Połącz się z nami

NEWS Florida

Donald Trump o Zełenskim: „To odważny człowiek”

Opublikowano

dnia

W sobotę, w Orlando na Florydzie były prezydent Donald Trump bronił pochwały dla prezydenta Rosji Władimira Putina podczas dorocznej Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej, pomimo że ostro potępił jego „bezwględny atak” na Ukrainę. Jednocześnie nazwał prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego „odważnym człowiekiem” w związku z jego postawą w czasie inwazji Rosji na jego kraj.

„To odważny człowiek, trzyma się” – powiedział Trump o Zełenskim na konferencji.

Pomimo tego odmówił wycofania się z komplementowania Putina jako „mądrego”.

„Problem nie polega na tym, że Putin jest mądry, bo oczywiście jest mądry” – powiedział Trump.

„Problem polega na tym, że nasi przywódcy są głupi… i jak dotąd pozwolili mu ujść na sucho z tą parodią i atakiem na ludzkość”.

„Putin gra [Prezydenta Joe] Bidena jak na bębnie i nie jest to miłe do oglądania” – dodał Trump.

REKLAMA REKLAMA

Były prezydent wielokrotnie chwalił inteligencję Putina w dniach, gdy rosyjskie wojska wkroczyły na Ukrainę i zaczęły atakować rakietami stolicę kraju, Kijów. Jego komentarze na temat Zełenskiego pojawiły się kilka dni po tym, jak pochwalił Putina, nazywając przywódcę Kremla „geniuszem” i „mądrym” w wywiadzie radiowym.

45. prezydent Stanów Zjednoczonych nie po raz pierwszy podziwiał autorytarnego władcę.

Oprócz Putina, Trump wcześniej wypowiadał się pozytywnie na temat północnokoreańskiego dyktatora Kim Jong Una i chińskiego prezydenta Xi Jinpinga.

Ale inni republikanie omijali oceny przywódcy Kremla. Podczas kolejnych występów w CPAC, podobno republikańscy kandydaci na prezydenta powtórzyli krytykę Trumpa pod adresem administracji Bidena, ale powstrzymali się od komplementowania Putina, tak jak zrobił to były prezydent.

Trump złagodził swoją pochwałę kremlowskiego przywódcy ostrymi potępieniami decyzji Putina o „bezwzględnym ataku” na Ukrainę.

Zachował przy tym swoją najsilniejszą krytykę pod adresem Bidena i wybranych demokratów.

„Rosyjski atak na Ukrainę jest przerażający. To oburzenie i okrucieństwo, na które nigdy nie należało pozwolić” –oświadczył Trump.

„Nie mam wątpliwości, że prezydent Putin podjął decyzję… dopiero po obejrzeniu żałosnego wycofania się z Afganistanu”. Trzynastu żołnierzy amerykańskich zginęło w zamachu bombowym na lotnisku w Kabulu podczas wycofania się administracji Bidena tego lata z Afganistanu, który od tego czasu znalazł się pod kontrolą talibów.

Trump stwierdził, że Rosja nigdy nie najechałaby na Ukrainę, gdyby był prezydentem i twierdził, że wybory w 2020 roku zostały sfałszowane.

„Za Bidena Rosja najechała na Ukrainę. Stoję jako jedyny prezydent XXI wieku, na którego straży Rosja nie najechała innego kraju” oświadczył Trump.

Opisał globalne postrzeganie Stanów Zjednoczonych podczas swojej prezydentury jako „potężnych, przebiegłych i mądrych”.

„Pod naszą administracją Rosja szanowała Amerykę” – powiedział tłumowi.

Trump stwierdził też, że administracja Bidena odpuszcza Putinowi „bez żadnych konsekwencji”.

Inni republikanie, którzy wystąpili na scenie w CPAC w tym tygodniu, również zachęcali administrację Bidena do podjęcia zdecydowanych działań przeciwko Putinowi, chociaż odmówili użycia tej samej pozytywnej retoryki o przywódcy Rosji, którą Trump tak często stosował.

„Silny amerykański prezydent współpracowałby z europejskimi partnerami, aby zastąpić ich dostawy rosyjskiej ropy amerykańską energią i uderzyłby Putina tam, gdzie to naprawdę boli – w rosyjski sektor energetyczny.”

