tu także Św. Mikołaj i jego elfy.

REKLAMA REKLAMA

Holiday Express będzie kursował w następujących terminach:

  • od 5:00 do 8:00PM w czwartki; 1, 8 i 15 grudnia
  • od 5:00 do 8:00PM w piątki; 9 i 16 grudnia
  • od 2:00 do 7:00PM w soboty i niedziele; 3-4, 10-11 i 17-18 grudnia

Bilety kosztują 8 dolarów i są do kupienia tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Blackberry Farm
Czytaj dalej

News Chicago

Kanadyjski świąteczny pociąg zbliża się do Illinois. W Bensenville pojawi się w ten piątek

Opublikowano

dnia

Autor:

Po wirtualnych pokazach w ciągu ostatnich dwóch lat, świąteczny pociąg Canadian Pacific Railway wraca na tory w tym sezonie. Firma kolejowa oferuje nie jeden, ale dwa pociągi świąteczne – jeden, który kursuje wyłącznie w Kanadzie, a drugi, który obejmuje część tego kraju, ale także części Stanów Zjednoczonych, w szczególności Środkowy Zachód i Północny Wschód.

Trasa po Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się 23 listopada od Maine i obejmuje dziesiątki kolejnych przystanków, zanim zakończy się kilka tygodni później.

Według komunikatu prasowego, pociąg jest popularnym, atrakcyjnym widokiem, ale także zbiera pieniądze i zwiększa świadomość dotyczącą banków żywności w sieci Canadian Pacific.

W Illinois wspaniale oświetlony pociąg pojawi się w najbliższy weekend.

REKLAMA REKLAMA

Pociąg zrobi swój pierwszy lokalny przystanek w Bensenville tuż przed godziną 7:00 PM w piątkowy wieczór.

Odbędzie się tu występ na żywo, na scenie pojawią się artyści Lindsay Ell i JoJo Mason. Według strony internetowej CP Railway każdy zainteresowany powinien zaparkować w sąsiedztwie skrzyżowania Railroad Avenue i South York Street.

Następnego ranka pociąg pojedzie do Pingree Grove, gdzie Ell i Mason zagrają kolejny występ w godzinach 9-9:30 PM. Parking dla gości będzie dostępny w pobliskim ratuszu.

Jeśli nie uda wam się go złapać, będziecie mieć jeszcze jedną szansę.

W następnym tygodniu świąteczny pociąg zatrzyma się w Viking Middle School w Gurnee. Wszyscy zainteresowani mogą przyjść w czwartek, 8 grudnia, około godziny 5:10 PM aby zobaczyć wspaniałe światła, a także występy artystów Alana Doyle’a i Kelly Prescott.

Więcej szczegółów na temat przejazdu świątecznego pociągu z Kanady dostępne jest tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

kwiecień 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne w tym miesiącu