Połącz się z nami

News Chicago

Chicagowianka pochodząca z Ukrainy uciekła z ostrzeliwanego Kijowa. Uchodźców będzie coraz więcej

Opublikowano

dnia

Gdy mieszkańcy Chicago zbierają żywność i zapasy do wysłania na Ukrainę, jedna miejscowa kobieta znalazła się tam w samym środku wojny. Urodzonej na Ukrainie mieszkance Chicago udało się uciec z Kijowa po rosyjskiej inwazji na ojczyznę ale teraz utknęła w Polsce.

Olga Tsoi i jej matka szukały schronienia w schronie przeciwbombowym w pobliżu ich rodzinnego domu w Kijowie, gdy rosyjskie pociski spadały na stolicę.

Uwięziona podczas długiej wizyty u rodziny i dochodząca do siebie po niespodziewanej operacji kolana, urodzona na Ukrainie blogerka mediów społecznościowych znalazła się w pułapce wojny z malejącą nadzieją na ucieczkę.

„Właśnie zaczęliśmy zastanawiać się, jak możemy dostać się tak daleko na zachód, jak to możliwe, ponieważ tam wiedzieliśmy, że jest bezpieczniej” – opowiada.

REKLAMA REKLAMA

„Wszystko się wyprzedało. Autobusy, wszystko”.

Tsoi i jej matce udało się zdobyć kilka ostatnich miejsc w autobusie jadącym na zachód, co okazało się kilkudniową pielgrzymką do polskiej granicy.

Miały szczęście, że znalazły schronienie w ciepłym autobusie.

„Ludzie stali na zewnątrz, ludzie czekali na mrozie w kolejce. Na granicy są głównie kobiety i dzieci, bo mężczyznom nie wolno wyjeżdżać” – opowiada Tsoi.

Tsoi i jej matka są teraz bezpieczne w hotelu w Krakowie, ale inaczej patrzą na swoje życie.

„Nie sądzę, że mogę powiedzieć, że wszystko w porządku, ponieważ znaczenie słowa OK zmieniło się dla mnie” – mówi Tsoi.

Jej rodzina zostaje w oblężonej południowej części Ukrainy, a ona odmawia powrotu do Chicago bez matki.

„Jestem bardzo zmartwiona i niespokojna, ponieważ wiem, że jestem bezpieczna, ale kraj nie jest, i ludzie, których kocham nie są. Nie możesz zasnąć, wiedząc, co się dzieje” – mówi Tsoi.

W Chicago ludzie robią wszystko, co w ich mocy, aby pomóc, organizują zbiórki rzeczy, które mają być wysłane za granicę.

Dziesiątki wolontariuszy pracują przed międzynarodową firmą transportową Meest Karpaty w Dunning. Ogłoszono apel o środki medyczne i sprzęt bojowy dla sił ukraińskich i cywilów walczących z rosyjskimi najeźdźcami, ale napływało o wiele więcej.

„Ze wszystkiego, co straszne, zawsze wychodzi coś pięknego i jedność ludzi, zwłaszcza Amerykanów”

„Jesteśmy bardzo wdzięczni, bo wiecie, czym jest demokracja, więc rozumiecie, że jej chcemy” – oświadczyła Mila Ugryn, wolontariuszka zbiórki.

Meest Karpaty wysłał ​​przedmioty bezpłatnie w środę lotem do Polski, skąd zostaną dostarczone na Ukrainę. Kolejny transport w sobotę.

Svaitlana Demyanyk powiedziała, że ​​to, co dzieje się w jej ojczyźnie, jest druzgocące, ale pozostaje pełna nadziei.

„Dziękuję wszystkim. Każdemu krajowi, Ameryce i wszystkim za to, że opowiadają się za Ukrainą i pomagają Ukrainie”.

 „Wiem, że Ukraina była, Ukraina jest i Ukraina zawsze będzie ” –mówi Demyanyk.

 

 

Źródło: abc7
Foto: You Tube

News Chicago

Wszyscy na pokład! Dzisiaj rusza Świąteczny Pociąg w Blackberry Farm w Aurorze

Opublikowano

dnia

Autor:

Świąteczny pociąg wyjedzie na tory na przedmieściach Aurora, stając się jednym z wielu, które będą kursować w okolicach Chicago w okresie zimowym. Holiday Express w Blackberry Farm rozpoczyna kursowanie w czwartek, zapraszając gości do wskoczenia na pokład na wycieczkę wokół Lake Gregory o powierzchni 7,2 akra.

Zlokalizowana przy 100 S. Barnes Rd. farma będzie obsługiwała pociąg do 18 grudnia, wraz z szeregiem innych zajęć celebrujących świątecznym czas.