– oświadczyła gubernator Południowej Dakoty Kristi Noem w przemówieniu w piątek. „Jeśli Joe Biden nie może lub nie chce robić tych rzeczy, powinien zrezygnować”.

Trump zasugerował, że zamierza ponownie kandydować do Białego Domu w 2024 roku, mówiąc tłumowi w Orlando, że wyborcy pokażą krajowi, że „śpiący gigant” obudził się „8 listopada, i ponownie, jeszcze bardziej w listopadzie 2024″ .

„Zrobiliśmy to dwa razy i zrobimy to ponownie” – powiedział Trump.

Trump nie ogłosił jeszcze formalnie swoich zamiarów związanych z przyszłą kandydaturą na prezydenta, ale nadal podejmuje kroki, które sugerują, że szykuje się do rewanżu z Bidenem.

 

 

Źródło: abc7
Foto: You Tube

NEWS Florida

Organizacja Bay Area dba by uczniowie nie byli głodni także w weekendy

Opublikowano

dnia

Autor:

Uczniowie szkoły podstawowej Lealman Avenue dostarczają posiłki swoim kolegom z klasy w ramach programu „Nourish to Flourish” Fundacji Beth Dillinger. Dzieci, które korzystają z bezpłatnego wyżywienia w szkole, teraz otrzymują także paczkę jedzenia do zabrania do domu na weekend.

„Nauczyciele przychodzili do nas, mówiąc, że ich dzieci są słabe w poniedziałek rano, ponieważ nie miały nic do jedzenia w weekend” – powiedział Bob Dillinger z Fundacji Beth Dillinger.

„I wtedy usłyszałem liczbę 7000. Na początku myślałem, że to stan Floryda. Potem powiedzieli: „Nie, nie, nie, to tylko powiat Pinellas”. Powiedziałem: „To po prostu nie w porządku. Muszę coś z tym zrobić”.

To, co zrobili, było niesamowite. W ciągu 10 lat organizacja dostarczyła ponad 300 000 posiłków dla dzieci.

Wg administratorów szkół linia życia ma ogromny wpływ na życie rodzin.

REKLAMA REKLAMA

„Wiele naszych rodzin jest bezdomnych. Mieszkają w hotelach i motelach” — wyjaśnia Cynthia Bryant, szkolna pracownica socjalna. „Mogą nie mieć aneksu kuchennego. Mogą nie mieć miejsc do przygotowania jedzenia. Więc będzie to dla nich duża pomoc w zapewnieniu im przekąsek”.

Wysiłek nie byłby możliwy, gdyby nie prywatne firmy. Firma prawnicza Yanchuck, Berman, Wadley and Thomas Law Firm przekazała na ten cel ponad 200 000 dolarów.

Fundacja Beth Dillinger została utworzona w 2007 roku przez Boba i Kay Dillinger dla upamiętnienia ich ukochanej córki Beth.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę https://www.bethdillinger.org.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Ogromny salon meblowy otwiera się dzisiaj w Plant City. City Furniture ma powierzchnię 12 boisk piłkarskich

Opublikowano

dnia

Autor:

Nie tylko truskawki zapuszczają korzenie w Plant City. W okolicy przybywają duże firmy, w tym nowy salon wystawowy City Furniture przy I-4, który będzie miał swoje wielkie otwarcie w piątek.

Jest to ogromny kompleks wzdłuż autostrady międzystanowej, który obejmuje powierzchnię tuzina boisk piłkarskich i pozornie niekończące się salony wystawowe, magazyny i biura korporacji. Oficjalne otwarcie już w ten weekend.

Detalista z południowej Florydy zapewnia 500 miejsc pracy w rejonie Plant City. Rzeczniczka City Furniture, Caitlin Maribona, powiedziała, że ​​zarobki wahają się, ale średnia wynosi około 50 000 USD.

Tuż przy I-4 Sudler Companies także rekrutuje znanych najemców do swojego nowo wybudowanego magazynu. Nie jest tak duży jak City Furniture, ale wciąż robi wrażenie.

REKLAMA REKLAMA

Rzecznik firmy, Dan Sudler, powiedział, że na decyzję o zakorzenieniu się w Plant City w dużym stopniu wpłynęło kilka czynników.

