Połącz się z nami

NEWS Florida

Donald Trump o Zełenskim: „To odważny człowiek”

Opublikowano

dnia

W sobotę, w Orlando na Florydzie były prezydent Donald Trump bronił pochwały dla prezydenta Rosji Władimira Putina podczas dorocznej Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej, pomimo że ostro potępił jego „bezwględny atak” na Ukrainę. Jednocześnie nazwał prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego „odważnym człowiekiem” w związku z jego postawą w czasie inwazji Rosji na jego kraj.

„To odważny człowiek, trzyma się” – powiedział Trump o Zełenskim na konferencji.

Pomimo tego odmówił wycofania się z komplementowania Putina jako „mądrego”.

„Problem nie polega na tym, że Putin jest mądry, bo oczywiście jest mądry” – powiedział Trump.

„Problem polega na tym, że nasi przywódcy są głupi… i jak dotąd pozwolili mu ujść na sucho z tą parodią i atakiem na ludzkość”.

„Putin gra [Prezydenta Joe] Bidena jak na bębnie i nie jest to miłe do oglądania” – dodał Trump.

Były prezydent wielokrotnie chwalił inteligencję Putina w dniach, gdy rosyjskie wojska wkroczyły na Ukrainę i zaczęły atakować rakietami stolicę kraju, Kijów. Jego komentarze na temat Zełenskiego pojawiły się kilka dni po tym, jak pochwalił Putina, nazywając przywódcę Kremla „geniuszem” i „mądrym” w wywiadzie radiowym.

45. prezydent Stanów Zjednoczonych nie po raz pierwszy podziwiał autorytarnego władcę.

Oprócz Putina, Trump wcześniej wypowiadał się pozytywnie na temat północnokoreańskiego dyktatora Kim Jong Una i chińskiego prezydenta Xi Jinpinga.

Ale inni republikanie omijali oceny przywódcy Kremla. Podczas kolejnych występów w CPAC, podobno republikańscy kandydaci na prezydenta powtórzyli krytykę Trumpa pod adresem administracji Bidena, ale powstrzymali się od komplementowania Putina, tak jak zrobił to były prezydent.

Trump złagodził swoją pochwałę kremlowskiego przywódcy ostrymi potępieniami decyzji Putina o „bezwzględnym ataku” na Ukrainę.

Zachował przy tym swoją najsilniejszą krytykę pod adresem Bidena i wybranych demokratów.

„Rosyjski atak na Ukrainę jest przerażający. To oburzenie i okrucieństwo, na które nigdy nie należało pozwolić” –oświadczył Trump.

„Nie mam wątpliwości, że prezydent Putin podjął decyzję… dopiero po obejrzeniu żałosnego wycofania się z Afganistanu”. Trzynastu żołnierzy amerykańskich zginęło w zamachu bombowym na lotnisku w Kabulu podczas wycofania się administracji Bidena tego lata z Afganistanu, który od tego czasu znalazł się pod kontrolą talibów.

Trump stwierdził, że Rosja nigdy nie najechałaby na Ukrainę, gdyby był prezydentem i twierdził, że wybory w 2020 roku zostały sfałszowane.

„Za Bidena Rosja najechała na Ukrainę. Stoję jako jedyny prezydent XXI wieku, na którego straży Rosja nie najechała innego kraju” oświadczył Trump.

Opisał globalne postrzeganie Stanów Zjednoczonych podczas swojej prezydentury jako „potężnych, przebiegłych i mądrych”.

„Pod naszą administracją Rosja szanowała Amerykę” – powiedział tłumowi.

Trump stwierdził też, że administracja Bidena odpuszcza Putinowi „bez żadnych konsekwencji”.

Inni republikanie, którzy wystąpili na scenie w CPAC w tym tygodniu, również zachęcali administrację Bidena do podjęcia zdecydowanych działań przeciwko Putinowi, chociaż odmówili użycia tej samej pozytywnej retoryki o przywódcy Rosji, którą Trump tak często stosował.

„Silny amerykański prezydent współpracowałby z europejskimi partnerami, aby zastąpić ich dostawy rosyjskiej ropy amerykańską energią i uderzyłby Putina tam, gdzie to naprawdę boli – w rosyjski sektor energetyczny.”

– oświadczyła gubernator Południowej Dakoty Kristi Noem w przemówieniu w piątek. „Jeśli Joe Biden nie może lub nie chce robić tych rzeczy, powinien zrezygnować”.

Trump zasugerował, że zamierza ponownie kandydować do Białego Domu w 2024 roku, mówiąc tłumowi w Orlando, że wyborcy pokażą krajowi, że „śpiący gigant” obudził się „8 listopada, i ponownie, jeszcze bardziej w listopadzie 2024″ .

„Zrobiliśmy to dwa razy i zrobimy to ponownie” – powiedział Trump.