Tysiące migoczących światełek, przejażdżki wozem i czytanie klasycznych świątecznych opowieści odbędą się na terenie farmy.

Pojawi się tu także Św. Mikołaj i jego elfy.

REKLAMA REKLAMA

Holiday Express będzie kursował w następujących terminach:

  • od 5:00 do 8:00PM w czwartki; 1, 8 i 15 grudnia
  • od 5:00 do 8:00PM w piątki; 9 i 16 grudnia
  • od 2:00 do 7:00PM w soboty i niedziele; 3-4, 10-11 i 17-18 grudnia

Bilety kosztują 8 dolarów i są do kupienia tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Blackberry Farm
Czytaj dalej

News Chicago

Rodzinna tragedia w Buffalo Grove. Nie żyje pięć osób, w tym dwoje dzieci

Opublikowano

dnia

Autor:

Pięć osób zostało znalezionych martwych w środę rano po wezwaniu policji do domu w północnej części Buffalo Grove. Wstępne dochodzenie wskazuje, że tragedia, która się tu wydarzyła była sytuacją domową i nie ma zagrożenia dla społeczeństwa, poinformowali funkcjonariusze.

Jak poinformowała policja, funkcjonariusze udali się do domu jednorodzinnego przy 2800 Acacia Terrace około godziny 11.00AM po wezwaniu do zbadania stanu zdrowia kobiety.

Funkcjonariusze nie byli w stanie nawiązać kontaktu z nikim w domu, więc wdarli się do środka i znaleźli ciała, powiedziała policja.

Policja nie ujawniła wieku ani płci żadnej ze znalezionych osób ani żadnych informacji o tym, jak zginęli. Podano tylko, że było to troje dorosłych i dwoje dzieci, prawdopodobnie należących do jednej rodziny.

Nazwiska są utajnione do czasu zbadania przez koronera i powiadomienia najbliższych krewnych, przekazała policja.

REKLAMA REKLAMA

Grupa zadaniowa ds. poważnych przestępstw w powiecie Lake pomaga policji w Buffalo Grove w toczącym się dochodzeniu. Istnieje podejrzenie że było to morderstwo połączone z samobójstwem.

Mieszkańcy spokojnej okolicy Buffalo Grove przeżyli prawdziwy szok i niedowierzanie

Źródło: dailyherald, abc7
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Nie zostawiajcie auta w centrum miasta w nocy. Od dziś obowiązuje zimowy zakaz nocnego parkowania w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Zakaz parkowania obejmuje ponad 100 mil miejskich ulic. Nie przestrzeganie go grozi odholowaniem samochodu i grzywną w wysokości od 235 dolarów dla właściciela. Ograniczenia obowiązują niezależnie od opadów śniegu od 3:00 nad ranem do 7:00 rano w okresie od 1 grudnia do 1 kwietnia, jak podaje miejski wydział Department of Streets and Sanitation.

Oznakowanie jest umieszczane na stałe wzdłuż tras, których zakaz dotyczy a departament umieści ulotki na samochodach jako dodatkowe przypomnienia przed wprowadzeniem ograniczeń.

Mapę ulic objętych zakazem można znaleźć na stronie internetowej miasta.

Osoby, które ignorują wyznaczoną strefę zakazu parkowania, muszą zapłacić minimalną opłatę za holowanie w wysokości 150 USD oprócz mandatu w wysokości 60 USD i początkowej opłaty za przechowanie samochodu w wysokości 25 USD.

REKLAMA REKLAMA

Samochody odholowywane są na duży miejski parking przy 10301 S. Doty Avenue lub 701 N. Sacramento Boulevard.

Zakazy dotyczące parkowania w mieście zostały wdrożone po całkowitym zablokowaniu ruchu na drogach, które nastąpiło podczas dużych burz śnieżnych w 1967 i 1979 roku.

Miasto uważa, że zakaz parkowania na „krytycznych drogach” zapewnia, że ​​pługi i ciężarówki z solą mogą szybko zareagować na zimowe burze.

Kierowcy mogą również odwiedzić stronę chicagoshovels.org lub zadzwonić pod numer 311, aby dowiedzieć się, czy ich pojazd został odholowany z powodu zakazu.

Oddzielny zakaz parkowania związany ze śniegiem obowiązuje na 500 milach innych dróg, gdy jest minimum 2 cale śniegu — niezależnie od pory roku.

W ubiegłym roku miasto odholowało ponad 7400 samochodów za naruszenie zimowego zakazu parkowania.

 

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/SCC
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

marzec 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu