Połącz się z nami

NEWS Florida

Ochotnicy z Tampy uratowali 8 dniowe niemowlę z ostrzeliwanego Kijowa

Opublikowano

dnia

8-dniowy chłopiec jest bezpieczny w Polsce z kanadyjskimi rodzicami po tym, jak grupa wolontariuszy uratowała niemowlę z ogarniętej wojną Ukrainy. Akcję przeprowadził Project Dynamo, amerykańska organizacja ratownicza non-profit z siedzibą w Tampie.

Członkowie zespołu Projekt DYNAMO, współpracujący z neonatologiem, lekarzem i ukraińskimi partnerami, udali się w czwartek do kijowskiej kliniki by zabrać z niej noworodka o imieniu Aari. Przewieźli dziecko do jego rodziców, przebywających w ukraińskim mieście niedaleko polskiej granicy.

Grupa następnie pomogła kanadyjskiej rodzinie wjechać do Polski.

„Jesteśmy głęboko wdzięczni kanadyjskiej ambasadzie za ogromne wsparcie, jakiego udzielili przed akcją i przez cały ten czas”

– powiedział Bryan Stern, współzałożyciel Projekt DYNAMO. „Ich pomoc była naprawdę niezbędna i bez ich wsparcia byłoby znacznie trudniej”.

Projekt DYNAMO podaje, że uratował ponad 215 mężczyzn, kobiet i dzieci, w tym bliźnięta amerykańskie wcześniaki i brytyjskie wcześniaki, z Ukrainy podczas 20 różnych misji.

Misja ratowania Aariego nazywała się Gemini 3.

Od czasu inwazji sił rosyjskich na Ukrainę, Projekt DYNAMO twierdzi, że otrzymał ponad 14 000 wniosków o ewakuację od obywateli i mieszkańców: amerykańskich, brytyjskich, kanadyjskich, francuskich, rumuńskich, ukraińskich, nigeryjskich, meksykańskich, izraelskich i afgańskich.

A także od obywateli i mieszkańców innych narodów europejskich, z których wiele obejmuje dzieci i osoby starsze oraz członków społeczności żydowskiej na Ukrainie.

W połowie stycznia Projekt DYNAMO rozpoczął wysyłanie członków zespołu na Ukrainę, aby rozpocząć planowanie i ustalanie warunków dla potencjalnych akcji ratunkowych Amerykanów.

Projekt DYNAMO prosi, aby każdy, kto potrzebuje ewakuacji, zarejestrował się na projectdynamo.org i zapisał się do programu STEP Departamentu Stanu USA.

 

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, Projekt Dynamo

NEWS Florida

Obiad czy romantyczna kolacja na pokładzie statku? W Tampie już niedługo będzie można wybierać

Opublikowano

dnia

Autor:

Już tej jesieni mieszkańcy Tampy zobaczą nową jednostkę Yacht Starship na rzece Hillsborough. Będzie to pierwszy w mieście statek restauracyjny o nazwie „Craft”.

Statek „Craft” firmy Yacht Starship to wielomilionowy projekt, który zapewni 80 miejsc pracy w Tampie i nowe możliwości oraz doświadczenia kulinarne dla mieszkańców.

Jednostka nie jest wysoka, co pozwali jej przepływać pod pięcioma niskimi mostami na rzece Hillsborough w centrum Tampy.

„Craft” został zbudowany specjalnie w celu świadczenia usług kulinarnych swoim pasażerom właśnie w Tampie. Wg prezesa i dyrektora generalnego Yacht Starship, Troya Manthey, statek rozpocznie nową erę rejsów po Tampie i z pewnością przekroczy oczekiwania gości.

Nowy statek będzie największym statkiem pływającym po rzece Hillsborough i będzie mógł pomieścić 150 pasażerów – podała firma.

Według urzędników „Craft” przypomina europejski rzeczny statek wycieczkowy i ma kilka nowości w amerykańskiej branży statków pasażerskich.

Obejmuje koncepcję otwartej kuchni z grillem gazowym i kuchenką, zabytkowy drewniany cruiser z 1914 roku jako bar, trzy lokale gastronomiczne i jest pierwszym statkiem wycieczkowym z jadalnią napędzanym silnikiem zaburtowym z silnikiem wysokoprężnym.

Rezerwacje na posiłek na statku „Craft” zostaną wkrótce otwarte, a rejsy na pokładzie statku mają rozpocząć się jesienią 2023 r.