Trump nie ogłosił jeszcze formalnie swoich zamiarów związanych z przyszłą kandydaturą na prezydenta, ale nadal podejmuje kroki, które sugerują, że szykuje się do rewanżu z Bidenem.

 

 

Źródło: abc7
Foto: You Tube

NEWS Florida

Colleen zostawiona w remizie w ramach programu „Safe Haven”, odwiedziła ją 18 lat później

Opublikowano

dnia

Autor:

18 lat temu w ramach okręgowego programu „Safe Haven” do remizy strażackiej nr 112 w Clermont w powiecie Lake przywieziono dziecko. Teraz Colleen skończyła szkołę średnią i odwiedziła strażaków. Od 2001 roku program ocalił życie ponad 400 dzieci.

Strażacy z Clermont zamieścili na Facebooku gratulacje dla Colleen w uznaniu jej osiągnięć. Wcześniej na jej cześć nazwali jeden z wozów strażackich.

Colleen

Czym jest program Safe Haven na Florydzie?

Nasilający się kryzys związany z porzucaniem niemowląt w Stanach Zjednoczonych spowodował potrzebę wprowadzenia przepisów dotyczących bezpiecznej przystani. Zapewniają one alternatywę dla przestraszonych matek lub ojców, którzy w przeciwnym razie mogliby uciec się do drastycznych środków, takich jak pozbycie się lub zamordowanie noworodka.

Celem jest ochrona zarówno dziecka, jak i rodzica.

Program umożliwia rodzicom bezpieczne anonimowe oddanie dziecka do szpitala, remizy strażackiej lub pogotowia ratunkowego, co ratuje życie noworodka i chroni rodziców przed potencjalnymi konsekwencjami prawnymi. Spełnia także marzenia wielu przyszłych rodziców adopcyjnych, czekających na dziecko.

Wbrew stereotypowi, że tylko nastoletnie, znajdujące się w niekorzystnej sytuacji, matki porzucają swoje dzieci, problem ten dotyczy wszystkich grup demograficznych stanu Floryda, zarówno pod względem wieku, pochodzenia etnicznego i statusu społeczno-ekonomicznego.

Prawo Safe Haven nakazuje przekazanie dziecka pracownikowi w celu zapewnienia dziecku bezpieczeństwa. Dziecka nie można pozostawiać bez opieki; jeśli tak się stanie, rodzicowi nadal mogą zostać postawione zarzuty karne. Jeśli dziecko zostanie pozostawione w miejscu innym niż wyznaczona placówka Safe Haven, nadal można mu postawić zarzuty karne.

Po przebadaniu dziecka w szpitalu pod kątem problemów zdrowotnych, szpital kontaktuje z licencjonowaną agencją zajmującą się umieszczaniem dzieci w rodzinie adopcyjnej.

Rodzice znajdujący się w sytuacji kryzysowej mogą także zadzwonić na całodobową infolinię pod numer 877-767-2229. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.asafehavenfornewborns.com. Można także wysłać e-mail na adres Safehaven@asafehavenfornewborns.com.

 

Źródło: fox35
Foto: Lake County Fire Rescue, Safe Haven
Czytaj dalej

NEWS Florida

Szybkie pociągi Brightline mają zatrzymywać się w powiecie Brevard

Opublikowano

dnia

Autor:

Szybka linia Brightline łącząca Miami z Orlando zawita także do powiatu Brevard, a proponowana stacja będzie czymś więcej niż tylko przystankiem kolejowym. Opinia publiczna jest proszona o ocenę planów dotyczących tej znaczącej inwestycji. Natomiast Tampa wciąż czeka na budowę linii łączącej ją z Orlando.

Proponowana stacja Brightline w powiecie Brevard ma być kompleksowym węzłem obejmującym sklepy, mieszkania i restauracje.

Space Coast Transportation Planning Organization uruchomiła ankietę internetową, aby zebrać opinie społeczności na temat jej rozwoju. Organizacja ma nadzieję, że podróżni poruszający się pociągami Brightline pozostaną i będą cieszyć się Wybrzeżem Kosmicznym, a nie tylko przez nie przejeżdżać.

Ankieta „Shape Your Station” umożliwia mieszkańcom podzielenie się przemyśleniami na temat rozwoju stacji, ułatwień dostępu i ogólnie pożądanych doświadczeń. Ankieta będzie ogólnodostępna do 30 czerwca i można ją wypełnić tutaj.

Natomiast w piątek członkowie Suncoast Transportation Planning Alliance i Central Florida MPO Alliance zebrali się, aby omówić bieżące projekty wzdłuż autostrady I-4 i okazać wsparcie dla powstania linii pasażerskiej Brightline pomiędzy Tampą a Orlando. Na spotkaniu obecni byli urzędnicy m.in. z powiatów Hillsborough, Pinellas, Polk, Orange, Osceola na Florydzie.