„Oczywiście bezpośredni dostęp do I-4 między Tampą a Orlando” – zauważył. „Ale w szczególności wybraliśmy Plant City ze względu na przyjazne dla biznesu otoczenie”.

Podobnie jak rozwój wzdłuż County Line Road. Tam, gdzie kiedyś były lasy i pola truskawek, Amazon i inne znane firmy prowadzą teraz interesy. Pojawiają się także nowe inwestycje mieszkaniowe w tej okolicy.

City Furniture ma wyprzedaże, promocyjne oferty i loterie zaplanowane przez cały weekend z okazji oficjalnego otwarcia salonu.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Odwaga by być wolnym: autobiografia Rona DeSantisa. Czy to książka o przyszłym prezydencie USA?

Opublikowano

dnia

Autor:

Gubernator Ron DeSantis pisze autobiografię, która zostanie opublikowana na początku przyszłego roku, co wg wielu, jest kolejnym dowodem na to, że gubernator Florydy poważnie myśli o kandydowaniu na prezydenta w 2024 r. po miażdżącej wygranej w listopadowych wyborach.

Nowa książka DeSantisa „The Courage to Be Free: Florida’s Blueprint for America’s Revival” zostanie opublikowana przez Broadside, oddział HarperCollins Publishers, który koncentruje się na konserwatywnej literaturze faktu.

Autobiografia ma ukazać się 28 lutego, potwierdził HarperCollins.

Chociaż DeSantis nie zapowiedział, że kandyduje na prezydenta Stanów Zjednoczonych i generalnie unika pytań o kwestię czy rzuciłby wyzwanie byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi w prawyborach Partii Republikańskiej, to podsycił spekulacje na ten temat.

Gubernator Florydy prowadził kampanię z innymi kandydatami i uczestniczył w zbiórkach pieniędzy w całym kraju.

REKLAMA REKLAMA

Trump ogłosił swój trzeci z rzędu start do Białego Domu na początku tego miesiąca ze swojego klubu Mar-a-Lago.

Inni potencjalni kandydaci republikańscy w 2024 r., w tym były wiceprezydent Mike Pence i były sekretarz stanu Mike Pompeo, opublikowali w ostatnich tygodniach książki, w których debatują, czy kandydować do nominacji GOP.

Według HarperCollins, książka DeSantisa przedstawi jego „sprawdzony w boju plan odrodzenia Ameryki” i opowie „historię zwycięstwa nad okopanymi elitami”.

Autobiografia opisze jego decyzję o otwarciu Florydy przed większością innych stanów podczas pandemii COVID-19, decydującą i kontrowersyjną decyzję w jego pierwszej kadencji, która przyniosła mu pochwałę Republikanów.

Książka podkreśli również jego skupienie się na zaangażowaniu rodziców w edukację ich dzieci, jego stanowisko w sprawie imigracji, „przebudzonych korporacji” i „partyzanckich mediów”.

„Wszyscy widzą, że gubernator Ron DeSantis jest utalentowanym przywódcą, a teraz ludzie odkryją, że jest także utalentowanym pisarzem. Jego książka wyjaśnia, w jaki sposób stosuje swoje poczucie „True North” w życiu i przywództwie” – zapowiedział wiceprezes i dyrektor redakcyjny Broadside, Eric Nelson.

To druga książka gubernatora Florydy. Jego pierwszą dziełem jest „Marzenia naszych ojców założycieli: pierwsze zasady w epoce Obamy”, którą opublikował w 2011 roku.

Autobiografia będzie prawdopodobnie opowiadać o kluczowych momentach dorastania przed rozpoczęciem studiów na Uniwersytecie Yale i Harvard Law School, jego małżeństwie z Casey DeSantis, jej walce z rakiem i wychowywaniu trojga dzieci, a także o „krytycznych problemach, które doprowadziły go do centrum debatę nad przyszłością naszego kraju”.

W oświadczeniu udostępnionym przez wydawnictwo DeSantis pisze:

„To, co zrobiła Floryda, to ustanowienie planu rządów, który przyniósł wymierne rezultaty, jednocześnie służąc jako nagana dla zakorzenionych elit, które zepchnęły nasz naród w ziemię. Floryda jest dowodem na to, że my, ludzie, nie jesteśmy bezsilni w obliczu tych elit”.

 

Źródło: tampabay
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

luty 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Popularne w tym miesiącu