 

Źródło: fox13
Foto: Yacht Starship Dining Cruises
Czytaj dalej

NEWS Florida

Lotnisko w Tampie zostało uznane za najlepsze w USA już drugi rok z rzędu

Opublikowano

dnia

Autor:

J.D. Power drugi rok z rzędu uznał Międzynarodowy Port Lotniczy Tampa za najlepsze duże lotnisko w swoim badaniu satysfakcji z lotnisk w Ameryce Północnej. TPA uzyskało ogólny wynik 843, wyprzedzając takie lotniska, jak lotnisko John Wayne w powiecie Orange (829) i międzynarodowe lotnisko w Salt Lake City (825).

W badaniu firmy zajmującej się analizą danych, mierzono sześć czynników określających ogólne zadowolenie podróżnych z mega, dużych i średnich lotnisk w Ameryce Północnej: obiekty terminalowe, przylot/odlot na lotnisku, odbiór bagażu, kontrola bezpieczeństwa, odprawa/kontrola bagażu oraz żywność/napoje/sprzedaż detaliczna.

Międzynarodowy Port Lotniczy Tampa TPA jest dopiero trzecim lotniskiem w 18-letniej historii badania, które otrzymało najwyższe wyróżnienia w segmencie dużych portów lotniczych dwa lat pod rząd.

„Wiemy dobrze, co robi Międzynarodowy Port Lotniczy w Tampie, niezależnie od jakichkolwiek wyników i badań, ale czołowe miejsce w rankingu J.D. Power dwa lata z rzędu pokazuje, że nasi pasażerowie również to dostrzegają” – powiedział dyrektor generalny TPA Joe Lopano. „W miarę ciągłego rozwoju i dostosowywania się do potrzeb naszego rozwijającego się regionu, mamy nadzieję utrzymać to dziedzictwo doskonałości dla przyszłych pokoleń”.

Międzynarodowy Port Lotniczy Tampa ma także szansę na wyróżnienie dla najlepszych dużych portów lotniczych w konkursie USAToday 10 Best Reader’s Choice, a jego ukochana rzeźba flaminga Phoebe została zwycięzcą nagrody People’s Choice Award organizowanej przez CODAworx.

Aby uzyskać więcej informacji na temat ankiety J.D. Power, kliknij tutaj.

 

Źródło: fox13
Foto: istock/Arkadiusz Warguła/
Czytaj dalej

NEWS Florida

Ron DeSantis walczy o głosy w Iowa bo to Iowa wybiera prezydentów

Opublikowano

dnia

Autor:

Gubernator Florydy przemawiał w Iowa na tle plakatu z wymownym hasłem: „Iowa wybiera prezydentów”, co podsumowuje jego wyborczą strategię ostatnich miesięcy. Od maja Ron DeSantis spędził w Iowa co najmniej 19 częściowych lub pełnych dni. Ponieważ sondaże pokazują, że ogólnokrajowe poparcie DeSantisa stale spada, sukces w tym stanie staje się coraz bardziej decydujące o losach jego kampanii.

Z dokumentów złożonych przez super PAC od kwietnia do tego tygodnia wynika, że PAC wydał prawie 17 milionów dolarów na promocję Rona DeSantisa w stanie Iowa. To ponad ośmiokrotnie więcej niż wydano w znacznie bardziej zaludnionej Karolinie Południowej, w której wydano drugą co do wielkości sumę.

Według dokumentów Federalnej Komisji Wyborczej, spośród wydatków zgłoszonych w tym miesiącu przez Never Back Down, 99% zostało przeznaczone na Iowa.

Jest tylko jeden problem: hasło na plakacie nie jest do końca poprawne.

Od 2000 r. stan Iowa nie wybrał Republikanina w prawyborach, który został prezydentem. Ostatnio stan nie wybrał nawet człowieka, który zdobyłby nominację Republikanów. Do ostatnich zwycięzców klubu prezydenckiego GOP stanu Iowa należą Mike Huckabee w 2008 r., Rick Santorum w 2012 r. i Ted Cruz w 2016 r.

Dlaczego skupienie się DeSantisa na stanie Iowa ma sens

Chociaż stan Iowa nie wybrał wielu prezydentów, wyeliminował długą listę kandydatów, którzy zrezygnowali niedługo po złych wynikach w stanie. Długoletni obserwatorzy polityczni twierdzą, że aby dobrze sobie radzić, chodzi bardziej o budowanie impetu niż o zdobycie niewielkiej liczby delegatów ze stanu Iowa.