Na początku tego roku burmistrz Tampy, Jane Castor i kilku lokalnych liderów transportu skorzystali z połączenia Brightline między Orlando a Miami. Po powrocie Castor zapowiedziała, że stacja Brightline Tampy będzie znajdować się w Ybor City.

Na rozpoczęcie procesu budowy wpłynęło już kilka dotacji federalnych, ale wciąż nie ma aktualnego harmonogramu przybycia Brightline do Tampy.

Republikański Kongresmen Stanu z Indian Rocks Beach, Nick DiCeglie, zaproponował na ostatniej sesji legislacyjnej projekt ustawy, który wymagałby od Departamentu Transportu Florydy zachowania korytarza o szerokości 44 stóp wzdłuż I-4 dla potencjalnego połączenia kolejowego, ale ostatecznie zapis ten skreślono.

Gubernator Ron DeSantis mówił już wcześniej, że nie chce, aby podatnicy płacili za rozbudowę kolei.

 

Źródło: fox35, wusf
Foto: YouTube, istock/JillianCain/
Czytaj dalej

NEWS Florida

Miejsce śmierci 17 osób – szkoła w Parkland na Florydzie – znika z powierzchni ziemi

Opublikowano

dnia

Autor:

Przez 6 lat budynek Marjory Stoneman Douglas High School w Parkland na Florydzie, w którym Nikolas Cruz zabił 17 osób, był koszmarem dla rodzin, zatrzymanym w czasie. W piątek rano rozpoczęto rozbiórkę szkoły.

Rozbiórkę budynku obserwowali w piątek członkowie rodzin ofiar – niektórzy płakali. Według okręgu szkół publicznych powiatu Broward, ukończenie prac zajmie kilka tygodni. Szkoła będzie rozbierana na kawałki zaczynając od góry.

W maju dystrykt podał, że rozbiórka nastąpi latem 2024 r., po zakończeniu roku szkolnego. Rozbiórka początkowo miała rozpocząć się w czwartek, ale została opóźniona ze względu na ulewne deszcze, które nawiedziły południową Florydę.

W swoim piątkowym oświadczeniu okręg stwierdził, że „kontynuuje współpracę z rodzinami i personelem szkoły, aby określić przyszłe wykorzystanie obiektu”.

Strzelanina, która miała miejsce w Walentynki 2018 r., zniszczyła życie 17 rodzin, w tym 14 uczniów i trzech nauczycieli. 17 innych osób zostało rannych. Bandyta został skazany na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego, o czym informowaliśmy tutaj.

Budynek szkoły został zachowany do czasu procesów zarówno mordercy, jak i urzędnika ds. zasobów szkoły, Scota Petersona, który przebywał na zewnątrz podczas masakry. Ława przysięgłych uniewinniła Petersona ze wszystkich zarzutów w rzadkim procesie funkcjonariusza organów ścigania.

W dniu masakry ówczesny 19-letni bandyta chwycił karabin typu AR-15 oraz magazynki i pojechał Uberem do swojej byłej szkoły średniej. Tam wyjął karabin i naładował go, po czym zaczął wędrować korytarzami szkoły. Strzelał bezkrytycznie do różnych uczniów i personelu na korytarzach i w klasach. W końcu opuścił szkołę i został zatrzymany kilka mil dalej.

Uczniowie początkowo wrócili do kampusu dwa tygodnie po strzelaninie. Jednak budynek, w którym zginęła większość ofiar, został odgrodzony taśmą. Później nowy budynek zastąpił tymczasowe sale lekcyjne, z których korzystali uczniowie po rzezi.

Wiele szkół, w których dochodzi do masowych strzelanin, decyduje się na wyburzenie miejsc masakr, aby złagodzić niezwykłą traumę, jakiej doświadczają ocaleni, rodziny ofiar i reszta społeczności.

4 lata po strzelaninie w szkole podstawowej Sandy Hook, w której zginęło 26 osób, nowo odbudowana szkoła została otwarta dla uczniów, w tym czwartoklasistów, którzy w czasie rzezi byli przedszkolakami.

Szkoła średnia Columbine także zburzyła swoją bibliotekę szkolną, gdzie w 1999 r. doszło do większości zabójstw podczas strzelaniny, w wyniku której zginęło 13 osób, i zastąpiła ją nowo wybudowaną biblioteką szkolną o nazwie Hope Library.

W Uvalde w Teksasie, gdzie w 2022 r. zginęło 19 dzieci i dwóch nauczycieli, władze miejskie również planują zniszczyć budynek.

„W wielu przypadkach szkoły te są zamykane lub całkowicie odnawiane, aby zmniejszyć traumatyczne wspomnienia, jakimi stały się dla członków społeczności” – podaje Centrum Zapobiegania Przemocy w Szpitalu Dziecięcym w Filadelfii.

 

Źródło: cnn
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Popularne w tym miesiącu