Ostatnie sondaże ogólnokrajowe pokazały jedynie, że Ron DeSantis pozostaje w tyle. Średnie sondaże zebrane przez portal analizy danych FiveThirtyEight pokazują, że jego poparcie spadło poniżej 15%, podczas gdy były prezydent Donald Trump ma zdecydowaną większość 55%.

DeSantis musi udowodnić potencjalnym zwolennikom, że pomimo problemów z kampanią jeszcze nie skończył, uważają politycy.

„Konkluzja tego konkretnego wyścigu jest obecnie taka, że status quo faworyzuje Donalda Trumpa i jeśli chcesz obalić 900-funtowego goryla, musisz to zrobić szybko i jednoznacznie” – uważa Rachel Paine Caufield, współprzewodnicząca wydziału nauk politycznych na Drake University w Des Moines.

„DeSantis musi mieć autentyczne poczucie: «Jestem gościem, który konsoliduje w partii nastroje antytrumpowe». Jeśli nie będzie miał tego w Iowa od razu, to wszystko szybko się skończy”.

Specyfika systemu klubów w stanie Iowa wymaga od kandydatów dużego zaangażowania czasu i zasobów, jeśli chcą dobrze sobie radzić w stanie.

Kampanie muszą opierać się na oddanych wyborcach Partii Republikańskiej, którzy chcą spędzić styczniowy zimowy wieczór na próbach przekonania swoich sąsiadów w jednym z 1700 klubów okręgowych, że ich kandydat jest przeznaczony do Białego Domu.

Przekłada się to na wiele uścisków dłoni kandydatów w miastach w całym stanie. Przyzwyczajeni do uwagi, jaką przyciąga pierwszy stan, mieszkańcy Iowa cenią sobie spotkania twarzą w twarz z kandydatami podczas małych spotkań.

Stanowi to nowe wyzwanie strategiczne dla DeSantisa, który zdominował wyścig o reelekcję na gubernatora na Florydzie, głównie dzięki reklamom telewizyjnym i wiecom opartym na scenariuszu.

Gubernator Florydy planuje odwiedzić wszystkie 99 powiatów stanu Iowa i jak dotąd odwiedził prawie dwie trzecie z nich.

Ale konkurencja wkrótce się zaostrzy. Oczekuje się, że zespół Trumpa, po dość skromnym harmonogramie wydarzeń w ramach kampanii, wzmoże swoje wysiłki w Iowa w nadchodzących tygodniach, próbując wykończyć DeSantisa.

Dlaczego skupienie się DeSantisa na Iowa niesie ze sobą ryzyko

Jednak taktyka Rona DeSantisa skupia się na stanie, którego populacja i system klubów różnią się od innych prawyborów GOP.

Populacja tego stanu uczestnicząca w klubach jest wyznania ewangelickiego, co nie jest reprezentatywne dla reszty kraju. Dlatego kształtowanie kampanii mającej na celu zdobycie Iowa, w tym poprzez zajmowanie twardego stanowiska w takich kwestiach jak aborcja, może tak naprawdę przynieść odwrotny skutek w innych stanach.

Mimo wszystko wg Caufield „ryzyko jest konieczne”.

Co Iowa ujawnia na temat kampanii DeSantisa

Obserwatorzy polityczni twierdzą, że wszechobecność DeSantisa w Iowa pokazuje chęć włożenia ciężkiej pracy w kampanię. Ale stan ujawnił również niektóre potencjalne słabości gubernatora.

Filmy przedstawiające kilka niezręcznych interakcji z wyborcami stały się popularne w internecie, pogarszając reputację DeSantisa jako osoby, która czasami sprawia wrażenie osoby mającej problemy w bezpośrednim kontakcie z ludźmi.

Rachel Paine Caufield uważa, że czasami niewygodne interakcje DeSantisa z wyborcami oraz poleganie na super PAC, która zatrudnia płatnych agitatorów pukających do drzwi, a nie wolontariuszy, mogą skłonić sceptycznych wyborców do kwestionowania autentyczności gubernatora Florydy.

Obserwatorzy stwierdzili, że spodziewają się, że kampania DeSantisa z czasem będzie coraz lepsza, ponieważ stan Iowa zazwyczaj zapewnia politykom scenę, na której mogą doskonalić swoje stanowisko. Pytanie, czy dzieje się to wystarczająco szybko.

 

Źródło Tampabay
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu